Inauguracja godna mistrzów! Vive rozbiło Duńczyków w Hali Legionów!

30-09-2012 15:22,

To się nazywa inaguracja z przytupem! Podopieczni Bogdana Wenty od początku spotkania z Bjerringbro-Silkeborg pokazali, że to oni zasługują na zwycięstwo w pierwszej kolejce spotkań Ligi Mistrzów. Vive Targi Kielce wygrało z duńskim rywalem 35:26!

Kielce, niedziela, godz. 17

Vive Targi Kielce - Bjerringbro-Silkeborg 35:26 (17:12)

Kasper Nielsen

60. min. -  Koniec meczu! Wygraliśmy 35:26! Na trybunach głośne "dziękujemy" dla naszych szczypiornistów. Dziękujemy również my, za uwagę! Relację prowadził dla Was Mateusz Kepiński.

58. min.  - "Znak Zorro" w bramce Sijana! Ależ wykończenie Zormana!

58. min.  - Świetna kontra Jachlewskiego!!! 33:24!

57. min.  - I jeszcze raz! :)

56. min.  - I znowu Chorwat!!! 31:24!

55. min.  - Musa wziął na siebie ciężar zdobywania bramek. Dzięki temu mamy 30:24!

53. min.  - Przerwa podziałała na gosci bardzo mobilizująco. Dwie bramki z rzędu i nasza przewaga wynosi już "tylko" pięć goli.

52. min.  - Czas dla Silkeborga. Jest 28:21 dla Vive i oby tak dalej, bo nasi grają KONCERTOWO.

50. min.  - A w bramce gosci jakies 5 minut temu pojawił się Dane Sijan. Jak widać gabaryty ma spore, ale Cupić nie ma z tym żadnych problemu i ładuje mu bramki gdzie popadnie! :)

49. min. - Znowu swoje show rozpoczął Cupić! Dwie bramki z rzędu i 27:19!

48. min.  - Bramka za bramkę w Hali Legionów. Ale to nam sie podoba, bo mamy sporą przewagę w bramkach.

46. min. - Cupić z karnego na 24:17!

44. min. - To teraz trochę statystyk. Najwyżej w Lidze Mistrzów wygraliśmy 37:26 w ostatnim sezonie w meczu z Silkeborgiem, kiedy graliśmy w Danii. Czy pobijemy ten rekord? Moze być dzisiaj trudno, ale wszystko jest możliwe. Jak na razie jest 23:17.

42. min. - Już jestesmy w komplecie. Grę w osłabieniu przegraliśmy tylko 0:1.

40. min.  - Teraz dwiema minutami ukarany Strlek. Silkeborg zmniejszył straty na 16:23. Po chwili straciliśmy piłkę w ataku, ale kontrę obronił Szmal!

39. min.  - Wygląda to znakomicie! Kasper Nielsen po raz drugi wylądował na ławkę kar, a my wykorzystaliśmy to zdobywając bramkę na 23:15!

38. min.  - Gramy teraz w składzie: Szmal - Strlek, Jurecki, Zorman, Lijewksi, Cupić i Stojković.

36. min.  - A co się działo na parciecie? Wszystko tak jak być powinno! Prowadzimy 21:14! Jest dobrze! Jest znakomicie!

35. min.  - Przepraszamy za małe kłopoty techniczne, ale chyba rzucił na nas urok znajomy kolega dziennikarz Bogdan Cisak. Odkąd skontaktował się z prowadzącym tą relację, to wszystko zaczęło się sypać ;)

Przerwa:  Jak my lubimy tę postać! Kiełek troszeczkę poprzeszkadzał rozgrzewającym się rezerwowym gości. Oczywiście wszystko w ramach dobrej zabawy ;)

30. min.  - Koniec pierwszej połowy. Na razie jest dobrze, bo prowadzimy 17:12. Najskuteczniejszy jest oczywiście Cupić, który rzucił 4 bramki.

30. min.  - Świetnie "Rosa"! Znowu pięć punktów przewagi!

29. min. - Aj... Szkoda. Dwie bramki z rzędu dla Silkeborga. Było 16:10, a jest 16:12.

27. min. - A teraz Tomek Rosiński, którego jak ktoś słusznie zauważył nie umieściliśmy w składach. Już poprawiamy ten niewyobrażalny błąd! :)

26. min - Broni Szmal, a po chwili rzuca Stojković! 14:9!

25. min. -  I jest jeszcze lepiej! Kapitalny rzut Cupicia ze skrzydła na 13:8!

23. min.  - Mamy szansę znowu odskoczyć. Na ławkę kar wyslany został Kaper Nielsen. Jak wiadomo to reprezentant Danii, także goście przez pewien czas grają w dużym oslabieniu. I wykorzystaliśmy to! 12:8!

21. min.  - Tymczasem w hali 10:8 dla Vive. Na trybunach natomiast kolejne znane twarze, czyli Zbigniew Małkowski, Patryk Kuchczyński oraz Artur Siódmiak.

19. min.  - Ale historia :) "Antaresie" w komentarzach pisze, że odbierają nas nawet w Filipinach :) A więc pozdrawiamy przebywających tam naszych czytelników!

18. min.  - Musa na 8:5. Przerwaliśmy złą serię!

17. min.  - Pierwszy fragment meczu, w którym naprawdę się pugubiliśmy. Duńczycy rzucili 3 bramki z rzędu i wynik nie jest już tak imponujący.

15. min. - Broni Sławek Szmal! Trener Wenta wziął czas, żeby jego zawodnicy spokojnie i bezbłędnie rozegrali akcję.

13. min.  - Goście skutecznie zakończyli piękną akcję. Kielczanie jednak nic sobie z tego nie robili, bo kilka sekund póżniej Strlek przechytrzył bramkarza Bjerringbro i jest 6:2!

13. min.  - Dzięki Paula za pozdrowienia! I od razu jeszcze bardziej chce się pisać tego live'a! :)

12. min. - Czas dla Duńczyków. A dlaczego? Bo Żeljko Musa trafił na 5:1. Brawo kielczanie za początek spotkania!

10. min - Nikolaj Oris Nielsen rzucił pierwszą bramkę dla Bjerringbro. Ale za chwilę z karnego odpowiedział Cupić! 4:1!

8. min.  - Jest świetnie! Musa na 3:0!!!

6. min. - Przez około 5 minut na parkiecie nie padła żadna bramka. Ale jak już się rozwiązał worek, to dwa trafienia wylądowały w siatce gości!

3. min. -  Po ostatnim ligowym meczu usłyszęliśmy pół żartem - pół serio od nowego Klubu Kibica, że co by nie zrobili dobrego, to my ich i tak obsmarujemy. No to się teraz zdziwią :) Brawo Panowie i Panie za oprawę! O to chodzi! Przesłanie znakomite! I nie ma w tym ani trochę szydery! Jeszcze raz brawo!

1. min.  - Rozpoczynają Duńczycy! My natomiast w składzie Szmal - Strlek, Jurecki, Zorman, Buntić, Cupić i Musa.

16.56 - A wy jesteście z nami? My się tu produkujemy, a odzewu nie ma ŻADNEGO!!!

16.54 - A teraz przed nami Vive! Ciarki przechodza po plecach!

16.53 - Rozpoczęła się prezentacja zespołu gości. I przywitani zostali bardzo przyjaźnie.

16.51 - Słowa spikera są znamienne, bo dzisiaj doszło do wstepnego porozumienia między Zarządem Klubu, Stowarzyszeniem Kibiców "Iskra Kielce" i nowym Klubem Kibica. A więc wszystko zmierza do tego, aby wrócić fantastyczny doping do Hali Legionów!

16.48 - Swoje przemówienie rozpoczął Paweł Papaj i zaczął tak: "Nie byłoby Vive Targów Kielce, gdyby nie Iskra Kielce. Nie byłoby pamięci o Iskrze, gdyby nie Vive Targi". I trafił w samo sedno. Nie ma co się kłócić i dzielić. Cieszmy się, że nasza drużyna gra w Lidze Mistrzów!

16.47 - A kiedyś bywało z tym różnie. Rok temu np. graczy Veszprem w Kielcach obudził „polski budzik” – jak nazwali remonty drogowe tuż przed hotelem, w którym się zameldowali. W obozie rywali doszukiwali się wtedy teorii spiskowych, ale mimo wszystko wygrali w Kielcach. Jaki z tego morał? Dzisiaj Duńczycy przegrają, bo poczuli się w Kielcach tak wygodnie, że aż się rozleniwią ;)

16.44 - Trochę pobuszowaliśmy w Internecie i natrafiliśmy na wpis Madsa Orisa Nielsena na Twittera po przyjeździe do Polski. W polskim tłumaczeniu brzmi on: „Przybyłem do Kielc po 11 godzinach podróży i jestem mile zaskoczony z pokoju / apartamentu!” - napisał duński zawonik.  A więc wstydu na Europę nie ma ;)

16.41 - A na trybunach widzimy już pierwsze znane twarze. W Hali Legionów zjawił się Leszek Ojrzyński, czyli trener Korony. Jak byśmy chcieli, żeby kiedyś "złocisto-krwiści" grali w Lidze Mistrzów... Ale sie rozmarzyliśmy :)

16.40 - Prawie zapomnieliśmy, że dzisiaj Dzień Chłopaka! No ale szybko i słodko zostało to nam przypomniane :) Od naszych koleżanek z loży prasowej dostaliśmy przepyszne czekoladki. Dzięki wielkie! I na duszy zrobiło się o wiele lepiej! :)

16.35 - Szczerze to takiego uczucia jeszcze nie mieliśmy. Po raz pierwszy w historii Ligi Mistrzów jesteśmy jednym z głównych, jeśli nie głównym kandydatem do pierwszego miejsca w grupie. Tym razem nie mamy takich przeciwników pokroju jak THW Kiel czy Barcelona. Szczęście w losowaniu nam sprzyjało, więc trzeba to wykorzystać!

16.30 - Na początek w Lidze Mistrzów czeka nas starcie z Bjerringbro-Silkeborg. Pamiętacie te obrazki? Minął już prawie rok od poprzedniego spotkania z duńskim zespołem w Hali Legionów. Wtedy mecz zakończył się bardzo dobrym wynikiem 37:29. No to chyba nikt nie ma nic przeciwko jeśli przeżyjemy dzisiaj małe deja vu.

16.25 - Hala juz zaczyna tętnić życiem. Jeszcze przed chwilą była niemal całkowicie pusta, ale w tej chwili widzów już jest bardzo dużo, a to przecież jeszcze ponad 30 minut do rozpoczęcia spotkania!

16.20 - Jakies 10 minut temu trwały jeszcze ostatnie próby wynoszenia falag Ligi Mistrzów pod czujnym okiem Radosława Wasiaka. Wtem podszedł do nich Sławomir Szmal: - Hej chłopaki, my tu chcemy trenować! - no i zaczęli rozgrzewkę! Oby dobrze przygotowali się do meczu :)

16.10 - Meldujemy się już z Hali Legionów! Zasiedliśmy już wygodnie na trybunie prasowej i jesteśmy przygotowani na niezwykłe emocje, które spróbujemy Wam przekazać za pośrednictwem tej relacji. A więc bądźcie z nami pomimo tego, że mecz jest w telewizji. Tutaj również dowiecie się wielu ciekawostek. A przede wszystkim możecie nas pytać o rzeczy, które Was nurtują! Wprawdzie to nie telefon zaufania ;) ale spróbujemy chociaż odpowiedzieć na pytania związane z tym meczem.

15.30 - Pojedynkiem z duńskim Bjerringbro-Silkeborg swoje zmagania w Lidze Mistrzów zacznie drużyna Vive Targów Kielce. Mistrzowie Polski będą chcieli w nowym sezonie osiągnąć jeszcze więcej niż przed rokiem, a tym samym zapisać się w historii kieleckiego klubu. Przeczytaj zapowiedź meczu!

------------

TOMASZ PORĘBSKI2012-09-30 16:48:39
BRAWO ZA TEGO TWITTERA!!! O TO KURNA CHODZI! :)
widz2012-09-30 16:54:00
i napierd...lanka w wachlarze - Boże widzisz i nie grzmisz!!!
maksiorbz2012-09-30 17:22:58
Hej, brakuje wam w składach Rosińskiego. Pozdrawiam:)
maksiorbz2012-09-30 17:23:54
Mustangus2012-09-30 17:35:06
16:11 już:P
maksiorbz2012-09-30 17:36:46
Ktoś usiadł na miejscu Zbyszka widać jak z Panią gestykuluje i bilet pokazuje:PP
tunia1992012-09-30 17:37:41
39 min.?
Aneta2012-09-30 18:00:21
Najwyżej w Lidze Mistrzów wygraliśmy 37:26 w ostatnim sezonie w meczu z Silkeborgiem, w Danii.
mnr2012-09-30 18:26:18
Siema Kempson :D
marcin2012-09-30 20:07:35
Moim zdaniem stary herb trochę lepiej wygląda wizualnie. To taki oldschool. Ten nowy herb jest moim zdaniem niedopracowany graficznie.
realista_z_Kielc2012-09-30 20:10:48
Trzeba nam nowej hali na 8-10 tysięcy. Takiej, z której moglibyśmy być dumni w Lidze Mistrzów. Obecna hala hamuje rozwój tego klubu a w pewnym momencie będzie ten rozwój uniemożliwiała.
zdziwiony2012-09-30 20:12:22
CZEMU ZESPÓŁ GRAŁ W STROJACH TRENINGOWYCH? Czy my nie mamy normalnych meczowych koszulek i spodenek? Mamy wiec o co chodzi...