Najlepsi bilardziści Polski rywalizują w Kielcach

03-12-2019 19:30,
Mateusz Cieślicki

Ponad 100 osób przyjechało do Kielc by walczyć o medale w najważniejszej krajowej imprezie bilardowej - Mistrzostwach Polski. W Binkowski Resort stanęło 8 i od poniedziałku do piątku rywalizują na nich mężczyźni i kobiety w trzech odmianach. 

Wyłonieni w całorocznych turniejach eliminacyjnych najlepsi bilardziści walczą nie tylko o medale, ale również o przepustkę do kadry narodowej. Zwycięzcy rankingu kobiet i mężczyzn jak również drugi w rankingu panów otrzymają dodatkowo powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy, a najlepszy w całym sezonie wśród panów otrzyma dodatkowo czek na 10 tys zł. 

Łącznie rozdanych zostanie sześć kompletów medali, po trzy w każdej kategorii. Wśród faworytów są m.in. aktualni mistrzowie Europy: Mieszko Fortuński (ERG Bieruń Folie) i Karol Skowerski (Nosan Kielce), jak również obrońcy tytułów Wojciech Szewczyk (Konsalent Europool Warszawa), Mariusz Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki). Do pretendentów zaliczani są również Tomasz Kapłan (Nosan Kielce), Konrad Juszczyszyn (ERG Bieruń Folie) oraz Sebastian Batkowski (Metal Fach LP Sokólka). Wśród pań faworytką numer 1 jest dwukrotna zwyciężczyni ostatnich pucharów Europy oraz obrończyni dwóch złotych medali Oliwia Zalewska z Nosanu Kielce. Do faworytek należą również Izabela Łącka (Brzeszcze) oraz medalistka mistrzostw Europy Ewa Bąk (MUKS IKS Tarnów).

Mecze rozgrywane są od poniedziałku do piątku od 9:00 do 21:00. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Z zawodów przeprowadzona będzie transmisja na żywo ze wszystkich pojedynków na stronie Sportowej Telewizji Internetowej - www.tvsports.pl. Spotkania pokaże również ogólnopolska stacja SPORTKLUB.

Od piątku do niedzieli do rywalizacji przestąpi grupa kilkudziesięciu biznesmenów z całej Polski, którzy o medale rywalizować będą w czterech grupach.

Organizatorami imprezy są Polski Związek Bilardowy oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe. Wsparcia udzielił Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Ministerstwo Sportu.

Oficjalna strona zawodów (wyniki, listy uczestników): http://www.bilard-sport.pl/mp/aktualnosci.php

 

Transmisja VIDEO: www.tvsports.pl

 

Fanpage: http://facebook.com/mistrzostwapolskiwbilard

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group