Pierwsze takie derby! Przyjdź i wspieraj swoją uczelnię

30-11-2015 14:19,
Michał Filarski

Przed nami pierwsze kieleckie derby akademickie w II lidze piłki ręcznej. W środę 2-go grudnia dojdzie do starcia pomiędzy AZS Politechniki Świętokrzyskiej, a AZS Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Początek tego bardzo ciekawie zapowiadającego się spotkania o 19:30 w Hali Politechniki Świętokrzyskiej.

Jak do tej pory w rozgrywkach drugoligowych dużo lepiej radzą sobie piłkarze ręczni AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej. Podopieczni Pawła Sieczki po nieudanej inauguracji z Grunwaldem Ruda Śląska wygrali wszystkie osiem kolejnych spotkań i na dobre zadomowili się w ścisłym czubie tabeli. „Inżynierowie” mają dokładnie taki sam bilans punktowy jak ASPR Zawadzkie i wspomniany Grunwald – 8 zwycięstw i 1 porażkę.

Nieco gorzej w rozgrywkach radzą sobie szczypiorniści AZS UJK. Reprezentanci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego grają w kratkę,  jak do tej pory notując cztery zwycięstwa i cztery porażki. Podopieczni Tomasza Błaszkiewicza w tym sezonie debiutują na tym poziomie rozgrywek i na pewno potrzebują jeszcze czasu na zyskanie doświadczenia. Są jednak zespołem groźnym dla każdego, co pokazują w każdym spotkaniu.

Derby, jak to derby rządzą się swoimi prawami i na pewno nie zabraknie w nich walki, jak i wielkich emocji. Tym bardziej, że w poprzedniej kolejce oba zespoły zanotowały zwycięstwa. AZS Politechnika Świętokrzyska pokonała w Sandomierzu Wisłę 33:28, natomiast AZS UJK pokonał we własnej hali Zagłębie Sosnowiec 44:38.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich sympatków kieleckiego sportu, a przede wszystkim studentów obydwu uczelni na ten wyjątkowy mecz. Niecodziennie zdarza się, by na tym szczeblu rozgrywek rywalizowały ze sobą dwie największe kieleckie uczelnie.

Akademickie Derby Kielc rozpoczną się w najbliższą środę o godzinie 19:30 w Hali Politechniki Świętokrzyskiej (tuż obok Galerii Echo). Wszystkie informacje na temat meczu znajdziecie tutaj.

Fot. Paula Lesiak

Wisła Sandomierz – AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 28:33 (14:14)

AZS PŚk: Godzwon, Foks – Kamys 3, Sadecki 5, Słomiński, Kwieciński 5, Rączka 3, Nowakowski 2, Kołodziej 4, Nowak 2, Kozłowski, Żaba-Żabiński, Glita 7, Lenty 2.

AZS UJK Kielce – Zagłębie Sosnowiec 44:38 (19:21)

AZS UJK: Barański, Duda, Kiczka – Dobrowolski, Grzesik 4, Papaj 9, Chrząszcz 2, Curyło 2, Boszczyk 10, Kutwin 8, Wójcik 2, Bysiak 1, Bar 3, Kumański 3, Hady, Wojda.

AZS UJK Kielce - Zagłębie Sosnowiec 44:38 (29 listopada 2015)

Autor: Patryk Ptak

Archiwum galerii

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group