Bartoszek zwolennikiem zakończenia sezonu i powiększenia ligi. Ale z drugiej strony...

23-03-2020 17:37,
Mateusz Kaleta

- Z jednej strony zakończenie rozgrywek byłoby najlepszym możliwym rozwiązaniem. Z drugiej jednak każdy dzień meczowy to wpływy do klubu określonych pieniędzy. Piłkarze cały czas mają ważne kontrakty, a kluby nie mają obecnie żadnych wpływów. To trudna sytuacja - mówi Maciej Bartoszek, trener Korony Kielce.

Przychodząc do Korony, 44-letni szkoleniowiec nie spodziewał się, że poprowadzi zespół raptem tydzień. Trenerem żółto-czerwonych został 6 marca, trzy dni później Korona pod jego wodzą odniosła zwycięstwo nad ŁKS Łódź, a kilka dni później rozgrywki zostały przerwane i zawieszone. Obecna sytuacja jest dla Korony bardzo trudna, bo drużyna znalazła się w strefie spadkowej i nie może być pewna swojej przyszłości. Piłkarze co najmniej do końca marca będą trenować indywidualnie.

REKLAMA

Przez cały czas głośno dyskutuje się nad możliwymi rozwiązaniami. Swój pomysł ma także Maciej Bartoszek. Skłania się on do utrzymania wszystkich drużyn w lidze i powiększenia rozgrywek już od przyszłego sezonu.

- Myślę, że zakończenie rozgrywek i powiększenie ligi w kolejnym sezonie byłoby teraz najlepszym rozwiązaniem. Jestem za tym, aby wyłonić mistrza na podstawie aktualnego układu tabeli, nie wyłaniać spadkowiczów, a drużynom z pierwszej ligi, które powinny rozgrywać baraże, dać taką możliwość i w kolejnym sezonie powiększyć ligę - mówi Maciej Bartoszek.

Jest jednak jedno, bardzo ważne "ale" - finanse. Te w futbolu stanowią niebagatelne znaczenie. W tym momencie kwestia rozliczania kontraktów z piłkarzami, umów reklamowych, marketingowych, a także rekordowego w historii ligi kontraktu telewizyjnego stoi pod znakiem zapytania. Na to zwraca uwagę trener Korony Kielce.

- Zakończenie rozgrywek z jednej strony byłoby najlepsze. Z drugiej musimy jednak pamiętać, że zawodnicy mają podpisane kontrakty, niektórzy do 30 czerwca, a w tej chwili kluby nie mają żadnych wpływów. Każdy dzień meczowy to wpływy określonych pieniędzy do klasy klubu i to one w większości przekładają się na utrzymywanie tych zawodników poprzez opłacanie ich kontraktów. W tej sytuacji rodzi się pytanie, co w sytuacji, jeśli te kontrakty nie zostaną skrócone i z czego będzie można je pokryć? - zastanawia się Bartoszek.

I kwituje: - Najlepiej byłoby, gdybyśmy mogli dograć te mecze, natomiast ciężko przewidywać, co przyniesie przyszłość. Musimy liczyć się z różnymi rozwiązaniami tej sytuacji.

Zgodnie z ostatnimi ustaleniami, Ekstraklasa pozostaje zawieszona co najmniej do 26 kwietnia.

fot: Maciej Urban

Wasze komentarze

kk2020-03-23 18:45:36
Naprawdę logiczne rozwiązanie to takie aby zakończyć ten sezon bez spadku , powiększyć ligę do 18-tu i przejść na system wiosna -jesień . Wszyscy zawodnicy są przymusowo zatrzymywani w klubach , a po co . Czy to w PZPN-nie czy innych strukturach naszej kopanej każdy cwany bo idzie do domu i nawet jeśli nie ma kwarantanny to może i nad morze jechać , a zawodnikom nie wolno . Panie Boniek nie mam zamiaru nikogo obrażać lecz przyplątał sie wirus i wszyscy jesteśmy zesrani . Dlaczego się w związku opieracie aby zakończyć ten sezon bez spadków , czyżby wcześniej zapadły jakieś decyzje ?. Sytuacja w jakiej znajdują się kluby może sama doprowadzić do tego że trzeba będzie szukać na siłę klubów aby skompletować 16 lub 18 drużyn do tej waszej E-sy .
Grzesiej2020-03-23 19:20:17
Ja moge pomoc Koronie. Za darmo moge grac i oddac swe serce Koronie. Nie dla kasy ale dla sukcesow.
luka2020-03-23 19:43:02
Ja pomagam Koronie nie będę żądał zwrotu pieniędzy za karnet.
Mądry i filozof2020-03-23 21:20:04
Każdy musi sam i jesteś inteligentny. Gdzieś znajdziesz kasę, zajączku.
Pani Woźna2020-03-23 23:04:43
zakończyć sezon i rozpuścić chłopaków do domów.
Nie ma lekcji, do domu
Geniusz2020-03-23 23:05:52
I Bartoszek w tydzień uratuje Koronę od spadku, a Mirek tyle się męczył.
Zakonczyc ligę2020-03-24 01:12:47
Rozdać medale, nikt nie spada. Dwie wchodzą z 1 ligi, liga powiększona. Po co to szarpanie.
R2020-03-24 09:15:03
W Wuhan dopiero 4 dzien nie maja nowych zachorowan, czyli za 10 dni zakoncza izolacje. 3 miesiace trwalo. Jest szansza ze w polowie czerwca w Polsce wszystko wroci do normy.
kk2020-03-24 14:59:18
@R ,w takim razie róbmy wszystko z rozsądkiem abyśmy dotrwali do tego czerwca . Moim zdaniem dzisiaj wszystko schodzi na boczny tor , lecz pytam co musi się stać aby to dotarło do wszystkich . Są jednak tacy którzy drwią z tego zagrożenia .
Liga2020-03-26 12:07:28
Zakończenie sezonu, nikt nie spada, w następnym sezonie spada 5 drużyn, 2 miejsca awansują

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group