Kibice Korony piszą do prezydenta

15-09-2015 09:42,
Redakcja

Korona Kielce lada chwila może przestać być własnością miasta i przejść w posiadanie prywatnego inwestora. Najpoważniej w tym kontekście wymienia się Andrzeja Grajewskiego oraz Grupę Kieleckich Inwestorów Sportowych. Swoje zdanie w tej kwestii zajęło Stowarzyszenie Kibiców Zjednoczona Korona. Poniżej prezentujemy pełną treść listu otwartego SKZK do prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego.

"Kielce, dn. 14.09.2015r.

 

 

                                                                                                           Sz. P. Wojciech Lubawski

                                                                                                              Prezydent Miasta Kielce

                                                                                                                                   ul. Rynek 1

                                                                                                                               25-303 Kielce

 

 

 

List otwarty

W świetle ostatnich doniesień medialnych dotyczących sprzedaży klubu Korona Kielce Stowarzyszenie Kibiców Zjednoczona Korona postanowiło przedstawić swoje stanowisko w przedmiotowej sprawie.

Temat ten od lat budzi wiele emocji wśród mieszkańców naszego województwa i co parę miesięcy powraca wraz z koniecznością kolejnego dofinansowania klubu. Stowarzyszenie niezmiennie stoi na stanowisku, że nadrzędnym celem jest utrzymanie Korony w ekstraklasie, co pozwoli jej osiągnąć stabilizację finansową i sportową. Struktura właścicielska jest sprawą drugorzędną. Istotna jest przejrzystość w funkcjonowaniu. W naszej ocenie żaden z zainteresowanych kupnem Korony podmiotów nie jest w stanie tego zapewnić. Osoba Pana Andrzeja Grajewskiego budzi wiele kontrowersji. Przedstawia się go jako biznesmena, którego drużyna po raz ostatni grała w Lidze Mistrzów, nie wspomina się jednak o kłopotach, w jakie wprowadził później Widzew Łódź i Lecha Poznań, doprowadzając niemal do likwidacji tych dwóch zasłużonych klubów. Z dostępnych informacji wynika, że na dzień dzisiejszy Pan Grajewski nie dysponuje odpowiednim kapitałem, by móc zapewnić stabilizację finansową klubowi i walkę o wyższe cele, jak sam zapowiada. Kapitał zakładowy spółki Diamond Sport & Promotion wynosi zaledwie 5 tyś zł. Z czego więc będzie utrzymywał klub?

Z kolei drugi podmiot czyli Grupa Kieleckich Inwestorów Sportowych nie przedstawiła nawet konkretnej oferty, nie wspominając o planie działania i wskazaniu źródeł finansowania.
Mając na uwadze jednak dotychczasowe działania i wsparcie udzielane Koronie przez rodzimy biznes oraz analizę podmiotów wchodzących w skład spółki należy uznać, iż grupa ta, mimo sporego dotychczasowego wspierania funkcjonowania Klubu , również nie posiada wystarczających środków do prowadzenia ekstraklasowej drużyny w perspektywie długoterminowej. Poza tym mnogość podmiotów może prowadzić do wewnętrznych tarć, a brak doświadczenia w zarządzaniu klubem sportowym negatywnie wpłynąć na jego wyniki. Istnieje również ryzyko uwikłania Korony w polityczne przepychanki. W 2015 roku został wprowadzony w Koronie program naprawczy, który powoli przynosi zamierzone efekty. Ograniczono koszty funkcjonowania klubu, drużyna pozbyła się drogich i często przereklamowanych zawodników, postawiła na młodzież, wzrosła frekwencja na meczach, sukcesywnie spada zadłużenie.

Czy jest to najlepszy moment, aby sprzedać klub i przekazać go w niepewne ręce?

Naszym zdaniem należy dać dokończyć pracę obecnie zarządzającym i pozwolić wyjść klubowi na prostą. Decyzję o sprzedaży Korony kieleccy radni podjęli mając na uwadze odciążenie miejskiego budżetu i zaprzestanie dofinansowania klubu. Tymczasem obaj kontrahenci nie ukrywają, że oczekują dalszego wspierania Korony przez miasto oraz spłaty zadłużenia. Jaki jest sens zmiany właściciela, jeżeli miasto nadal ma wykładać podobne środki na funkcjonowanie klubu? Czy jest pewność, że kieleccy radni przystaną na dalsze wsparcie finansowe? Wszyscy zainteresowani podkreślają, że dobro klubu jest najważniejsze. Dlaczego nie można połączyć sił i wspólnie wspierać wizytówkę naszego miasta. Czemu na chwilę obecną Kieleccy Inwestorzy nie mogą założyć grupy 20-tu, finansować Koronę w większym zakresie, jednocześnie obejmując kolejne stanowiska w Radzie Nadzorczej? O to apelujemy!

Do tej pory Miasto było gwarantem istnienia Korony Kielce i jej funkcjonowania wśród najlepszych drużyn w kraju. Dopóki, nie znajdzie się podmiot, który zapewni stabilizację finansową i profesjonalizację zarządzania klubem, Miasto nie powinno się pozbywać Dumy Kielc. W naszej ocenie potencjalni nabywcy nie spełniają wyżej wymienionych warunków, a sprzedaż Klubu tym podmiotom wywołuje poważne obawy co do jego dalszej egzystencji. W związku z powyższym apelujemy do Pana Prezydenta Wojciecha Lubawskiego, aby uwzględnił nasze obawy i wątpliwości. Mimo nacisków części opinii publicznej i kilku radnych nie sprzedawał za wszelką cenę Klubu, nie mając gwarancji, że nowy nabywca będzie w stanie utrzymać Koronę na ekstraklasowym poziomie. Nie sztuką jest sama sprzedaż klubu. Sztuką jest go tak sprzedać , żeby problem do nas wszystkich nie powrócił za 3-4 lata, gdy przed Koroną stanie widmo likwidacji, a dzisiejsi zainteresowani westchną: „no cóż, chcieliśmy dobrze ale znów nie udało się....”.

 

z kibicowskim pozdrowieniem
Stowarzyszenie „Zjednoczona Korona”"

fot. Paula Duda

 

Wasze komentarze

pabloAIM2015-09-15 09:53:10
"....Z kolei drugi podmiot czyli Grupa Kieleckich Inwestorów Sportowych nie przedstawiła nawet konkretnej oferty, nie wspominając o planie działania i wskazaniu źródeł finansowania...."
Jak to? Przecież oni tacy wspaniali!! Adamczyk zamiast działać, obraża się ale w rzeczywistości nie mają oni nic do zaoferowania!!!
r2015-09-15 10:11:51
BRAWO, moze wreszcie do tych co sa za oddaniem klubu Grajewskiemu, ze owszem wlasciciel bedzie inny, ale finasowac cala zabawe ma dalej MIASTO, takie stawia warunki.
urbi6662015-09-15 10:16:52
podzielam wątpliwości stowarzyszenia.....
ar2015-09-15 11:02:18
Nawet w najgorszych koszmarach nie przyśniłoby mi się, że kiedyś ten pan będzie "chodził" wokół naszego klubu. Miałem nadzieję, że czas takich ludzi, jak on już bezpowrotnie minął.
Luker2015-09-15 11:03:31
Wypowiedzi tego prawdopodobnego przyszlego wlasciciela Korony przypominaja mi Pana Wojciechowskiego. Kojarzycie? To samo robil. Komentowal pilkarzy, trenerow, itd.. Kazdy wie gdzie jest dzis Polonia i Wojciechowski. Wzieli rozwod. Amen.
patyk2015-09-15 11:08:04
Sytuacja jest mało przejżysta zarówno dotycząca Grajewskiego jak i kieleckiego biznesu. O grajewskim wiemy tyle co napiszą gazety a o swojskich biznesmenach nie wiemy nic. Skoro chcieliby bardzo wejść do Klubu jako jego współ/właściciele to czemu nie przedstawią swojej propozycji?
ar2015-09-15 11:09:57
@Luker - obawiam się, że to jeszcze gorszy kaliber niż Wojciechowski. Tamten przynajmniej miał kasę!
pabloAIM2015-09-15 11:16:52
WSZYSCY raczej nie chcemy Grajewskiego a przynajmniej nie darzymy go w takim stopniu zaufaniem byśmy mogli spokojnie, bez emocji na to wszystko patrzeć, dlatego pytam się. Gdzie są i co robią w tym temacie nasi Kieleccy Biznesmeni????????
Może zamiast dąsać się po kątach ratusza pan Adamczyk jako ich "lider" uderzy Mega kontrofertą???
wojtek2015-09-15 11:33:51
list listem. a decyzja juz zapadla...
Idea moze i sluszna ale moze zamiast listu Stowarzyszenie zakrecilo by sie wokol mozbych z wojewodztwa i sprobowalo ich przekonac do wziecia tego ciezaru na wlasne barki. Nie jednego lecz paru. Ciezar bylby mniejszy. Bogatych w regionie jest przeciez paru. Samo stowarzyszenie jak sie domyslam nie chce kierowac klubem....
Kibic K2015-09-15 12:12:13
Caly czas narzekanie!!! Nie zdziwie sie jak nie bedzie Grajewskiego!!! Nie bedzie kieleckich inwestorow w grudniu nie bedzie kasy od Miasta i nie bedzie Korony. ta jest i tak ostatni dzwonek wystarcza dobrzy prawnicz podczas podpisywania umowy!!!!!
ZGODNY2015-09-15 12:16:20
JA TEŻ PODPISUJĘ SIĘ POD TYM LISTEM. WYDAJE MI SIĘ ŻE TEŻ POWINIEN BYĆ SKIEROWANY DO RADNYCH.TO ONI MUSZĄ ZROZUMIEĆ IŻ KORONA JEST JEDNĄ Z NASZYCH WIZYTÓWEK MIASTA .NIE TYLKO ŚĆIEZKI ROWEROWE,PRZYSTANKI AUTOBUSOWE CZY IMPEZY Z DROGIMI CZAROWNICAMI NA KADZIELNI TRZEBA WSPIERAĆ Z BUDZETU MIASTA ŻEBY O KIELCACH SŁYCHAĆ BYŁO W KRAJU.WIELE MIAST ZAZDROŚCI NAM EKSTRAKLASOWEJ DRUŻYNY. .......GRAJEWSKI I INNI INWESTORZY NIE DAJĄ GWARNCJI UTRZYMANIA NAWET OBECNEGO POZIOMU PIŁKARSKIEGO I FINANSOWEGO KLUBU. A JAK RADNI CHCĄ COŚ DOBRZE DLA MIASTA ZROBIĆ TO IRONICZNIE PODPOWIEM :UBEZPIECZCIE KLUB NA WYPADEK LIKWIDACJI NA 100 MLD. DOLARÓW,NASTĘPNIE ODDAJCIE GRAJEWSKIEMU LUB DŁUGOSZOWI KLUB,POCZEKAJCIE DWA -TRZY LATKA I BĘDZIECIE ZAROBIENI..... TYLKO CZY KTÓRAŚ FIRMA UBEZPIECZENIOWA WAS UBEZPIECZY JAK USŁYSZY KOMU CHCECIE ODDAĆ KORONĘ? DRODZY RADNI ODŁÓZĆIE POLITYCZNE WAŚNIE NA BOK ,POMYŚLĆCIE CHWILKE A JAK KORONA ZOSTANIE W RĘKACH MIASTA TO ZOBACZYCIE ZA DWA-TRZY LATKA BĘDZIECIE CHODZIĆ DUMNI ZE SWOJEJ DECYZJI NA MECZE I PONOWNIE MOŻECIE STARTOWAC W WYBORACH. PAMIĘTAJCIE KAŻDEJ WASZEJ DECYZJI NA TAK LUB NIE KIBICE KORONY PRZY URNACH WYBORCZYCH WAM NIE ZAPOMNĄ - przypadek prezydentury p.LUBAWSKIEGO.
kikkhull2015-09-15 12:20:04
Grajewski juz zapowiedzial ze zwalnia Brosza, chcial Smude a ten mu odmowil.
Kikkhull2015-09-15 12:22:36
do Kibic K - co ty czlowiecze pleciesz, Grajewski sam powiedzial ze nie da ani 1pln na klub, to ze przejmie klub nic w tej kwesti nie zmienia. Dalej ma finansowac miasto tyle ze Grajewski jeszcze musi troche na tym zarobic.
zx5002015-09-15 12:43:52
Po co pisać do Lubawskiego? Przecież jest na wakacjach.
pabloAIM2015-09-15 12:56:15
Nie rozsiewajcie plotek, już tego zwolni, tego sprzeda, ludzie ogarnijcie się trochę. Wczoraj w RK Sygut powiedział że nie będą nic zdradzać ani komentować dopóki się nie skończą rozmowy z Grajewskim, a to oznacza że nie dowiemy się nic lub w najlepszym wypadku sprzedadzą nam jakąś sprytną historyjkę dla mas!!!
hehe2015-09-15 13:07:43
Listy do M piszcie co najwyzej, jego tak obchodzi wasze zdanie jak wczorajsza pogoda. race palic i malowidla na przescieradlach z domu.
do hehe2015-09-15 13:28:06
hehe zablysnales pełną gębą... szkoda słów... kozaczek za monitora
kikkhull2015-09-15 14:29:29
do pabloAIM - juz to przerabialismy, interesy lubia cisze, zwlaszcza przekrety. Ludzie za dlugo milcza. Ile mozna sluchac o tych kolejnych inwestorach, a na koniec znalezli, golodupca i miasto ma dalej utrzymywac klub, a jak nie to bedzie likwidacja, tylko przy okazji temu podstawionemu slupowi dadza zarobic na kibicach.
lew2015-09-15 14:31:08
Ludzie ocknijcie sie!!! Jak nie bedzie teraz nowego wlasciciela to na wiosne nie bedzie Korony w extraklasie i klub najprawdopodobniej przestanie istniec. Czy tego oczekujecie? Stowarzyszenie chce dalej aby zostawic status qwo czyli slaby zarzad delikatnie mowiac a wiec tolerowac marnosc Korony (dobrze ktos stwierdzil sprobujcie pozyskac powaznych biznesmenow i namowic ich do wejscia do Korony). Wracajac jednak do realu oferta pana Grajewskiego jest najbardziej zaawansowana i trzeba dac mu szanse chociaz nie jest on z mojej bajki.
POMYSŁ ? I WŁASNA OPINIA2015-09-15 14:33:27
SKORO JAK PISZĄ GRAJEWSKI CHCE DAĆ MIASTU 3MLN ZŁ A DRUGIE 3MLN ODDA Z CANAL+------- TO ŚREDNIA KIBICÓW NA KORONIE - 6 TYSIĄCZKÓW LUDZIKÓW,KAŻDY WYSKOCZY Z PORTFELIKA PO 500 ZYLI KUPI CEGIEŁECZKĘ OD RADNYCH -RAZEM BĘDZIE TEŻ 3 MELONKI A DRUGIE 3 CANALIK DOPŁACI- POTEM BĘDZIE BIEDNIE ALE NASZE. TAKI SAM POMYSŁ MA GOŁY GRAJEK I SIĘ SMIEJE. I OPINIA - LUBAWSKI JAK I KLICKI ODDALI TROCHĘ SWOJEGO SERCA I KASY ZA KORONĘ NATOMIAST WZAMIAN SŁYSZELI KORUPTER I WĄSACZ.NIE DZIWIĘ SIĘ LUBAWSKIEMU ŻE KOMBINUJE ALE ON DO TEJ PORY W TEN SPOSÓB DODAWAŁ DAWKI TLENU DLA MDLEJĄCEJ KORONY.TERAZ ZROZUMIAŁ CHYBA ŻE ZAMIAST SAMEMU UMIERAĆ ZA KLUB LEPIEJ JECHAC NA WCZASY.GDYBY MIAŁ WIĘKSZE WSPARCIE RÓWNIEŻ W HEJTERACH I MEDIACH NIE GADAŁ BY Z ŻADNYM GOŁODUBCEM A RADNYCH BY SZYBKO POUSTAWIAŁ W SZEREGU.PRZYPOMNIJCIE SOBIE ILE KASY WYCIĄGNAŁ DLA KORONY....A ŻE POPRZEDNI PREZESIK BAŁAGANU NAROBIŁ TO INNA SPRAWA.
kikkhull2015-09-15 14:43:42
Moze trzeba przypomniec:
"Prezydent Kielc wyjaśnił, że oferty pochodziły do dwóch podmiotów tureckich, jednego holenderskiego, który reprezentował kapitał bliskowschodni, oraz konsorcjum niemiecko-szwajcarsko-rosyjskiego. - Wybraliśmy tę ostatnią ofertę, bo dawała najstabilniejszą sytuację. Bo możemy sobie wyobrazić, że klub z czasem może przestać istnieć - mówił Lubawski.

Tłumaczył, że pierwszy podmiot tureckich chciał kupić 51 proc. udziałów, ale nie akceptował, że miasto chce bariery w podnoszeniu kapitału. - Gdybyśmy takiej bariery nie wprowadzili możliwe, że zamiast dopłacać 8 mln, to przy zakupie zawodników i inwestowaniu w klub wydawalibyśmy 30 milionów złotych zgodnie z zasadą proporcjonalności - tłumaczył prezydent Kielc.

Drugi podmiot turecki oczekiwał, że miasto sprzeda 90 procent udziałów. - Oferta jest nadal aktualna, ale cena jest zdecydowanie poniżej oczekiwań - mówił Lubawski. Inwestor holenderski wycofał się z rozmów. - Ostatecznie zostało konsorcjum niemiecko-rosyjsko-szwajcarskie - dodał prezydent.
Tylu bylo chetnych co mieli kupic i wykladac kase a na koniec zostal golodupiec na utrzymaniu miasta. Wystarczy tego kretactwa, mataczenia i bredni jak to rozmowy sa tajne/poufne.
gnom2015-09-15 14:55:50
Najważniejsze jest dobre skonstruowanie umowy. Ciekawe co kibice napiszą za 2 - 3 miesiące jak radni nie nabiorą się na kolejną żebraninę i Korona zostanie wycofana z rozgrywek? Każdy, kto wchodzi w jakiś biznes chce zarobić. Grajewski ma jakieś doświadczeni, kontakty. Nie jest idealny ale takiego Prawdomówny Wojtek znalazł przez 5 lat szukając za nasze pieniądze.
kikkhull2015-09-15 15:09:05
O to piersze wzmocnienia od Grajewskiego:
"Na testach w Widzewie pojawili się ostatnio Holender Abdul Nury oraz trzech Brazylijczyków Pedro Henrique Dos Santos Silva, Jonathan Da Silva Borgis i Jefferson Freitag De Souza. Za sprowadzeniem tych zawodników stoi Andrzej Grajewski.". No coz w Widzewie nie dal rady im znalezc pracodawcy, miasto chetnie im zaplaci za pobyt w Kielcach.
hehe2015-09-15 15:24:18
no, dokladnie, tak jak mowisz.
Adam2015-09-15 16:20:46
Nie można mieć ciastko i zjeść ciastko!
Bez nowego właściciela co pół roku będzie cyrk z miejskimi pieniędzmi aż się miarka przebierze i ....
A Korona to nie ...( wpiszcie jakiś zacny klub) i się inwestorzy o nią nie biją! Wyboru nie ma specjalnie, może jeszcze trochę potrwa za czym Grajewski utopi Koronę! Może wcześniej powalczymy o PIERWSZĄ ósemkę, a nie wiecznie jak te dziady o utrzymanie!
Może , jak powiedział El Comendante Che : "Prefiero morir de pie que vivir siempre arrodillado!" (Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach!)
MOŻE!!!???
Pożyjemy, zobaczymy!
porter2015-09-15 16:37:19
lew ty sie ocknij korona zawsze bedzie a ciebie niebedzie
miki +2015-09-15 16:39:21
Cyrk Korona trwa w najlepsze. Przebija nawet MODĘ NA SUKCES. Tu już chyba nikt poważny nie zawita aby wyczyscić tą stajnię Augiasza.
Adam2015-09-15 17:06:38
@porter
A ja pamiętam gdy nie było KORONY! Tylko Iskra i SHL-ka!
I ciebie też nie było....
Παντα ρει και ουδεν μενει
Jak powiedział Heraklit......
Παντα ρει.......
aga2015-09-15 18:15:38
do tej pory MIASTO utrzymywało KORONĘ ale często dało się przeczytać na Kieleckiej Piłce ( portal ) że młodzieżówki KORONY są pełne synków tatusiów z MIASTA. Zero sukcesów młodzieżówek, rezerwy KORONY - koniec tabeli III ligi. To jest jeden z minusów Tego typu finansowania. Powinny być promowane kluby z województwa szkolące młodzież i dające im szanse gry a KORONA powinna w pierwszej kolejności przebierać z tych zawodników. Tanio i pod kontrolą. Tylko w ten sposób możemy podnieść poziom świętokrzyskiej piłki. Wspólne działania między Związkiem i KORONĄ tylko to mogą zapewnić. I pod tym kątem należy wybierać nowego właściciela. Fanka świętokrzyskiej piłki
gnom2015-09-15 19:33:03
"W klubie pracuje chyba 36 osób. Czemu tak dużo, skoro klub organizuje jeden mecz na dwa tygodnie? – dziwi się Grajewski." Brawo, wreszcie ktoś kto będzie w stanie rozpędzić tę szajkę, która żeruje od lat na Koronie.
kibic2015-09-15 20:16:16
Lubawski chyba zapomniał że on i jego kolesie żyją z polityki. Jak Korona upadnie to nie dość że kibice mu nie wybaczą, to inni będą mieli niezłą jazdę po nim. Nic go nie broni.
Do kibic2015-09-15 20:31:41
Chyba, że już się dorobił i zmienia klimat.
Luker2015-09-15 20:37:02
To jest ostatnia kadencja Lubawskiego. Już prędzej na Macierewicza i PIS zagłosuje, niż na wąsatego krętacza. Wałki kręcona jak za najlepszych czasów komuny.
Ckk2015-09-15 21:24:02
A do tych czas bylo dobrze????Wiecznie dlugi i czarna chmura nad Koronkom.Szkoda Kibicow bo maja Korone w Sercu.Mamy stadion klub w ekstraklasie ale ktos poprostu tego nie szanujeee.I chyba lepiej zaufac swojm ludziom niz Panu G...
weteran2015-09-16 07:42:36
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłaby sprzedaż Korony za przysłowiową złotówkę kieleckim przedsiębiorcom.
Zastanawiająca była postawa radnych PO, którzy tak nagle zaufali bezgranicznie P.Lubawskiemu.
Kolo2015-09-16 10:01:31
Mysle ze najlepsza opcja jest likwidacja spolki. To cyrk prezydenta, radnych, pseudo kieleckich inwestorow, Grajewskiegi i stowarzyszenia kibicow ktore liczy ze miasto wysra co roko kilka mln. Nie wysra, skonczylo sie. Czas spojrzec prawdzie w oczy, albo Grajewski albo koniec. Byc moze bedzie tez koniec Korony z Grajewskim za rok. Kiedy G powiedzial ze klub ma finansowac miasto? Mowil ze sobie nie wyobraza zeby miasto nie wspieralo klubu w szkoleniu mlodziezy i placeniu za promocje. To chyba logiczne.
Do kolo2015-09-16 10:11:16
Nie potrzeba nam tu popleczników P.Grajewskiego.
Do P.Dziennikarzy2015-09-16 10:40:26
Może zapytalibyście
prawdomównego Wąsa o termin do 15 września w sprawie negocjacji z P.Knurem.
wojtek2015-09-16 11:50:06
interesująca jest cisza GKIS. Właściwie nie określili się czy będą coś jeszcze próbowali czy życzenia "powodzenia p. Grajewskiemu były formą rezygnacji. Była mowa ze p.Grajewski chce też z nimi rozmawiać i też cisza. MOŻE DZIENNIKARZE NIECH ZWRÓCĄ UWAGĘ NA DUŻA GRUPĘ LUDZI KTÓRYCH TEMAT INTERESUJE I NIECO ZŁAGODZĄ EMOCJE I NIEDOMÓWIENIA.
barthecq2015-09-16 12:57:07
z tego co wiem dumą miasta jest ISKRA a nie Korona, moim skromnym zdaniem uważam, że miasto mogłoby więcej pieniędzy przeznaczyć na piłkę ręczną, mistrzostwa Polski, puchary Polski, Liga Mistrzów czy czegoś więcej potrzeba??
Kolo2015-09-16 13:04:08
Toure
C732015-09-16 15:05:27
Do barthecq a moim skromnym zdaniem jesteś upośledzonych intelektualnie. Chciałbym przekazać Ci informacje ze jesteś na stronie poświęconej Koronie a nie Vive/Iskra Kielce wiec po co się spinasz o to jaki klub jest dumą Kielc?! Nie interesuje Cię Korona nie wypowiadaj się i nie spinaj na Nasz klub bo większość Kibiców Iskry czy też Korony chodzą i tu i tu na spotkania i jest elegancko. Macie u siebie swoje akcje z "właścicielem" wiec tam powinieneś działać w temacie
do wojtek2015-09-16 16:27:07
interesująca jest cisza GKIS. Właściwie nie określili się czy będą coś jeszcze próbowali czy życzenia "powodzenia p. Grajewskiemu były formą rezygnacji. Była mowa ze p.Grajewski chce też z nimi rozmawiać i też cisza. MOŻE DZIENNIKARZE NIECH ZWRÓCĄ UWAGĘ NA DUŻA GRUPĘ LUDZI KTÓRYCH TEMAT INTERESUJE I NIECO ZŁAGODZĄ EMOCJE I NIEDOMÓWIENIA. - przecież wąs już postanowił kto ma dostać Koronę i miasto ma dalej finansować. Przecież bezczelnie okłamał radnych że oferta ważna do wtorku, a dzisiaj środa. Do tego potem powiedział że go rozmowy nie interesuja bo jedzie na wakacje. O czym tu z oszustem i krętem rozmawiać, przecież mordy nie otworzy żeby nie skłamać.
Do Wojtek2015-09-16 16:35:28
W dzisiejszym Przeglądzie Sportowym jest artykuł pt. "Klub nie dla Grajewskiego, gdzie można przeczytać, że Kieleccy Przedsiębiorcy mają zdecydowanie lepszą ofertę zakupu Korony niż P.Grajewski.
stara korona2015-09-16 19:15:44
jeżeli prawdą jest że K.K. ma prawo pierwokupu za 1 PLN to jaki problem ma GKiS do K.K. niech odbiera od wąsatego i oddaje za te same diengi GKiS ipo problemie. A tak naprawdę to K.K. mimo tych zawirowań ma KORONKĘ w SERCU bo przecież płaci na klub za nazwę stadionu
PS to2015-09-16 19:22:37
brukowiec, malo tresci i to powaznych tresci, wiec nie sugerowalbym sie nimi.
Kapo2015-09-16 19:48:59
Jak czytam te wypowiedzi to nie mogę skomentować tych wypocin. Po pierwsze Grajewski jest jedynym, który chce kupić to bagno jakie wykopał W.L. ze swoją świtą. Po drugie jak nie Grajewski to koniec klubu, bo nikt inny nie chce go kupić. Grupa inwestorów kieleckich to tylko chyba wielka ściema bo żadnej oferty nie ma i chyba pomysłu też. rada Miasta nie da już się przekonać do dofinansowania klubu, który jest zarządzany przez amatorów.
do Kapo2015-09-16 19:59:19
Kliknij na Andrzej Gajewski oszust.
I wszystko jest jasne.
do Kapo2015-09-16 20:09:50
Nie wysilaj się z tymi kłamstwami. Trzeba być nierozgarniętym żeby wierzyć w garbate aniołki. Grajewski nie zamierza finansować klubu, tylko dalej ma robić to miasto. Już w styczniu będzie 1.5mln. na utrzymanie stadion, kolejne 2.5mln. na promocję miasta jako dofinansowanie Korony i jeszcze jakims innym kanałem żeby pod inną pozycja wpisać w budżecie kolejne pieniądze. Tak to się odbywać.
blisko futbolu2015-09-16 20:57:38
Niektorzy tutaj sa ewidentnie niedorozwinieci umyslowo, wiec spiesze wyjasnic pewna kwestie. Prosze NIE KLAMAC, ze jezeli Grajewski nie wezmie klubu to czeka nas likwidacja. Nie wiem, co za imbecyle to pisza, ale dajcie sobie siana i wracajcie na forum Widzewa.

Klub ma wiele mozliwosci w razie, gdyby ktos przytomny na umysle zbojkotowal to przejecie. GKIS czy jak tam oni maja moze w razie takiej sytuacji zglosic swoja oferte, jezeli to nie jest kielbasa wyborcza, tylko realna chec pomocy klubowi, a nie zagranie przedwyborcze.

Klub dostal transze pieniedzy z UM nie tak dawno. Miala ona isc na biezace funkcjonowanie Korony jako klubu oraz splaty dlugow wobec podmiotow tj zawodnicy etc. Niektorzy maja mylne pojecie o funkcjonowaniu klubu. To nie jest tak, ze Korona dostaje dzis 5 milionow zlotych, bo jak nie, to jutro zglasza upadlosc i szanowny pan Jozek gasi swiatlo na stadionie i zamyka brame. Kluby zawsze dysponuja rezerwami finansowymi, bo to nie jest tak, ze Korona Kielc na ten moment ma np, 22, 58 PLN na koncie powiedzmy BZ WBK.

Plynnosc klubow konczy sie zazwyczaj w tych sytuacjach, gdy nie ma on jak zaplacic za wynajem plyt, osrodka, nie ma na biezace rachunki (woda np.) oraz nie stac ich na wynajem ochrony. To powoduje brak plynnosci finansowej, czyli wszelkie ruchy, ktore doprowadzaja do tego, ze finalnie klub nie moze rozgrywac spotkan, bo nie stac go na najpotrzebniejsze oplaty. Wiele klubow przez wiele miesiecy zylo, nie placac zawodnikom )za ich zgoda) i dzialalo charytatywnie byle, zwiazac koniec z koncem do pewnego etapu.

Zawsze rozwiazaniem sa masowe wyprzedaze zawodnikow, tych cenniejszych i najlepszych na dany moment. Na ten moment takimi zawodnikami byliby w mojej ocenie: Jovanovic (200-300 tys.), Cebula (150-200), Sylwestrzak (100) czy np. Dejmek (50-100). Wyprzedaz najwazniejszych ogniw zespolu daje zysk w okolicach na biede 300-400 tysiecy zlotych oraz oddech w postaci zejscie tych zawodnikow z kontraktow. Kadre jak pokazalo to okienko mozna sensownie stworzyc z zawodnikow, ktorzy nie zarabiaja wiecej niz 5-10 tys. zlotych miesiecznie. Warianty tego typu czesto stosowane sa np. w nizszych ligach wloskich, gdzie przykladowe AS Bari wypozycza rokrocznie o 10-15 zawodnikow, ktorym nie placi za pensje, a stopniowo wprowadza w pilke i ich rozwija.

Finalnie - mozna rowniez skonczyc nepotyzm w pionie administracyjnym. Ktores z pan moglyby sie obrazic, badz ktos jakichs ich pociotek zaraz straszylby mnie tu sadem, wiec dam spokoj. W kazdym razie - jestem prawie w 100% pewien, ze panie z adm nie pracuja za najnizsza krajowa w klubie, a ich obowiazki mozna swobodnie rozdzielic z 10 pan na 4. Watpie, aby ktos z was mial cos przeciwko, by np. taka pani Bozena zarabiala 3000 netto, ale pracowala z wiekszym zakresem obowiazkow. Mysle, ze uczciwie jest wiecej pracowac i wiecej zarabiac, niz dobrze zarabiac i nie robic nic, albo parzyc kawe.

Podobnie ma sie pion sportowy w klubie - posiadamy w 2 druzynach 3 kierownikow (!), co sie zdarza zadko w klubach na tym poziomie. W wiekszosci klubow kierownik odpowiada za zgrupowania, sprzet, logistyka etc i za to dostaje wynagrodzenie. A nasz kiero zle przesuwa w menadzerze nazwiska, drugi nosi bidony, a trzeci zbija baki w rezerwach. 1500 zl oszczednosci.

Mozna tak wiele kosztow ciac, nie tracac na jakosci, ale do tego trzeba miec w klubie menadzera, ktory skonczyl sensowne studia, ma dluzszy staz w firmach i zetknal sie posrednio czy bezposrednio w swojej pracy ze sportem, niekoniecznie pilka. A my? Mamy sprzedawce porcelany :)
do blisko futbolu a raczej blisko mocarza2015-09-16 23:04:20
Klub ma takie rezerwy ze już był postawiony w stan upadłości, bi nie było ma batonik w sklepie. Masowe wyprzedawanie zawodników co maja kontrakty do kończ sezonu, buaahahahahaahahahahahahaah albo drobne na dropsy albo poczekają żeby brać za darmo. Teksty typu można wiele kosztów ciąć do polityczna propaganda niewiela mające z realiami. Jeden etat roczny w biurze to jedna miesięczna wypłata piłkarza. Trzeba zwolnic 12 ludzi żeby mieć na 1 piłkarza. A co do wypożyczeń dopiero twój Grajek zbeształ taką niegospodarność. Więc sie skup i słuchaj wodza.
Kolelny etap bajek i tym że mozna nie płacic zawodników, tylko gdy na to się zgodzą a tak to po 2 miechach mogą zażądać rozwiązania i dostają całość kontraktu do łapy. Jak masz zawodnika który jest związany z klubem i będzie chciał w nim grać, to tak podpisze, ci bez kontraktów pokażą środkowy palec. i kasa na stół. Suma summarum jak ktoś nie dopłaca po kilka milionów do klubu kto klub leci na pysk, żadne bajki i kłamstwa tego nie zmienią.
blisko pilki2015-09-16 23:40:13
Wykazuje skrajne przypadki, nie wiem czego nie rozumiesz.

Tak, kluby czesto dokonuja ugody z zawodnikami i spozniaja sie z wyplatami, tak jest m.in w Wisle Krakow, tak jest w Ruchu Chorzow czy Gorniku Zabrze. Jakos nie przypominam sobie, zeby ktos z tych klubow latal i rozwiazywal kontrakty, jakos lawinowo, wiec nie pisz bzdur.

Tak, sprzedaz zawodnikow, nawet takich, majacych roczne kontrakty jest mozliwy, nie trzeba byc omnibusem by wiedziec, ze na przykladowego Jovanovicia znajda sie chetni.

Ktorzy pilkarze z obecnej kadry maja jakies niebotyczne kontrakty poza Jovanoviciem, Malkowskim i Sobolewskim? Wiekszosc z nich nie zarabia wiecej niz 15k, wiec pozbywanie sie sukcesywne zawodnikow jest sensowne.

Moze Ty i Twoj Widzew sieje propagande, ja z nimi zwiazany nie jestem, co zaznaczylem na poczatku wpisu, ale widze, ze ciezko z czytaniem i ogarnianiem, to chyba faktycznie kolego po tym mocarzu tak jest.

Ja nie mam nic przeciwko, by pion administracyjny odchudzic. I gdzie Ci na batonika nie starczalo w tych rezerwach? Chyba na oscypka w Poroninie.

Nie ma obowiazku, aby rezerwy graly w 3 lidze, rownie dobrze moga grac w klasie okregowej i tak pozytku z nich zadnego, a koszta 3x mniejsze.
weteran2015-09-17 09:00:52
Dobrze, że Grajewski wyjechał.
Oby bezpowrotnie.
Uważam, że Pan Klicki nie da nikomuzzrobić krzywdy Koronie.
JANEK2015-09-17 09:43:14
Apeluję do wszystkich osób decyzyjnych w Kielcach,którzy mają KORONĘ w sercu.
R A T U J C I E N A S Z U K O C H A N Y K L U B K O R O N Ę
K I E L C E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PR2015-09-17 10:16:41
Widzę dużą aktywność pracowników klubu (pewnie tego od football menadżera), którzy dyskredytują Grajewskiego i jeszcze podpuszczają stowarzyszenie aby protestowało przeciwko tej sprzedaży. Rozumiem, że to bojaźń przed utrata politycznej pracy
do PR2015-09-17 10:54:32
No tak przecież Twój szef Grajewski jest nieskazitelny .
Wystarczy tylko kliknąć jak Knur pomógł Widzewowi.

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group