Skrzydła rozbiły Dinamo

05-08-2011 16:01,

Po raz pierwszy w okresie przygotowawczym pokazali się swojej publiczności i nie zawiedli. Vive Targi Kielce w meczu sparingowym z Dinamem Mińsk wygrało 37:28. Skutecznością błysnęli zwłaszcza prawi skrzydłowi "żółto-biało-niebieskich"  Thorir Olafsson i Patryk Kuchczyński.

Viktar Nedaliuka

60. min. - Koniec spotkania. Vive pewnie wygrało z Dinamem 37:28. Gracze gospodarzy pokazali się dzisiaj z bardzo dobrej strony, ciekawe jak to będzie wyglądało jutro. Za uwagę dziękuje Mateusz Kępiński, a na sobotnią relację zaprasza już teraz Wojciech Staniec.

57. min. - Niektórzy tak stęsknili się za naszymi szczypiornistami, że przyszli na sparing z kamerami. Czyżby w wolnych chwilach tajemniczy kibic odtwarzał sobie mecze Vive? To już chyba uzależnienie :)

54. min. - Vive prowadzi już 10 bramkami! A na parkiecie pojawia się Mariusz Jurasik.

53. min. - Arka Noego: Dzika niestety ciągle nie ma :/ Może trzeba zacząć pisać kondolencje :/

51. min. - Jeden z młodszych widzów siedzących nieopodal nas zaczął dopingować szczypiornistów okrzykiem "Targi Kielce!" Trzeba przyznać, że to może być uniwersalna przyśpiewka. W końcu Targi zostały też sponsorem Korony :)

50. min. - To ważne chwile dla Kamila Buchcica, który zalicza właśnie debiut w pierwszej drużynie Vive.

47. min. - Rutenka już nie pogra sobie w tym meczu. Zawodnik gości otrzymał trzecią karę. Gospodarze natomiast odskakują już na 28:21.

45. min. - Jeśli jesteście ciekawi, jak prezentuje się dzisiaj Hala Legionów, to mamy dla Was niespodziankę :)

42. min. - Wreszcie Tkaczyk trafił bramki po wybiciu z dwóch nóg, po chwili broni Szmal i z kapitalną kontrą wychodzi Kuchczyński. To trzeci gol "Chińczyka". Przypomnijmy, że w pierwszej połowie Olafsson rzucił 8 goli.

38. min. - Bogdan Wenta oszczędza dzisiaj także Piotra Grabarczyka, który na treningach doznał lekkiego urazu.

35. min. - Firmowe uderzenie z dwóch nóg Tkaczyka niestety nie znalazło drogi do bramki. Po chwili jednak karnego obronił Sławek Szmal i na tablicy świetlnej wciąż widnieje wynik 21:18.

34. min. - Potężny rzut Kuchczyńskiego! "Chińczyk" musi się sporo napocić, żeby wygryźć ze składu Olafssona.

33. min. - Niedobrze... Dinamo już na początku zmniejszyło straty do 18:19. Dobrze, że nasz impas przełamał Bartek Tomczak.

31. min. - Drugą odsłonę zaczynamy w zestawieniu Szmal – Kuchczyński, Rosiński, Buntić, Tkaczyk, Tomczak, Stojković.

Przerwa: I jeszcze garść statystyk: najskuteczniejszym zawodnikiem Vive jest oczywiście Thorir Olafsson z 8 bramkami, u gości po 3 bramki mają Kazhanevski i Nikulenkau.

Przerwa: W Hali Legionów jest sporo kibiców, ale nie wierzymy, że nikt nie został przed komputerem :) Czemu jesteście tak cicho? Jeśli Was coś interesuje, to pytajcie!

Przerwa: Coraz bardziej obawiamy się o losy Kiełka… Nie ma go w Hali Legionów. Czy to znaczy, że… Nie! Nawet nie chcemy do siebie dopuszczać takich myśli!

Przerwa: Jest przerwa, a więc jest czas na małe ogłoszenie. Kibicom żółto-biało-niebieskiego klubu przypominamy o spotkaniu oko w oko z naszymi szczypiornistami. W restauracji „Olimpijska” będzie można porozmawiać z Grzegorzem Tkaczykiem, Sławomirem Szmalem i Bartłomiejem Tomczakiem. Szczegóły TUTAJ

30. min. - Wydawało się, że pierwsza połowa skończy się wynikiem 19:15, bo po końcowej syrenie goście mieli rzut wolny z trudnej pozycji. Cepulis jednak nic nie robił sobie z bloku kielczan i popisał się fantastycznym rzutem. Jest 19:16.

30. min. - Rastko Stojković otrzymuje drugą karę.

28. min. - Dawaj! Dawaj! – słyszymy z parkietu. Białorusini jeszcze bardziej się motywują do pracy. Niestety pomaga, bo prowadzimy już tylko 19:15.

26. min. - Bogdan Wenta dokonał paru zmian. Na parkiecie pojawili się Rosiński i Zaremba.

25. min. - Przepiękny rzut z drugiej linii Olafssona. Będziemy mieli z Islandczyka dużą pociechę! Jest naprawdę znakomity!

22. min. - Ależ nerwowy jest trener gości, Sergii Bebeshko. Nie wiemy za bardzo, dlaczego, bo jego podopieczni zmniejszyli stratę do 3 bramek.

19. min. - Na parkiecie pojawił się Tkaczyk, przez kilka sekund grał na skrzydle za Jachlewskiego, ale potem zajął już miejsce Jureckiego.

18. min. - Brawo! Przepiękna akcja naszej ekipy! Jachlewski podaje piłkę na drugie skrzydło do Olafssona, a ten, łapiąc ją w powietrzu, efektownie pokonał bramkarza gości!

16. min. - Jeśli jeszcze nie widzieliście Denisa Bunticia w barwach Vive – a pewnie nie mieliście okazji – to możecie spojrzeć, jak prezentuje się nowy zawodnik wicemistrzów Polski :)

15. min.  - Mamy pierwszą przerwę na żądanie trenera Dynama. A my podajemy Wam garść statystyk. Sławek Szamal na 12 rzutów rywali odbił aż 8 piłek, co daje mu 67 procent skutecznych interwencji!

14. min. - Białorusini, a w zasadzie Tsitov, nieco ułatwia nam zadanie. Zawodnik gości po raz drugi ląduje na ławce kar.

12. min. - Odskakujemy gościom, i to już na 4 bramki. Świetnie działają nasze kontry, a brylują w nich Olafsson i Jurecki.

10. min. - Trochę drętwo jest dzisiaj na trybunach, kibice nie prowadzą ciągłego dopingu. Ale cóż, w końcu to jest tylko sparing.

9. min. - I takie interwencje kochamy! Sławek Szmal zaprezentował próbkę swoich wspaniałych umiejętności. Najpierw obronił karnego, a nastepnie dobitkę! Kontra Jureckiego też była nie do zatrzymania.

7. min. - Dinamo już zanotowało pierwszą dwuminutową karę. Na ławkę wędruje Tsitov, a my niedługo potem pokazujemy, jak powinno się grać w przewadze. Gola z kontry rzucił Olafsson.

5. min. - Krótko cieszyliśmy się z prowadzenia... Nie mamy szczęścia, bo Olafsson trafił w poprzeczkę, po chwili poszła kontra i jest 3:2 dla gości.

2. min. - Kibice pozdrowili już nowych zawodników Vive. Oklaski dostali Szmal i Buntić. Jak na razie wsparcie działa znakomicie, bo kielczanie po golach Jureckiego i Stojkovica prowadzą 2:0.

1. min. - I zaczynają goście! Nasza siódemka wygląda następująco: Szmal – Olafsson, Zorman, Buntić, Jurecki, Jachlewski, Stojković.

18.30 - Ciekawe, czy zawodnicy Dinama polubili Kielce. W południe spacerowali po naszym mieście. Ich autobus stał pod hotelem przy stadionie piłkarskim, a szczypiorniści szli sobie wzdłuż ulicy Ściegiennego.

18.29 - Dzymitry Nikulenkau – tego pana na pewno kojarzą najbardziej zagorzali kibice kieleckiego klubu. Popularny „Dima” jeszcze trzy lata temu grał na rozegraniu w Vive. No to Białorusin ma dzisiaj podróż sentymentalną. Warto też dodać, że zawodnik będzie pełnił rolę kapitana Dinama.

18.27 - Przypominamy, że w pierwszych dwóch sparingach ze Stalą Mielec kielczanie pewnie wygrali na ich parkiecie 41:23 i 45:29. Teraz przeciwnik będzie z wyższej półki, bo Dinamo Mińsk w poprzednim sezonie występowało w Lidze Mistrzów i niewiele brakowało, żeby wyszli z grupy. W tym roku także mają na to szansę, ale podobnie jak Vive muszą przebrnąć kwalifikacje.

18.24 - Warto dodać, że w kadrze Vive jest dzisiaj młody bramkarz Kamil Buchcic, który zastępuje kontuzjowanego Marcusa Cleverly'ego. Z Dinamem natomiast raczej zagra Uros Zorman, który ostatnio narzekał na kontuzję pleców.

18.22 - Trzeba przyznać, że kadra podopiecznych Bogdana Wenty znacznie różni się od tej, którą oglądaliśmy w ostatnim meczu w Płocku. Bartłomiej Tomczak, Sławomir Szmal, Grzegorz Tkaczyk, Denis Buntić oraz Thorir Olafsson – tych panów w kieleckim obiekcie widzimy po raz pierwszy. Jak na razie w dwóch poprzednich sparingach nowi spisywali się bardzo dobrze. Oby tak dalej!

18.20 - A propos Targów Kielce. Na odbywającej się właśnie wystawie „Kielce SPORT – LATO” znajduje się także stoisko Vive. Gdy obok niego przechodziliśmy, to uśmialiśmy się niemiłosiernie, a zarazem przeraziliśmy… Zobaczyliśmy bowiem dzika Kiełka, ale takiego całkowicie bez życia… Cóż tu dużo mówić, nie owijajmy w bawełnę! Kiełek był po prostu wypchany! Mamy nadzieję, że ulubieniec kieleckich kibiców nie skończył żywota w tak drastyczny sposób :)

18.17  - No właśnie, bo na „żółto-biało-niebieskich” w akcji w Hali Legionów czekamy już naprawdę sporo. Ktoś obliczy, ile to dni? Nagroda oczywiście jak zwykle bardzo atrakcyjna: uśmiech prowadzącego relację i pochwała w treści live’a :)

18.15 - Witamy serdecznie wszystkich kibiców kieleckiego sportu! Możecie w to uwierzyć lub nie, ale tak stęskniliśmy się za Halą Legionów, że przybyliśmy tu około godzinę przed rozpoczęciem sparingu z Dinamem. Wprawdzie wpływ na to miał także bezpośredni transport z Targów Kielce, gdzie odbywała się konferencja Korony, ale przecież wolny czas mogliśmy też spędzić, spacerując po lesie na Stadionie :)

16.00 - Po prawie dwuipółmiesięcznej przerwie kieleccy kibice znów będą mieli okazję zobaczyć w Hali Legionów zespół Vive Targi Kielce. Drużyna Bogdana Wenty zmierzy się sparingowo z bardzo ciekawym rywalem, bo mistrzem Białorusi – Dinamem Mińsk, w którym nie brakuje kieleckich akcentów. Przeczytaj zapowiedź meczu!

------------

ks2011-08-05 17:03:05
Rozjechać Dymano!
Maciej U2011-08-05 17:34:33
Nie wstawiaj tego!!!. Możesz napisać, że zawodnicy Dynama w południe spacerowali sobie po Kielcach. Ich autbus stał pod hotelem przy stadionie piłkarskim i szli sobie wzdłuż ściegiennego.
dizmo2011-08-05 17:35:32
nie chce mi sie isc dzisiaj, moze jutro pojde
Dembiec2011-08-05 19:47:27
Hej mks do boju korona kielce, nieważna jest rzeczą czy mecz ten wygramy korona zawsze pany! Yo!
fly2011-08-05 19:47:53
hahahahahahahahahahahahahhah
Harnaś2011-08-05 19:48:11
Tradycyjnie: można prosić o zdjęcie kibiców z sektoru \"Młyn\'?
cxzc2011-08-05 19:53:52
cdczx
Arka Noego2011-08-05 19:54:37
Gdzie jest dzik!? Gdzie jest dzik!?
Harnaś2011-08-05 20:00:02
odnośnie wpisu z 51 minuty: "Choćbyśmy umarli, Iskra a nie targi!"
19732011-08-05 20:05:23
Jeden z młodszych widzów siedzących nieopodal nas zaczął dopingować szczypiornistów okrzykiem "Targi! Kielce!" Trzeba przyznać, że to może być uniewersalna przyśpiewka. W końcu Targi zostały też sponsorem Korony :) - za przeproszeniem, jaja sobie robicie? To że Iskra się sprzedała, nie znaczy że Koronę można tak nazywać, dzieci trzeba uczyć tradycji.
Iskra2011-08-05 21:35:15
1973 - hehe no, na Koronkę nadal chodzą 'kibice' w koszulkach Kolportera :) To tak jak u nas niektórzy w koszulkach Targów. I czy nam się to podoba czy nie, tacy ludzie będą. Niektórzy mają w tyłku tradycję, liczą się pieniądze. Kiedyś ktoś powiedział mądre zdanie.. To było coś takiego, o ile dobrze pamiętam : Wy macie Vive Targi w portfelu, my mamy Iskrę w sercu.
mistrzCK2011-08-05 21:50:35
Z Targami to was pojeb.. ? Czy tylko chwilowy brak myślenia?
ręczny2011-08-05 22:09:04
Skrzydełka ładnie chodziły a najbardziej podobał mi się Islandczyk.
kibiCK2011-08-05 23:20:16
Totti w przygotowaniach do sezonu spisuje się świetnie! :)
Elo2011-08-05 23:26:53
Po ile bilety na mecz z Dynamem ??
hand2011-08-06 00:04:48
Wstęp jest wolny.
1973 do Iskra2011-08-06 07:33:48
wiadomo że chodzą, z dnia na dzień ludzi się nie uświadomi, ale w naszym przypadku doszły jeszcze za szybkie awanse. Powodzenia w walce o tradycję.
mexes2011-08-06 09:16:05
Tak brawo popierajcie dalej piknik na trybunach, z tymi targami to daliscie do pieca! Minus dla was jak stąd do Kingston droga redakcjo! Pamiętajcie ze nie tylko ludzie z CK czytają te strone a wy sobie jaja robicie!
zenek2011-08-06 10:35:52
Piknik to był wczoraj na całych trybunach... Żadnego dopingu. Mnie się podobało to uszczypnięcie redakcji. Najpierw patrzcie na siebie, a potem krytykujcie. Jak nie było żadnego zorganizowanego dopingu, to było słychać takie przyśpiewki, o których wspomniała redakcja. Tak sobie po prostu wychowujecie młodych kibiców, że nie wiedzą co to Iskra.
mexes2011-08-06 11:02:42
Mnie nie interesuje ten pseudo doping na Iskrze tylko to zdanie : "Trzeba przyznać, że to może być uniwersalna przyśpiewka. W końcu Targi zostały też sponsorem Korony :)" - Koń by sie uśmiał z tego żarciku. Strzał w kolano straszny w oczach kibiców Korony...
toja0002011-08-06 12:49:20
a ja myślałem, że w mieście Kielce kibice jeśli już nie dopingują wszystkim swoim drużynom, to chociaż stać ich na to, żeby nie być złośliwym pod adresem lokalnej ekipy. Widzę jednak, że sukces jednych boli innych. Nieładnie, nieładnie.
mistrzCK2011-08-06 16:13:22
Iskra to też był sponsor. Iskra to Fabryka Łożysk Tocznych. Ta drużyna powinna się nazywać Korona. Bo pod taką nazwą powstała i najdłużej funkcjonowała. Tyle z mojej strony
fly2011-08-06 16:20:47
A ja przypominam, że Korona powstała w 1973 roku z połączenia SHL i właśnie Iskry :) Sekcja piłki ręcznej powstała w 1965 roku i od początku nazywała się "Iskra" dopiero później w wyniku wspomnianej fuzji do początku lat 90 klub występował pod nazwą Korona. Oba kluby mają wspólną historię i powinny się szanować a nie kłócić.