Ważne zmiany w PGNiG Superlidze

26-10-2020 15:22,
Redakcja

Z powodu licznych zakażeń i odwoływanych z tego powodu meczów PGNiG Superligi, władze rozgrywek w porozumieniu z prezesami klubów dokonały istotnej zmiany w zasadach rozgrywania spotkań. Nie będzie już funkcjonował zaplanowany przed sezonem terminarz, a w pary będą zestawiane drużyny w danej chwili gotowe do gry.

- Jednogłośnie zdecydowano, że przedstawiciele klubów będą przygotowani na zmiany par meczowych, gospodarzy i terminów wcześniej zaplanowanych meczów w razie wystąpienia przypadków zachorowań koronawirusa w klubie. Superliga sp. z. o.o., zarządzająca rozgrywkami PGNiG Superligi, będzie starała się łączyć ze sobą drużyny zdrowe, mimo że ich mecze nie będą przewidziane do rozegrania w nadchodzącej serii - informuje w komunikacie prasowym Superliga.

– Jesteśmy dziś w bardzo trudnym momencie. Zarówno my jako Superliga, cały polski sport i nasz kraj. Od początku wyraźnie podkreślamy, że staramy się połączyć dwa główne cele – nadrzędny, bezpieczeństwo uczestników meczów i ich rodzin oraz drugi, rozegranie pełnego sezonu ligowego. Bardzo dziękuję prezesom wszystkich klubów za wykazanie się pełnym profesjonalizmem w realizacji wszystkich wcześniejszych rekomendacji i zasad protokołu sanitarno-epidemiologicznego. Dziękuję również za zrozumienie i gotowość na zmiany. Dzięki temu, jesteśmy ligą w której zachorowania wystąpiły dużo później niż u innych. Obecnie wdrażamy kolejne rozwiązania, pozwalające grać zespołom zdrowym, tak by nie tracić terminów, w których można rozgrywać mecze – mówi Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

W najbliższy weekend piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce zagrają w Hali Legionów z Grupą Azoty Tarnów. To spotkanie odbędzie się 31 października o godz. 

fot: Patryk Ptak

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group