Niespodzianki nie było. Kamil Kuzera pierwszym trenerem Korony Kielce

23-11-2022 19:06,
Michał Gajos

Nie było niespodzianki. Nowym trenerem Korony Kielce został jej tymczasowy szkoleniowiec, a poprzednio asystent Leszka Ojrzyńskiego, Kamil Kuzera. 39-latek podpisał umowę do końca sezonu 22/23. 

Na finiszu rozmów, w grę wchodziły jedynie nazwiska dwóch Kamilów - Kuzery i Kieresia. Ostatecznie, decyzja zapadła w stronę tego pierwszego. Niedawny asystent Leszka Ojrzyńskiego oraz tymczasowy trener żółto-czerwonych, w dwóch ostatnich kolejkach rundy, dostanie szansę ułożenia zespołu na swój sposób i poprowadzenia go do utrzymania w ekstraklasie. 

- Kielce to mój dom, Korona to mój klub. Chcę zbudować drużynę odpowiedzialną, która walczy i zwycięża - zapowiedział w swoim pierwszym materiale, w nowej roli, dla klubowej telewizji. 

Kamil Kuzera prowadził żółto-czerwonych w dwóch ostatnich pojedynkach rundy jesiennej. Jego drużyna przegrała 2:3 z Lechem Poznań i 0:1 z Widzewem Łódź. 

Budowę swojej Korony, jej były kapitan, rozpocznie 28 listopada - wtedy ruszą przygotowania do rundy wiosennej. Pod koniec grudnia zawodnicy ponownie rozjadą się w rodzinne strony na Święta Bożego Narodzenia, a do pracy wrócą 2 stycznia, wylatując na zgrupowanie do Turcji. 

W ramach okresu przygotowawczego żółto-czerwoni zagrają od pięciu do sześciu sparingów - dwa w Polsce, a pozostałe na zagranicznym obozie. 

Piłkarska wiosna na boiskach PKO Ekstraklasy ruszy w ostatni weekend stycznia. Kielczanie zainaugurują ją wyjazdem do Warszawy i meczem z Legią. 

fot. Grzegorz Ksel

Ostatnie wiadomości

Za nami druga edycja głosowania, w którym kibicie Korony Kielce mogli wybrać wzór szalika na 50-lecie istnienia klubu. Z pięciu dostępnych opcji wybrano jeden zwycięski projekt.
Zawodniczki Suzuki Korony Handball pokonały na wyjeździe 24:16 JKS San Jarosław. Podopieczne Pawła Tetelewskiego wywiązały się z roli faworytek.
Suzuki Korona Handball już w sobotę zmierzy się z przedostatnią drużyną w tabeli. Podopieczne Pawła Tetelewskiego powalczą o obligatoryjny komplet punktów z JKS-em San Jarosław.
Za nami pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. Grało osiem zespołów, a w tym czasie Barca, Industria Kielce, PSG i Magdeburg odpoczywają czekając na komplet wyników. Polska zachowuje szanse na dwóch reprezentantów w ćwierćfinale tych elitarnych rozgrywek.
Poznaliśmy dokładny terminarz 1. kolejki Polish Kit League, a co za tym idzie, dokładne pory ukazania się projektów trzeciej koszulki Korony Kielce na sezon 23/24. Kibice wybiorą nowy trykot żółto-czerwonych spośród dziesięciu propozycji.
Czwartek na Suzuki Arenie przebiegł pod znakiem pracy nad murawą, która mocno ucierpiała podczas meczu z Radomiakiem Radom. Konieczna była wymiana części nawierzchni, która z pewnością nie zdołałaby się w naturalny sposób zregenerować do kolejnego spotkania.
Arcyważny miesiąc przed Koroną Kielce. W kwietniu możne się wiele wyjaśnić, jeśli chodzi o losy żółto-czerwonych w PKO Ekstraklasie. Kluczowe okażą się mecze na własnym boisku. Podopieczni Kamila Kuzery rozegrają na własnym stadionie w tym czasie aż trzy pojedynki. Z tej okazji klub przygotował specjalną promocję dla kibiców, którzy mogą nabyć bilety na te wydarzenia w specjalnym trójpaku.
– Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło rozstrzygnięcie „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022”. Wnioski złożone przez Gminę Kielce i Gminę Nowiny zostały rozpatrzone pozytywnie, a tym samym obiekty, z których korzysta Korona Kielce zostaną zmodernizowane – czytamy na oficjalnej stronie żółto-czerwonych.
Industria Kielce pokonała w prognozowany sposób Azoty Puławy 31:21, choć nie uniknęła błędów, zwłaszcza w pierwszej połowie meczu. Te doprowadziły ją do nawet trzech trafień na minus. Po zakończonym spotkaniu postawę zespołu ocenił Krzysztof Lijewski i Dylan Nahi.
Już tylko dziewięć spotkań pozostało do zakończenia bieżącego sezonu PKO Ekstraklasy. Po tej serii już na 100 procent będziemy wiedzieć, czy Korona Kielce 50-lecie będzie świętować w piłkarskiej elicie. Poznaliśmy właśnie termin ostatniego spotkania żółto-czerwonych.
Kielce odpoczywają, Europa gra dalej. Ważą się losy uczestników Ligi Mistrzów, którzy grają o awans do ćwierćfinału tych elitarnych rozgrywek. Industria Kielce już tam czeka na zwycięzcę dwumeczu Telekom Veszprem - Pick Szeged. Pierwsze starcie niespodzianki nie przyniosło.
Obiekt przy ulicy Ściegiennego 8 w Kielcach doczeka się przebudowy! To jednak nie wszystko, bo w pobliskich Nowinach powstaną dwa kolejne boiska, z których będą korzystać między innymi dzieci trenujące w ramach Akademii Korony.
Industria Kielce pokonała Azoty Puławy. Kielczanie przed przerwą przegrywali już nawet trzema golami, ale ostatecznie weszli na wyższy poziom i odpowiednie tory, które zaprowadziły ich do zwycięstwa 31:21.
Już 24 marca startuje sezon Polish Kit League, a więc rywalizacja grafików, którzy na tapet wezmą trzeci komplet strojów Korony Kielce na sezon 2023/2024.
Kwietniowa kampania Korony Kielce obfitować będzie w spotkania PKO Ekstraklasy. W tym miesiącu żółto-czerwoni zagrają pięć meczów. Dokładne terminy czterech z nich są już dobrze znane.
Ireneusz Pietrzykowski został nowym trenerem trzecioligowej Stali Stalowa Wola. Były szkoleniowiec ŁKS-u Łagów powalczy na Podkarpaciu o sukces, którego nie udało się osiągnąć na kielecczyźnie, a więc awans do II ligi.
Wieloletnia praca i profesjonalizm docenione. Pracownik Miejskiego Ośrodka Sportu w Rekreacji w Kielcach, Robert Łataś, został nowym prezesem Polskiego Stowarzyszenia Greenkeeperów.
– To jest bardzo ważny dzień dla klubu. Sprawdzałem przed konferencją i jeśli się nie mylę, to dotychczas nigdy Korona nie miała tak dużego sponsora i tak ważnej marki, jaką jest Enea – mówi prezes kieleckiego klubu, Łukasz Jabłoński.
Spotkanie między Pogonią Szczecin, a Koroną Kielce, zakończyło się bezbramkowym remisem. Tak samo rozstrzygnięcia nie ma na szczycie naszej sondy, w której tym razem udział wzięło przeszło 500 osób.
Być może słyszałeś o bonusie powitalnym SuperBet, który bardzo przypadł do gustu większości graczy. Jeżeli jednak nie wiesz, na czym on polega i ile możesz zyskać dzięki niemu, zostań z nami. Dokładnie przedstawiamy i omawiamy wszystkie elementy wchodzące w skład w tej promocji.
Korona Kielce ma nowego sponsora strategicznego. Jest nim jeden z największych koncernów elektrycznych w Polsce, Enea. Gdzie swoje miejsce znajdzie logotyp marki?
Korona Kielce ma nowego sponsora strategicznego. To spółka skarbku państwa, Grupa Enea. Kontrakt zostatał podpisany na rok. – W pełni nie zażegnamy wszystkich problemów, ale sprawimy, że klubie będzie dużo lepiej – przyznał prezes Korony Kielce, Łukasz Jabłoński.
Trwa wymiana murawy na Suzuki Arenie. Trawa pochodzi z Węgier i ma zostać wymieniona do czwartku. Już 1 kwietnia jej pierwszy sprawdzian.
Prawie 1,7 miliona złotych zostało rozdysponowanych przez miasto na organizacje pozarządowe i podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego na realizację w bieżącym roku zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.
Miłosz Trojak został wybrany do jedenastki 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Środkowy obrońca Korony Kielce został doceniony za sobotni mecz żółto-czerwonych, w którym to zremisowali bezbramkowo z Pogonią Szczecin.
Za nami 25. kolejka PKO Ekstraklasy. Pora na podsumowanie jej w ujęciu frekwencji na trybunach stadionów, które odwiedziło blisko 70 tysięcy kibiców.
Podczas ostatniego meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy doszło do karygodnych scen na trybunach stadionu Widzewa Łódź. W klatce gości ogromnych zniszczeń dopuścili się pseudokibice Lecha Poznań, na czym ucierpią teraz m.in. kibice Korony Kielce.
Tajemnicze, choć pełne nadziei i entuzjazmu wpisy na Twitterze prezesa Korony Kielce, Łukasza Jabłońskiego znalazły wyjaśnienie. Żółto-czerwoni będą mieli nowego sponsora. We wtorek oficjalna prezentacja i konferencja prasowa.
Za nami intensywny weekend na boiskach PKO Ekstraklasy. Z uwagi na rozpoczynający się od poniedziałku czas dla reprezentacji narodowych, mecze skumulowano do trzech dni i emocji nie zabrakło. Zarówno na murawie, jak i poza nią.
Kolejny mecz Korony i kolejna sonda do rozstrzygnięcia. Tym razem prosimy was o wskazanie najlepszego piłkarza żółto-czerwonych w sobotnim meczu z Pogonią Szczecin. Przypomnijmy, Korona zremisowała na wyjeździe 0:0.

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group