Komisja Budżetowa na „nie” w sprawie Korony

12-06-2015 11:44,
Marcin Długosz

W piątek o godzinie 10, przed sesją Rady Miasta, w kieleckim urzędzie zebrała się Komisja Budżetowa. Radni poddali dyskusji temat kolejnego dofinansowania Korony Kielce. – Uderza mnie to, że radni zarzucają prezydentowi, iż ten mówił na ostatniej sesji, że nie będzie prosił o więcej pieniędzy. Byłam na tej sesji i nie przypominam sobie, żeby tak powiedział. Mam stenogramy i mogę to udowodnić. Zaprzeczam tym słowom – stwierdziła Barbara Nowak, skarbnik miasta. – Na Konwencie prezydent zadeklarował, że będą to ostatnie pieniądze – odparła Joanna Winiarska, przewodnicząca Rady Miasta.

- Wczoraj (w czwartek – red.) o godzinie 9 pojawiła się treść autopoprawki. Jest to wniosek o objęcie nowych akcji w spółce Korona S.A. w wysokości 2,8 mln złotych – przedstawiła Nowak.

W odniesieniu do zimowej sesji Rady Miasta, skarbnik dodała jeszcze: - Na sesji obecny był także prezes Paprocki, który zastanawiał się, czy nie będzie musiał jeszcze prosić o środki w najbliższym czasie.

Nowak kontynuowała: - Chciałam odnieść się do ostatnich doniesień medialnych. Propozycja planu naprawczego została złożona w sądzie, zaraz po tym, jak prezes Paprocki wycofał wniosek o upadłość. Sąd nie zgodził się na wdrożenie tego planu, gdyż jego zdaniem spółka nie ma możliwości regulowania należności i właściwie powinna ogłosić upadłość.

- Zarząd spółki złożył zażalenie na to stanowisko sądu, a sąd po raz kolejny odmówił przyjęcia tego programu, gdyż „nie zachodziły przesłanki do wprowadzenia postępowania naprawczego”, co oznaczyło, że spółka jest niewypłacalna, a nie zagrożona niewypłacalnością.  Długi przekroczyły majątek spółki, a więc musiała ona spłacać je szybciej. Środki musiały więc zostać wydane szybciej, niż ten plan przewidywał. Zarząd poprosił więc o wystąpienie o kolejne środki – dodała Nowak.

Zupełnie inny pogląd na kwestię dofinansowania Korony ma przewodnicząca Rady Miasta, Joanna Winiarska. - Odniosę się do słów pana prezydenta. Na Konwencie prezydent zadeklarował, że będą to ostanie pieniądze, o jakie będzie prosił radę. Myślę, że każdy uczestnik Konwentu potwierdzi, bo taka deklaracja padła. Jestem zaskoczona taką autopoprawką, gdyż na Konwencie nie było o niej ani słowa. Dowiedziałam się o tym z doniesień medialnych. Jeśli jest inwestor, niech podpisze on umowę intencyjną – stwierdziła.

- Będzie na pewno spora dyskusja. Proszę nie wmawiać radnym, że jest inwestor. Zapewniam, że jeżeli dzisiaj przegłosujemy pieniądze, to we wrześniu pojawi się kolejna informacja o inwestorze, a za miesiąc zostanie złożony kolejny wniosek o dofinansowanie – powiedział Dariusz Kozak, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Wasze komentarze

Luker2015-06-12 12:00:03
"Witamy w Kielcach" - Polskie piekielko w wersji MIKRO!!
Undercover2015-06-12 12:34:59
Brawo radni, głos rozsądku w całym tym bałaganie, jestem od lat kibicem Korony, ale do diabła, przez ile lat można rujnować miasto i opróżniać do cna miejską z kasę z powodu klubu? Lubawski out, Paproć out, zacząć wychowankami od trzeciej ligi i zbudować klub BEZ SKAZY FINANSOWEJ
czesław2015-06-12 12:36:01
I bardzo dobrze. Pilkarze reczni o nic sie nie prosza i daja sobie rade.Oni w porownaniu do Korony dostaja zdecydowanie mniej pieniedzy.Kwestia zebrania odpowiednich osob i opracowac plany pozyskania sponsorow. W vive odpowiednie osoby stworzyly potege europejska zarowno sportowo jak i marketingowa,a pracownicy Korony dostawali pieniazki od miasta i dlubali w nosie. Niech miasto da lepiej te pieniadze na recznych i bedzie najlepszy zespół na swiecie
mleko2015-06-12 13:24:49
Bo mają człowieku prywatnego inwestora to sobie radza....a zresztą po co TU piszesz jak to nie temat twojego vive
scyzor emigracja2015-06-12 13:30:52
Żal mi was niby kibice,budować od 3 ligi?,będziesz jeden z drugim chodził wtedy na mecze?Wątpliwe,a sponsor wtedy się znajdzie?Ech,może i do końca mi się to przebijanie piłeczki nie podoba,ale czas naprawy się zaczął i trzeba iść dalej tą drogą,a to się nie naprawi w parę chwil i bez złotówek.Zredukować kadrę urzędniczą,zatrudnić kompetentną osobę na stanowisku menażera?dyrektora zakasać rękawy i działać.A wy tu co chwila tylko atak i atak,kup jeden z drugim karnet,kup gadżet klubowy,wspomóż tak klub.Ja mimo iż 8-lat poza krajem,2,góra 3 mecze w sezonie na żywo obejżę,a mam karnet.Dzieciaki,kobieta i ja mamy gadżety klubowe i przy każdym pobycie w CK kupujemy nowe.Pomagajmy razem KORONIE.AVE MKS
arczi2015-06-12 13:46:39
Bo pieniądze muszą być na przystanki po 400tys każdy to jest priorytet, niszczcie dalej to miasto
miopatiacongenito2015-06-12 14:26:58
Od kilkulat sama sobiee koszty leczenia pokrywam a tu lekka reka dacim tyle..A kiego nigdywzyciu prezesa wek a nie wiecznie bbiadolenie.Na szpitale nie ma kto dac tylko nagrojkow tyle kasy .JESLI dqcie imto jzi kilkaosob spitalamy ztych Kielc.Mysle ze nascie innych osob tez tym tropem pojdzie
Adam z Kielc2015-06-12 16:06:52
arczi - kasa jest na przystanki po 400 tysięcy złotych za sztukę i na cyrk na Kadzielni organizowany dla urzędasów. Jaką gażę dostaną "gwiazdy", które jednorazowo wystąpią na Kadzielni? Na to pieniędzy nie szkoda a na klub (symbol miasta), który promuje region w piłkarskiej ekstraklasie szkoda, tak? Wy radni, jesteście dla nas a nie my dla was! Mam też apel do kibiców: KUPUJEMY KARNETY NA NAJBLIŻSZY SEZON! KORONA NAS POTRZEBUJE... TERAZ ALBO NIGDY, bo mam nadzieję, że wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że jeśli radni utopią kub i Korona spanie do 4 ligi to będzie to oznaczało KONIEC piłki nożnej w stolicy województwa świętokrzyskiego a stadion wybudowany za kilkadziesiąt milionów złotych będzie stał pusty (będzie go trzeba oczywiście utrzymywać). Naszym obowiązkiem jako Kielczan jest ratować kielecki klub, któremu kibicują tysiące ludzi w Kielcach i województwie świętokrzyskim. Lata wysiłku nie mogą pójść na marne tylko dlatego, że "kieleccy" radni chcę zrobić na złość prezydentowi czy jeszcze komuś innemu.
do radnych2015-06-12 16:21:38
Rozumiem ze Ci radni co byli przeciwko pokryją koszty likwidacji klubu I odpraw dla pracowników. ? co za kretyni
arczi2015-06-13 08:35:50
do Adam z KIELC WŁAŚNIE O TYM PISZĘ ŻE KASA JEST NA RZECZY NAM NIE POTRZEBNE A NA DUME MIASTA NIEMA PIENIEDZY,POZDROWIENIA DLA NORMALNYCH

Projekt i wykonanie: CK Media Group