Szkółka kolarska z Daleszyc spłonęła w pożarze. Potrzebne wsparcie

24-11-2021 08:33,
Grzegorz Machocki

Są sytuacje wobec których ciężko jest przejść obojętnie. Zdarzenia losowe, są niezmiernie trudne do przeciwdziałania.

Taka właśnie sytuacja spotkała podkielecką szkółkę rowerową: Vento Team Daleszyce, znaną także jako Świętokrzyska Fundacja Sportu. Szkółka ta ma w swoich szeregach ok 30 zawodników i zawodniczek. Zawodnicy ciężko i intensywnie trenują, cieszą się na myśl o treningach czy zawodach. Odnoszą sukcesy, godnie reprezentują nasze województwo. Szkółka ta była prowadzona przez pasjonatów dla pasjonatów.

Sytuacja losowa o której wspomniałem, to pożar który się wydarzył 19 listopada. Strawił on cały garaż/warsztat w którym był przechowywany sprzęt do ścigania i nie tylko. Wszystko uległo uszkodzeniu, od karbonowych i zwykłych rowerów, przez karbonowe i aluminiowe koła, a skończywszy na prozaicznych rzeczach jak opony, kierownice, trenażery, narzędzia oraz stroje. Aktualnie potrzebny są ogromne, możliwości bardzo małe. Każde wsparcie jakie jesteście w stanie udzielić będzie nieocenione.

Wstępnie oszacowane straty w samym podstawowym sprzęcie to ponad 300.000 złotych. A uwzględniając całość to nawet 1.000.000zł. Sama szkółka, może mieć problem aby się odbudować. Dlatego też prosi o wsparcie, każdego. Rozumiemy, że nie każdy może zaoferować dużo, jednak każde wsparcie jest potrzebne, każda złotówka się liczy.

Numer konta Fundacji: 08 8485 0009 0004 9256 2000 0002. W tytule: Wsparcie dla młodych kolarzy.
Można też skorzystać z portalu zrzutka.

Projekt i wykonanie: CK Media Group