Jest nowy inwestor dla Korony Kielce? "Pali się pożar, gasimy"

30-07-2020 11:55,
Mateusz Kaleta

Trwa walka o przyszłość Korony Kielce. W środę prezydent Bogdan Wenta wystosował do niemieckich właścicieli klubu maila z kontrofertą przejęcia przez miasto 72% akcji klubu. Jeśli ta będzie pozytywna, są duże szanse, że klub znów trafi w ręce miasta. Większość radnych wyraża chęć pomocy klubowi, w rozmowach ważną rolę odgrywa nawet sam trener Bartoszek. - Od cudów są inni na tym świecie... Pali się pożar, więc najpierw go ugaśmy, a potem przyjdzie czas na gruntowną ocenę. Wokół Korony wciąż jest wielu pozytywnych ludzi, którzy posiadają chęci i warsztat merytoryczny. A z takich ludzi trzeba skorzystać - mówi w rozmowie z naszym portalem Kamil Suchański.

Z Przewodniczącym Rady Miasta porozmawialiśmy o obecnej sytuacji klubu. Zdradził też ważną rzecz - Koroną Kielce jest zainteresowany nowy inwestor, który byłby skłonny przejąć klub od miasta. Za wszystkim stoi... główny sponsor klubu.

Aby jednak do tego doszło, najpierw konieczna jest zgoda niemieckiego właściciela. To warunek pierwszy. I niepodważalny.

We wtorek wyjaśni się przyszłość Korony Kielce? Wtedy zaplanowano Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta. Dlaczego nie piątek, jak pierwotnie planowano?

- Ustawa mówi o tym, że przewodniczący Rady Miasta ma siedem dni na zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Statut naszego miasta zawęża rolę przewodniczącego do tego, że na co najmniej pięć dni przed planowaną sesją musi podać wszystkim radnym szczegółowe informacje co do porządku obrad. Ten przepis przez dłuższy czas był martwy, ale jeden z radnych zwrócił na to uwagę podczas naszego spotkania. Stąd ta decyzja. 

Czy tego czasu nie jest za mało? Tego samego dnia zaplanowano Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Dzień później upływa termin złożenia dokumentów licencyjnych na grę w I lidze…

- Chciałoby się pewne decyzje podejmować wcześniej i mieć więcej czasu na zastanowienie się, merytoryczną debatę czy uzupełnienie informacji. W tym momencie tego czasu może być za mało, ale wszystko jest możliwe. Terminy Walnego Zgromadzenia i nadzwyczajnej sesji Rady Miasta się co prawda pokrywają, ale można je pogodzić. Obrady Walnego Zgromadzenia będzie trzeba prowadzić, czekając na decyzje Rady Miasta. Dojdzie do tego oczywiście tylko wtedy, jeśli niemieccy inwestorzy przyjmą naszą kontrpropozycję.

Wszystko to jest na styk. W takiej sytuacji zawsze coś może “nie zagrać” - czy to w sprawach technicznych, czy natury prawnej, ale miejmy nadzieję, że wszystko zakończy się dobrym finałem. Tutaj mały kamyk do ogródka pana prezydenta. Pismo od niemieckich właścicieli otrzymał w czwartek późnym popołudniem. Z tłumaczeniem zeszło służbom prezydenta aż pięć dni. Uważam, że to trochę długi okres. Gdyby ten termin przyspieszył, byłoby prościej.

A co jeśli pójdzie coś nie tak? Jest jakiś plan B?

- Tym najgorszym scenariuszem jest oczywiście złożenie wniosku o upadłość Spółki. To plan B, którego wszyscy chcielibyśmy uniknąć. Niemieccy inwestorzy złożyli miastu propozycję zmian właścicielskich, w środę mailowo trafiła do nich kontrpropozycja ze strony miasta. Negocjacje trwają. Poczekajmy na decyzję i odpowiedź inwestorów, tj. rodziny Hundsdorferów.

Wiadomą rzeczą jest to, że jeśli termin sesji jest już ustalony, to zawsze można porządek obrad uzupełnić o jakieś dodatkowe punkty. To pozwala nam, aby elastycznie podejść i skorygować ofertę w jedną lub drugą stronę - w zależności, jak postąpi inwestor i jakie sygnały będą płynęły ze strony radnych. Mamy na to jeszcze czas, choć dużo zostało już zmarnowane. 

Jeżeli list tłumaczy się pięć dni, to jest to tyle, ile ja potrzebowałem na zwołanie sesji Rady Miasta. Moim zdaniem dzieje się zbyt wiele rzeczy, które nie powinny mieć miejsca. Mamy jednak, można powiedzieć, do czynienia z pożarem, więc najpierw go ugaśmy, a potem zastanówmy się, kto go spowodował i co zrobić, aby więcej do niego nie dopuścić. Nie do końca cała ta akcja ratunkowa Korony idzie tak, jak ja bym sobie tego życzył. Trzymam jednak kciuki i wierzę w jej powodzenie. Czas na gruntowną ocenę tej sytuacji i wyciągnięcie wniosków na przyszłość przyjdzie później.

Sierpień miał być miesiącem wolnym dla radnych. Nie było w planach żadnych obrad. Nie powoduje to problemu? 

- To powoduje niestety większe koszty. Jeśli nie ma w sierpniu obrad sesji Rady Miasta, to nie ma potrzeby wypłacania radnym, poza prezydium, tzw. diety. Analizowałem to dosyć mocno z prawnikami miejskimi, panią wiceprezydent, sekretarzem, panią skarbnik oraz szefami klubów i doszliśmy do wniosku, że nie ma innego rozwiązania. Aby nie narazić się na zarzut nielegalności podejmowanych uchwał, przy tak emocjonujących decyzjach, jakie mogą zapaść na sesji Rady Miasta, musieliśmy to zrobić w terminie sierpniowym. 

W BIPie pojawiły się już uchwały, nad jakimi radni będą debatować na Nadzwyczajnej Sesji. To szczegóły przejęcia przez miasto 72% akcji klubu.

- Uchwały te oczywiście w jakiś sposób korespondują z propozycją, jaka została od nas skierowana do niemieckiego inwestora. Dwie z nich to uchwały budżetowe miasta Kielce, a dwie kolejne odnoszą się do warunków przejęcia akcji klubu. Miasto zakupi 72% akcji Korona S.A. za złotówkę, zobowiąże się też do podniesienia kapitału spółki o 4 mln 955 tys. złotych. Te dwa warunki będą omawiane przez radnych. Do samych szczegółów tej propozycji nie chcę się odnosić, bo nie sprzyja to negocjacjom. Wcale nie jest powiedziane, że radni za tymi punktami zagłosują, dlatego należy się jeszcze chwilę wstrzymać z komentarzem. 

Wskazują one jednak, jaka jest wola uczestników wtorkowego spotkania. Nie było na nim wszystkich radnych, ale debatowali reprezentanci wszystkich klubów. Wydaje się, że większość radnych, którzy byli na spotkaniu i wypowiadali się też za swoich znajomych, jest za propozycją złożoną przez pana prezydenta. Ale jak będzie? Zobaczymy. Na tę chwilę nie znamy jeszcze odpowiedzi strony niemieckiej i nie wiemy, jak Korona ma być zarządzana w przyszłości. Nie wiemy również, jak widzi to pan prezydent i jak chce współpracować chociażby z największym sponsorem klubu - Suzuki Motor Poland. 

O obecność głównego sponsora w klubie możemy chyba być spokojni. 

- Piotr Dulnik, prezes Suzuki, oferował swoją dużą pomoc i uważam, że należałoby z niej skorzystać i jeszcze bardziej związać go z klubem. Odbyłoby się to z wielką korzyścią dla Korony Kielce. To wysokiej klasy menedżer i warto byłoby, aby był jeszcze mocniej zaangażowany w klub - na przykład poprzez obecność w Radzie Nadzorczej. Przypomnę, że jest to rola społeczna i tak samo było za moich czasów. Jej członkowie nie pobierają wynagrodzenia. Jeżeli pan Piotr Dulnik dalej by podtrzymywał taką wolę wejścia w Radę Nadzorczą, a byłaby na to zgoda pana prezydenta, byłoby to wspaniała sprawa. Z takim autorytetem menedżerskim i umiejętnościami zarządzania wielkimi przedsiębiorstwami mógłby bardzo pomóc w zarządzaniu Koroną i decydowaniu o tym, jak klub powinien funkcjonować.

Chyba nie bez powodu pan o tym mówi. W kuluarach można usłyszeć, że to właśnie prezes Suzuki stara się znaleźć dla klubu nowego inwestora. 

- Część informacji mogę potwierdzić, ale część to na tę chwilę spekulacje. Pan prezes Dulnik wyraził chęć współpracy z Koroną Kielce oraz wejścia w struktury Rady Nadzorczej, aby merytorycznie wspierać ten projekt. Podczas ostatniej naszej rozmowy zapewnił, że jest skłonny utrzymać finansowanie Korony Kielce w I lidze na takim samym poziomie, jak czynił to, kiedy Korona grała w Ekstraklasie. Myślę, że korzenie i patriotyzm lokalny pana Piotra Dulnika dają o sobie znać. Nie zapominajmy, że zarówno on, jak i jego małżonka, pochodzą z Kielc. Uważam, że gdybyśmy nie wykorzystali tego potencjału, będziemy tego żałować w przyszłości. Na spotkaniu rozmawialiśmy telefonicznie z prezesem Suzuki. Prezes Suzuki upoważnił mnie, aby jego stanowisko przedstawić i to nie jest żadna tajemnica.

Jeśli natomiast chodzi o poszukiwania inwestora, jaki mógłby przejąć udziały w spółce już po nabyciu całego pakietu przez miasto… Pan Piotr Dulnik powiedział, że kontaktował się z nim jeden zainteresowany inwestor. Ale nikt poważny - tak samo prezes Suzuki - nie obieca, że za tydzień będziemy mieli w klubie nowego inwestora, bo byłoby to niepoważne i nierozsądne. Trzeba zbadać spółkę i mieć wizję, jak ma ona funkcjonować oraz na jakich warunkach ma się odbywać współpraca z miastem. Pamiętajmy, że umowa na promocję poprzez sport, jaka wiąże Koronę Kielce z miastem, wygasa w przyszłym roku. Trzeba się spodziewać, że nowy inwestor będzie oczekiwał nowej umowy z miastem. 

I być może tym razem przygoda z inwestorem nie zakończy się źle… 

Osobiście przede wszystkim liczę na to, że wokół Korony jest wielu pozytywnych ludzi, którzy posiadają chęci i warsztat merytoryczny. A z takich ludzi trzeba skorzystać. Na takich ludziach - patriotach lokalnych, którym klub leży na sercu - trzeba polegać. Nie mam takich wątpliwości co do prezesa Suzuki. Jego firma jest zaangażowana w wiele dyscyplin sportowych. Ostatnio zorganizowała galę bokserską, która nie bez powodu odbywała się w Kieleckim Centrum Kultury. Korzystajmy z tych ludzi najlepiej, jak tylko możemy. 

Miasto przejmie Koronę troszeczkę w ciemno? Na audyt nie ma czasu, a polegamy w zasadzie na raportach finansowych posiadanych przez pana Pawła Gągorowskiego oraz wiedzy prezesa Marka Paprockiego. 

Nie do końca. Nie chciałbym dolewać oliwy do ognia, dlatego nie będę komentował misji pana Pawła Gągorowskiego w Radzie Nadzorczej Korony. Ktoś może powiedzieć, że miał tylko jeden głos. Ale kiedy ja byłem w Radzie Nadzorczej i też miałem tylko jeden głos, nie miałem nigdy problemów z dostępem do dokumentów. Plan, jaki nakreśliłem z prezesem Paprockim, na dłuższą metę przyniósł pozytywne skutki. Kiedy w lutym odchodziłem z Rady Nadzorczej, to po poprzednim półroczu Korona miała milion złotych zysku. Ostatecznie klub zakończył rok obrotowy stratą półtora miliona złotych. Przypomnę, że w realizowanym wtedy  trzyletnim planie poprawy finansów kluby zakładaliśmy stratę w wysokości 4 milionów, a ostatecznie była o 2,5 mln mniejsza. Można powiedzieć, że tandem: Maciej Bartoszek i prezes Marek Paprocki stanął na wysokości zadania oraz te cele, które zakładaliśmy, realizował.

Pamiętam, jak ogłosiłem wraz prezesem Markiem Paprockim plan, to większość obserwatorów pukała się w głowę, bo Korona przynosiła wcześniej średnio blisko 10 milionów straty rocznie. Zaczęliśmy wprowadzać program naprawczy. Radni z uśmiechem i przekąsem słuchali moich słów jako przedstawiciela miasta w Radzie Nadzorczej klubu. Mówili, że to niemożliwe, aby klub ratować, inni twierdzili, że najlepiej go – mówiąc kolokwialnie - “zaorać”. Okazało się, że można racjonalnie zarządzać klubem i jego finansami. Zarówno Marek Paprocki, jak i Rada Nadzorcza stawali na wysokości zadania. Nie jest przypadkiem, że akurat wtedy znalazł się inwestor niemiecki. Kto by chciał wchodzić do spółki, która ma 7-8 milionów straty?

Jeśli chodzi o wyniki finansowe na zakończenie tego sezonu, biegli rewidenci właśnie go badają i zapewne na koniec w sierpnia będziemy wszystko wiedzieć. To nie jest odległy czas. 

Uważam, że prezes Marek Paprocki przedstawia prawdziwe dane - zawsze podczas naszej 2-letniej współpracy tak było. Jestem w 99,99% pewien, że przedstawiane nam przez niego dane są rachunkowo poprawne. Na wielu spotkaniach z radnymi, komisjach, sesjach Rady Miasta czy nawet w rozmowach z dziennikarzami przedstawiał wiele danych, które niekoniecznie wszyscy chcieliby słyszeć. Nie przedstawiał tylko pozytywów, ale mówił wprost tak, jak jest. 

Takim pozytywnym aspektem jest też obecność w tych rozmowach Macieja Bartoszka. Z jednej strony trener, ale z drugiej człowiek bardzo mocno angażujący się w sprawy finansowe i organizacyjne klubu. 

Zdecydowanie. Pamiętam, jak trener Bartoszek w październiku 2016 roku przyszedł do klubu. Korona była wtedy czerwoną latarnią i zastanawialiśmy się, na ile kolejek przed końcem sezonu zleci z ligi. Skończyło się na piątej pozycji. Szkoleniowiec został wtedy trenerem roku Ekstraklasy. To bardzo dobry motywator, trener, człowiek, który bardzo mocno angażuje się w losy klubu. Widać, że ma żółto-czerwone serce. Pan Kamil Kuzera, jego asystent, tak samo. Ma bardzo duży autorytet wśród piłkarzy, którzy pamiętają czasy “Bandy Świrów”. Uzupełnieniem duetu Maciej Bartoszek i prezes Marek Paprocki był właśnie Kamil Kuzera. Dziś historia zatoczyła koło. 

Obecnie można tylko żałować, że trener Maciej Bartoszek wrócił do klubu tak późno, kiedy akcjonariusze nie mogli już dojść do porozumienia. Nie chcę wnikać, kto zawinił. Mógłbym tę winę miarkować, ale nie chcę już tego robić. Od listopada klub pozostaje tak naprawdę bez żadnego finansowania, bez żadnej kroplówki od miasta lub inwestorów - czy to w formie podniesienia kapitału, czy też w formie pożyczek. Była oczywiście wypłata pieniędzy z promocji poprzez sport, która została przyspieszona, ale wcześniej… była opóźniona. Trudno w takich okolicznościach wymagać dobrych wyników sportowych, jak trzeba było radykalnie ciąć koszty. Nikt nie może jednak powiedzieć, że trener Maciej Bartoszek nie wykonał tytanicznej pracy. Mimo, że Korona spadła, mecze pod jego wodzą bardzo dobrze się oglądało. Cieszy, że dopuścił do składu kilku zawodników z młodszego pokolenia. Nikt nie powie, że Korona nie walczyła. Brakowało oczywiście jakości niektórym piłkarzom, ale sam trener cudów zrobić nie mógł w tak krótkim czasie. Od cudów to są inni na tym świecie... 

Za dwa dni kończy się kontrakt trenera i wielu pracowników. 

Byłbym bardzo zadowolony, gdyby udało się zatrzymać trenera w klubie. Maciej Bartoszek ma bardzo dobre relacje z Markiem Paprockim i to nie przypadek, że we dwójkę pojawili się na spotkaniu z radnymi i razem współpracują. To nie przypadek, że w sztabie szkoleniowym jest Kamil Kuzera. Jeśli damy tym ludziom szansę, to jestem pewien, że nie będziemy wstydzić się za wyniki sportowe. OK - drużyna będzie musiała zostać diametralnie przebudowana, skład się znacznie zmieni, bo wielu zawodników nie będzie czekać, tylko będą szukać nowych klubów. Ale jestem dobrej myśli. Zabraknie choćby Marcina Cebuli, który znalazł już nowy klub i będzie grał w Rakowie Częstochowa. Szkoda, że odszedł, bo był to kluczowy zawodnik zespołu, ale rozumiem tę decyzję. Grać w pierwszej lidze, a w Ekstraklasie, to różnica. Należy to uszanować. Mam nadzieję, że szybko wrócimy do elity. Dajmy tym ludziom czasu, nie przeszkadzajmy. Wyznaczajmy im cele, rozliczajmy ich z tego, a efekty same przyjdą. Tych ludzi nie trzeba pilnować, bo są mocno zmotywowani. Oddają Koronie serce i to moim zdaniem najlepsza ekipa, jaka była w Koronie Kielce.

Nie był pan zaskoczony brakiem jedności w zarządzie Korony pomiędzy prezesem Krzysztofem Zającem i wiceprezesem Markiem Paprockim? 

Zarząd był dwuosobowy. W lutym 2019 kompetencje poszczególnych członków zarządu, zostały ściśle określone poprzez decyzje Rady Nadzorczej. Za pion sportowy odpowiadał pan Krzysztof Zając, więc pan Marek Paprocki mógł się zgadzać lub nie, ale decyzje podejmował kto inny. To wynikało bezpośrednio z jednogłośnej decyzji Rady Nadzorczej, w której był m.in. przedstawiciel miasta. 

Gdzie w takim razie szukać problemu? 

Ryba psuje się od głowy. Jeżeli właściciele nie mogli dojść do porozumienia, to trudno, aby firma była super zarządzana i aby były dobre wyniki. To tak nie działa. Ważne, aby wyciągnąć wnioski i nie dopuścić do popełniania błędów w przyszłości.

Rozmawiał: Mateusz Kaleta

fot: Grzegorz Ksel, Kamil Suchański (archiwum prywatne)

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

j.2020-07-30 12:03:47
Jak jest? Jak nie ma.
Marcin2020-07-30 12:19:23
Powinno być pod artykułem: Sfinansowano ze środków komitetu wyborczego kandydata na prezydenta.
Ja2020-07-30 12:20:15
pewnie chodzi mu o miasto- większej firmy na naszym rynku nie ma :) a że ci co rządzą nie odpowiadają za wydawane środki to lepszego inwestora nie znajdziemy :)
Rafson2020-07-30 12:23:11
Wenta zwlekał pięć dni z odpowiedzią więc zapewne Niemcy będą zwlekać jeszcze dłużej. Nie rozumiem jak tłumaczenie papierów może trwać pięć dni gdy zwykle zajmuje to max jeden.
@Rafson2020-07-30 12:32:49
Bo za mało zapłacili tłumaczowi. Poza tym, widać jak im zależy.
waddle2020-07-30 12:58:56
Proces nie przebiega tak jak bym sobie tego zyczył? A kim ty człowieku jesteś żeby sobie cokolwiek życzyć? Mieliście ratować Koronę bez polityki a tu artykuł sponsorowany z lanserem w roli głównej
@Rafson2020-07-30 13:01:40
A prezydent przypadkiem nie ma obywatelstwa niemieckiego.TO tak jakby Duda dawał do tłumaczenia to co mu napisze prezes;)
@Rafson2020-07-30 13:02:52
Dlaczego zakładasz, że Niemcy będą zwlekać (tłumaczyć) aż 5 dni?
PL2020-07-30 13:08:27
Dla miasta obecna sytuacja negocjacyjna jest wysoce niekomfortowa ze względu na brak czasu. A tłumaczenie pisma przez 5 dni kalendarzowych (!) działa jeszcze bardziej na niekorzyść miasta.
Mac2020-07-30 13:09:12
A ja coś dziwnie mam wrażenie, że to wszystko to tylko nasze życzenia, które nie mają podstaw do pozytywnego myślenia bo zakładamy że rodzina z Niemiec szybko zareaguje i podejmie rozmowy, niby na jakiej podstawie tak zakładamy. Ciekawe czy odczytali maila bo śmiem twierdzić że z tym mogą być problemy a co dopiero na sfinalizowanie transakcji. Mam nadzieję że się mylę.
Filip2020-07-30 13:14:02
Co tu mowic o nowym inwestorze. Na ta chwile to trzeba wydrzec 72% udzialow od Niemcow ktorzy narobili balaganu wraz z pseudo zarzadem. Trzeba rozliczyc tez ludzi ktorzy narobili dlugow. Trzeba oczyscic Korone z nieuczciwych ludzi i postawic im zarzuty.
JA2020-07-30 13:44:34
ciężko się czyta artykuły sponsorowane czy tez promując tą a nie inną osobę. Kółko wzajemnej adoracji :(
OLO2020-07-30 14:04:51
W pierwszej kolejności należy podziękować za współpracę Paprockiemu, to może coś z tego będzie.A dlaczego?
Odpowiadam:3 lata na gigant stracie i wdrożenie nieudolnego programu naprawczego. Pozostawienie w KLUBIE tego Pana grozi kolejnym niewypałem pzdr
radek2020-07-30 14:06:21
jak patrzę i słucham Wenty oraz Suchańskiego, to jakoś bardziej wierzę temu pierwszemu...
Domingos2020-07-30 14:06:44
Pismo przyszło we czwartek wieczorem, przetłumaczone na poniedziałkową sesję, więc tak naprawdę z dnia na dzień roboczy.

Suchański to znany świętokrzyski bajkopisarz, więc bierzcie ludzie poprawkę na to co mówi.
Greg2020-07-30 14:24:35
Skoro Pan Suchański taki manager to niech bierze Koronę za złotówkę i zarabia na niej. Każdy tylko umie się lansować za nie swoje pieniądze.
REDAKCJA @JA2020-07-30 14:32:40
Mamy w swoim gronie kilka firm, które z nami współpracują na płaszczyźnie B2B, ale wśród nich nie ma Pana Przewodniczącego Kamila Suchańskiego. Choć oczywiście zapraszamy serdecznie każdego zainteresowanego do współpracy z naszym portalem, który każdego miesiąca notuje pół miliona odsłon :) Niemniej każdy artykuł sponsorowany musielibyśmy oznaczyć, że ma on charakter komercyjny.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy miłego dnia :)
Rafson2020-07-30 15:03:14
Zakładam, że Niemcybędą robić pod górkę bo robią to cały czas więc dlaczego miało by się coś zmienić? Tym bardziej, że znowu Wenta się nie popisał.
Real2020-07-30 16:18:01
jak trzeba być nieszczelnym żeby po trzech latach prowadzenie biznesu doprowadziło się Koronę do spadku i jeszcze chca pieniądze za ten wyczyn. Skadal i rozbój w biały dzień. Prokuratur i to szybko bo zrobią sobie papiery za są Warjaci.
Miś2020-07-30 16:36:47
Dlaczego Kamil Suchański kłamie. Kompetencje członków zarządu są określone w umówię (statucie) spółki Korona. Przy dwuosobowym zarządzie wszystkie umowy (w tym kontrakty trenerów i zawodników, umowy pożyczki itd.) muszą zaakceptować i podpisać obaj członkowie Zarządu. Czym innym jest prowadzenie rozmów, a czym innym podpisywanie umów. Panie Przewodniczący RM to ABC kodeksu handlowego
mieszkaniec Kielc2020-07-30 17:09:59
PANIE SUCHAŃSKI CO PAN ZROBIŁ DLA KIELC,CHCE PAN IGRZYSK
TO PROSZE SOBIE KUPIC KLUB A LUDZIOM DAC SPOKOJ Z TYM LANSOWANIEM
@JA2020-07-30 17:16:55
Taki wywiad to powinien być przeprowadzony z ale z Wiceprezesem Rady Nadzorczej Korony S.A Pawełem Gągorowskim. Widać, komu bardziej zależy na klubie…
do Redakcji2020-07-30 17:24:29
Brakło następujących pytań:
Dlaczego podczas wtorkowego bardzo ważnego spotkania dalszego istnienia klubu nie pojawił się prezydent Bogdan Wenta albo przedstawiciel prezydenta w radzie Nadzorczej Paweł Gągorowski.
- Ponieważ obaj panowie w tym czasie wybrali urlopy…
Czy leci z nami pilot?2020-07-30 17:35:34
Według Kalendarza Prezydenta Miasta Kielce, Bogdan Wenta w dniach 27-31.07.2020 przebywa na urlopie.

Wiceprezes Rady Nadzorczej Paweł Gągorowski również urlop.
@waddle2020-07-30 17:41:00
Kamil Suchański jest Przewodniczącym Rady Miasta Kielce. Do jego obowiązków należy m.in. przygotowanie projektów uchwał, więc z czym masz problem?
kk2020-07-30 17:41:28
Może szanowna redakcja napisze kto dzisiaj trenował , ilu zawodników możemy pozyskać , a nie pisać to samo przez cztery dni . Cebula , ty , Żubrowski tam , co mnie oni teraz obchodzą , zacznijcie pisać o terażniejszości , a Wy cały czas otym co nie istotne .
dos2020-07-30 17:50:28
Tytuły z Echa Dnia:

11.01.2019 „Zmiana w Radzie Nadzorczej Korony. Paweł Gągorowski za Artura Sobolewskiego”. Na wniosek przewodniczącego Rady Nadzorczej Dirka Hundsdörfera, Paweł Gągorowski został wiceprzewodniczącym rady.

9.09.2019 „Paweł Gągorowski, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Korony, o sytuacji klubu, polityce kadrowej, odwołaniu Lettieriego”.

26.07.2020 „Korona Kielce. Członek Rady Nadzorczej Paweł Gągorowski mówi o problemach klubu, decyzji niemieckiego udziałowca i piśmie do miasta”.

Jak widać „na załączonych tekstach” występuje medialne umniejszanie roli w Radzie Nadzorczej Korony, faktycznego Wiceprzewodniczącego (wg aktualnego BIP).
LukD2020-07-30 18:06:12
No i po co właśnie te "kamyczki" Panie Kamilu??? To nie jest czas i miejsce, żeby robić takie wyjazdy w kierunku p. Wenty czy p. Gągorowskiego. Za chwilę będziecie patrzeć sobie w oczy i ze sobą rozmawiać, bo wierzę, że całej trójce dobro Korony leży na sercu. Więc apeluję do Pana o zawieszenie lokalnych sporów politycznych do czasu pomyślnego zakończenia sprawy wykupu akcji od Niemców!
PDK2020-07-30 19:17:12
Gonić tego Mareczka razem z Ewelinka jego klubowa laleczka od czarnej roboty. Nie zapominając o pani kasi od sniadanek. Dopiero wtedy Bartoszek ze swoim sztabem będą mogli wyciągnąć ten statek z bagna. Powodzenia Maciek
Prezes Kozłowski2020-07-30 19:27:26
Wreszcie Pan Michał Sołowow bierze Koronę. Dziękujemy
IF2020-07-31 00:02:58
Inwestor z Senegalu czy Wanna Li ?
2342020-07-31 09:57:30
czy gł. księgową w klubie jest była księgowa z rejonowego przedsiębiorstwa zieleni?
CKodPOKOLEŃ2020-07-31 10:02:13
Miasto nie powinno finansować wielomilionowymi dotacjami prywatnego klubu sportowego, gdzie wypłaca się astronomiczne jak na krajowe i regionalne realia wynagrodzenia. A w tym samym momencie nie ma środków na podstawowe zadania administracyjne czy inwestycyjne.

Ostatnie wiadomości

Suzuki Arena po raz kolejny otwiera się na piłkarskie emocje z najwyższej półki. Żółto-czerwoni zagrają przy ulicy Ściegiennego z Wartą Poznań. Zapraszamy już dziś (15 sierpnia) o godzinie 19.00 na relację tekstową LIVE z tego wydarzenia dostępną na portalu CKsport.pl.
Kolejny tydzień, kolejna seria promocji dostępnych w sklepie Odżywki dla Sportowców. Przypominamy, że czytelnicy portalu CKsport.pl mogą skorzystać z dodatkowych kodów promocyjnych. Przy zakupach na tej stronie wystarczy wpisać kod: cksport22, by cieszyć się z rabatu sięgającego 10 procent!
Pod koniec roku w Katarze odbędą się długo wyczekiwane Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022. W tej edycji FIFA zmieniła swój standardowy kalendarz, organizując turniej w terminie od 21 listopada do 18 grudnia.
Osoby zainteresowane zakładami bukmacherskimi zdają sobie sprawę z tego, że najlepiej grać w internecie. Mamy mnóstwo legalnych firm i co najważniejsze, widać ogromną troskę o klientów. Najlepszym przykładem fakt, że proponowanie gry przez aplikację możemy określić normą. Nie musimy więc myśleć o tym, na jakiej stronie będzie najlepiej – po prostu ściągamy aplikację i sprawdzamy działanie. Tym samym nasze miejsce nie ma w zasadzie większego znaczenia – liczy się tylko połączenie z internetem, cz
Beniaminek z Kielc stoi przed kolejnym wyzwaniem w PKO BP Ekstraklasa. Korona w piątej kolejce ligowej zmierzy się z Wartą Poznań i wiele wskazuje na to, że zespół Leszka Ojrzyńskiego stoi w świetle faworyta tego spotkanie.
Korona Kielce rozegra swój piąty mecz w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy. Żółto-czerwoni podejmą na własnym boisku Wartę Poznań - informujemy, gdzie obejrzeć to spotkanie w telewizji.
Trzecie spotkanie w historii Korony Kielce z Wartą Poznań zostanie rozegrane w poniedziałek 14 sierpnia. Ostatni raz oba zespołu mierzyły się jeszcze w rozrywkach 1. ligi, 13 lat temu.
Rezerwy Korony Kielce zremisowały 1:1 w meczu 2. kolejki III ligi z ŁKS-em Łagów. Derby powiatu kieleckiego obfitowały w wiele emocji, a żółto-czerwoni nie dokończyli tego pojedynku w pełnym składzie po czerwonej kartce dla Marcelego Zapytowskiego.
Sebastian Krasny będzie sędzią spotkania Korony Kielce z Wartą Poznań. Arbiter z Krakowa prowadził jeden z największych blamażów żółto-czerwonych na własnym stadionie.
Orlęta Kielce zaliczyły świetne wejścia do Hummel IV Ligi. Beniaminek rozgrywek pokonał u siebie 2:1 trzecią siłę poprzedniego sezonu, GKS Nowiny, choć przegrywał w tym spotkaniu 0:1. - Oceniłbym naszą grę na piątkę z plusem - mówi trener gospodarzy, Tomasz Kołodziejczyk.
W ten weekend swoje rozgrywki zainaugurują juniorskie drużyny Korony Kielce. Zespoły juniora starszego i młodszego przystąpią do rywalizacji w CLJ.
Orlęta Kielce zainaugurują sezon Hummel IV Ligi w roli beniaminka rozgrywek. Kielecki klub wraca na 5. poziom rozgrywkowy po 8-letnim rozbracie. Kadra zespołu została wzmocniona i czeka na pierwszy domowy mecz.
Do meczu Korony Kielce z Wartą Poznań pozostały 3 dni, a na liczniku sprzedanych biletów już wybiła liczba osiem tysięcy. Zapowiada się bardzo dobry wynik.
Nie udało się zespołowi z Chorzowa przedłużyć serii zwycięstw do czterech. "Niebiescy” w końcówce spotkania wypuścili zwycięstwo z rąk i muszą zadowolić się jedynym punktem w meczu z Górnikiem Łęczna.
Wielkimi krokami zbliża się kolejny mecz Korony Kielce w Ekstraklasie. Po spotkaniach z bardziej uznanymi drużynami tym razem do Kielc przyjedzie teoretycznie słabszy rywal, jakim jest Warta Poznań. – Musimy podejść do tego meczu jak do dwóch poprzednich – mówi Oskar Sewerzyński.
Wirus grypy żołądkowej nawiedził szatnię Korony Kielce przed ostatnim meczem z Lechią Gdańsk. Jak wygląda sytuacja kadrowa na kilka dni przed starciem z Wartą Poznań?
- To gra o 6 punktów. Mega ważny mecz dla nas. Możesz mieć 1 punkt przewagi, albo 7, a to różnica - mówi przed starciem z Wartą Poznań Leszek Ojrzyński.
Orlęta Kielce wraz ze swoim partnerem 4 ECO ufundują voucher na Teneryfę. Konkurs będzie skierowany dla osób, które zakupią karnet na rundę jesienną Hummel IV Ligi, z udziałem beniaminka rozgrywek.
Już za tydzień w Hiszpanii wystartuje turniej towarzyski z udziałem Łomży Industrii Kielce. Pierwszym rywalem podopiecznych Tałanta Dujszebajewa będzie Helvetia Anaitasuna. – Nie możemy doczekać się tego, aby w końcu wyjść na boisko i pokazać to, co przerabiamy na treningach – mówi Paweł Paczkowski.
Rafał Mamla podpisał nowy kontrakt z Koroną Kielce. Golkiper parafował umowę do końca czerwca 2024 roku.
Blisko 2 tygodnie pracy za szczypiornistami Łomży Industria Kielce. Zawodnicy Talanta Dujshebaeva, jak ocenia sam szkoleniowiec, wkraczają w 4. mikrocykl. Pojawią się pierwsze mecze kontrolne.
Za zawodnikami Łomży Industria Kielce pierwsze tygodnie przygotowań do nowego sezonu. Bramkarze, razem z cała drużyną, trenują nad motoryką i aspektami fizycznymi. Były kapitan mistrza Polski, Andreas Wolff, odniósł się również do nowych przepisów, które weszły w życie piłki ręcznej 1 lipca.
- Ciężka praca przed zawodnikami. Sama nazwa "okres przygotowawczy", więc przygotowujemy ich do właściwych obciążeń - mówi fizjoterapeuta zespołu, Tomasz Mgłosiek po dwóch tygodniach treningów zespołu mistrza Polski. Specjalista wyjaśnia również jaka czeka przyszłość nowych zawodników kielczan, którzy dołączyli do drużyny latem.
Pierwsze tygodnie pracy w Kielcach za nowym nabytkiem mistrzów Polski, Nedimem Remilim. Francuz trenuje z drużyną, choć na dwój debiut, z uwagi na uraz kolana, będzie musiał poczekać. - Miałem pewne problemy, ale jest dobrze. Przywykliśmy do gry z bólem. To nic wielkiego - sam, jednak uspokaja.
Według informacji portalu weszlo.com, piłkarz Korony Kielce, Zvonimir Petrović, uda się na wypożyczenie do zespołu występującego w słoweńskiej ekstraklasie.
W środę 10 sierpnia odbędzie się prezentacja drużyny Orląt Kielce. Beniaminek Hummel IV Ligi już w najbliższy weekend rozpocznie zmagania na 5. szczeblu rozgrywek.
Już 4. seria gier PKO Ekstraklasy osiągnęła metę w nowym sezonie piłkarskiej elity. Z kursu zwycięstw nie zbacza Wisła Płock, dowodzona przez Pavola Stano. Na dnie tabeli nadal Lech Poznań.
Blisko 92 tysiące kibiców wybrało się na stadiony PKO Ekstraklasy w minionej serii gier.
Kapitalny start nowego sezonu notuje Ruch Chorzów. Podopieczni Jarosława Skrobacza po 4 kolejkach pozostają niepokonani i dzięki temu wskoczyli na szczyt ligowej tabeli.
8 sierpnia zawodniczki Suzuki Korona Handball zaczęły przygotowania do nowego sezonu na zapleczu PGNiG Superligi. Jak wyglądał pierwszy trening kielczanek w obiektywie?

Projekt i wykonanie: CK Media Group