Potrzebne wsparcie na wyremontowanie dzieciom 90 rowerków

23-11-2020 18:50,
Michał Gajos

Dominik Kowalik jest założycielem fundacji Wielka Radość na Małych Kółkach, która obdarowuje potrzebujących wyremontowanymi rowerami. Jednak obecne czasu mocno utrudniają pracę działalności kielczanina. – Nie umiem prosić, ale gdzie się da wspominam o tym. Niech dzieci, które marzą i potrzebują dostaną wymarzony rower – apeluje nasz rozmówca

Fundacja Wielka Radość na Małych Kółkach wystartowała 2 lata temu. Od tego czasu Dominik Kowalik, z wielką pomocą sponsorów i ludzi dobrej woli, którzy oddali swoje jednoślady, wyremontował ponad 160 rowerów. Te trafiają w ręce dzieci m.in. z domów dziecka.

– Prowadzimy kilka rowerowych projektów, które kierujemy do dzieci z placówek wychowawczych, szpitali, biednych rodzin, szkół, przedszkoli. Kochamy rowery i tą zdrową pasją chcemy zarazić wszystkich – możemy przeczytać na oficjalnej stronie fundacji wielkaradosc.org.

Niestety, czasy pandemii mocno poturbowały plany oraz samą działalność fundacji. Jak zaznacza Dominik Kowalik, obecnie pozyskanie sponsora jest trudne, a bez nich fundacja nie ma racji bytu. – Brakuje nam wsparcia. Nie oszukujemy się, wszystko wymaga finansów, bo bez nich nie jesteśmy w stanie funkcjonować – podkreśla.

– To nie są ogromne sumy, lecz rower potrzebuje części, pewnych środków czystości, potrzebny jest ich transport. Na samych spotkaniach z dziećmi przyjeżdżamy zawsze z upominkami. To wszystko kosztuje. Więc teraz, gdy jest nas mniej, to nieco przycichło – dodaje. W obecnej chwili na remont czeka aż 90 rowerków, które następnie zostaną przekazane na cele charytatywne. 

Dlatego zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group