Próba generalna. „Ten turniej odbije się szerokim echem”

25-08-2011 19:56,

– Z takimi zespołami musimy grać i wygrywać – deklaruje Mateusz Jachlewski. W piątek startuje Galeria Echo Kielce Cup 2011, czyli jeden z najsilniejszych turniejów w Europie. Dla kieleckich zawodników będzie to ostatnia próba przed eliminacjami do Ligi Mistrzów.

Kielczanie do nowego sezonu przygotowują się już od połowy lipca. – Od początku mieliśmy treningi nad taktyką i z piłkami. Nie ma tak długiego okresu przygotowawczego, żebyśmy pozwolili sobie na zajęcia bez piłek. Wszystko było wymieszane – i ciężkie treningi, i taktyka z rzucaniem. Mamy trochę czasu do turnieju o „dziką kartę” i złapiemy świeżość – deklaruje Mateusz Jachlewski.

W ostatni weekend nasz zespół brał udział w bardzo silnie obsadzonym turnieju Heide Cup. W pierwszym meczu podopieczni trenera Bogdana Wenty przegrali, ale z nie byle jakim rywalem, bo mistrzem Toyoty Handball Bundesligi – HSV Hamburg. Dwóch następnych rywali – najlepszą drużynę Szwajcarii, Kadetten Schaffhausen, i Rosji, Czechowskie Niedźwiedzie – pokonali. Jednak skrzydłowy kieleckiej drużyny podchodzi do tego z dystansem. – Graliśmy z trzema mistrzami swoich krajów. Pierwszy mecz z HSV nam nie wyszedł. To był najmocniejszy rywal, który wygrał ten turniej i jest również mistrzem Niemiec. Nasza gra natomiast nie wyglądała jakoś rewelacyjnie – zaznacza popularny „Siwy”. – W dwóch kolejnych meczach z Kadetten i Czechowskimi Niedźwiedziami wyglądało to lepiej. Nie mamy się czego wstydzić. Cieszą wygrane i to dodatkowo motywuje oraz napawa optymizmem, bo są to mocne drużyny z europejskiej czołówki – i z takimi musimy grać – dodaje.

W najbliższy piątek zespół Vive Targi Kielce zagra przed własną publicznością w Galeria Echo Kielce Cup 2011. Będzie to wielka gratka dla kieleckich kibiców, którzy będą mogli zobaczyć na żywo największe gwiazdy światowej piłki ręcznej, na czele ze słynnym Ivano Baliciem. Cała impreza od dawna jest reklamowana w całym mieście. Rozwieszono między innymi liczne plakaty oraz bilboardy, na których możemy przeczytać hasło reklamujące imprezę: Ten turniej odbije się szerokim echem. I jest na to duża szansa, bo rywalami naszej drużyny będą: Vardar Pro Skopje, HCM Constanta i Croatia Osiguranje Zagrzeb. W ostatnich dniach na łamach naszego portalu prezentowaliśmy opisy tych drużyn (teraz klikając w ich nazwę zostaniecie Państwo przeniesieni do artykułu o danym zespole). Z dużym szacunkiem o przeciwnikach wypowiada się Jachlewski. – To mocne drużyny z europejskiej czołówki. Uczestnicy Ligi Mistrzów, w dodatku mistrzostwie swoich krajów. Z takimi zespołami musimy grać i wygrywać – uważa skrzydłowy Vive Targi.

Galeria Echo Kielce Cup 2011 ma być próbą generalną przed turniejem eliminacyjnym do Ligi Mistrzów. – Dokładnie, zgodzę się z tym, że to próba generalna. Bo już za półtora tygodnia mamy poważny sprawdzian, i to już na końcu przygotowań i początku nowego sezonu. Musimy być gotowi do walki – kończy „Siwy”.

Program Galeria Echo Kielce Cup 2011:

Piątek, 26 sierpnia  

17.00 HCM Constanta – Croatia Osiguranje Zagrzeb

19.00 Vive Targi Kielce – Vardar Pro Skopje

Sobota, 27 sierpnia 

16.00 Croatia Osiguranje Zagrzeb – Vardar Pro Skopje

18.00 Vive Targi Kielce – HCM Constanta

Niedziela, 28 sierpnia 

13.00 Vardar Pro Skopje – HCM Constanta

15.15 Vive Targi Kielce – Croatia Osiguranje Zagrzeb

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

bdo2011-08-26 16:27:47
Czy będzie można zobaczyć te mecze w telewizji ?
BziQ762011-08-26 21:05:52
Vive Targi Kielce – Vardar Pro Skopje 27:22

Ostatnie wiadomości

Korona Kielce sonduje możliwość pozyskania dwóch czołowych zawodników Lechii Gdańsk. Jak poinformował na portalu X dziennikarz Sebastian Staszewski, kielecki klub chciałby wykupić ze spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy słowackiego napastnika Tomáša Bobčeka oraz ukraińskiego pomocnika Ivana Żelizkę. Problemem pozostają jednak oczekiwania finansowe Lechii.
Mateusz Głowiński najbliższy sezon spędzi w Zniczu Pruszków. 20-letni napastnik odchodzi z Korony Kielce na zasadzie wypożyczenia, do klubu w którym będzie miał szansę na regularne występy w Betclic 2 Lidze.
Korona Kielce konsekwentnie realizuje strategię opartą na rozwoju młodych piłkarzy. Pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał 17-letni bramkarz Franciszek Panek, który został także włączony do kadry pierwszego zespołu. To jednak tylko jedna z kilku ważnych decyzji personalnych ogłoszonych w ostatnich dniach przez Akademię Korony.
Industria Kielce poznała szczegółowy terminarz fazy grupowej EHF Ligi Mistrzów 2026/2027. Europejska Federacja Piłki Ręcznej opublikowała dokładne daty i godziny wszystkich spotkań. „Żółto-biało-niebiescy” rozpoczną rywalizację przed własną publicznością o 18.45, a wszystkie swoje mecze w fazie grupowej rozegrają w środy.
W pierwszej w sezonie 2026/2027 CKsportowej sondzie na MVP meczu Korony Kielce z Jagiellonią Białystok oddano 468 głosów.
Współczesny tryb życia sprawia, że coraz więcej osób skarży się na dolegliwości ze strony oczu. Pieczenie, uczucie „piasku pod powiekami”, nadmierne łzawienie czy chwilowe pogorszenie ostrości widzenia to objawy, które wielu pacjentów bagatelizuje, tłumacząc je zmęczeniem lub długą pracą przy komputerze. Specjaliści ostrzegają jednak, że mogą one wskazywać na zespół suchego oka – schorzenie, które w ostatnich latach diagnozowane jest coraz częściej.
Wybór okularów to dziś znacznie więcej niż kwestia korekcji wzroku. Oprawki stały się ważnym elementem stylizacji, który potrafi podkreślić osobowość, dodać elegancji lub całkowicie odmienić proporcje twarzy. Dlatego coraz częściej zamiast kierować się wyłącznie modą, warto zwrócić uwagę na to, jak dany kształt współgra z rysami twarzy.
Fabryczne wkładki w butach narciarskich nie zawsze zapewniają podparcie dopasowane do kształtu stopy. Dobrze dobrany model może poprawić stabilność, rozłożenie nacisku i komfort podczas jazdy. Sprawdź, kiedy warto wymienić wkładki, jakie rozwiązania są dostępne i na co zwrócić uwagę przy wyborze.
Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej rozlosował pary I rundy Chemar Rurociągi Pucharu Polski na sezon 2026/2027. Spotkania zaplanowano na 15 i 16 sierpnia, a do rywalizacji przystąpią zespoły z niższych klas rozgrywkowych z całego województwa.
Faruk Yusuf powraca do Kielc po okresie gry na wypożyczeniach. Nigeryjski prawy rozgrywający, będący zawodnikiem Industrii Kielce, zakończył okres wypożyczenia do francuskiego Limoges Handball i ponownie założy „żółto-biało-niebieskie” barwy, aby stanowić o sile mistrzów Polski.
Były napastnik Korony Kielce, Adrián Dalmau, został nowym zawodnikiem indonezyjskiego ekstraklasowicza PSIM Yogyakarta. 32-letni Hiszpan po roku spędzonym w Piaście Gliwice przenosi się do zespołu Super League, gdzie spotka dobrze znanego z polskich boisk Adriana Purzyckiego.
W 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy kibice byli świadkami 18 bramek i tylko dwóch remisów w dziewięciu starciach. Zaledwie dwa kluby wywiozły komplet punktów z obcego terenu, podczas gdy sześć meczów wygrali gospodarze.
Łączna frekwencja podczas 1. kolejki sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy wyniosła 168 025 widzów.
Przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu w kieleckim zespole doszło do sporej przebudowy na prawej stronie rozegrania. Podczas pierwszej oficjalnej konferencji prasowej kibicom i dziennikarzom zaprezentowali się Luka Klarica oraz Julian Bos.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027. Po raz pierwszy z mediami spotkał się Dejan Milosavljev, który opowiedział o powodach przenosin do stolicy województwa świętokrzyskiego, pierwszych wrażeniach po przyjeździe do Polski oraz celach, jakie stawia sobie wraz z zespołem.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027. Swoją przedsezonową opinią podzielił się Krzysztof Lijewski, trener „żółto-biało-niebieskich”.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027.
Michał Jurecki zabrał głos po piątkowym komunikacie Klubu Sportowego Iskra Kielce, w którym poinformowano o zakończeniu współpracy z dotychczasowym dyrektorem sportowym. Były reprezentant Polski opublikował obszerne oświadczenie, w którym nie zgadza się z uzasadnieniem przedstawionym przez klub.
Karol Skowerski z Fortis Bilard Kielce zanotował bardzo udany występ w prestiżowym turnieju Champion of Champions, zaliczanym do cyklu Pucharu Świata w bilard heyball. Polski zawodnik zakończył rywalizację na dziewiątym miejscu, przegrywając dopiero w dramatycznych okolicznościach walkę o awans do ćwierćfinału.
Korona Kielce wygrała z cypryjskim Arisem Limassol w sparingu na boisku treningowym przy ul. Kusocińskiego 1:0. Po meczu swoimi opiniami podzielili się Konrad Matuszewski i Rafał Mamla zawodnicy „żółto-czerwonych”.

Korona Kielce wygrała z cypryjskim Arisem Limassol w sparingu na boisku treningowym przy ul. Kusocińskiego 1:0. Rozstrzygającą bramkę zdobył w pierwszej połowie Daniel Bąk.
W inauguracyjnej kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:1. Po meczu swoją opinią podzielili się Dawid Błanik oraz Ariel Mosór, piłkarze „żółto-czerwonych z Kielc”.
W 1. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 0:1. Po meczu swoją opinią podzielił się Adrian Siemieniec, szkoleniowiec „żółto-czerwonych z Podlasia”.
W 1. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 0:1. Po meczu swoją opinią podzielił się Jacek Zieliński, szkoleniowiec „żółto-czerwonych z Kielc”.
W inauguracyjnej kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała z Jagiellonią Białystok 0:1. Który z podopiecznych Jacka Zielińskiego był najlepszy w potyczce z ekipą Adriana Siemieńca?

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group