Komisja Budżetowa na „nie” w sprawie Korony

12-06-2015 11:44,
Marcin Długosz

W piątek o godzinie 10, przed sesją Rady Miasta, w kieleckim urzędzie zebrała się Komisja Budżetowa. Radni poddali dyskusji temat kolejnego dofinansowania Korony Kielce. – Uderza mnie to, że radni zarzucają prezydentowi, iż ten mówił na ostatniej sesji, że nie będzie prosił o więcej pieniędzy. Byłam na tej sesji i nie przypominam sobie, żeby tak powiedział. Mam stenogramy i mogę to udowodnić. Zaprzeczam tym słowom – stwierdziła Barbara Nowak, skarbnik miasta. – Na Konwencie prezydent zadeklarował, że będą to ostatnie pieniądze – odparła Joanna Winiarska, przewodnicząca Rady Miasta.

- Wczoraj (w czwartek – red.) o godzinie 9 pojawiła się treść autopoprawki. Jest to wniosek o objęcie nowych akcji w spółce Korona S.A. w wysokości 2,8 mln złotych – przedstawiła Nowak.

W odniesieniu do zimowej sesji Rady Miasta, skarbnik dodała jeszcze: - Na sesji obecny był także prezes Paprocki, który zastanawiał się, czy nie będzie musiał jeszcze prosić o środki w najbliższym czasie.

Nowak kontynuowała: - Chciałam odnieść się do ostatnich doniesień medialnych. Propozycja planu naprawczego została złożona w sądzie, zaraz po tym, jak prezes Paprocki wycofał wniosek o upadłość. Sąd nie zgodził się na wdrożenie tego planu, gdyż jego zdaniem spółka nie ma możliwości regulowania należności i właściwie powinna ogłosić upadłość.

- Zarząd spółki złożył zażalenie na to stanowisko sądu, a sąd po raz kolejny odmówił przyjęcia tego programu, gdyż „nie zachodziły przesłanki do wprowadzenia postępowania naprawczego”, co oznaczyło, że spółka jest niewypłacalna, a nie zagrożona niewypłacalnością.  Długi przekroczyły majątek spółki, a więc musiała ona spłacać je szybciej. Środki musiały więc zostać wydane szybciej, niż ten plan przewidywał. Zarząd poprosił więc o wystąpienie o kolejne środki – dodała Nowak.

Zupełnie inny pogląd na kwestię dofinansowania Korony ma przewodnicząca Rady Miasta, Joanna Winiarska. - Odniosę się do słów pana prezydenta. Na Konwencie prezydent zadeklarował, że będą to ostanie pieniądze, o jakie będzie prosił radę. Myślę, że każdy uczestnik Konwentu potwierdzi, bo taka deklaracja padła. Jestem zaskoczona taką autopoprawką, gdyż na Konwencie nie było o niej ani słowa. Dowiedziałam się o tym z doniesień medialnych. Jeśli jest inwestor, niech podpisze on umowę intencyjną – stwierdziła.

- Będzie na pewno spora dyskusja. Proszę nie wmawiać radnym, że jest inwestor. Zapewniam, że jeżeli dzisiaj przegłosujemy pieniądze, to we wrześniu pojawi się kolejna informacja o inwestorze, a za miesiąc zostanie złożony kolejny wniosek o dofinansowanie – powiedział Dariusz Kozak, radny Prawa i Sprawiedliwości.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Luker2015-06-12 12:00:03
"Witamy w Kielcach" - Polskie piekielko w wersji MIKRO!!
Undercover2015-06-12 12:34:59
Brawo radni, głos rozsądku w całym tym bałaganie, jestem od lat kibicem Korony, ale do diabła, przez ile lat można rujnować miasto i opróżniać do cna miejską z kasę z powodu klubu? Lubawski out, Paproć out, zacząć wychowankami od trzeciej ligi i zbudować klub BEZ SKAZY FINANSOWEJ
czesław2015-06-12 12:36:01
I bardzo dobrze. Pilkarze reczni o nic sie nie prosza i daja sobie rade.Oni w porownaniu do Korony dostaja zdecydowanie mniej pieniedzy.Kwestia zebrania odpowiednich osob i opracowac plany pozyskania sponsorow. W vive odpowiednie osoby stworzyly potege europejska zarowno sportowo jak i marketingowa,a pracownicy Korony dostawali pieniazki od miasta i dlubali w nosie. Niech miasto da lepiej te pieniadze na recznych i bedzie najlepszy zespół na swiecie
mleko2015-06-12 13:24:49
Bo mają człowieku prywatnego inwestora to sobie radza....a zresztą po co TU piszesz jak to nie temat twojego vive
scyzor emigracja2015-06-12 13:30:52
Żal mi was niby kibice,budować od 3 ligi?,będziesz jeden z drugim chodził wtedy na mecze?Wątpliwe,a sponsor wtedy się znajdzie?Ech,może i do końca mi się to przebijanie piłeczki nie podoba,ale czas naprawy się zaczął i trzeba iść dalej tą drogą,a to się nie naprawi w parę chwil i bez złotówek.Zredukować kadrę urzędniczą,zatrudnić kompetentną osobę na stanowisku menażera?dyrektora zakasać rękawy i działać.A wy tu co chwila tylko atak i atak,kup jeden z drugim karnet,kup gadżet klubowy,wspomóż tak klub.Ja mimo iż 8-lat poza krajem,2,góra 3 mecze w sezonie na żywo obejżę,a mam karnet.Dzieciaki,kobieta i ja mamy gadżety klubowe i przy każdym pobycie w CK kupujemy nowe.Pomagajmy razem KORONIE.AVE MKS
arczi2015-06-12 13:46:39
Bo pieniądze muszą być na przystanki po 400tys każdy to jest priorytet, niszczcie dalej to miasto
miopatiacongenito2015-06-12 14:26:58
Od kilkulat sama sobiee koszty leczenia pokrywam a tu lekka reka dacim tyle..A kiego nigdywzyciu prezesa wek a nie wiecznie bbiadolenie.Na szpitale nie ma kto dac tylko nagrojkow tyle kasy .JESLI dqcie imto jzi kilkaosob spitalamy ztych Kielc.Mysle ze nascie innych osob tez tym tropem pojdzie
Adam z Kielc2015-06-12 16:06:52
arczi - kasa jest na przystanki po 400 tysięcy złotych za sztukę i na cyrk na Kadzielni organizowany dla urzędasów. Jaką gażę dostaną "gwiazdy", które jednorazowo wystąpią na Kadzielni? Na to pieniędzy nie szkoda a na klub (symbol miasta), który promuje region w piłkarskiej ekstraklasie szkoda, tak? Wy radni, jesteście dla nas a nie my dla was! Mam też apel do kibiców: KUPUJEMY KARNETY NA NAJBLIŻSZY SEZON! KORONA NAS POTRZEBUJE... TERAZ ALBO NIGDY, bo mam nadzieję, że wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że jeśli radni utopią kub i Korona spanie do 4 ligi to będzie to oznaczało KONIEC piłki nożnej w stolicy województwa świętokrzyskiego a stadion wybudowany za kilkadziesiąt milionów złotych będzie stał pusty (będzie go trzeba oczywiście utrzymywać). Naszym obowiązkiem jako Kielczan jest ratować kielecki klub, któremu kibicują tysiące ludzi w Kielcach i województwie świętokrzyskim. Lata wysiłku nie mogą pójść na marne tylko dlatego, że "kieleccy" radni chcę zrobić na złość prezydentowi czy jeszcze komuś innemu.
do radnych2015-06-12 16:21:38
Rozumiem ze Ci radni co byli przeciwko pokryją koszty likwidacji klubu I odpraw dla pracowników. ? co za kretyni
arczi2015-06-13 08:35:50
do Adam z KIELC WŁAŚNIE O TYM PISZĘ ŻE KASA JEST NA RZECZY NAM NIE POTRZEBNE A NA DUME MIASTA NIEMA PIENIEDZY,POZDROWIENIA DLA NORMALNYCH

Ostatnie wiadomości

Rozgrywane w Chorwacji handballowe mistrzostwa świata drużyn Masters zakończone triumfem ekipy ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Masters Handball Kielce ukończyło zawody na wysokim trzecim miejscu.
Dominick Zator znalazł się w kadrze reprezentacji Kanady na mecze towarzyskie z Holandią i Francją. Przypomnijmy, że oba zespoły będą grupowymi rywalami reprezentacji Polski podczas zbliżającego się EURO 2024.
Napastnik Korony Kielce Jewgienij Szykawka nie znalazł się w okrojonej kadrze reprezentacji Białorusi na czerwcowe zgrupowanie. Napastnik Korony może zagrać w meczach towarzyskich z Rosją i Izraelem.
Ostatnia kolejka Fortuny 1. Ligi niosła za sobą wiele niewiadomych. Toczyła się walka o bezpośredni awans, baraże, a także o utrzymanie w lidze. Jak przystało na zaplecze, było kilka niespodzianek. Jest to m.in. bezpośredni awans GKS-u Katowice oraz brak Wisły Kraków w strefie baraży.
Korona Kielce w miniony weekend wywalczyła utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Drużyna Kamila Kuzery zakończyła sezon na czternastym miejscu wyprzedzając Radomiak Radom oraz spadkowiczów: Wartę Poznań, Ruch Chorzów oraz ŁKS Łódź. We wtorek w siedzibie klubu odbędzie się specjalna konferencja prasowa z udziałem prezesa Łukasza Jabłońskiego.
Industria Kielce została wicemistrzem Polski, co oznacza, że klub ze stolicy regionu świętokrzyskiego nie ma zapewnionego miejsca w nowym sezonie Ligi Mistrzów. Sprawdziliśmy, jakie drużyny mogą rywalizować o „dziką kartę”.
40 strzelonych i 44 stracone bramki to bilans Korony Kielce w tegorocznych rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Jak wyglądał sezon „żółto-czerwonych” w podsumowaniu liczbowym?
Orlen Wisła Płock wróciła na mistrzowski tron po trzynastu latach przerwy. Radość i wielka ulga to uczucia, które towarzyszyły „Nafciarzom” po zdobyciu złotego medalu Orlen Superligi.
Po drugim spotkaniu finałowym Orlen Superligi głos zabrali Tomasz Gębala (Industria Kielce) oraz Niko Mindegia (Orlen Wisła Płock).
Po drugiej finałowej porażce z Orlenem Wisłą Płock Industria Kielce została wicemistrzem Polski. Zawodu z takiego obrotu spraw nie krył Krzysztof Lijewski.
Po zdobyciu przez Orlen Wisłę Płock mistrzostwa Polski, doszło do wręczenia nagród dla najlepszych szczypiornistów sezonu.
Artsem Karalek będzie przywdziewał „żółto-biało-niebieską” koszulkę do 2028 roku! O przedłużeniu kontraktu poinformowano przed rozpoczęciem drugiego meczu finałowego Orlen Superligi.
Spotkanie pełne dramaturgii zakończone porażką Industrii Kielce. Po regulaminowym czasie gry było 20:20, doszło do zaciętego konkursu rzutów karnych, w którym "Nafciarze" okazali się lepsi (8:7). Trofeum mistrzostw Polski finalnie trafiło w ręce Orlen Wisły Płock.
W 32. kolejce III ligi grupy IV KSZO pokonał Kapraty Krosno, a Star Starachowice Unię Tarnów. Czarni Połaniec okazali się natomiast słabsi od Wisłoki Dębica.
Górnik Zabrze brązowym medalistą Orlen Superligi. Szkoleniowcem zespołu z Górnego Śląska jest Tomasz Strząbała, legenda Iskry Kielce.
Nie milkną echa pierwszej konfrontacji finałowej Orlen Superligi. Głos w sprawie kontrowersji w rozmowie z TVP Sport zabrał trener Wisły Płock Xavier Sabate.
W ostatniej, 34. kolejce, PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Lechem Poznań 2:1. O losach „żółto-czerwonych” i pozostaniu w elicie zdecydował dublet Jewgienija Szykawki.
Napastnik Korony Kielce Jewgienij Szykawka został nominowany do najlepszej „jedenastki” 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – To zwycięstwo dedykujemy kibicom, bo zasługują na tę Ekstraklasę – powiedział po spotkaniu Miłosz Trojak, obrońca „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – Bardzo chcieliśmy to zrobić dla naszych kibiców i dla nas samych – powiedział po spotkaniu Bartosz Kwiecień, kapitan „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – W przerwie trener i my powiedzieliśmy sobie, że zrobimy to – wskazał po spotkaniu Jewgienij Szykawka, napastnik „żółto-czerwonych”.
W sobotę na huśtawkę emocji wsiedli wszyscy identyfikujący się z żółto-czerwonymi barwami Korony Kielce. Piłkarze prowadzeni przez trenera Kamila Kuzerę, po ciężkiej batalii, wygrali w Poznaniu utrzymując się w PKO BP Ekstraklasie. Wybieramy najlepszego piłkarza kieleckiego klubu tego meczu.
Po spotkaniu 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy zawodu nie kryli zawodnicy Lecha Poznań. Przypomnijmy, że „Kolejorz” przegrał z Koroną Kielce 1:2, czym „żółto-czerwoni” zapewnili sobie ligowy byt.
Sezon 2023/2024 dobiegł końca. Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia.
Sezon PKO BP Ekstraklasy 2023/2024 zakończył się prawdziwym cudem i największą sensacją. Korona Kielce utrzymała się, co miało miejsce dzięki zwycięstwu nad Lechem Poznań oraz porażce Warty. – Najważniejsze, że osiągnęliśmy to, co założyliśmy – mówi trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce utrzymana w ekstraklasie! Kielczanie wygrali na wyjeździe z Lechem Poznań, Warta przegrała w Białymstoku 0:3 i to klub z wielkopolski dołączył do grona tegorocznych spadkowiczów. – Straszny rollercoaster – mówi trener Lecha.
90 procent prawdopodobieństwa spadku, to za mało na „żółto-czerwonych”! W ostatniej, 34. kolejce, PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Lechem Poznań 2:1.
Pogoń Siedlce mistrzem 2 ligi, na zaplecze PKO BP Ekstraklasy awansowała również Kotwica Kołobrzeg. W barażach zagrają natomiast KKS Kalisz, Stal Stalowa Wola, Chojniczanka Chojnice i Polonia Bytom.
Korona Kielce rozgrywa dziś finał sezonu, a więc mecz z Lechem Poznań, którego stawką jest ocalenie dla stolicy województwa świętokrzyskiego PKO BP Ekstraklasy. Żółto-czerwoni muszą wygrać, a przy tym liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych spotkaniach. Zapraszamy na relację NA ŻYWO! z tej rywalizacji.
Przed Koroną Kielce wielki finał tego sezonu w postaci MultiLigi. Koroniarze w 34. rozdaniu PKO PB Ekstraklasy powalczą na wyjeździe z Lechem Poznań. Jeśli żółto-czerwoni wygrają, a potknięcie zaliczy któryś z trójki Puszczy, Radomiak, Warta, kielczanie w przyszłym sezonie będą grać na najwyższym szczeblu rozgrywek. Gdzie można obejrzeć to spotkanie?

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group