Jest nowy inwestor dla Korony Kielce? "Pali się pożar, gasimy"

30-07-2020 11:55,
Mateusz Kaleta

Trwa walka o przyszłość Korony Kielce. W środę prezydent Bogdan Wenta wystosował do niemieckich właścicieli klubu maila z kontrofertą przejęcia przez miasto 72% akcji klubu. Jeśli ta będzie pozytywna, są duże szanse, że klub znów trafi w ręce miasta. Większość radnych wyraża chęć pomocy klubowi, w rozmowach ważną rolę odgrywa nawet sam trener Bartoszek. - Od cudów są inni na tym świecie... Pali się pożar, więc najpierw go ugaśmy, a potem przyjdzie czas na gruntowną ocenę. Wokół Korony wciąż jest wielu pozytywnych ludzi, którzy posiadają chęci i warsztat merytoryczny. A z takich ludzi trzeba skorzystać - mówi w rozmowie z naszym portalem Kamil Suchański.

Z Przewodniczącym Rady Miasta porozmawialiśmy o obecnej sytuacji klubu. Zdradził też ważną rzecz - Koroną Kielce jest zainteresowany nowy inwestor, który byłby skłonny przejąć klub od miasta. Za wszystkim stoi... główny sponsor klubu.

Aby jednak do tego doszło, najpierw konieczna jest zgoda niemieckiego właściciela. To warunek pierwszy. I niepodważalny.

We wtorek wyjaśni się przyszłość Korony Kielce? Wtedy zaplanowano Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta. Dlaczego nie piątek, jak pierwotnie planowano?

- Ustawa mówi o tym, że przewodniczący Rady Miasta ma siedem dni na zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Statut naszego miasta zawęża rolę przewodniczącego do tego, że na co najmniej pięć dni przed planowaną sesją musi podać wszystkim radnym szczegółowe informacje co do porządku obrad. Ten przepis przez dłuższy czas był martwy, ale jeden z radnych zwrócił na to uwagę podczas naszego spotkania. Stąd ta decyzja. 

Czy tego czasu nie jest za mało? Tego samego dnia zaplanowano Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Dzień później upływa termin złożenia dokumentów licencyjnych na grę w I lidze…

- Chciałoby się pewne decyzje podejmować wcześniej i mieć więcej czasu na zastanowienie się, merytoryczną debatę czy uzupełnienie informacji. W tym momencie tego czasu może być za mało, ale wszystko jest możliwe. Terminy Walnego Zgromadzenia i nadzwyczajnej sesji Rady Miasta się co prawda pokrywają, ale można je pogodzić. Obrady Walnego Zgromadzenia będzie trzeba prowadzić, czekając na decyzje Rady Miasta. Dojdzie do tego oczywiście tylko wtedy, jeśli niemieccy inwestorzy przyjmą naszą kontrpropozycję.

Wszystko to jest na styk. W takiej sytuacji zawsze coś może “nie zagrać” - czy to w sprawach technicznych, czy natury prawnej, ale miejmy nadzieję, że wszystko zakończy się dobrym finałem. Tutaj mały kamyk do ogródka pana prezydenta. Pismo od niemieckich właścicieli otrzymał w czwartek późnym popołudniem. Z tłumaczeniem zeszło służbom prezydenta aż pięć dni. Uważam, że to trochę długi okres. Gdyby ten termin przyspieszył, byłoby prościej.

A co jeśli pójdzie coś nie tak? Jest jakiś plan B?

- Tym najgorszym scenariuszem jest oczywiście złożenie wniosku o upadłość Spółki. To plan B, którego wszyscy chcielibyśmy uniknąć. Niemieccy inwestorzy złożyli miastu propozycję zmian właścicielskich, w środę mailowo trafiła do nich kontrpropozycja ze strony miasta. Negocjacje trwają. Poczekajmy na decyzję i odpowiedź inwestorów, tj. rodziny Hundsdorferów.

Wiadomą rzeczą jest to, że jeśli termin sesji jest już ustalony, to zawsze można porządek obrad uzupełnić o jakieś dodatkowe punkty. To pozwala nam, aby elastycznie podejść i skorygować ofertę w jedną lub drugą stronę - w zależności, jak postąpi inwestor i jakie sygnały będą płynęły ze strony radnych. Mamy na to jeszcze czas, choć dużo zostało już zmarnowane. 

Jeżeli list tłumaczy się pięć dni, to jest to tyle, ile ja potrzebowałem na zwołanie sesji Rady Miasta. Moim zdaniem dzieje się zbyt wiele rzeczy, które nie powinny mieć miejsca. Mamy jednak, można powiedzieć, do czynienia z pożarem, więc najpierw go ugaśmy, a potem zastanówmy się, kto go spowodował i co zrobić, aby więcej do niego nie dopuścić. Nie do końca cała ta akcja ratunkowa Korony idzie tak, jak ja bym sobie tego życzył. Trzymam jednak kciuki i wierzę w jej powodzenie. Czas na gruntowną ocenę tej sytuacji i wyciągnięcie wniosków na przyszłość przyjdzie później.

Sierpień miał być miesiącem wolnym dla radnych. Nie było w planach żadnych obrad. Nie powoduje to problemu? 

- To powoduje niestety większe koszty. Jeśli nie ma w sierpniu obrad sesji Rady Miasta, to nie ma potrzeby wypłacania radnym, poza prezydium, tzw. diety. Analizowałem to dosyć mocno z prawnikami miejskimi, panią wiceprezydent, sekretarzem, panią skarbnik oraz szefami klubów i doszliśmy do wniosku, że nie ma innego rozwiązania. Aby nie narazić się na zarzut nielegalności podejmowanych uchwał, przy tak emocjonujących decyzjach, jakie mogą zapaść na sesji Rady Miasta, musieliśmy to zrobić w terminie sierpniowym. 

W BIPie pojawiły się już uchwały, nad jakimi radni będą debatować na Nadzwyczajnej Sesji. To szczegóły przejęcia przez miasto 72% akcji klubu.

- Uchwały te oczywiście w jakiś sposób korespondują z propozycją, jaka została od nas skierowana do niemieckiego inwestora. Dwie z nich to uchwały budżetowe miasta Kielce, a dwie kolejne odnoszą się do warunków przejęcia akcji klubu. Miasto zakupi 72% akcji Korona S.A. za złotówkę, zobowiąże się też do podniesienia kapitału spółki o 4 mln 955 tys. złotych. Te dwa warunki będą omawiane przez radnych. Do samych szczegółów tej propozycji nie chcę się odnosić, bo nie sprzyja to negocjacjom. Wcale nie jest powiedziane, że radni za tymi punktami zagłosują, dlatego należy się jeszcze chwilę wstrzymać z komentarzem. 

Wskazują one jednak, jaka jest wola uczestników wtorkowego spotkania. Nie było na nim wszystkich radnych, ale debatowali reprezentanci wszystkich klubów. Wydaje się, że większość radnych, którzy byli na spotkaniu i wypowiadali się też za swoich znajomych, jest za propozycją złożoną przez pana prezydenta. Ale jak będzie? Zobaczymy. Na tę chwilę nie znamy jeszcze odpowiedzi strony niemieckiej i nie wiemy, jak Korona ma być zarządzana w przyszłości. Nie wiemy również, jak widzi to pan prezydent i jak chce współpracować chociażby z największym sponsorem klubu - Suzuki Motor Poland. 

O obecność głównego sponsora w klubie możemy chyba być spokojni. 

- Piotr Dulnik, prezes Suzuki, oferował swoją dużą pomoc i uważam, że należałoby z niej skorzystać i jeszcze bardziej związać go z klubem. Odbyłoby się to z wielką korzyścią dla Korony Kielce. To wysokiej klasy menedżer i warto byłoby, aby był jeszcze mocniej zaangażowany w klub - na przykład poprzez obecność w Radzie Nadzorczej. Przypomnę, że jest to rola społeczna i tak samo było za moich czasów. Jej członkowie nie pobierają wynagrodzenia. Jeżeli pan Piotr Dulnik dalej by podtrzymywał taką wolę wejścia w Radę Nadzorczą, a byłaby na to zgoda pana prezydenta, byłoby to wspaniała sprawa. Z takim autorytetem menedżerskim i umiejętnościami zarządzania wielkimi przedsiębiorstwami mógłby bardzo pomóc w zarządzaniu Koroną i decydowaniu o tym, jak klub powinien funkcjonować.

Chyba nie bez powodu pan o tym mówi. W kuluarach można usłyszeć, że to właśnie prezes Suzuki stara się znaleźć dla klubu nowego inwestora. 

- Część informacji mogę potwierdzić, ale część to na tę chwilę spekulacje. Pan prezes Dulnik wyraził chęć współpracy z Koroną Kielce oraz wejścia w struktury Rady Nadzorczej, aby merytorycznie wspierać ten projekt. Podczas ostatniej naszej rozmowy zapewnił, że jest skłonny utrzymać finansowanie Korony Kielce w I lidze na takim samym poziomie, jak czynił to, kiedy Korona grała w Ekstraklasie. Myślę, że korzenie i patriotyzm lokalny pana Piotra Dulnika dają o sobie znać. Nie zapominajmy, że zarówno on, jak i jego małżonka, pochodzą z Kielc. Uważam, że gdybyśmy nie wykorzystali tego potencjału, będziemy tego żałować w przyszłości. Na spotkaniu rozmawialiśmy telefonicznie z prezesem Suzuki. Prezes Suzuki upoważnił mnie, aby jego stanowisko przedstawić i to nie jest żadna tajemnica.

Jeśli natomiast chodzi o poszukiwania inwestora, jaki mógłby przejąć udziały w spółce już po nabyciu całego pakietu przez miasto… Pan Piotr Dulnik powiedział, że kontaktował się z nim jeden zainteresowany inwestor. Ale nikt poważny - tak samo prezes Suzuki - nie obieca, że za tydzień będziemy mieli w klubie nowego inwestora, bo byłoby to niepoważne i nierozsądne. Trzeba zbadać spółkę i mieć wizję, jak ma ona funkcjonować oraz na jakich warunkach ma się odbywać współpraca z miastem. Pamiętajmy, że umowa na promocję poprzez sport, jaka wiąże Koronę Kielce z miastem, wygasa w przyszłym roku. Trzeba się spodziewać, że nowy inwestor będzie oczekiwał nowej umowy z miastem. 

I być może tym razem przygoda z inwestorem nie zakończy się źle… 

Osobiście przede wszystkim liczę na to, że wokół Korony jest wielu pozytywnych ludzi, którzy posiadają chęci i warsztat merytoryczny. A z takich ludzi trzeba skorzystać. Na takich ludziach - patriotach lokalnych, którym klub leży na sercu - trzeba polegać. Nie mam takich wątpliwości co do prezesa Suzuki. Jego firma jest zaangażowana w wiele dyscyplin sportowych. Ostatnio zorganizowała galę bokserską, która nie bez powodu odbywała się w Kieleckim Centrum Kultury. Korzystajmy z tych ludzi najlepiej, jak tylko możemy. 

Miasto przejmie Koronę troszeczkę w ciemno? Na audyt nie ma czasu, a polegamy w zasadzie na raportach finansowych posiadanych przez pana Pawła Gągorowskiego oraz wiedzy prezesa Marka Paprockiego. 

Nie do końca. Nie chciałbym dolewać oliwy do ognia, dlatego nie będę komentował misji pana Pawła Gągorowskiego w Radzie Nadzorczej Korony. Ktoś może powiedzieć, że miał tylko jeden głos. Ale kiedy ja byłem w Radzie Nadzorczej i też miałem tylko jeden głos, nie miałem nigdy problemów z dostępem do dokumentów. Plan, jaki nakreśliłem z prezesem Paprockim, na dłuższą metę przyniósł pozytywne skutki. Kiedy w lutym odchodziłem z Rady Nadzorczej, to po poprzednim półroczu Korona miała milion złotych zysku. Ostatecznie klub zakończył rok obrotowy stratą półtora miliona złotych. Przypomnę, że w realizowanym wtedy  trzyletnim planie poprawy finansów kluby zakładaliśmy stratę w wysokości 4 milionów, a ostatecznie była o 2,5 mln mniejsza. Można powiedzieć, że tandem: Maciej Bartoszek i prezes Marek Paprocki stanął na wysokości zadania oraz te cele, które zakładaliśmy, realizował.

Pamiętam, jak ogłosiłem wraz prezesem Markiem Paprockim plan, to większość obserwatorów pukała się w głowę, bo Korona przynosiła wcześniej średnio blisko 10 milionów straty rocznie. Zaczęliśmy wprowadzać program naprawczy. Radni z uśmiechem i przekąsem słuchali moich słów jako przedstawiciela miasta w Radzie Nadzorczej klubu. Mówili, że to niemożliwe, aby klub ratować, inni twierdzili, że najlepiej go – mówiąc kolokwialnie - “zaorać”. Okazało się, że można racjonalnie zarządzać klubem i jego finansami. Zarówno Marek Paprocki, jak i Rada Nadzorcza stawali na wysokości zadania. Nie jest przypadkiem, że akurat wtedy znalazł się inwestor niemiecki. Kto by chciał wchodzić do spółki, która ma 7-8 milionów straty?

Jeśli chodzi o wyniki finansowe na zakończenie tego sezonu, biegli rewidenci właśnie go badają i zapewne na koniec w sierpnia będziemy wszystko wiedzieć. To nie jest odległy czas. 

Uważam, że prezes Marek Paprocki przedstawia prawdziwe dane - zawsze podczas naszej 2-letniej współpracy tak było. Jestem w 99,99% pewien, że przedstawiane nam przez niego dane są rachunkowo poprawne. Na wielu spotkaniach z radnymi, komisjach, sesjach Rady Miasta czy nawet w rozmowach z dziennikarzami przedstawiał wiele danych, które niekoniecznie wszyscy chcieliby słyszeć. Nie przedstawiał tylko pozytywów, ale mówił wprost tak, jak jest. 

Takim pozytywnym aspektem jest też obecność w tych rozmowach Macieja Bartoszka. Z jednej strony trener, ale z drugiej człowiek bardzo mocno angażujący się w sprawy finansowe i organizacyjne klubu. 

Zdecydowanie. Pamiętam, jak trener Bartoszek w październiku 2016 roku przyszedł do klubu. Korona była wtedy czerwoną latarnią i zastanawialiśmy się, na ile kolejek przed końcem sezonu zleci z ligi. Skończyło się na piątej pozycji. Szkoleniowiec został wtedy trenerem roku Ekstraklasy. To bardzo dobry motywator, trener, człowiek, który bardzo mocno angażuje się w losy klubu. Widać, że ma żółto-czerwone serce. Pan Kamil Kuzera, jego asystent, tak samo. Ma bardzo duży autorytet wśród piłkarzy, którzy pamiętają czasy “Bandy Świrów”. Uzupełnieniem duetu Maciej Bartoszek i prezes Marek Paprocki był właśnie Kamil Kuzera. Dziś historia zatoczyła koło. 

Obecnie można tylko żałować, że trener Maciej Bartoszek wrócił do klubu tak późno, kiedy akcjonariusze nie mogli już dojść do porozumienia. Nie chcę wnikać, kto zawinił. Mógłbym tę winę miarkować, ale nie chcę już tego robić. Od listopada klub pozostaje tak naprawdę bez żadnego finansowania, bez żadnej kroplówki od miasta lub inwestorów - czy to w formie podniesienia kapitału, czy też w formie pożyczek. Była oczywiście wypłata pieniędzy z promocji poprzez sport, która została przyspieszona, ale wcześniej… była opóźniona. Trudno w takich okolicznościach wymagać dobrych wyników sportowych, jak trzeba było radykalnie ciąć koszty. Nikt nie może jednak powiedzieć, że trener Maciej Bartoszek nie wykonał tytanicznej pracy. Mimo, że Korona spadła, mecze pod jego wodzą bardzo dobrze się oglądało. Cieszy, że dopuścił do składu kilku zawodników z młodszego pokolenia. Nikt nie powie, że Korona nie walczyła. Brakowało oczywiście jakości niektórym piłkarzom, ale sam trener cudów zrobić nie mógł w tak krótkim czasie. Od cudów to są inni na tym świecie... 

Za dwa dni kończy się kontrakt trenera i wielu pracowników. 

Byłbym bardzo zadowolony, gdyby udało się zatrzymać trenera w klubie. Maciej Bartoszek ma bardzo dobre relacje z Markiem Paprockim i to nie przypadek, że we dwójkę pojawili się na spotkaniu z radnymi i razem współpracują. To nie przypadek, że w sztabie szkoleniowym jest Kamil Kuzera. Jeśli damy tym ludziom szansę, to jestem pewien, że nie będziemy wstydzić się za wyniki sportowe. OK - drużyna będzie musiała zostać diametralnie przebudowana, skład się znacznie zmieni, bo wielu zawodników nie będzie czekać, tylko będą szukać nowych klubów. Ale jestem dobrej myśli. Zabraknie choćby Marcina Cebuli, który znalazł już nowy klub i będzie grał w Rakowie Częstochowa. Szkoda, że odszedł, bo był to kluczowy zawodnik zespołu, ale rozumiem tę decyzję. Grać w pierwszej lidze, a w Ekstraklasie, to różnica. Należy to uszanować. Mam nadzieję, że szybko wrócimy do elity. Dajmy tym ludziom czasu, nie przeszkadzajmy. Wyznaczajmy im cele, rozliczajmy ich z tego, a efekty same przyjdą. Tych ludzi nie trzeba pilnować, bo są mocno zmotywowani. Oddają Koronie serce i to moim zdaniem najlepsza ekipa, jaka była w Koronie Kielce.

Nie był pan zaskoczony brakiem jedności w zarządzie Korony pomiędzy prezesem Krzysztofem Zającem i wiceprezesem Markiem Paprockim? 

Zarząd był dwuosobowy. W lutym 2019 kompetencje poszczególnych członków zarządu, zostały ściśle określone poprzez decyzje Rady Nadzorczej. Za pion sportowy odpowiadał pan Krzysztof Zając, więc pan Marek Paprocki mógł się zgadzać lub nie, ale decyzje podejmował kto inny. To wynikało bezpośrednio z jednogłośnej decyzji Rady Nadzorczej, w której był m.in. przedstawiciel miasta. 

Gdzie w takim razie szukać problemu? 

Ryba psuje się od głowy. Jeżeli właściciele nie mogli dojść do porozumienia, to trudno, aby firma była super zarządzana i aby były dobre wyniki. To tak nie działa. Ważne, aby wyciągnąć wnioski i nie dopuścić do popełniania błędów w przyszłości.

Rozmawiał: Mateusz Kaleta

fot: Grzegorz Ksel, Kamil Suchański (archiwum prywatne)

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

j.2020-07-30 12:03:47
Jak jest? Jak nie ma.
Marcin2020-07-30 12:19:23
Powinno być pod artykułem: Sfinansowano ze środków komitetu wyborczego kandydata na prezydenta.
Ja2020-07-30 12:20:15
pewnie chodzi mu o miasto- większej firmy na naszym rynku nie ma :) a że ci co rządzą nie odpowiadają za wydawane środki to lepszego inwestora nie znajdziemy :)
Rafson2020-07-30 12:23:11
Wenta zwlekał pięć dni z odpowiedzią więc zapewne Niemcy będą zwlekać jeszcze dłużej. Nie rozumiem jak tłumaczenie papierów może trwać pięć dni gdy zwykle zajmuje to max jeden.
@Rafson2020-07-30 12:32:49
Bo za mało zapłacili tłumaczowi. Poza tym, widać jak im zależy.
waddle2020-07-30 12:58:56
Proces nie przebiega tak jak bym sobie tego zyczył? A kim ty człowieku jesteś żeby sobie cokolwiek życzyć? Mieliście ratować Koronę bez polityki a tu artykuł sponsorowany z lanserem w roli głównej
@Rafson2020-07-30 13:01:40
A prezydent przypadkiem nie ma obywatelstwa niemieckiego.TO tak jakby Duda dawał do tłumaczenia to co mu napisze prezes;)
@Rafson2020-07-30 13:02:52
Dlaczego zakładasz, że Niemcy będą zwlekać (tłumaczyć) aż 5 dni?
PL2020-07-30 13:08:27
Dla miasta obecna sytuacja negocjacyjna jest wysoce niekomfortowa ze względu na brak czasu. A tłumaczenie pisma przez 5 dni kalendarzowych (!) działa jeszcze bardziej na niekorzyść miasta.
Mac2020-07-30 13:09:12
A ja coś dziwnie mam wrażenie, że to wszystko to tylko nasze życzenia, które nie mają podstaw do pozytywnego myślenia bo zakładamy że rodzina z Niemiec szybko zareaguje i podejmie rozmowy, niby na jakiej podstawie tak zakładamy. Ciekawe czy odczytali maila bo śmiem twierdzić że z tym mogą być problemy a co dopiero na sfinalizowanie transakcji. Mam nadzieję że się mylę.
Filip2020-07-30 13:14:02
Co tu mowic o nowym inwestorze. Na ta chwile to trzeba wydrzec 72% udzialow od Niemcow ktorzy narobili balaganu wraz z pseudo zarzadem. Trzeba rozliczyc tez ludzi ktorzy narobili dlugow. Trzeba oczyscic Korone z nieuczciwych ludzi i postawic im zarzuty.
JA2020-07-30 13:44:34
ciężko się czyta artykuły sponsorowane czy tez promując tą a nie inną osobę. Kółko wzajemnej adoracji :(
OLO2020-07-30 14:04:51
W pierwszej kolejności należy podziękować za współpracę Paprockiemu, to może coś z tego będzie.A dlaczego?
Odpowiadam:3 lata na gigant stracie i wdrożenie nieudolnego programu naprawczego. Pozostawienie w KLUBIE tego Pana grozi kolejnym niewypałem pzdr
radek2020-07-30 14:06:21
jak patrzę i słucham Wenty oraz Suchańskiego, to jakoś bardziej wierzę temu pierwszemu...
Domingos2020-07-30 14:06:44
Pismo przyszło we czwartek wieczorem, przetłumaczone na poniedziałkową sesję, więc tak naprawdę z dnia na dzień roboczy.

Suchański to znany świętokrzyski bajkopisarz, więc bierzcie ludzie poprawkę na to co mówi.
Greg2020-07-30 14:24:35
Skoro Pan Suchański taki manager to niech bierze Koronę za złotówkę i zarabia na niej. Każdy tylko umie się lansować za nie swoje pieniądze.
REDAKCJA @JA2020-07-30 14:32:40
Mamy w swoim gronie kilka firm, które z nami współpracują na płaszczyźnie B2B, ale wśród nich nie ma Pana Przewodniczącego Kamila Suchańskiego. Choć oczywiście zapraszamy serdecznie każdego zainteresowanego do współpracy z naszym portalem, który każdego miesiąca notuje pół miliona odsłon :) Niemniej każdy artykuł sponsorowany musielibyśmy oznaczyć, że ma on charakter komercyjny.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy miłego dnia :)
Rafson2020-07-30 15:03:14
Zakładam, że Niemcybędą robić pod górkę bo robią to cały czas więc dlaczego miało by się coś zmienić? Tym bardziej, że znowu Wenta się nie popisał.
Real2020-07-30 16:18:01
jak trzeba być nieszczelnym żeby po trzech latach prowadzenie biznesu doprowadziło się Koronę do spadku i jeszcze chca pieniądze za ten wyczyn. Skadal i rozbój w biały dzień. Prokuratur i to szybko bo zrobią sobie papiery za są Warjaci.
Miś2020-07-30 16:36:47
Dlaczego Kamil Suchański kłamie. Kompetencje członków zarządu są określone w umówię (statucie) spółki Korona. Przy dwuosobowym zarządzie wszystkie umowy (w tym kontrakty trenerów i zawodników, umowy pożyczki itd.) muszą zaakceptować i podpisać obaj członkowie Zarządu. Czym innym jest prowadzenie rozmów, a czym innym podpisywanie umów. Panie Przewodniczący RM to ABC kodeksu handlowego
mieszkaniec Kielc2020-07-30 17:09:59
PANIE SUCHAŃSKI CO PAN ZROBIŁ DLA KIELC,CHCE PAN IGRZYSK
TO PROSZE SOBIE KUPIC KLUB A LUDZIOM DAC SPOKOJ Z TYM LANSOWANIEM
@JA2020-07-30 17:16:55
Taki wywiad to powinien być przeprowadzony z ale z Wiceprezesem Rady Nadzorczej Korony S.A Pawełem Gągorowskim. Widać, komu bardziej zależy na klubie…
do Redakcji2020-07-30 17:24:29
Brakło następujących pytań:
Dlaczego podczas wtorkowego bardzo ważnego spotkania dalszego istnienia klubu nie pojawił się prezydent Bogdan Wenta albo przedstawiciel prezydenta w radzie Nadzorczej Paweł Gągorowski.
- Ponieważ obaj panowie w tym czasie wybrali urlopy…
Czy leci z nami pilot?2020-07-30 17:35:34
Według Kalendarza Prezydenta Miasta Kielce, Bogdan Wenta w dniach 27-31.07.2020 przebywa na urlopie.

Wiceprezes Rady Nadzorczej Paweł Gągorowski również urlop.
@waddle2020-07-30 17:41:00
Kamil Suchański jest Przewodniczącym Rady Miasta Kielce. Do jego obowiązków należy m.in. przygotowanie projektów uchwał, więc z czym masz problem?
kk2020-07-30 17:41:28
Może szanowna redakcja napisze kto dzisiaj trenował , ilu zawodników możemy pozyskać , a nie pisać to samo przez cztery dni . Cebula , ty , Żubrowski tam , co mnie oni teraz obchodzą , zacznijcie pisać o terażniejszości , a Wy cały czas otym co nie istotne .
dos2020-07-30 17:50:28
Tytuły z Echa Dnia:

11.01.2019 „Zmiana w Radzie Nadzorczej Korony. Paweł Gągorowski za Artura Sobolewskiego”. Na wniosek przewodniczącego Rady Nadzorczej Dirka Hundsdörfera, Paweł Gągorowski został wiceprzewodniczącym rady.

9.09.2019 „Paweł Gągorowski, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Korony, o sytuacji klubu, polityce kadrowej, odwołaniu Lettieriego”.

26.07.2020 „Korona Kielce. Członek Rady Nadzorczej Paweł Gągorowski mówi o problemach klubu, decyzji niemieckiego udziałowca i piśmie do miasta”.

Jak widać „na załączonych tekstach” występuje medialne umniejszanie roli w Radzie Nadzorczej Korony, faktycznego Wiceprzewodniczącego (wg aktualnego BIP).
LukD2020-07-30 18:06:12
No i po co właśnie te "kamyczki" Panie Kamilu??? To nie jest czas i miejsce, żeby robić takie wyjazdy w kierunku p. Wenty czy p. Gągorowskiego. Za chwilę będziecie patrzeć sobie w oczy i ze sobą rozmawiać, bo wierzę, że całej trójce dobro Korony leży na sercu. Więc apeluję do Pana o zawieszenie lokalnych sporów politycznych do czasu pomyślnego zakończenia sprawy wykupu akcji od Niemców!
PDK2020-07-30 19:17:12
Gonić tego Mareczka razem z Ewelinka jego klubowa laleczka od czarnej roboty. Nie zapominając o pani kasi od sniadanek. Dopiero wtedy Bartoszek ze swoim sztabem będą mogli wyciągnąć ten statek z bagna. Powodzenia Maciek
Prezes Kozłowski2020-07-30 19:27:26
Wreszcie Pan Michał Sołowow bierze Koronę. Dziękujemy
IF2020-07-31 00:02:58
Inwestor z Senegalu czy Wanna Li ?
2342020-07-31 09:57:30
czy gł. księgową w klubie jest była księgowa z rejonowego przedsiębiorstwa zieleni?
CKodPOKOLEŃ2020-07-31 10:02:13
Miasto nie powinno finansować wielomilionowymi dotacjami prywatnego klubu sportowego, gdzie wypłaca się astronomiczne jak na krajowe i regionalne realia wynagrodzenia. A w tym samym momencie nie ma środków na podstawowe zadania administracyjne czy inwestycyjne.

Ostatnie wiadomości

500 tysięcy złotych ma trafić z rezerwy budżetowej prezydenta Bogdana Wenty na konto Industrii Kielce. W poniedziałek doszło do spotkania urzędników, szefów klubów radnych Miasta Kielce oraz przedstawicieli klubu, a więc Bertusa Servaasa i Mariana Urbana.
W miniony weekend zawodnicy kieleckiej Akademii Muay Thai stoczyli pojedynki na dwóch imprezach: Superlidze K1 w Bieruniu oraz na Międzynarodowym Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu w Opatowie.
W środę Polski Związek Piłki Ręcznej ogłosi nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Głównym kandydatem do zastąpienia zwolnionego Patryka Rombla jest były zasłużony kadrowicz.
Żółto-czerwoni w kwietniu rozegrają aż trzy spotkania na Suzuki Arenie i wszystko wskazuje na to, że będą to starcia niezwykle istotne w kontekście utrzymania na najwyższym szczeblu rozgrywek. Klub przygotował specjalny pakiet.
Marcus Godinho trafił do Korony Kielce zimą tego roku. W stolicy województwa świętokrzyskiego spędził już przeszło 2 miesiące. Jak po takim czasie ocenia nowe środowisko, klub, kolegów z drużyny i naszą ligę? Na te pytania odpowiedział w materiale klubowej telewizji żółto-czerwonych.
Zawodnicy trenera Pawła Sieczki awans wywalczyli dzięki zwycięstwu w tabeli Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych, podczas gdy podopieczni trenera Pawła Grecaka promocję osiągnęli w trakcie turnieju barażowego.
Prawdopodobnie drugiego takiego zestawienia w całym świecie piłkarskim można ze świecą szukać. Od 2018 roku Korona nie potrafi ograć Miedzi, tak samo jak Miedź nie potrafi ograć Korony. Ten trend może się zmienić już w najbliższą sobotę.
Wielka gratka dla fanów sportów rowerowych. Już 1-2 kwietnia odbędą się IV Zawody o Puchar Telegrafu Kielce. Wciąż można się zapisać.
Gino Lettieri znalazł swoją trenerską przystań w litewskim FK Panevezys. Jednak jak zdradził sam zainteresowany w rozmowie z portalem 4-4-2, w ostatnich tygodniach otrzymał ofertę pracy w Lechii Gdańsk. Były szkoleniowiec Korony odmówił, a włodarze klubu z Pomorza postawili na Hiszpana, Dawida Badię.
Zaczęło się małym rozczarowaniem, ale z meczu na mecz zadowolenie kibiców rosło. Finalnie, z dziesięciu przedstawionych projektów, które rywalizują w ramach rozgrywek Polish Kit League, największym uznaniem cieszą się dwa z nich – prezentujemy komplet potencjalnych koszulek Korony Kielce na przyszły sezon.
Korona II Kielce przegrała na własnym boisku z Podlasiem Biała Podlaska 1:2 w meczu 21. kolejki III ligi. Na boisku w szeregach złocisto-krwistych pojawiła się liczna grupa piłkarzy pierwszego zespołu. Jedynego gola dla "dwójki" strzelił właśnie jeden z nich – Adam Deja.
Za nami druga edycja głosowania, w którym kibicie Korony Kielce mogli wybrać wzór szalika na 50-lecie istnienia klubu. Z pięciu dostępnych opcji wybrano jeden zwycięski projekt.
Zawodniczki Suzuki Korony Handball pokonały na wyjeździe 24:16 JKS San Jarosław. Podopieczne Pawła Tetelewskiego wywiązały się z roli faworytek.
Suzuki Korona Handball już w sobotę zmierzy się z przedostatnią drużyną w tabeli. Podopieczne Pawła Tetelewskiego powalczą o obligatoryjny komplet punktów z JKS-em San Jarosław.
Za nami pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. Grało osiem zespołów, a w tym czasie Barca, Industria Kielce, PSG i Magdeburg odpoczywają czekając na komplet wyników. Polska zachowuje szanse na dwóch reprezentantów w ćwierćfinale tych elitarnych rozgrywek.
Poznaliśmy dokładny terminarz 1. kolejki Polish Kit League, a co za tym idzie, dokładne pory ukazania się projektów trzeciej koszulki Korony Kielce na sezon 23/24. Kibice wybiorą nowy trykot żółto-czerwonych spośród dziesięciu propozycji.
Czwartek na Suzuki Arenie przebiegł pod znakiem pracy nad murawą, która mocno ucierpiała podczas meczu z Radomiakiem Radom. Konieczna była wymiana części nawierzchni, która z pewnością nie zdołałaby się w naturalny sposób zregenerować do kolejnego spotkania.
Arcyważny miesiąc przed Koroną Kielce. W kwietniu możne się wiele wyjaśnić, jeśli chodzi o losy żółto-czerwonych w PKO Ekstraklasie. Kluczowe okażą się mecze na własnym boisku. Podopieczni Kamila Kuzery rozegrają na własnym stadionie w tym czasie aż trzy pojedynki. Z tej okazji klub przygotował specjalną promocję dla kibiców, którzy mogą nabyć bilety na te wydarzenia w specjalnym trójpaku.
– Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło rozstrzygnięcie „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022”. Wnioski złożone przez Gminę Kielce i Gminę Nowiny zostały rozpatrzone pozytywnie, a tym samym obiekty, z których korzysta Korona Kielce zostaną zmodernizowane – czytamy na oficjalnej stronie żółto-czerwonych.
Industria Kielce pokonała w prognozowany sposób Azoty Puławy 31:21, choć nie uniknęła błędów, zwłaszcza w pierwszej połowie meczu. Te doprowadziły ją do nawet trzech trafień na minus. Po zakończonym spotkaniu postawę zespołu ocenił Krzysztof Lijewski i Dylan Nahi.
Już tylko dziewięć spotkań pozostało do zakończenia bieżącego sezonu PKO Ekstraklasy. Po tej serii już na 100 procent będziemy wiedzieć, czy Korona Kielce 50-lecie będzie świętować w piłkarskiej elicie. Poznaliśmy właśnie termin ostatniego spotkania żółto-czerwonych.
Kielce odpoczywają, Europa gra dalej. Ważą się losy uczestników Ligi Mistrzów, którzy grają o awans do ćwierćfinału tych elitarnych rozgrywek. Industria Kielce już tam czeka na zwycięzcę dwumeczu Telekom Veszprem - Pick Szeged. Pierwsze starcie niespodzianki nie przyniosło.
Obiekt przy ulicy Ściegiennego 8 w Kielcach doczeka się przebudowy! To jednak nie wszystko, bo w pobliskich Nowinach powstaną dwa kolejne boiska, z których będą korzystać między innymi dzieci trenujące w ramach Akademii Korony.
Industria Kielce pokonała Azoty Puławy. Kielczanie przed przerwą przegrywali już nawet trzema golami, ale ostatecznie weszli na wyższy poziom i odpowiednie tory, które zaprowadziły ich do zwycięstwa 31:21.
Już 24 marca startuje sezon Polish Kit League, a więc rywalizacja grafików, którzy na tapet wezmą trzeci komplet strojów Korony Kielce na sezon 2023/2024.
Kwietniowa kampania Korony Kielce obfitować będzie w spotkania PKO Ekstraklasy. W tym miesiącu żółto-czerwoni zagrają pięć meczów. Dokładne terminy czterech z nich są już dobrze znane.
Ireneusz Pietrzykowski został nowym trenerem trzecioligowej Stali Stalowa Wola. Były szkoleniowiec ŁKS-u Łagów powalczy na Podkarpaciu o sukces, którego nie udało się osiągnąć na kielecczyźnie, a więc awans do II ligi.
Wieloletnia praca i profesjonalizm docenione. Pracownik Miejskiego Ośrodka Sportu w Rekreacji w Kielcach, Robert Łataś, został nowym prezesem Polskiego Stowarzyszenia Greenkeeperów.
– To jest bardzo ważny dzień dla klubu. Sprawdzałem przed konferencją i jeśli się nie mylę, to dotychczas nigdy Korona nie miała tak dużego sponsora i tak ważnej marki, jaką jest Enea – mówi prezes kieleckiego klubu, Łukasz Jabłoński.
Spotkanie między Pogonią Szczecin, a Koroną Kielce, zakończyło się bezbramkowym remisem. Tak samo rozstrzygnięcia nie ma na szczycie naszej sondy, w której tym razem udział wzięło przeszło 500 osób.

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group