Bez problemów w Piotrkowie. Vive wygrywa

14-09-2013 16:27,

Za drużyną Bogdana Wenty drugi mecz w tym sezonie PGNiG Superligi. W Piotrkowie Trybunalskim zawodnicy Vive Targów Kielce udowodnili swoją wyższość nad Piotrkowianinem i wygrali pewnie 37:26. Kielczanie mogli być zadowoleni ze swojej postarwy w obronie i bramce, sporo do życzenia pozostawiła gra w ataku.

Piotrków Trybunalski, sobota, godz. 18

Piotrkowianin - Vive Targi Kielce 26:37 (13:20)

Tomasz Rosiński

Koniec meczu - Vive wygrywa w Piotrkowie 37:26. Za uwagę dziękuje Wojciech Staniec.

60. min - Wynik meczu ustala Jachlewski!

59. min - Szybka kontra Cupicia i gol. To już dziesiąta bramka Ivana!

58. min - Nasi kibice fetują już zwycięstwo!

57. min - Bramkę nr 35 dla mistrzów Polski rzuca Krzysztof Lijewski!

55. min - Kontra Vive! Pierwszy rzut nieskuteczny, ale dobitka Jachlewskiego już tak! Kielczanie prowadzą już 34:25!

53. min - Brutalny faul Trojanowskiego na Jachlewskim! Bardzo brzydkie zachowanie zawodnika Piotrkowianina i czerwona kartka dla skrzydłowego. Mamy karnego i skutecznie Chrapkowski.

52. min - Efektowna akcja naszej drużyny! Lijewski gra tzw. wrzutkę do Jachlewskiego, ale Siwy nieskutecznie. Piłkę łapie jednak Musa i atakujemy. Ajć... jest strata. Karny dla Piotrkowa, choć to był chyba ofens. Karę otrzymuje jeszcze Cupić za... trudno powiedzieć za co, ale chyba za gestykulacje.

51. min - Nasi nawet grająć we 4 na 6 potrafią rzucić bramkę! Musa! Jest 32:24 i o czas prosi Bogdan Wenta.

49. min - Rosiński wprost w ręce Piotrkowianina, sytuację próbował ratować Cupić, ale jest dwójka dla naszego zawodnika oraz karny. Swat skutecznie i 31:23.

48. min - Tym razem dwójka dla Jachlewskiego.

47. min - Rosiński faulowany przy rzucie i dwie minuty dla Różańskiego. Jest jednak bramka "Rosy" i 31:22.

46. min - Pierwszą bramkę dla naszej drużyny w oficjalnym meczu rzuca Chrapkowski. To ładne trafienie z drugiej linii! 30:21!

45. min - Piłka poszła jak po sznureczki. Najpierw miał ją Rosiński, później podał do Lijewskiego, a nastęnie trafiła ona do Cupicia i jest 29:20!

43. min - Nasi zawodnicy grają falami. Po dobrych akcjach przychodzą słabe... Ale to początek sezonu, więc takie coś może czasem być. Nie ma się co martwić ;)

42. min - Karnego na bramkę zamienia Cupić! 27:19.

42. min - A tak prezentuje się Chrapkowski:

41. min - Sam na sam z bramkarzem był Jachlewski, który naszym zdaniem zdaniem był faulowany. Choć według sędziów nic nie było.

39. min - Vive w ataku długo, ale piłka za wysoko do Lijka i strata. A w naszej drużynie w lidze debiutuje Piotr Chrapkowski.

37. min - No już z zegarem wszystko jest ok. A na 25:19 rzuca Lijewski i kolejna kara dla Piotrkowianina.

36.min - Rzuca Jurecki... a sędziowie nadal nie wiedzą co i jak... Skandal! ale jest 23:18.

36. min - Dwie minuty kary dla Grzegorza Tkaczyka i znów mamy pewne problemy z zegarem. Organizatorzy nie panują nad zegarem. Nikt nie wie jaki jest wynik... Skandaliczna postawa organizatorów oraz ZPRP.

35. min - Rosiński przełamuje niemoc!

34. min - Słaby początek naszej drużyny, głównie w ataku. Korzystają z tego gospodarze i jest 22:17.

33. min - Lijewski ładnie, bez wyskoku! 21:15!

31. min - Piotrkowianin zaczyna od dwóch bramek. Nasi ospale w ataku.

31. min - Zaczynają kielczanie. Vive w składzie: Losert, Jachlewski, Tkaczyk, Rosiński, Lijewski, Cupić, Musa.

Przerwa - Nasi zawodnicy wyszli już z szatni.

Przerwa - Po pierwszej połowie prowadzimy 20:13.

30. min - Cupić po kontrze! Jest odpowiedź Piotrkowianina, kielczanie mieli 10 sekund na rzucenie bramki i zrobił to Buntić!

29. min - Buntić efektownie z rozegrania! To już trzecia bramka Chorwata, który gra bardzo dobry mecz!

28. min - Karny dla Piotrkowa. Rzuca Swat, broni Losert, ale dobitka już skuteczna!

27. min - Gorszy nie jest także Venio Losert, który zatrzymał właśnie karnego. W ataku mistrzowie Polski, a faulowany był Julen Aginagalde i mamy karnego, a po bramce Cupicia jest 16:11!

25. min - Dobrze broni bramkarz Piotrkowianina Piotr Ner!

23. min - Przy stanie 14:9 czas dla drużyny gospodarzy.

22. min - Kibice z naszego miasta są w hali:

21. min - Trzy bramki z rzędu padają łupem mistrzów Polski! Już jest 13:7.

18. min - Zormana do obrony zmienia Musa. Tkaczyk świetnie podał do Aginagalde i była efektowna bramka naszego obrotowego.

17. min - Jureckiego zastępuje Grzegorz Tkaczyk. Gramy w ataku!

15. min - Jest już 8:4 dla naszej drużyny!

12. min - Aginagalde z karnego i prowadzimy już 6:3.

9. min - Pierwsze minuty tego spotkania to grad błędów z obu stron. Po bramce Jureckiego było 4:2, a teraz jest karny dla Piotrkowa, ale broni Losert!

8. min - Bronimy, a piłka do Cupicia i jest bramka! 3:2!

7. min - Ze skrzydła rzuca Strlek, ale jest faulowany i mamy karnego. Do piłki podchodzi Cupić, ale broni Ner.

6. min - Jurecki, Jurecki... ale coś nieskutecznie. Całe szczęście, że gramy dobrze w obronie, bo w dalszym ciągu jest remis 2:2.

5. min - Remis po 2.

3. min - Nieskutecznie Piotrkowianin, ale nasi także źle. A dokładnie Cupić. W Piotrkowie problemy z tablicą. Rusza od zera, ale minęły już trzy minuty, także zegar startuje od zera i gramy do 27 minuty.

3. min - Był remis po 1, ale Jurecki znów skutecznie i 2:1!

1. min - Pierwszą bramkę rzuca Jurecki i 1:0 dla nas!

1. min - Zaczynają gospodarze. Vive w składzie: Losert, Cupić, Buntić. Grabarczyk, Jureck, Zorman, Strlek. Do ataku w miejsce Grabarczyka wchodził będzie Julen Aginagalde.

18.01 - Na hali są już kibice z Kielc.

18.00 - Teraz czas na Piotrkowianina

17.59 - Kielczanie już na parkiecie:

17.56 -Już zaraz prezentacja. Na początekmistrzowie Polski.

17.52 - Z Hali Relax wita Was Wojciech Staniec. W dzisiejszym meczu zagra Piotr Chrapkowski, nie ma za to Thorira Olafssona, który ma lekką kontuzję.

17.00 - Sobotnim meczem z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski zaczną meczowy maraton zawodnicy Vive Targów Kielce. Podopieczni Bogdana Wenty do 19 października będą grali właściwie co trzy dni. - Jesteśmy gotowi na to – mówi bramkarz mistrzów Polski, Sławomir Szmal. Przeczytaj zapowiedź meczu!

------------

ioioio2013-09-14 17:14:09
Pod hala masa politi sm idzieci i
Marcinek362013-09-14 17:59:56
Prosimy o jakieś foty z meczu.
IK2013-09-14 18:07:57
Można prosić o fotkę kibiców z Kielc i ocenę dopingu?
Kamil2013-09-14 18:20:09
Czesc Wojtek wiesz cos wiecej na temat akcji przed meczem
.2013-09-14 18:26:41
Dajcie zdjęcia trybun!
K.O2013-09-14 18:29:09
cyt. relacja oficjalnej strony: ,,Przykry incydent przed meczem. Kieleccy kibice zostali zaatakowani pod halą przez miejscowych'' Jakieś ,,wymiany barw''?? Mozna cos wiecej wiedziec na ten temat?
lol2013-09-14 18:35:08
Hmm...Nie widze kibiców z KKV, ciekawe czemu ich nie ma...o, już wiem, po co mieli jechać, jak wiadomo, że Iskra wygra.
.2013-09-14 18:35:44
Przyjadą to sie określą..
ochujek2013-09-14 19:21:51
A "marionetkowy KKV" nie pojechał dopingować "płockiej primadonny"?
XXXXXXXXXX2013-09-16 09:48:15
a ty powyżej dopingujesz swojego z Biłgoraja? chyba nie z tej co trzeba strony.
ochujek2013-09-16 14:22:12
Co ma Biłgoraj do "płockiej primadonny".Nie kojarzę aby ktoś u nas grał z Biłgoraja,masz jakieś kompleksy względem Biłgoraja?
XXXXXXXXXX2013-09-16 16:17:39
ćwoku twój guru to biłgorajczyk, przecież wy "kibicujecie z odwrotnej strony"

W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zmierzą się z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie.
W 25. kolejce RS Active IV ligi Korona II Kielce wygrała 3:1 z Alitem Ożarów, a Orlęta Kielce zremisowały 1:1 z Neptunem Końskie.
Industria Kielce w finałowej rywalizacji Orlen Superligi zmierzy się z Orlenem Wisłą Płock.
W drugim meczu półfinału Orlen Superligi Industria Kielce pokonała KGHM Chrobrego Głogów 34:22. – Najważniejszym celem było zwycięstwo, ponieważ są to play-offy i tutaj różnica bramek nie jest potrzebna – powiedział po spotkaniu Artsem Karalek, obrotowy „żółto-biało-niebieskich”.
W drugim meczu półfinału Orlen Superligi Industria Kielce pokonała KGHM Chrobrego Głogów 34:22. – Graliśmy inny handball niż zazwyczaj, było więcej pragmatyzmu w naszej postawie, dzięki czemu spokojnie budowaliśmy akcje w ataku – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Suzuki Korona Handball Kielce wygrała wyjazdowy mecz 20. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z PreZero APR Radom 31:27. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Magdalena Berlińska, zdobywczyni dziesięciu bramek.
Mistrzowie Polski, sobotnim zwycięstwem nad KGHM Chrobrym Głogów, przypieczętowali awans do finału mistrzostw Polski. Kielczanie przed własną publicznością ograli głogowian 34:22. MVP spotkania został Dylan Nahi.
W sobotę 7 września w łódzkiej Atlas Arenie mecz o Orlen Superpuchar Polski zagrają mistrz Polski ze zdobywcą krajowego Pucharu. Taką informację podał organizator rozgrywek – Superliga.
Drużyna Jakuba Stolarczyka wywalczyła awans do angielskiej elity. Gracz pochodzący z okolic Chęcin ma na swoim koncie pierwsze tego rodzaju osiągnięcie w karierze.
Igor Karacić i Alex Dujszebajew znaleźli się w najlepszej siódemce pierwszych ćwierćfinałowych potyczek Ligi Mistrzów. Wyróżniony przez EHF został jeszcze jeden zawodnik Industrii.
Poniedziałkowy pojedynek Korony Kielce z Puszczą Niepołomice będzie arcyważny w kontekście walki obu zespołów o utrzymanie. Przeanalizujmy zatem czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Tomasza Tułacza.
Za nami rozgrywana w środku tygodnia 29. kolejka Fortuna I Ligi. Na zapleczu ekstraklasy sześć klubów walczy o udział w barażach.
Komisja do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznała licencję Koronie Kielce na występy w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2024/2025. Po raz pierwszy od lat kielczanie nie mają nadzoru finansowego.
Na konferencji prasowej przed spotkaniem z Puszczą Niepołomice trener Korony Kamil Kuzera poruszył kwestię Fredrika Krogstada oraz Jacka Podgórskiego. Obu graczom za kilkanaście tygodni skończą się umowy z zespołem.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. – Mocno na to zapracowaliśmy i musimy iść tą naszą drogą. Jeżeli utrzymamy tę dyscyplinę i konsekwencje, tak jak w ostatnim pojedynku to możemy być optymistami przed kolejnym spotkaniem – powiedział przed potyczką Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
– Już mecz ze Stalą trochę nas zbudował, jednak po drodze przydarzyła się wpadka z Wartą, bo tak to nazywam, gdzie nie zagraliśmy dobrze i straciliśmy trzy punkty. Wygrana nad Radomiakiem pokazała, że musimy w siebie wierzyć, bo potrafimy grać. Jak jesteśmy zdeterminowani, bezpośredni oraz odważni, to takie taktyczne i typowo piłkarskie rzeczy same przychodzą – mówi przed poniedziałkową rywalizacją z Puszczą Niepołomice Jacek Podgórski, zawodnik Korony Kielce.
W poniedziałek Korona Kielce będzie chciała pokazać, że pogrom Radomiaka nie był dziełem przypadku i wygrać na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Z kogo nie będzie mógł w Krakowie skorzystać trener Kamil Kuzera?
Przed 20-krotnymi mistrzami Polski rewanżowy mecz ćwierćfinału Orlen Superligi z KGHM Chrobrym Głogów. Sobotni (27 kwietnia) pojedynek może zdecydować o awansie do finałów ligowej rywalizacji.
– Piłka ręczna to taka dyscyplina, w której my, skoczkowie narciarscy, zostalibyśmy zmieceni z boiska. Widzę, że ten sport wyróżnia walka i zaangażowanie. I tak to powinno wyglądać – powiedział po meczu Industrii Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z SC Magdeburgiem znakomity polski skoczek narciarski, Dawid Kubacki, który oglądał go z trybun Hali Legionów.
Bartosz Frankowski będzie sędzią meczu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Spotkanie przy ulicy Józefa Kałuży będzie 25 konfrontacją z udziałem „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Podczas ćwierćfinałowego starcia Industrii Kielce z SC Magdeburg kontuzji doznał Michał Olejniczak. I choć samo zdarzenie wyglądało dramatycznie, uraz jest zdecydowanie mniej groźny niż spodziewano. To byłoby na tyle jeśli chodzi o dobre informacje, ponieważ kieleckiego szczypiornistę czeka dłuższa przerwa.
Industria Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonała S.C. Magdeburg 27:26. – Trudno określić, jak układają się teraz szanse na awans – powiedział po spotkaniu Alex Dujszebajew, kapitan „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonała S.C. Magdeburg 27:26. – Na wyjeździe przy takiej grze w ataku pozycyjnym to może skończyć się nawet 10 bramkami straty – powiedział po spotkaniu Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
W trakcie spotkania Ligi Mistrzów między Industrią Kielce, a Magdeburgiem, którego stawką jest awans do Final4 tych rozgrywek, potwornie wyglądające kontuzji nabawił się Michał Olejniczak.
Wielkie emocje w Hali Legionów podczas ćwierćfinałowego spotkania Industrii Kielce z Magdeburgiem w ramach Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski, przy głośnym wsparciu z trybun, walczyli niesamowicie i wygrali 27:26.
Korona Kielce w ostatnim meczu rozprawiła się na własnym terenie z Radomiakiem Radom aż 4:0. Żółto-czerwoni nie dali rywalom szans, zainkasowali komplet punktów i tym samym podtrzymują swoje szanse na utrzymanie w elicie. Kto Waszym zdaniem był najlepszym kieleckim zawodnikiem tego starcia? Ogłaszamy wyniki sondy!