Wiało nudą, bo Vive nie pozostawiło złudzeń Zagłębiu

25-09-2013 16:30,

To bez wątpienia nie był najpiękniejszy mecz, jaki kieleccy kibice oglądali w Hali Legionów - oczywiście pod względem widowiskowości. Zawodnicy Vive Targów Kielce swoje zadanie wypełnili jednak w stu procentach i w 4. kolejce PGNiG Superligi pewnie pokonali Zagłębie Lubin 41:26. A w niedzielę kolejne starcie w Lidze Mistrzów, wtedy do Kielc przyjedzie FC Porto Vitalis.

Bartosz Starzyński 2

Koniec. Po tym meczu komentarz może być tylko jeden - dobra robota i... Czekamy na niedzielę, na Ligę Mistrzów! Za uwagę dziękuje Tomasz Porębski.

60. min - No i koniec. Mecz zakończył się spodziewanym zwycięstwem Vive Targów. Ostatecznie kielczanie pokonali ekipę Zagłębia Lubin 41:26.

58. min - Chrapkowski po raz ósmy! Ale najważniejsze, że po raz... czterdziesty! Nie wiemy jednak, czy nadal autor tego gola musi lecieć do sklepu, czy już nie... :) 40:26

56. min - Jeśli "Siwy" był zawiedziony, że nie zagrał z Dunkierką (a pewnie był), to dzisiaj sobie to odbija. Kolejna, jedenasta już bramka Jachlewskiego! 39:26

53. min - Zawiodły się młode kibicki, gdy podbiegły do Grabarczyka, siedzącego na trybunach, a ten im odmówił autografu, bo trwa mecz. Kolejne "ważne" wydarzenie tego meczu. Kielczanie prowadzą w tej chwili dziesięcioma bramkami. A nie, sorry, już więcej, bo właśnie karnego wykorzystał Jachlewksi. 37:26

51. min - Niezłe jaja, idzie akcja Vive, a tu w polu karnym zapodziało się jakieś dziecko... Sędziowie jednak tego nie zauważyli, piłkarze grali dalej, a malec zdążył uciec z boiska zanim dotarli do niego zawodnicy. Nikt nie wie jednak po co ten dzieciak tam wpadł, jakiś najmłodszy nie był :) O, widzicie, właśnie takie wydarzenia dzisiaj wzbudzają u nas emocje w Hali Legionów. 35:25

50. min - Rozkręca się z każdą minutą Chrapkowski, widać, że na boisku czuje się coraz pewniej. Inna sprawa, że lubinianie zostawiają coraz więcej miejsca na boisku. 35:24

48. min - Jakoś ciemnawo dzisiaj w Hali Legionów, to i zdjęcie niezbyt dobre, ale coś tam może dostrzec... :) Obiecane trybuny!

46. min - Ożył trybuny, duże brawa od kibiców, a dlaczego? Bo na ławkę schodzi Losert, a na boisku po raz pierwszy dzisiaj pojawia się Sławek Szmal. Niestety, po kilku sekundach wpuszcza gola. 33;22

45. min - Skoro nawet ludzie, którzy piłkę ręczną kochają od dziecka, siedzą teraz i spoglądają od kilku minut na swoje telefony komórkowe, to niestety świadczy o jakości tego widowiska... A raczej widowiskowości.

44. min - Oj "Grabar", "Grabar"... Kolejna dwuminutowa kara dla naszego obrotowego, już trzecia, a to oznacza, że Piotrek wędruje na trybuny. 32:21

43. min - Od dawna imponuje nam, jak mocno i wysoko w górę potrafi wybić się Rosiński. A dziś znowu to potwierdza - kolejna efektowna bramka dla Vive! Trzydziesta. A zaraz gola nr 31 dokłada "Siwy", oczywiście po kontrataku. 31:21

42. min - Noo, takich braw to Chrapkowski jeszcze w Kielcach chyba nie otrzymał. Ale zasłużył, bo posłał niesamowitą bombę na bramkę Zagłębie. 29:21

40. min - A na boisku żółto-biało-niebiescy pewnie kroczą po swoje, czyli efektowne zwycięstwo. Lubinianie nie odpuszczają jednak i też zdobywają swoje kolejne bramki. Trochę głupią, niepotrzebną i drugą karę otrzymał tylko Grabarczyk. Można było tego uniknąć. No ale "Grabar" to "Grabar" :) Nigdy nie odpuszcza. 28:20

39. min - "... oni! Oni są najlepsi! Świętokrzyskie style!"

38. min - A Dzik Kiełek od dzisiaj ma nową fuchę, został trenerem cheerleaderek. I nie tylko...

"No, fajnie dziewczyny, nieźle, nieźle, ale... I tak najlepsi są..."

37. min - Fantastyczny gol z dystansu Lijewskiego, duże brawa od kibiców. 26:18

35. min - Spokojnie, zaraz zrobimy zdjęcie trybun, niech tylko ludzie wrócą z popcornem, colą, czy co tam jeszcze można kupić... O, watę cukrową! 25:17

34. min - No i właśnie o to chodzi! Jak nie może nawiązać fajnej walki, to warto byłoby zdobyć ładne brameczki. Tak jak teraz Rosiński - znakomicie zmylił i przelobował Dudka (zmienił Kubiszewskiego po przerwie). Najlepsze jest jednak to, że po chwili jego zagranie powtórzył... Kuźdęba. Tym razem wyprowadzony w pole został Losert. 24:16

33. min - No to teraz lewoskrzydłowi - najpierw "Siwy", po nim Kuźdęba. Cholera... Mało tu emocji... Wieje nudą, drodzy czytelnicy, niestety. 23:15

32. min - I od razu dwie bramki. Najpierw Cupić, potem Rosiek. 22:14

31. min - Zaczynamy drugą połowę. Vive w składzie: Losert, Cupić, Lijewski, Grabarczyk, Chrapkowski, Rosiński, Jachlewski. Na ławkę powędrowali Buntić, Zorman i Cupić.

30. min - I na koniec pierwszej połowy trafiają kolejno: Chrapkowski i Rosiek. Na przerwę kielczanie schodzą z ośmiobramkowym prowadzeniem. Vive prowadzi 21:13.

29. min - Oczywiście, że można prosić o zdjęcia trybun. Zaczynamy od sektora za bramką.

28. min - I mamy dwudziestego gola dla Vive. Zdobył go znów Jachlewski - oczywiście po błyskawicznej kontrze. Pozycja do rzutu nie była jednak prosta. 20:12

27. min - A teraz Musa zawalił w obronie i nie upilnował Przysieka. Po dłuższej przerwie trafienie dla gości. 19:11

26. min - Kolejna, dosyć szczęśliwa bramka Vive. Po raz trzeci do siatki trafił dziś Musa. 19:10

24. min - Oho, pochwaliliśmy skrzydłowych... Wszedł na karnego Cupić i fatalnie go spudłował.

23. min - Doskonały rzut Olafssona. I oczywiście bramka. Czas dla gości. Przy okazji: dzisiejszy mecz obrazuje nam, jak fantastycznych mamy skrzydłowych, bo Olafsson i Jachlewski pokazują się dzisiaj ze znakomitej strony, a przecież w meczu z Dunkierką nie weszli na boisko nawet na minutę. 17:10

20. min - Nie będziemy Was okłamywać, że mamy dzisiaj w Kielcach dużo emocji. To nieprawda. Mocno piknikowa atmosfera w Hali Legionów. Wyjątkowo spokojny jest nawet Bogdan Wenta. Ale co się dziwić, skoro chwilami jego zespół wchodzi pod bramkę rywali jak w masło. Tak jak teraz, gdy bramkę zdobył Chrapkowski. 16:9

18. min - "O dziżas... Znowu ci z cksportu..." :)

17. min - Mamy dzisiaj bez wątpienia popis tego, jak nie powinno się grać w obronie. Do obu drużyn można mieć o to sporo zastrzeżeń. 13:8

15. min - Nieszczególnie radzi sobie dzisiaj między słupkami Losert, kolejna bramka, którą - zdaje się - mógłby zablokować. Trafił Przysiek, ale w dalszym ciągu bez przeszkód hasają sobie też gospodarze. Zorman! 11:8

14. min - Proste błędy popełniają w defensywie kielczanie. Teraz zaspał Chrapkowski, co goście wykorzystali bezlitośnie. 9:6

13. min - Teraz efektowna bramka dla Zagłębia - rzucił Starzyński, ale jednocześnie został znokautowany przez Grabarczyka. Za kare obrotowy Vive wyleciał z boiska na dwie minuty. 9:5

12. min - Koronkowa, podręcznikowa akcja gospodarzy, zakończona bardzo ładnym trafieniem Jachlewskiego. To już trzeci gol "Siwego" w tym meczu. 9:4

10. min - Vive ma przewagę, ale gra na ogromnym spokoju, bez żadnej spinki. I pewnie wykorzystuje kolejne ataki. Teraz skutecznym rzutem popisał się Musa. 7:4

9. min - No dobra, z drugiej strony były też zdjęcia mężczyzn, m.in. Bartka Jaszki, i napis: "Zagłębie Lubin, mistrz Polski 2007". Sprytnie.

8. min - Nie zgadując się specjalnie, do hali weszliśmy razem z zawodnikami Zagłębia. Dzięki temu jednak zobaczyliśmy, że lubinianie przyjechali autokarem z napisem: "Mistrzynie Polski 2011" :) I podobizna kobiet też była widoczna doskonale.

7. min - Dość szybkie i łatwe bramki póki co dla Zagłębia (Gumiński), ale na szczęście bez problemów trafiają też kielczanie - Buntić i Jachlewski, obaj po błyskawicznych atakach. 6:3

5. min - Brzydki faul na Musie, karny, na chwilę na boisku pojawia się Cupić i pokonuje Kubiszewskiego bez problemów. 4:2

4. min - Odgryźli się goście, trafił Szymyślik, ale zaraz riposta Zormana. 3:1

3. min - To nie zdarza się często - gola zdobył Grabarczyk! 2:0

2. min - Początek meczu należy do Kubiszewskiego. Najpierw obronił rzut z dystansu Chrapkowskiego, potem Olafssona z bliska, ale... Thorir po kilkudziesięciu sekundach już nie dał za wygraną. 1:0

1. min - Wystartowali. Vive w składzie: Losert, Olafsson, Buntić, Zorman, Chrapkowski, Jachlewski, Musa.

18.30 - Piłkarze ręczni Zagłębia przedstawieni, oczywiście największe owacje otrzymał Marek Kubiszewski.

18.26 - Czy to Liga Mistrzów, czy tylko PGNiG Superliga - dziewczyny są obecne w Hali Legionów i pięknie tańczą dla kibiców.

18.20 - Hala Legionów powoli się zapełnia, ale coś nam się zdaje, że o komplet będzie dzisiaj ciężko. Nie jest niespodzianką to, że atmosfera jest dziś znacznie słabsza niż trzy dni temu. No, ale to tylko PGNiG Superliga. Miejmy nadzieję, że naszym zawodnikom nie zabraknie koncentracji.

18.17 - Dzisiaj Vive zagra w osłabionym składzie. Decyzją Bogdana Wenty na trybunach zasiądą i jednocześnie odpoczną: Tkaczyk, Strlek, Bielecki i Aginagalde. Reszta zawodników jest gotowa do gry, łącznie z Piotrem Chrapkowskim, którego zabrakło w niedzielnym starciu z Dunkierką.

18.12 - A my czekamy na prezent od chłopaków z okazji czwartych urodzin naszego portalu. Oczywiście prezent w postaci efektownego zwycięstwa!

18.09 - Rzut okiem na parkiet i widzimy, że żółto-biało-niebiescy są dzisiaj w całkiem dobrym nastroju. I co się dziwić, w końcu za nimi całkiem dobry mecz z Dunkierką, a dzisiejsze spotkanie jest tylko przetarciem przed tym, co czeka nas w niedzielę. A wtedy w Kielch znów zagości Liga Mistrzów, Vive zagra z FC Porto Vitalis.

18.00 - Jesteśmy! Zaczynamy! Tomasz Porębski, witam ponownie z Hali Legionów. I zapraszam na naszą relację.

17.00 - Jeszcze kilka lat temu drużyna Zagłębia nie leżała kielczanom i często z nmi przegrywali. Teraz jednak lubinianie czasy walki o medale i mistrzostwo mogą jedynie wspominać. Zawodnicy Vive Targów Kielce choć są faworytem środowego spotkania zapewniają o pełnej koncentracji. Przeczytaj zapowiedź meczu!

------------

hmm2013-09-25 16:38:47
Póki co - gazeta płocka:
buchti nie dodawać2013-09-25 18:39:28
na Mailu będziesz miał zapkę i fotki. Jak coś najwyżej dodasz ją w przerwie albo po meczu. :)
jozek2013-09-25 18:42:02
Prosba. Podajcie jakiej mocy wzmacniacz dzisiaj podlaczyli kibice.
Mistrz Polski2013-09-25 19:06:26
hmm - po co wkleiłeś tutaj te płockie kompleksy? Boli ich dupa, że my od roku 2008 wygraliśmy 9 na 10 możliwych trofeów, boli ich dupa, że to my a nie oni zapisaliśmy się w historii LM zdobywając 3 miejsce w Lidze Mistrzów. Mają ból dupska to niech mają. Kogo to obchodzi?
ckspox2013-09-25 19:12:30
Ok, thanx. Więcej nie pokazujcie, please....
do ckspox2013-09-25 19:16:31
Oni przyszli akurat tylko po to aby "płocką primadonnę" oklaskiwać
hmm2013-09-25 19:22:13
do Mistrz Polski: pewnie ich boli ... ale i mnie boli, że jeśli chodzi o ten niepotrzebny konflikt to mają rację. I mają o czym pisać ...
Czytam: "Iskra Kielce od założenia w 1965 r. zmieniała swoją nazwę na: MKS Korona, Iskra Ceresit, Iskra Lider Market, Strzelec Lider Market, Kolporter Lider Market, Kolporter, Vive i dziś Vive Targi Kielce." Czy dotychczas oczekiwano, by kibice śpiewali nazwy kolejnych firm? Itd, itp.
Boli ich, może, ale - jak przyjadą to będą mieli radochę, jak widzę VTK zamiast ćwiczyć zrobił sobie wolne. Płock ich zgniecie, mimo głośników.
rychu2013-09-25 19:23:55
Zawsze sztywna ekipa VTK w formie
M_M2013-09-25 19:52:26
A jak tam doping? Znowu wspomagany głośnikami?
BigOne2013-09-26 11:03:15
To taki modern doping, nie długo całe swoje "wsparcie" nagrają na płytę i będą ją puszczać na meczach. Postawi się statystów, z reszta i tak już tam stoją i będzie gitara.
o2013-09-26 20:07:19
Juz na najblizszym meczu bedzie nam pomagac kapela ludowa z napjerstusia.hehe łosiu ojciec chrzestny kkv
ojoj2013-09-28 18:17:39
Ziele sie ochajtal i tym sposobem wpitolil sie w maliny
do ojojoj2013-09-28 18:52:43
Nie w maliny tylko w Monike :)
ojoj2013-09-28 19:21:00
He wreszcie ktos mu przemowi do rozumu bo tak to ptasie mleko

W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zmierzą się z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie.
W 25. kolejce RS Active IV ligi Korona II Kielce wygrała 3:1 z Alitem Ożarów, a Orlęta Kielce zremisowały 1:1 z Neptunem Końskie.
Industria Kielce w finałowej rywalizacji Orlen Superligi zmierzy się z Orlenem Wisłą Płock.
W drugim meczu półfinału Orlen Superligi Industria Kielce pokonała KGHM Chrobrego Głogów 34:22. – Najważniejszym celem było zwycięstwo, ponieważ są to play-offy i tutaj różnica bramek nie jest potrzebna – powiedział po spotkaniu Artsem Karalek, obrotowy „żółto-biało-niebieskich”.
W drugim meczu półfinału Orlen Superligi Industria Kielce pokonała KGHM Chrobrego Głogów 34:22. – Graliśmy inny handball niż zazwyczaj, było więcej pragmatyzmu w naszej postawie, dzięki czemu spokojnie budowaliśmy akcje w ataku – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Suzuki Korona Handball Kielce wygrała wyjazdowy mecz 20. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z PreZero APR Radom 31:27. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Magdalena Berlińska, zdobywczyni dziesięciu bramek.
Mistrzowie Polski, sobotnim zwycięstwem nad KGHM Chrobrym Głogów, przypieczętowali awans do finału mistrzostw Polski. Kielczanie przed własną publicznością ograli głogowian 34:22. MVP spotkania został Dylan Nahi.
W sobotę 7 września w łódzkiej Atlas Arenie mecz o Orlen Superpuchar Polski zagrają mistrz Polski ze zdobywcą krajowego Pucharu. Taką informację podał organizator rozgrywek – Superliga.
Drużyna Jakuba Stolarczyka wywalczyła awans do angielskiej elity. Gracz pochodzący z okolic Chęcin ma na swoim koncie pierwsze tego rodzaju osiągnięcie w karierze.
Igor Karacić i Alex Dujszebajew znaleźli się w najlepszej siódemce pierwszych ćwierćfinałowych potyczek Ligi Mistrzów. Wyróżniony przez EHF został jeszcze jeden zawodnik Industrii.
Poniedziałkowy pojedynek Korony Kielce z Puszczą Niepołomice będzie arcyważny w kontekście walki obu zespołów o utrzymanie. Przeanalizujmy zatem czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Tomasza Tułacza.
Za nami rozgrywana w środku tygodnia 29. kolejka Fortuna I Ligi. Na zapleczu ekstraklasy sześć klubów walczy o udział w barażach.
Komisja do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznała licencję Koronie Kielce na występy w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2024/2025. Po raz pierwszy od lat kielczanie nie mają nadzoru finansowego.
Na konferencji prasowej przed spotkaniem z Puszczą Niepołomice trener Korony Kamil Kuzera poruszył kwestię Fredrika Krogstada oraz Jacka Podgórskiego. Obu graczom za kilkanaście tygodni skończą się umowy z zespołem.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. – Mocno na to zapracowaliśmy i musimy iść tą naszą drogą. Jeżeli utrzymamy tę dyscyplinę i konsekwencje, tak jak w ostatnim pojedynku to możemy być optymistami przed kolejnym spotkaniem – powiedział przed potyczką Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
– Już mecz ze Stalą trochę nas zbudował, jednak po drodze przydarzyła się wpadka z Wartą, bo tak to nazywam, gdzie nie zagraliśmy dobrze i straciliśmy trzy punkty. Wygrana nad Radomiakiem pokazała, że musimy w siebie wierzyć, bo potrafimy grać. Jak jesteśmy zdeterminowani, bezpośredni oraz odważni, to takie taktyczne i typowo piłkarskie rzeczy same przychodzą – mówi przed poniedziałkową rywalizacją z Puszczą Niepołomice Jacek Podgórski, zawodnik Korony Kielce.
W poniedziałek Korona Kielce będzie chciała pokazać, że pogrom Radomiaka nie był dziełem przypadku i wygrać na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Z kogo nie będzie mógł w Krakowie skorzystać trener Kamil Kuzera?
Przed 20-krotnymi mistrzami Polski rewanżowy mecz ćwierćfinału Orlen Superligi z KGHM Chrobrym Głogów. Sobotni (27 kwietnia) pojedynek może zdecydować o awansie do finałów ligowej rywalizacji.
– Piłka ręczna to taka dyscyplina, w której my, skoczkowie narciarscy, zostalibyśmy zmieceni z boiska. Widzę, że ten sport wyróżnia walka i zaangażowanie. I tak to powinno wyglądać – powiedział po meczu Industrii Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z SC Magdeburgiem znakomity polski skoczek narciarski, Dawid Kubacki, który oglądał go z trybun Hali Legionów.
Bartosz Frankowski będzie sędzią meczu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Spotkanie przy ulicy Józefa Kałuży będzie 25 konfrontacją z udziałem „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Podczas ćwierćfinałowego starcia Industrii Kielce z SC Magdeburg kontuzji doznał Michał Olejniczak. I choć samo zdarzenie wyglądało dramatycznie, uraz jest zdecydowanie mniej groźny niż spodziewano. To byłoby na tyle jeśli chodzi o dobre informacje, ponieważ kieleckiego szczypiornistę czeka dłuższa przerwa.
Industria Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonała S.C. Magdeburg 27:26. – Trudno określić, jak układają się teraz szanse na awans – powiedział po spotkaniu Alex Dujszebajew, kapitan „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonała S.C. Magdeburg 27:26. – Na wyjeździe przy takiej grze w ataku pozycyjnym to może skończyć się nawet 10 bramkami straty – powiedział po spotkaniu Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
W trakcie spotkania Ligi Mistrzów między Industrią Kielce, a Magdeburgiem, którego stawką jest awans do Final4 tych rozgrywek, potwornie wyglądające kontuzji nabawił się Michał Olejniczak.
Wielkie emocje w Hali Legionów podczas ćwierćfinałowego spotkania Industrii Kielce z Magdeburgiem w ramach Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski, przy głośnym wsparciu z trybun, walczyli niesamowicie i wygrali 27:26.
Korona Kielce w ostatnim meczu rozprawiła się na własnym terenie z Radomiakiem Radom aż 4:0. Żółto-czerwoni nie dali rywalom szans, zainkasowali komplet punktów i tym samym podtrzymują swoje szanse na utrzymanie w elicie. Kto Waszym zdaniem był najlepszym kieleckim zawodnikiem tego starcia? Ogłaszamy wyniki sondy!