Duńczycy zmiażdżeni w Hali Legionów! Idziemy w górę tabeli!

23-10-2011 13:23,

Podopieczni Bogdana Wenty wykonali swój plan w 100 procentach! Vive Targi Kielce pokonało w Hali Legionów Bjerrinbro-Silkeborg 37:29. Tym samym kielczanie w tabeli Ligi Mistrzów wyprzedzili Czechowskie Niedźwiedzie!

5 Audray Tuzolana

KONIEC. No to byliśmy dzisiaj świadkami wygranej Vive w bardzo ładnym stylu! Najwięcej bramek, bo aż 9 rzucił dzisiaj Denis Buntić. Najważniesze jednak, że w tabeli wyprzedziliśmy Czechowskie Niedźwiedzie! Za uwagę dziękuje Mateusz Kępiński.

60. min. - Podobno bramkę rzucił Zorman, ale nie wiemy w jaki sposób :) Potem taki sam problem mamy z oceną celnej bomby Jureckiego :)

59. min.  - Zaczyna się feta na naszym obiekcie. My już nic nie widzimy, bo wszyscy wstali z miejsc :)

58. min.  - Już można napisać to z pełną odpowiedzialnością. Nic złego nam się dzisiaj nie stanie w Hali Legionów. Szmal w swoim stylu broni rzut ze skrzydła. Swoją drogą, to skrzydłowi muszą go szczerze nienawidzić :)

57. min. - Szmal broni rzut jednego z gości, ale wobec dobitki Zvizeja jest już bezradny. Nasza przewaga jest jednak bezpieczna.

54. min.  - Nie mogą przebić się przez nasz mur obrońców goście! A potem broni "Kasa"! A za co lubimy Sławka? Nie tylko za to, że jest najlepszym bramkarzem na świecie. Jest on także świetnym człowiekiem, u którego nie widać nawet odrobiny źle rozumianego gwiazdorstwa. Oto nasz bramkarz podczas zabawy z dziećmi w Szkole Podstawowej Nr 27.

52. min.  - Na przebój między obrońców wszedł Zorman, ale nie poradził już sobie z Landinem.

51. min.  - Duński zespół natomiast korzysta póki może z Niklasa Landina. Jedno z największych odkryć tegorocznych Mistrzostw Europy ma już bowiem podpisany kontrakt z Rhein-Neckar Loewen, do którego odejdzie po sezonie.

50. min. - Zmiana między naszymi słupkami. Wchodzi Szmal i od razu popisuje się kapitalną interwencją!

48. min. - Olafsson rzuca bramkę podczas gdy graliśmy w osłabieniu! O to chodzi!

47. min.  - Nieczęsty to dzisiaj widok, oj nieczęsty :) Gorzej jednak, że karę dostał Grabarczyk.

43. min. - Było chyba za dobrze... Graliśmy w przewadze po karze Baagoe, ale beznadziejnie straciliśmy piłkę...

42. min.  - I kolejny raz Rastko, tym razem jeszcze bardziej efektownie zanurkował w parkiet i wepchnął piłkę do siatki.

41. min.  - Dobra akcja Stojkovicia, który z koła rzuca na 25:20. Niedługo później jednak z karnego rzuca Petersen.

40. min. - Jeszcze nie niebezpiecznie, ale jednak zmniejszyła się przewaga Vive. Pokrzyżowała nam trochę plany kary dla Bunticia.

38. min.  - Trochę chyba przeziębiony jest Tomasz Włodarczyk - komentator Polsatu. No cóż... Życzymy zdrówka i braku bólu gardła!

37. min.  - Duńczycy są bardzo zmobilizowani. W końcu walczą o życie. Na szczęście my mamy Cleverly'ego! Po chwili Tkaczyk rzuca na 24:18!

33. min.  - Dzieje się trochę to, czego obawialiśmy się w przerwie. Dwie bramki z rzędu rzucili goście, ale na szczęście karnego rzucił potem Stojković.

32. min. - Po przerwie gramy w składzie Cleverly, Olafsson, Buntić, Tkaczyk, Jurecki, Tomczak, Srojković.

32. min.  - Szkoda, że na otwarcie nie trafił Buntić...

31. min.  - Rozpoczynamy drugą połowę!

Przerwa: Ciekawi jesteśmy gdzie po meczach rozjeżdzają się szczypiorniści Bjerringbro-Silkeborg. Raczej nie często zdarza się, żeby jeden klub reprezentował dwa miasta. A tak właśnie jest z B-S, który powstał w 2005 roku z połączenia dwóch klubów znajdujących się w obecnej nazwie.

Przerwa - A wam jak się podoba gra naszych zawodników? Co jesteście tak cicho? Nie wierzymy, że wszysykim starczyło biletów ;)

30. min.  - Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy 21:14! Jest fantastycznie! Teraz tylko nie możemy rywali zlekceważyć na początku drugiej odsłony i powinno być znakomicie!

28. min. - Na trybunie prasowej zastanawiamy się, czy przekroczymy dzisiaj 40 goli. W Lidze Mistrzów byłoby to niebywałe osiągnięcie, ale z drugiej strony nie ma co się podpalać. Po prostu dalej grajmy tak jak gramy!

27. min.  - Genialny Marcus!!! Swoją drogą wiecie co znaczy po duńsku Cleverly? Otóż jest to "Sprytnie". W wolnym tłumaczeniu nasz golkiper więc nazywa się Marek Sprytnie. Idealne nazwisko dla bramkarza :)

27. min.  - "Rosa" ma 19:12! I tak trzymamy do końca!

25. min.  - Duńczycy w czasie swojego pobytu w Polsce raczej nie mieli zbyt wielu okazji, żeby poznać nasz kraj, tudzież miasto. Nasi rywale do Kielc wyjechali dopiero w sobotę  o 7.30, a na miejscu byli po 15. Wczorajszy wieczór spędzili natomiast na odpoczynku w hotelu, a następnie zapoznali się z Halą Legionów. Może gdyby poszli na wycieczkę do centrum mieliby trochę lepsze wspomnienia z Polski. A tak? Na razie im tu miło nie jest :)

24. min.  - Nie ma co zbierać z gości. Może jesteśmy brutalni, ale strasznie nam się to podoba :) 17:10 po kontrze Tomczaka!

21. min.  - Po przerwie na żądanie dla Wenty z boiska zszedł Tkaczyk, w jego miejsce ze skrzydła przesunął się Rosiński, a na bok powrócił Tomczak. Można się pogubić.... :)

20. min.  - Rotuje składem Bogdan Wenta. Tego chyba nie spodziewali się goście. Na rozegraniu grają teraz Tkaczyk, Zorman i Zaremba.

19. min. - To będzie dla nas bardzo trudne zadanie. Jest to w zasadzie reprezentacja Polski, uzupełniona dodatkowo przez reprezentantów kilku innych krajów, także czeka nas bardzo trudny mecz. Wierzymy jednak w to, że to walka doprowadzi nas do celu, więc mamy spore szanse wywieźć 2 punkty do domu – mówił drugi trener Nikolaja Jacobsen dla oficjalnej strony klubu z Danii. Na razie są od tego lata świetlne, bo Buntić rzucił na 15:9!

18. min.  - Dość niecodzienny obrazek na boisku. Po lewym skrzydle biega teraz Rosiński, który zmienił słabo spisującego się Tomczaka. Na środku rozegrania jest natomiast Uros Zorman.

15. min. - Oby ta przerwa nie wybiła nas z rytmu!

15. min. - Czas wziął trener gości Carsten Albrektsen. Starsi miłośnicy piłki ręcznej na pewno też kojarzą jego asystenta Nikolaja Jacobsen, który w przeszłości z powodzeniem grał THW Kiel. Co ciekawe sztab szkoleniowy duńskiej drużyny liczy aż 9 osób na co składają się  m.in. psycholog, fizjoterapeuci, masażyści i trener bramkarzy.

14. min. - - Ależ nokaut w minutę!!! Duńczycy całkowicie się pogubili, a my rzuciliśmy 3 bramki z kontr!!! Jest super, bo prowadzimy 10:5!

13. min.  - W wyśmienitej dyspozycji jest jak na razie Cleverly!

12. min.  - Świetnie z dystansu kropnął Buntić! Jest dobrze! Gra naszych naprawdę może się podobać. Oby tak dalej!

11. min.  - Faul w ataku Jurasika, ale Duńczycy nie wykorzystali szansy na remis.

9. min.  - Co się odwlecze to nie uciecze! Grzegorz Tkaczyk z dwóch nóg po wcześniejszej obronie Marcusa Cleverly'ego!

8. min.  - Szkoda... Szkoda... Mieliśmy piłkę w ataku, ale niedokładne podanie przechwycili goście. I zamiast dwóch goli przewagi po kontrze mieliśmy remis.

6. min.  - Stojković zdobywa drugą swoją bramkę, ale mocno ucierpiał przy upadku na parkiet. Mamy nadzieję, że nic się nie stało poważnego. Zresztą Rastko to twardy chłop!!!

4. min.  - Jest dynamicznie, ale tego można było się spodziewać grając z duńskim zespołem. Na razie 3:2 dla Bjerringbro-Silkeborg.

2. min.  - Odpowiedział Stojković. A w ogóle oprócz Serba na parkiecie przebywają: Cleverly, Tomczak, Tkaczyk, Jurecki, Buntić, Olafsson. A na zmianę w obronie wchodzi Grabarczyk.

2. min.  - Spotkanie poprzedziła minuta ciszy ku czci prezesa Duńskiej Federacji Piłki Ręcznej, który zmarł mininej nocy.

1. min.  - I zaczęli goście. Pierwszą bramkę błyskawicznie zdobył Hansen.

14.57 - Efektownej kartoniady też nie mogło zabraknąć!

14.56 - Uwielbiamy, ubóstwiamy ten moment! Prezentacja naszych szczypiornistów i ten towarzyszący mu tumult!

14.55 - - Myślę, że wyciągniemy jakiegoś asa z rękawa, ale głównie opieramy się na tym co już trenowaliśmy i co zaczyna nam wychodzić. Musimy zagrać bardzo dobrze w obronie, skutecznie w ataku, zdobywać bramki z kontry. Myślę, że to jest recepta na pokonanie Duńczyków – mówił przed meczem Grzegorz Tkaczyk. A więc recepta jest prosta. Do boju Panowie!!!

14.53 - Sytuacja w naszej grupie prezentuje się następująco. Wczoraj z Czechowskimi Niedźwiedziami wygrało Veszprem, dlatego jeśli dzisiaj wygramy to wyprzedzimy Rosjan w tabeli!

14.50 - U nas natomiast długo znak zapytania pozostawał przy Piotrze Grabarczyku i Mateuszu Jachlewskim. Ostatecznie ten pierwszy zdołał się wyleczyć. Natomiast "Siwego" nie ma nawet w protokołach meczowych.

14.47 - Szczypiorniści Bjerringbro-Silkeborg mają trochę powodów do zmartwień. Ostatnio w lidze przegrali tzw. próbę generalną przed LM. Mianowicie u siebie ulegli AG Kopenhaga 22:26. W meczu z liderem ligi duńskiej z powodu choroby nie zagrał wspomniany wcześniej bramkarz Niklas Landin. Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj pokaże się na parkiecie w Kielcach.

14.44 - Trochę obawiamy się o to, żeby nasi piłkarze nie pomylili gościu z miejscowymi ochroniarzami, którzy mają podobne zielonkawe stroje :)

14.35 - Już powoli czujemy tę atmosferę. Hala systematycznie się zapełnia, a piłkarze intensywnie rozgrzewają się przed bardzo ważną potyczką. Jeszcze tylko 25 minut!

14.33 - Oczywiście nie można lekceważyć rywali. To tylko może się zemścić. Zerowe konto w tabeli Ligi Mistrzów na pewno zmobilizuje gości, którzy przecież walczą dzisiaj o życie. A mają kim walczyć, bo w składzie mają między innymi reprezentantów Szwecji Roberta Arrheniusa i Fredrika Petersena oraz Danii na czele z Madsenem Nielsenem, Rasmusem Lauge i Niklasem Landinem.

14.31 - Nikomu chyba nie musimy udowadniać jak ważny jest dzisiejszy mecz Vive w kontekście walki o awans. Wprawdzie ewentualna przegrana jeszcze nie przekreśla naszych szans, ale strasznie by je skomplikowała. Dlatego nawet nie przyjmujemy do wiadomości, że dzisiaj może coś stać się nie po myśli wicemistrzów Polski.

14.29 - Witamy serdecznie wszystkich kieleckich kibiców prosto z Hali Legionów! Już zasiedliśmy na swoich miejscach na trybunie prasowej i z niecierpliwością czekamy na kolejną potyczkę „żółto-biało-niebieskich” w Lidze Mistrzów!

13.30 - Dwa punkty muszą zdobyć piłkarze Vive Targi Kielce, aby zdecydowanie zwiększyć swoje szanse na awans do najlepszej „16” Europy. Ich rywalem w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów będzie Bjerringbro-Silkeborg. Choć Duńczycy nie wygrali jeszcze w obecnej edycji Champions League to są zespołem groźnym i kielczanie przestrzegają przed ich lekceważeniem. Przeczytaj zapowiedź spotkania!

------------

piokac2011-10-23 13:59:50
A gdzie można obejrzeć na internecie ??
Mario2011-10-23 14:39:49
Oby Iskierka przełamała złą passę... Korona i Fart po 3-1 przegrali. Przydałoby się zwycięstwo na koniec sportowego weekendu w Kielcach :)
TOMASZ PORĘBSKI2011-10-23 14:56:29
Panowie, kurwa, ta data na zdjęciach zajeżdża taką amatorszczyzną, że mnie aż głowa boli... Weźcie to wyłączcie w aparacie, albo tak kadrujcie zdjęcia, żeby tego gówna nie było. TO JEST WIOCHA!!!
UPIERDLIWY NACZELNY2011-10-23 15:01:18
Wrzuciłem Wam do panela poprawione zdjęcie Duńczyków bez tej pieprzonej daty - zamieńcie to!!!! (jak odświeżycie stronę to się pojawi)
GoonerCK2011-10-23 15:42:34
Haha Marek Sprytny! No nie mogę! :-)
Brawo Iskierko!
iskra xd2011-10-23 15:47:38
i iskra przełamie złą passe ; )))
zizu2011-10-23 15:50:43
to są ogóry ci Duńczycy, nie ma się co podpalać, z każdym w czapę dostawali, więc ten wynik nie jest dla mnie zaskoczeniem (no może poza rozmiarami)
eLeM2011-10-23 15:54:02
@do redakcji - nie wszyscy dostali bilet na ten mecz, części się nie udało i teraz musi siedzieć na wykładach :P Ale zawsze z Iskrą!!!
NIE WSTAWIAJ TEGO!!!2011-10-23 15:55:44
Jak będziesz miał czas, wstaw na info dnia za coś "
Rusza minisiatkówka dziewcząt i chłopców. Zapisz się!"

Będę szczęśliwy:)
Maciej.
LOL2011-10-23 16:01:39
Włodarczyk w hali w czapce :D ale czad hahaa
CS2011-10-23 16:37:02
rewelacyjne zawody Cleverly'ego, Bunticia, Stojkovicia i Zormana!
kibic2011-10-23 17:41:18
CS - i Olafssona... dobry mecz Jureckiego, Tkaczyka i Szmal w końcówce. Ogólnie dobry mecz wszystkich :D
taki ja2011-10-23 17:42:51
Kolego w tym roku to były MŚ w ręcznej. ME są w styczniu 2012 r. w Serbii
eldo2011-10-23 18:48:08
Rosa na skrzydle - pięknie :D !
norma2011-10-23 18:56:36
Korona w d... , Fart w d... . Wiadomo Vive potęgą jest i basta.
max2011-10-23 19:33:53
A czy będzie relacja Chujem Namalowane z Madrytu?
fanka vive xD2011-10-23 20:23:34
troche dziwny widok rosa na skrzydle ale też dobrze zagrał ; D
@norma2011-10-24 14:34:30
W dupie jest norma i jest basta.

W czwartkowy (2 maja) poranek na autostradzie A2 doszło do zderzenia tira z busem, którym podróżowało ośmioro fanów Industrii Kielce. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. – Będziemy robić wszystko, aby utrzymać się nawet przed tą ostatnią kolejką – powiedział przed spotkaniem Jakub Łukowski, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. Kamil Kuzera przedstawił sytuację kadrową „żółto-czerwonych” przed tym starciem.