Marek Bajor: Korona jest faworytem

23-02-2011 00:45,

Według szkoleniowca Zagłębia Lubin, faworytem sobotniego spotkania jest Korona Kielce. – Wzmocnili skład, grają o wyższe cele niż my. Ale nie stoimy na straconej pozycji, a nasza siła ofensywna jest nawet nieco mocniejsza. Liczymy na zwycięstwo, bo to może zaowocować dobrymi wynikami w kolejnych kolejkach – mówi nam Marek Bajor.

Piotr Borkowski: Czy Korona, jako klub z czołówki, to odpowiedni przeciwnik na inaugurację rundy? Nie lepiej byłoby nabierać szlifów w meczach rozgrywanych przeciwko potencjalnie słabszym rywalom?

Marek Bajor: - Dla mnie nie ma to żadnego znaczenia. Runda jesienna pokazała, że w naszej lidze każdy może wygrać z każdym. Poprzednią rundę też zainaugurowaliśmy przeciwko Koronie i nie było łatwo. Teraz również nie spodziewam się spacerku, ale zrobimy wszystko, żeby pokazać się z dobrej strony. Do spotkania z kielczanami jesteśmy bowiem świetnie przygotowani.

Na inaugurację sezonu Zagłębie zremisowało w Kielcach 1:1. Czy teraz „Miedziowych” stać na uzyskanie lepszego rezultatu?

- Z wywalczonego wówczas remisu byliśmy bardzo zadowoleni. Był to punkt zdobyty w dosyć szczęśliwych dla nas okolicznościach, bo jak pamiętamy, to nasi przeciwnicy prezentowali się znacznie lepiej. Teraz Korona istotnie wzmocniła swój skład i gra o wyższe cele niż Zagłębie. Goście będą faworytem, ale my również nie stoimy na straconej pozycji. Nasza siła ofensywna jest nieco mocniejsza. Zdobycie trzech punktów przed własną publicznością może zaowocować dobrymi wynikami w kolejnych kolejkach. Liczymy na rozpoczęcie rundy zwycięstwem.

W grę wchodzi tylko zwycięstwo, czy remis również uznałby pan za wynik zadowalający?

- Przed meczem myślimy tylko o zwycięstwie i nie przewiduję innej opcji. Jeśli założymy sobie remis, to trudno będzie nam ugrać cokolwiek. Dopiero po rozegraniu spotkania można kalkulować, czy ewentualny podział punktów jest dla nas satysfakcjonujący.

Jest pan zadowolony z okna transferowego w wykonaniu Zagłębia Lubin?

- Nie jest tak, że piłkarz, który dopiero co grał np. w lidze łotewskiej, z miejsca będzie w Polsce wiodącą postacią. Potrzebuje on nieco czasu. Patrząc jednak na CV nowych zawodników wydaje się, iż powinni oni od razu grać na miarę swoich możliwości. Okazuje się, że nie do końca tak jest. Jednak ja głęboko w nich wierzę i będą regularnie otrzymywali szanse gry.

Ostatnio Zagłębie wzmocnił utalentowany Deniss Rakels, którego transfer media okrzyknęły hitem. Czy Korona ma się kogo bać?

- Rakels ma dopiero dziewiętnaście lat. Nie oczekujmy od tego chłopaka cudów. Przeszedł do innej ligi i do zespołu, który ma odmienne założenia oraz styl gry. On zdaje sobie sprawę z tego, że w Polsce czekają go nieco inne zadania niż w poprzednim klubie. Jak na razie nie do końca sobie z nimi radzi, ale z pewnością jest zawodnikiem bardzo perspektywicznym. Liczymy na to, że już w tej rundzie okaże się dla nas wzmocnieniem i zaprezentuje skuteczność, którą imponował w lidze łotewskiej. Liczymy się z tym, że będzie potrzebował trochę więcej czasu. Chłopak ma smykałkę do strzelania goli. Nawet jeśli nie odpali od razu, to wiem, że Zagłębie będzie miało z niego pożytek w przyszłości.

A co Pan myśli o wzmocnieniach poczynionych przez Koronę? Przejście Sandera Puriego również odbiło się w Polsce szerokim echem.

- Obserwowaliśmy go w ostatnim sparingu. Jest on mocnym ogniwem drużyny. Pełen szacunek za to, że do Kielc udało się ściągnąć zawodnika, który może decydować o obliczu zespołu. Jeśli chodzi o Dawida Janczyka, o którym ostatnio zrobiło się głośno, to zna polską ligę i na pewno będzie mu łatwo się w nią na nowo wkomponować. Z pewnością okaże się wzmocnieniem. Inna sprawa, że kadra Korony i tak była dosyć mocna już w poprzedniej rundzie. Wielu piłkarzy z Kielc nie wyjechało i świadczy to o tym, że wiosną również będą silni.

Po rundzie jesiennej Zagłębie uplasowało się w środku tabeli, jednak bliżej strefy spadkowej niż pucharowej. Czy sądzi pan, że jest szansa na poprawienie tego wyniku?

- Chciałbym, żeby na koniec sezonu pozycja była lepsza, bo chyba z obecnie zajmowanej nikt z nas nie jest zadowolony. Czujemy pewien niedosyt. Zabrakło nam czterech, może pięciu oczek do tego, aby uznać jesień za pomyślną. Nasza bolączka to notoryczne gubienie punktów na własnym terenie. Teraz musimy myśleć o odrabianiu strat. Jesienią mieliśmy sporo problemów, ale dziś jest ich sporo mniej. Liczymy na skok w tabeli.

Rozmawiał Piotr Borkowski.

fot. Oskar Patek

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

toja0002011-02-23 06:49:35
Deniss Rakels ?! A kto to jest ?! Jaki to hit ?! Ile pisano o Purim ? Media ogólnpolskie to piszą przede wszystkim o Lechu, Legii, Wiśle, Jadze.
b2011-02-23 16:30:12
@toja000 widać że się nie znasz na piłce
KORONIARZ2011-02-23 19:39:24
Zagłębie nam nie leży niestety porażka ;] Ale co tam ! MKS KORONA 1973 KIELCE !!!
fan2011-02-23 20:21:48
Ta już porażka. Jeszcze się mecz nie zaczął a ten już wie jaki był wynik :)
Hehe2011-02-23 20:29:05
Bajor źle się wyraził! Powinien powiedzieć: Korona faworytem jest.
Filson2011-02-23 20:43:49
A ja tam kupuję pizzę,litr wiśniówki lubelskiej,3 strongi(na dobicie się),włączam meczyk Korony i zaliczam "tarzana" podczas meczu
tomScyzor2011-02-24 13:59:24
fajny wywiad z Sasalem http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Marcin-Sasal-Trener-Korony-Kielce-o-Koronie-Kielce,artykul,100792,1,719.html
diamdhkrglr2011-08-24 11:02:46
uJqG7O <a href="http://zvhofodhdshr.com/">zvhofodhdshr</a>, [url=http://erwwzsuvzkor.com/]erwwzsuvzkor[/url], [link=http://zhzpmxcmqqzn.com/]zhzpmxcmqqzn[/link], http://pmeejptrmsnq.com/
PMDdXwStXOjuKgS2011-12-26 11:29:38
4i1103 <a href="http://kqbxdfslwfjz.com/">kqbxdfslwfjz</a>, [url=http://idgxtkddcfwx.com/]idgxtkddcfwx[/url], [link=http://frcrztygmioo.com/]frcrztygmioo[/link], http://aldkalgzxlsl.com/
ydofhwsgs2012-01-24 01:01:37
vSvGsl <a href="http://ahfevidciwsb.com/">ahfevidciwsb</a>, [url=http://hacevtiqvqio.com/]hacevtiqvqio[/url], [link=http://ydflcvjnxnkk.com/]ydflcvjnxnkk[/link], http://oatahsoaxvrf.com/

Ostatnie wiadomości

Korona Kielce sonduje możliwość pozyskania dwóch czołowych zawodników Lechii Gdańsk. Jak poinformował na portalu X dziennikarz Sebastian Staszewski, kielecki klub chciałby wykupić ze spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy słowackiego napastnika Tomáša Bobčeka oraz ukraińskiego pomocnika Ivana Żelizkę. Problemem pozostają jednak oczekiwania finansowe Lechii.
Mateusz Głowiński najbliższy sezon spędzi w Zniczu Pruszków. 20-letni napastnik odchodzi z Korony Kielce na zasadzie wypożyczenia, do klubu w którym będzie miał szansę na regularne występy w Betclic 2 Lidze.
Korona Kielce konsekwentnie realizuje strategię opartą na rozwoju młodych piłkarzy. Pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał 17-letni bramkarz Franciszek Panek, który został także włączony do kadry pierwszego zespołu. To jednak tylko jedna z kilku ważnych decyzji personalnych ogłoszonych w ostatnich dniach przez Akademię Korony.
Industria Kielce poznała szczegółowy terminarz fazy grupowej EHF Ligi Mistrzów 2026/2027. Europejska Federacja Piłki Ręcznej opublikowała dokładne daty i godziny wszystkich spotkań. „Żółto-biało-niebiescy” rozpoczną rywalizację przed własną publicznością o 18.45, a wszystkie swoje mecze w fazie grupowej rozegrają w środy.
W pierwszej w sezonie 2026/2027 CKsportowej sondzie na MVP meczu Korony Kielce z Jagiellonią Białystok oddano 468 głosów.
Współczesny tryb życia sprawia, że coraz więcej osób skarży się na dolegliwości ze strony oczu. Pieczenie, uczucie „piasku pod powiekami”, nadmierne łzawienie czy chwilowe pogorszenie ostrości widzenia to objawy, które wielu pacjentów bagatelizuje, tłumacząc je zmęczeniem lub długą pracą przy komputerze. Specjaliści ostrzegają jednak, że mogą one wskazywać na zespół suchego oka – schorzenie, które w ostatnich latach diagnozowane jest coraz częściej.
Wybór okularów to dziś znacznie więcej niż kwestia korekcji wzroku. Oprawki stały się ważnym elementem stylizacji, który potrafi podkreślić osobowość, dodać elegancji lub całkowicie odmienić proporcje twarzy. Dlatego coraz częściej zamiast kierować się wyłącznie modą, warto zwrócić uwagę na to, jak dany kształt współgra z rysami twarzy.
Fabryczne wkładki w butach narciarskich nie zawsze zapewniają podparcie dopasowane do kształtu stopy. Dobrze dobrany model może poprawić stabilność, rozłożenie nacisku i komfort podczas jazdy. Sprawdź, kiedy warto wymienić wkładki, jakie rozwiązania są dostępne i na co zwrócić uwagę przy wyborze.
Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej rozlosował pary I rundy Chemar Rurociągi Pucharu Polski na sezon 2026/2027. Spotkania zaplanowano na 15 i 16 sierpnia, a do rywalizacji przystąpią zespoły z niższych klas rozgrywkowych z całego województwa.
Faruk Yusuf powraca do Kielc po okresie gry na wypożyczeniach. Nigeryjski prawy rozgrywający, będący zawodnikiem Industrii Kielce, zakończył okres wypożyczenia do francuskiego Limoges Handball i ponownie założy „żółto-biało-niebieskie” barwy, aby stanowić o sile mistrzów Polski.
Były napastnik Korony Kielce, Adrián Dalmau, został nowym zawodnikiem indonezyjskiego ekstraklasowicza PSIM Yogyakarta. 32-letni Hiszpan po roku spędzonym w Piaście Gliwice przenosi się do zespołu Super League, gdzie spotka dobrze znanego z polskich boisk Adriana Purzyckiego.
W 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy kibice byli świadkami 18 bramek i tylko dwóch remisów w dziewięciu starciach. Zaledwie dwa kluby wywiozły komplet punktów z obcego terenu, podczas gdy sześć meczów wygrali gospodarze.
Łączna frekwencja podczas 1. kolejki sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy wyniosła 168 025 widzów.
Przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu w kieleckim zespole doszło do sporej przebudowy na prawej stronie rozegrania. Podczas pierwszej oficjalnej konferencji prasowej kibicom i dziennikarzom zaprezentowali się Luka Klarica oraz Julian Bos.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027. Po raz pierwszy z mediami spotkał się Dejan Milosavljev, który opowiedział o powodach przenosin do stolicy województwa świętokrzyskiego, pierwszych wrażeniach po przyjeździe do Polski oraz celach, jakie stawia sobie wraz z zespołem.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027. Swoją przedsezonową opinią podzielił się Krzysztof Lijewski, trener „żółto-biało-niebieskich”.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027.
Michał Jurecki zabrał głos po piątkowym komunikacie Klubu Sportowego Iskra Kielce, w którym poinformowano o zakończeniu współpracy z dotychczasowym dyrektorem sportowym. Były reprezentant Polski opublikował obszerne oświadczenie, w którym nie zgadza się z uzasadnieniem przedstawionym przez klub.
Karol Skowerski z Fortis Bilard Kielce zanotował bardzo udany występ w prestiżowym turnieju Champion of Champions, zaliczanym do cyklu Pucharu Świata w bilard heyball. Polski zawodnik zakończył rywalizację na dziewiątym miejscu, przegrywając dopiero w dramatycznych okolicznościach walkę o awans do ćwierćfinału.
Korona Kielce wygrała z cypryjskim Arisem Limassol w sparingu na boisku treningowym przy ul. Kusocińskiego 1:0. Po meczu swoimi opiniami podzielili się Konrad Matuszewski i Rafał Mamla zawodnicy „żółto-czerwonych”.

Korona Kielce wygrała z cypryjskim Arisem Limassol w sparingu na boisku treningowym przy ul. Kusocińskiego 1:0. Rozstrzygającą bramkę zdobył w pierwszej połowie Daniel Bąk.
W inauguracyjnej kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:1. Po meczu swoją opinią podzielili się Dawid Błanik oraz Ariel Mosór, piłkarze „żółto-czerwonych z Kielc”.
W 1. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 0:1. Po meczu swoją opinią podzielił się Adrian Siemieniec, szkoleniowiec „żółto-czerwonych z Podlasia”.
W 1. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 0:1. Po meczu swoją opinią podzielił się Jacek Zieliński, szkoleniowiec „żółto-czerwonych z Kielc”.
W inauguracyjnej kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała z Jagiellonią Białystok 0:1. Który z podopiecznych Jacka Zielińskiego był najlepszy w potyczce z ekipą Adriana Siemieńca?

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group