Dominacja Polski na Suzuki Boxing Night VI. Kielczanie zwycięzcami

07-05-2021 21:38,
Mateusz Kaleta

Suzuki Boxing Night 6 padła łupem reprezentantów Polski. Biało-czerwoni wygrali komplet walk, pokonując Mołdawię 16:0 i nie oddając rywalom ani punktu. Triumfy odnieśli kielczanie, zawodnicy KKB RUSHH Kielce Daniel Adamiec i Bartosz Gołębiewski.

26-letni Adamiec wygrał jednogłośną decyzją sędziów w kategorii do 81 kg z Marinem Bucataru. Gołębiewski pokonał w kategorii do 75 kg 2:1 Vlada Gavriliuca.

Szósta edycja Suzuki Boxing Night rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Już w pierwszej walce widzowie zobaczyli dobry boks. W jedynym "polskim" pojedynku Bartłomiej Przybyła pokonał 2:1 Dominika Kidę. A potem biało-czerwoni nie dali najmniejszych szans Mołdawianom. Jarosław Iwanow szybko powalił rywala na deski już w pierwszej rundzie, a sprawę załatwił lewy cios na wątrobę rywala. Pozostałe pojedynki rozstrzygnęły się na punkty.

Udany powrót na ring po długiej przerwie spowodowanej kontuzją i problemami zdrowotnymi zanotował Mateusz Polski, który triumfował, ale niejednogłośną decyzją sędziów.

Ważne i przekonujące zwycięstwo odniósł Damian Durkacz. Dla 22-latka był to ostatni sprawdzian przed kwalifikacjami olimpijskimi. Od awansu na igrzyska dzieli go tylko jedna wygrana, a na turnieju w Paryżu zmierzy się z Węgrem Milanem Fodorem. Dobrą formę Durkacz potwierdził w Lublinie - zominował rywala i wygrał jednogłośnie na punkty. Kropkę nad "i" w starciu Polska - Mołdawia postawił Oskar Safaryan.  

Piątkowa gala była ostatnią z cyklu Suzuki Boxing Night w Lublinie. W przyszłym tygodniu reprezentanci Polski wylecą na zgrupowanie do Gruzji.

WYNIKI SUZUKI BOXING NIGHT VI:

69 kg Bartłomiej Przybyła vs Dominik Kida 2:1

57 kg Jarosław Iwanow pokonał Dmitri Verhovetshiego przez RSC w 1. rundzie

63 kg Damian Durkacz vs Egor Bejenaru 3:0

69 kg Mateusz Polski vs Vasili Belous 2:1

69 kg Filip Wąchała vs Davron Bozorov 3:0

75 kg Bartosz Gołębiewski vs Vlad Gavriliuc 2:1

81 kg Daniel Adamiec vs Marin Bucataru 3:0

91 kg Mateusz Bereźnicki vs Andrei Zaplitini 3:0

+91 kg Oskar Safaryan vs Alexei Zavatin 2:1

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group