Korona sprawdza kadrę. "Jakości nie było, ale narodził się kolektyw"

04-05-2021 14:35,
Mateusz Kaleta

W środę Korona Kielce rozegra zaległy mecz z liderem Fortuna 1. Ligi Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Kielczanie nie zrealizowali celu, jakim była gra barażach, a w końcówce sezonu robią kadrowy przegląd wojsk. - Naszym zadaniem jest określić potencjał tego zespołu pod kątem następnego sezonu - mówi trener Korony Dominik Nowak. W Niecieczy będą jednak chcieli sprawić niespodziankę.

Nowy szkoleniowiec zanotował trudne wejście do Korony. Po trzech porażkach z rzędu 1 maja przyszło w końcu pierwsze zwycięstwo. W sobotę żółto-czerwoni wygrali 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec. - Tej jakości, jakiej byśmy oczekiwali, jeszcze nie było, ale narodził się kolektyw. Będziemy chcieli przełożyć go na mecz z Termalicą plus dodać nutkę ofensywy. Po meczu będziemy mądrzejsi jeśli chodzi o ocenę – mówi Dominik Nowak.

Pomimo meczowego maratonu i gry co trzy dni, sytuacja kadrowa zespołu jest dobra. Po pauzie za kartki do gry wracają Przemysław Szarek i Mario Zebić, a do dyspozycji po drobnym urazie Grzegorz Szymusik. - Zobaczymy, czy będzie naszym pierwszym wyborem. Po treningu taktycznym wybierzemy „jedenastkę” na bój w Niecieczy - przyznaje opiekun żółto-czerwonych.

W sobotę kielczanie nie będą faworytem. Spotkanie z liderem było przekładane już dwukrotnie. Na przeszkodzie stanęły jednak zachorowania COVID-19 w obu drużynach. 21 kwietnia Bruk-Bet Termalica wróciła do gry po bardzo długiej, trwającej miesiąc przerwie, ale już znajduje się na dobrych obrotach. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego rozegrali już od tamtej pory cztery mecze. Zremisowali 1:1 z Arką Gdynia i 0:0 z GKS-em Jastrzębie, pokonali 4:0 Puszczę Niepołomice, a ostatnio zremisowali 3:3 z Górnikiem Łęczna.

- Mariusz Lewandowski długo pracuje z tym zespołem i ma ustabilizowaną kadrę. Bruk-Bet Termalica ma styl, bardzo dobrze operuje piłką i potrafi być kreatywna w ofensywie. Ma też swoje wady i je będziemy starali się wykorzystać. To najlepiej poukładany piłkarsko zespół w Fortuna 1. Lidze - nie ma wątpliwości trener Korony.

Ostatnie mecze sezonu są dla Korony przeglądem wojsk. Z niektórymi piłkarzami klub będzie chciał się rozstać. W ostatnich meczach w kadrze zabrakło m. in. Hugo Diaza i Kubilay'a Yilmaza. - Takie były wybory. Ich nieobecność trzeba rozpatrywać pod kątem aspektów sportowych i mojej wizji pracy z zespołem na przyszłość - odpiera Dominik Nowak. 

Szansę dostają natomiast młodzi zawodnicy. W Koronie zadebiutowali Marcin Szpakowski i Jakub Rybus, w bramce pojawił się Jakub Osobiński. - Chcemy określić ich możliwości i umiejętności. Marcin dał dobrą zmianę w meczu z ŁKS-em, to chłopak, który może spełnić warunki takiej gry, jaką będę wymagał. Kuba zadebiutował w Olsztynie, gdzie ten mecz był w naszym wykonaniu bardzo słaby. Nie można mu odmówić ambicji i będziemy mu się przypatrywać. Na razie mamy zbyt mało informacji, aby określić w stu procentach tych piłkarzy - zaznacza trener żółto-czerwonych - Będziemy sięgać po młodych, jeśli oni będą gwarantować określony poziom. Naszym zadaniem jest określić potencjał tego zespołu pod kątem następnego sezonu - kwituje.

Spotkanie 23. kolejki Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Korona Kielce zostanie rozegrane w środę o godz. 19:00.

fot: Mateusz Kaleta

Wasze komentarze

Judasz2021-05-04 15:56:39
Jeszcze nie potrafi okreslić co niektórych piłkarzy. Juz ci mówię, w sam raz na spadek. Jak 3 lidze nie robił różnicy, to na pewno w 1 da awans. Taki Długosz nie prezentował się jakos wybitnie, ale potrafił prowadzić piłke w biegu, wyjśc na pozycję, czy dysponował szybkością. A teraz w czym sa lepsi Szpakowski, czy Rybus. Nawet nie wiadomo, czy byli w ostatnim meczu na boisku.
Trenerze czy Pan mysli2021-05-04 17:53:40
Wystaw taki sklad jutro to baty 5;0 jesli my mamy walczyc o awans w nastepnym sezonie to z calym szacunkiem ale nie z zawodnikami pokroju Rybus czy Lisowski. Wypozyczyc ich niech sie ogrywaja w 2 lidze.
Lisowski?2021-05-04 20:06:26
On już pokazał że oprócz paru minut w miarę poprawnej gry to tylko potrafi faulować tracić piłkę czy bezgłowy grać..
Romek2021-05-04 21:12:29
Judasz ubolewa nad strata Długosza co jest przejawem mega hipokryzji Zapomniał że była to decyzja jego idola Ojca Dyrektora MB
jaNO2021-05-04 21:27:57
Widzę, że Lisowski dorobił się hejterów. Może dla jasności admin powinien interweniować?
Antyjanek2021-05-04 21:54:41
Sezon i tak już jest stracony więc można postawić odważnie na ogrywanie naszej młodzieży. Na takiej strategii Korona może tylko skorzystać w kontekście przyszłego sezonu. Da to odpowiedź czy, któryś z młodych rokuje na uzupełnienie składu w sezonie 2021/2022, czy powinni się ogrywać na wypożyczeniach. Oczywista oczywistość, że na przyszły sezon konieczne są wzmocnienia jakościowymi zawodnikami a nie pozorantami. O tym przecież mówił Golo. Zobaczymy czy były to tylko deklaracje, czy rzeczywiście doczekamy się konkretnego napadziora.
Antyjanek2021-05-04 22:08:57
Asekuracja w stawianiu na młodych nie jest teraz na miejscu. Przykład - Kuba Osobiński w ostatnim meczu z Zagłębiem. Co z tego, że niedawno wpuścił sporo bramek w III lidze. Chłopak ma papiery na granie na wysokim poziomie i to dobitnie potwierdził w meczu. Zapytowski rozegrał udany mecz w II Koronie i wszyscy są zadowoleni, drużyny zainkasowały po 3 pkt. Marcelego też nie ma co skreślać. Oby miał swoje 5 minut i udowodnił co niektórym krytykom, że przyszłość przed nim.
Hugo Boss2021-05-05 02:25:36
Jak to mawiał Robert Górski.Zawiść jest elementem Polskiej kultury narodowej.
Romek2021-05-05 13:01:47
Ile razy trzeba tłumaczyć wam pajace ze w 1 lidze i eklasie drużyny muszą grać z młodzieżowcami a takimi są Rybus i Lisowski Jeśli macie lepszych to Korona zapewne ich przygarnie
@Hugo Boss2021-05-06 00:06:05
Widocznie siedzisz codziennie z gębą w wyborczej i poza własnym nochalem świata niewidzialeś.
Romek2021-05-06 00:11:19
@Hugo Boss

Gdybyś był mądrzejszy to byś poszedł spać.

Projekt i wykonanie: CK Media Group