Suzuki Boxing Night VI w Lublinie. W ringu dwaj kielczanie

07-05-2021 11:52,
Z Lublina - Mateusz Kaleta

Suzuki Boxing Night już na stałe zagościła w kalendarzu boksu olimpijskiego. W piątek w Lublinie odbędzie się już szósta odsłona gali pod patronatem Suzuki Motor Poland. Wezmą w niej udział dwaj pięściarze KKB RUSHH Kielce- Daniel Adamiec i Bartosz Gołębiewski. Polska skrzyżyje pięści z Mołdawią. 

- Z tym przeciwnikiem jeszcze nie boksowaliśmy. To bardzo dobry zespół i myślę, że walki będą na wysokim poziomie. Nasz zespół jest dobrze przygotowany. Jesteśmy faworytem - mówi wprost Grzegorz Nowaczek, kielczanin, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

- Forma jest dobra, nastroje też. Za nami ciężkie przygotowania, a teraz złapaliśmy trochę świeżości. Jestem przygotowany - zapowiada Daniel Adamiec, który zmierzy się w kategoii półciężkiej z Marinem Bucataru. - Nie znam przeciwnika, ale jestem dobrej myśli. Na pewno ułożymy plan taktyczny dopiero przed walką, żeby nie obciążać za wcześnie głowy. Wcześniej staram się o tym nie myśleć. Boks zaczyna się dopiero po wejściu na halę - podkreśla 26-latek.

Z kolei Daniela Gołębiewskiego czeka pojedynek z Vladem Gavriliucem.

Piątkową galę poprzedziła oficjalna ceremonia ważenia. - To już bardziej rutyna - odpiera Oskar Safaryan, któremu w ostatniej chwili zmienił się przeciwnik. Będzie nim Alexei Zavatin. W ringu po raz pierwszy po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami i problemami zdrowotnymi stanie też Mateusz Polski, który zmierzy się z utytułowanym bokserem z Mołdawii – Vasilim Belousem.

Spotkania z cyklu Suzuki Boxing Night mają już dwuletnią historię. Pierwsza gala boksu olimpijskiego pod tym szyldem odbyła się w warszawskim hotelu Hilton, kolejna - w Kieleckim Centrum Kultury. Cztery ostatnie edycje miały miejsce w Lublinie. 

KARTA WALK SUZUKI BOXING NIGHT VI:

69 kg Bartłomiej Przybyła vs Dominik Kida

57 kg Jarosław Iwanow vs Dmitri Verhovetshi

63 kg Damian Durkacz vs Egor Bejenaru

69 kg Mateusz Polski vs Vasili Belous

69 kg Filip Wąchała vs Davron Bozorov

75 kg Bartosz Gołębiewski vs Vlad Gavriliuc

81 kg Daniel Adamiec vs Marin Bucataru

91 kg Mateusz Bereźnicki vs Andrei Zaplitini

+91 kg Oskar Safaryan vs Alexei Zavatin

fot: Suzuki Boxing Night / materiały prasowe

Projekt i wykonanie: CK Media Group