Polacy rozpoczynają mistrzostwa Europy! Gdzie można zobaczyć mecz z Austrią?

14-01-2022 10:27,
Maciej Urban

Na ten moment czekali wszyscy fani piłki ręcznej. W czwartek oficjalnie rozpoczęły się mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. Za nami już pierwsze starcia, zaś dziś wieczorem zobaczymy w akcji reprezentację Polski. 

Początki niestety nie były łatwe, a wszystko przez zamieszanie związane z testami covidowymi. Tuż po turnieju w Hiszpanii z gry wypadli Dawid Dawydzik i Rafał Przybylski, którzy otrzymali wyniki pozytywne. Następnego dnia izolacji poddani zostali Piotr Chrapkowski, Jan Czuwara, Kacper Adamski, Damian Przytuła oraz Adam Morawski. Jednak w ich przypadku wszystko skończyło się na dużym strachu. Zawodnicy w czwartek wieczorem dostali zgodę na wspólne treningi. 

Jak informuje ZPRP, obecnie w izolacji znajdują się Bartłomiej Bis oraz trzech członków sztabu szkoleniowego (Marcin Wichary, Paulina Adamska i Wojciech Jurasz). Mimo ostatnich wyników negatywnych, dla ostrożności sztab reprezentacji zadecydował aby wspomniane osoby pozostały w odosobnieniu. 

– Wszystko wskazuje na to, że zaistniały chaos jest wynikiem różnych metod testowania uczestników turnieju przez organizatora. Związek Piłki Ręcznej w Polsce będzie wnioskował do EHF-u o testowanie zawodników i członków kadry testami PCR obowiązującymi w Europie – czytamy w komunikacie polskiego związku. 

I wygląda na to, że już teraz Polacy będą mogli skupić się na najbliższym meczu. "Biało-czerwoni" pierwsze starcie zagrają dziś, a rywalem będzie Austria. – Wszystko jest dynamiczne, sytuacja zmienia się może nie z minuty na minuty, ale z godziny na godzinę. Powoli musimy się odcinać od problemów i skupić się na tym, żeby zagrać mecz, bo teraz to jest dla nas najważniejsze – zaznacza Arkadiusz Moryto. 

W grupie "D" Polacy zmierzą się jeszcze z Białorusią oraz Niemcami. Pierwszy mecz dziś o godzinie 20.30. Transmisja dostępna będzie na kanale Eurosport 1 oraz w Metro TV.

Fot. Materiały prasowe ZPRP

Projekt i wykonanie: CK Media Group