PGE VIVE Kielce przegrało z Orlen Wisłą... na trybunach

04-04-2020 14:09,
Mateusz Kaleta

Mecze PGE VIVE Kielce były w tym sezonie najchętniej oglądanymi przez kibiców. W TOP3 spotkań, które zgromadziły na trybunach najwięcej fanów, wszystkie są udziałem mistrzów Polski. Co ciekawe jednak - według oficjalnej frekwencji, kielczanie przegrali w tej klasyfikacji ze swoimi odwiecznymi rywalami zza miedzy. To właśnie "święta wojna" w Płocku była tą najchętniej oglądaną w tym sezonie.

PGNiG Superliga podzieliła się statystykami z meczów, które obejrzało z trybun najwięcej osób. I choć w tej klasyfikacji znów wielokrotnie przewija się kielecki klub, tak jednak liderem pozostaje... Orlen Wisła! To "Nafciarze" zgromadzili w swojej hali największą liczbę kibiców na jednym meczu w tym sezonie i jest to właśnie szlagier z PGE VIVE Kielce. Wygraną przez płocczan jedną bramką "świętą wojnę" oglądało z trybun Orlen Areny 4200 osób.

REKLAMA

Zgodnie z oficjalnymi statystykami, rewanżową potyczkę w Hali Legionów śledziło o sto kibiców mniej - 4100. Trzecie miejsce należy do Grupy Azoty Tarnów, której spotkanie z PGE VIVE w Hali "Jaskółka" obserwowało na żywo 3500 kibiców.

Minimalne różnice w ilości kibiców wynikają oczywiście z pojemności hali. Orlen Arena pomieści więcej kibiców, niż kielecka Hala Legionów. Kielczanie mają do swojej dyspozycji łącznie 4200 miejsc - 3030 stałych orz 1070 dostawianych. W przypadku płocczan, liczba ta jest większa o ponad tysiąc. Orlen Arena pomieści 5492 widzów, z czego 5029 miejsc jest stałych. 

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group