Mamy mistrza Polski!!!

19-05-2012 13:00,

W tym roku nie było niespodzianki! Vive Targi Kielce powróciły na tron mistrza Polski, pokonując w trzecim meczu Orlen Wisłę Płock 27:25. Decydujące starcie nie było jednak łatwe dla podopiecznych Bogdana Wenty. Na szczęście kielczanie mimo nerwowych ostatnich minut dotrzymali korzystny wynik do końca!

Płock, sobota, godz. 14.30

Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce 25:27 (13:14)

odśwież

To na tyle z Orlen Areny. Już niedługo komentarze pomeczowe! Za uwagę dziękuje Wojciech Staniec!! KIELCE MAMY MISTRZAAA!!!!!!!!!!!!!1

Koniec meczu!!! Mamy mistrza Polski!!!! 27:25!!!!! MISTRZ MISTRZ!!! ISKIERKA!!!

60. min - Gol dla OWP. 27:25. pół minuty jeszcze i czas dla Wenty!!

59. min- Gramy we czterch, ale faul w ataku Paczkowskiego! Rzucił Jurecki!!! 27:24!

58. min- Rzuca OWP. 26:24. Gramy w osłabieniu, i to podwójnym. Dwie minuty dla Zormana... za co? nie wiemy...Walczyć!! Walczyć panowie!!

58. min- Co tu się dzieje! Co za emocje! Rzuca Jurecki !!! 26:23!! Tytuł o krok!!Dwie minuty dla Zaremby.  do Końca dwie i pół minuty.

57. min - Broni MArcus! Rzućcie to! Nie udało się...

55. min- Tracimy piłkę, ale faul w ataku Spanne! Rzuca Michał Jurecki!!! 25:22!!

54. min- Znów źle Buntić. Gol dla gospodarzy, już tylko 24:22. Panowie jeszcze sześć minut! Wytrzymajcie to!!!

54. min- Pisaliśmy to, ale napiszemy raz jeszcze! MAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARCUS! O czas prosi Bogdan Wenta. A na świetlnej talblicy jest dokładnie 53:18:1. aaa i wynik. Oczywiście 24:21!

53. min- Jeszcze walczą gospodarze. Paczkowski. I znów gwiiizdy! Źle Buntić. Oj musimy uważać!

51. min- Toromanović dla OWP. Ogromne, ogłuszające gwizdy, ale gramy w ataku! Rzuca Jurecki! Orlen Arena zamilkła!!! 24:20!!

50. min- Karny dla Vive! Długo opatrywany był Rosa. Do piłki podchodzi Buntić. Broni Wichary.

49. min- Faul w ataku gospodarzy i piłka dla nas! Rzućcie to!!! Oj tracimy, ale kontrę broni Marcus!!!

48. min - Kubisztal z metr nad bramką! Ale my w ataku też nieskutecznie. Karny dla Wisły. Rzuca Spanne, ale mygramy już w komplecie!

47. min - Mateusz Zaremba dwie minuty, ale nie poddajemy się!

46. min- Piłkę przechwytuje Zaremba, a bramkę rzuca 22:18!!!! Czas dla OWP!

45. min- Kwadrans do końca meczu! To będzie chyba najdłuższe piętnaście minut w tym sezonie!

44. min- A tak z naszej perspektywy wyglądała oprawa naszych kibiców:

43. min- Rosiński!!!!!!!!!!! 20:17!

42. min- Clevelry!!! Broni rzut sam na sam Toromonavocia! A teraz gramy w przewadzę bo Kubisztal faulował Jureckiego.

40. min- Jachlewski sam na sam i nie rzuca! A piłkę dobija Olafsson! BRAWO TOTTI!

39. min - Gramy już w kompelcie i nadal prowadzimy, ale znów tracimy piłkę... Faul w ataku Orlen Wisły!

36. min - Prowadzimy 17:16, ale dwie minuty kary dostaje Michał Jurecki. Bronimy!!! Buntić i 18:16!

35. min- Remis. 16:16

34. min - Mieliśmy okazję na bramkę, ale z trudnej sytuacji nie trafił Olafsson. Są za to dwie bramki dla OWP 16:15.

32. min - A my zostaliśmy obsypani farbą ;) Karny dla Vive. Do piłki podchodzi Buntić i 16:13!!!

31. min- Zaczynamy drugą połowę. Vive w składzie: Cleverly - Olafssn, Buntić, Zroman, Rosiński, Tomczak, Stojković. Rosiński! 15:13. A kibice z Kielc zaprezentowali oprawę, ale nie wiemy jaką, bo niestety nie widać.

Przerwa- To spotkanie ogląda znakomity piłkarz nożny Sławomir Peszko.

Przerwa- Nie jest źle, bo prowadzimy, ale stać nas na więcej! To spotkanie wzbudza ogromne emocje. Już kilku dziennikarzy z Płocka wdało się z nami w słowne sprzeczki.

30. min- Tak! brawo! Po pierwszej połowie prowadzimy w Orlen Arenie 14:13!

29. min- Rosińśki! brawo Tomek! 13:13. Co za mecz! Bronimy!

28. min - Broni, ale tracimy piłkę i bramkę... 13:12. Tak nie można grać... Graliśmy w podwójnej przewadze.

27. min- Dwie minuty kary dla OWP i karny dla nas! Rzuca Buntić! 12:12.

26. min - Role się odwróciły, teraz to my gramy w osłabieniu, bo dwie minuty dostał Piotr Grabarczyk. Chwilę później karny dla OWP. Do bramki wchodzi Marcus... tak niewiele zabrakło... 11:12.

25. min - Olafsson i remis po 11. To już czwarta bramka Tottiego!

25. min- To trudno zrozumieć, bo gramy w przewadze, a oddajmy nieprzygotowany rzut. Piłka i czas dla gospodarzy.

24. min- Co za brutal!!! Tak grać nie wolno! Kwiatkowski uderza z łokcia Rastko, ale dostaje tylko dwie minuty kary, ale to już trzecie takie jego upomnienie.

23. min- Spokojniej w ataku! Bo znów tracimy piłkę i przegrywamy 11:10. No, ale nic! Walczymy dalej!

23. min - Trochę spokojniej i będzie świetnie. Znów popełniamy błędy i znów mamy remis. 10:10.

21. min- Dwie minuty dla Zormana i gol dla Wisły. 10:9.

21. min- Brawo! Brawo! Tak grajcie, a wygracie!!!! Świetnie pobronili, dorzucili w ataku i jest 10:8.

19. min- Dwie minuty dostał jednak Kwiatkowski. A do remisu do prowadza Kubisztal.

18. min - Tak! Prowadzimy 8:7! Uros Zorman, a drugą karę otrzymał Twardo! Panowie wykorzystajcie grę w przewadze!

17. min - Kielczanie wysłuchali naszych błagań, bo obronili. Ale w ataku nie było tak dobrze, nie rzuciliśmy już trzeciego karnego w tym meczu.

15. min - Tym razem karny dla naszej drużyny i skutecznie "Totti". A teraz wracamy do obrony! Bronić KIELCE!

15. min - Karny dla Orlen Wisły i rzuca Spanne. Przegrywamy 6:7.

14. min- Trener Wenta zdecydował, że na boisku pojawi się Jurasik. Olafsson! 6:6. Podwójne wykluczenie dla Adama Twardo i Grzegorza Tkaczyka.

13. min - Bardzo długo, naszym zdaniem aż za długo w ataku gospodarze. No, ale rzucili bramkę i prowadzą 6:5. O czas poprosił trener Wenta. Gramy dobrze, ale w ataku coś nie trybi. Mamy nadzieję, że po czasie będzie juz dobrze.

11. min- No nie! Bartek! Czemu nie rzuciłeś tego karnego? No ale nic się nie stało, bo piłka dla nas, a dwie minuty kary dostał Kwiatkowski.

11. min- Drogi Bartku nie możemy dać zdjęcia naszych kibiców, ponieważ siedzą oni za nami i ich nie widzimy. Możemy jednak zapewnić, ze ich słyszymy, bo są bardzo głośni. OWP doprowadza do remisu po 5.

10. min - Mamy karnego, drugiego już dziś. Tym razem rzut Stojkovica broni Seier. Ale gramy w ataku!

8. min - Znów zawyliśmy ze szczęścia, bo bramkę rzucił Olafsson. W odpowiedzi Syprzak dla OWP. Co ciekawe gospodarze grają na dwa koła, co mało kiedy się spotyka w piłce ręcznej.

6. min- Dwie kontry Tomczak zamienia na bramki i prowadzimy 4:2. Grajcie tak dalej!

5. min - Obie drużyny popełniły błędy w ataku. Jednak piłka dla nas. Gramy długo, bardzo długo i mamy karnego! Do piłki podchodzi Stojković i jest 2:2.

2. min - Taką "oprawę" przygotowali dziś kibice gospodarzy:

1. min - Zaczynamy od obrony. Vive w skłądzie: Szmal - Olafsson, Buntić, Jurecki, Musa, Zorman, Tomczak. To Ataku będzie wchodził Grzegorz Tkaczyk. Toromanović OWP prowadzi 1:0. Buntić i remis po 1.

1. min - Na ten mecz czekaliśmy rok! Dziś możemy odzyskać to co straciliśmy! Kielce! Wszyscy razem!!!

14.31 - A teraz czas na Orlen Wisłę Płock. Zaraz zaczynamy!

14.30 - Nasza drużyna już na parkiecie! Witają ją ogromne gwizdy! Ale to nic, bo chłopaki czują wsparcie swoich kibiców!

14.29 - Relacji z dzisiejszego meczu możecie słuchać w Radiu Plus Kielce. Zapraszają na nią Mateusz Żelazny i Maciej Urban.

14.27 - Zawodnicy obu ekip już w szatni! A w Orlen Arenie miał być występ tancerek, ale jest jakiś problem z nagłośnieniem. Choć może to i dobrze, bo spiker z uporam maniaka powtarza, że mistrzem jest OWP, a wicemistrzem nasza ekipa.

14.25  - A teraz trochę historii. Dziś walczymy o dziewiąty tytuł mistrzów Polski. Ostatni zdobyliśmy dwa lata temu w Kwidzynie, i to było dokładnie 19 maja 2011. Czyli dziś mijają równe dwa lata.

14.24 - Kibice z Kielc zaśpiewali: Puchar już mamy na mistrza Polski czekamy. Na co gospodarze zareagowali bardzo agresywnie.

14.22 - To bardzo ważny mecz dla naszej drużyny! W wielkim finale prowadzimy 2:0! I już tylko jednego zwycięstwa brakuje nam do tytułu MISTRZÓW POLSKI!!

14.20 - A o to i młyn gospodarzy, a w samym jego centrum jest osoba... w żółtej koszulce. Brawa dla niego!

14.13 - Kibice z młyna Orlen Wisły Płock śpiewają, że mistrzem Polski jest Wisła. A my mamy nadzieję, że już tylko ostatnie dwie godziny!

14.11- Przed wyjazdem do Płocka rozmawialiśmy w redakcji, że nie powinno być żadnych problemów z akredytacjami. I faktycznie nie było, ale było za to bardzo mało miejsc na trybunie prasowej. Ale siedzimy i będziemy mogli zrobić dla Was relację!

13.15 - Przed tygodniem w Kielcach dwa razy górą byli kielczanie, dlatego teraz do zdobycia mistrzostwa Polski brakuje im już tylko jednego zwycięstwa. Okazję, aby je odnieść będą mieli już w najbliższą sobotę w Płocku. „Żółto-biało-niebieskich” wspierać będzie tam blisko czterystu kibiców ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Przeczytaj zapowiedź meczu!

------------

teamster2012-05-19 13:56:51
Kielce jedziemy z q....mi
Pozdrawiam z Norge
jjjjjjjjjaaazda2012-05-19 14:13:35
z nimi!!!! wygramy to, ploocccaki pokonamy!
teamster2012-05-19 14:17:20
Pomarzyć mogą....to takie płockie...wszak przecież oni zawsze są najlepsi a jak przegrywają to głównie z sędziami i ZPRP
olo2012-05-19 15:19:12
Jurasik gra jak ostatnia ofiara, Wenta zdjął Denisa po dwóch nieudanych akcjach a Józek spartolił 3 lub 4, jakby doliczyć do tego niewykorzystane karne to powinno być 4 do przodu. Płock popełnia wielbłądy w ataku i obronie, dlatego nie powinniśmy się z nimi tak męczyć.
Norwegusia2012-05-19 15:22:31
WislaPlock q....ew moc
nana2012-05-19 15:23:12
nie wiedziałam że Buntić karne wykonuje. ; )
Scyzor2012-05-19 15:24:42
Nie wiecie co z oprawą BRC na ten mecz?
GoonerCK2012-05-19 15:27:37
Panowie jak się pultają to plaskacza! Nie szczypać się i pokazać na tablicę z wynikiem:-)
ziutek2012-05-19 15:28:30
"znakomity piłkarz nożny peszko" hhahahahahahahaha
CK2012-05-19 15:32:20
Q...a czy Wenta ma jakichś statystyków? Straty na potęgę w kolejnym meczu (Tkaczyk i Zorman, fatalna skuteczność (każdy po kolei) brak pomysłu na wysuniętą obronę Petrochemii, brak Jureckiego w ataku i słaba bramka. Podajemy w ten sposób rękę Orlenowi..
Zagnansk-mannheim2012-05-19 17:01:00
12 chlopaka, 5 skrzynek browara, skrzynka wodeczki 5 kg stekow -tak swietujemy w Mannheim Miistrzunia dla KIELC!!!!!!!!!!
Na koniec wypijemy za dowidzenia dla Bogusia.
Dziekujemy i zegnamy .
etylina2012-05-19 17:13:28
Są dwie wisły na tym świecie obie k...y dobrze wiecie!
ak12012-05-19 17:32:05
GDZIE TWOJE BERŁO, GDZIE TWOJA KORONA, GDZIE TWOJE MISTRZOSTWO WISŁO PI........ONA!!!!!!!!!!!
olo2012-05-19 18:17:44
'z tej co s....ra na Plock :-))'
- hehehe :) plus dla ciebie. Mistrz! Mistrz Iskierka!
taki ja2012-05-19 18:21:17
Jakoś wszyscy zapomnieli o ŚP. Edwardzie Strząbale. To Jemu dedykujemy ten tytuł. W tv. pokazano /choć krótko/ płaczącego Tomka Strząbałę.
TOMEK TOBIE I TWOJEMU TACIE dedykujemy to mistrzostwo.
Iskra_CK2012-05-19 20:01:12
I już zalśniła 9-ta gwiazda! Teraz
walczymy by na dziesięciokrotny
zmieniła się nazwa :)
Sulejmani2012-05-19 20:03:24
Roposmarki pojechano po gaciach równe 3-0! ISKRA Kielce!
acab2012-05-19 20:03:45
6 meczów z rzędu BYŁY już mistrz Polski z Płocka dostał oklep od Kielc. Chyba ich to musi boleć :D
jaco652012-05-19 20:07:54
Nie zapomnieliśmy o Edku. Skandowaliśmy jego imie i nazwisko a wcześniej przecież na meczu w Kielcach była efektowna oprawa dla trenera. To MP jest również dla niego!
Handball Kielce2012-05-19 20:25:04
@nana wykonuje, bo Rastko, Kopara i Thorir pomylili się wcześniej z karnych a po pomyłce jest zmiana wykonawcy. Od nowego sezonu przejmie to Cupić, bo genialnie wykonuje karne. Chyba nawet lepiej niż Mirza Dzomba rok temu. Na ME w Serbii Ivan miał z karnych 24/26. A co do rywalizacji z Wisłą to 6:0 mówi wszystko. Mecze kończyły się odpowiednio +5 (wyjazd), +4 (dom), +9 (dom), +3 (dom), +7 (dom), +2 (wyjazd). Choć to nie istotne czy dwoma, pięcioma czy dziewięcioma. Ważne, że 9 Mistrz Polski i 9 Puchar Polski są nasze. Za rok może być historyczny sezon. Walczyć będziemy o 10 mistrza i 10 puchar! :)
hbll2012-05-19 20:27:11
Trójka (szóstka) do zera Iskierka żegna frajera! :D
xyz2012-05-19 20:46:34
Ma ktoś zdjęcie oprawy?
no i co2012-05-19 22:41:21
w 2009r. gdy zdobywaliśmy majstra, w ten sam dzień Barca w nogę wygrywała LM,dziś też finał LM, w 2010r, 19.05 wygrywaliśmy trzeci mecz w Kwidzynie a jeżeli chodzi o ostatnie finały z Płockiem to fajny ciąg wyników - w 2009r. 3-2, w 2011r. 3-1 no i teraz idąc tym ciągiem miało być i jest 3-0 w finale
cytat z echa2012-05-20 12:42:35
"SKANDALEM jest to co zaprezentowali płocczanie jako organizatorzy meczu finałowego.
Wiadomo było,że po tym lub tych meczach może być wręczanie medali a klub z Płocka jako
organizator(...)z premedytacją nie przygotował żadnej oprawy finału.
Nie mówię o konfetti,muzyce ale mega skandalem było to,że nie przygotowali nawet podium.
Wyszło w tym momencie małomiasteczkowość płockich działaczy,ich prostactwo,nienawiść do
wszystkich i wszystkiego co nie jest płockie i dla Płocka.
Nie wiem jakie są przepisy i wymagania związku w tym zakresie ale ten fakt nie powinien
pozostać bez echa.Tym faktem płoccy działacze pokazali,że są sto lat za murzynami do
cywilizacji i udowodnili,że nie dorośli do Europy,nie dorośli do meczy na tym poziomie i
o stawkę bo od strony sportowej odstawali,mimo zdobycia w ubiegłym roku MP.(...)
Dobrze,że to był mecz na poziomie naszej ligi a nie np.rozgrywek europejskich bo byłby
obciach w całej Europie.
Poza tym skandalem jest to,że ze świadomością i celowo nie zapewnili kieleckim kibicom
możliwości zakupu jakichkolwiek napojów w przerwie meczu."

Industria Kielce potwierdziła złożenie protestu do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w sprawie sytuacji z końcowych sekund ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów z Magdeburgiem.
Za nami rozgrywana w środku tygodnia 26. kolejka RSActive IV ligi. Korona II Kielce pokonała 2:1 wicelidera AKS 1947 Busko-Zdrój. Orlęta triumfowały natomiast w Klimontowie 5:4.
Gorąco było nie tylko podczas meczu między Puszczą Niepołomice, a Koroną Kielce. Po spotkaniu doszło do niebezpośredniej konfrontacji trenera Kamila Kuzery ze szkoleniowcem gospodarzy. Dziś sternik żółto-czerwonych ponownie odniósł się do sprawy.
W czwartkowy (2 maja) poranek na autostradzie A2 doszło do zderzenia tira z busem, którym podróżowało ośmioro fanów Industrii Kielce. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. – Będziemy robić wszystko, aby utrzymać się nawet przed tą ostatnią kolejką – powiedział przed spotkaniem Jakub Łukowski, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. Kamil Kuzera przedstawił sytuację kadrową „żółto-czerwonych” przed tym starciem.