"Nowy Palmarsson" zagra w PGE VIVE Kielce! To hit transferowy mistrzów Polski

19-11-2019 15:23,

Ogromny sukces transferowy PGE VIVE Kielce! Mistrzowie Polski wygrali rywalizację o Haukura Thrastarsona, Islandczyka, uważanego dziś za jeden z największych talentów w całej Europie! Kielecki klub we wtorkowe popołudnie oficjalnie poinformował, że 18-latek od nowego sezonu będzie bronił barw mistrzów Polski.

Islandczyk związał się z kieleckim klubem trzyletnim kontraktem, który wejdzie w życie 1 lipca 2020 roku. Thrastarson ma 190 centymetrów wzrostu i jest środkowym rozgrywającym. Urodził się 14 kwietnia 2001 roku. Obecnie gra w islandzkim klubie Selfoss, którego jest wychowankiem.

REKLAMA

Podczas rozegranych w 2018 roku mistrzostwach Europy do lat 18 został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, a wśród najskuteczniejszych graczy był trzeci. Islandczyk podczas trwającego sezonu był już w Kielcach i miał okazję poznać miasto oraz trenera Talanta Dujszebajewa. 

Radości z podpisania kontraktu z nowym zawodnikiem nie ukrywa prezes Bertus Servaas. To niewątpliwie duży sukces kieleckiego klubu, bo o 18-latka walczyły czołowe kluby Europy.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że Haukur zdecydował się związać kolejne lata kariery z naszym klubem. To ogromny talent, który idealnie wpasuje się w filozofię drużyny i będzie dla nas cennym zawodnikiem na środku rozegrania - mówi cytowany przez oficjalną stronę szef PGE VIVE.

fot: visir.is

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

tak2019-11-19 15:44:43
Super wiadomość, ekstra transfer, wpisać mu w kontrakt 10 mln euro odstępnego!gdyby znowu skusiła go jakaś barcelona czy psg to niech płacą cwaniaki!
Teraz na srodku będzie: Karacić, Islandczyk i Dani! superza Mariusza do obrony z kolei przychodzi Touran więc w obronie jeśli nie zyskamy to na pewno nie stracimy!
Dziak2019-11-19 17:23:35
Świetne wieści, które mogą też sugerować, że Bertus porozumiał się z dużym sponsorem, z którym miał mieć spotkanie ponad tydzień temu. Młody, perspektywiczny Islandczyk przy Igorze, super.
bm2019-11-19 17:51:48
Oby tylko pozyskano dodatkowego sponsora, żeby dopiąć budżet....
Baba jaga2019-11-19 18:29:49
Dlaczego 70 osób na stronie vive
Ma z tego bekę. Czyżby debilny wybór emotikonki??
@Baba jaga2019-11-19 21:05:44
Nie,że bekę,tylko,że SUPER.
tak2019-11-19 23:06:27
W grudniu ma byc ostateczne spotkanie z tym sponsorem i albo w tą albo w tą,dzisiajbartykul ukazal sie na str. radia
po2019-11-20 02:42:48
dobra decyzja, oby takich wiecej.
A może lepiej opcja 3+22019-11-20 18:02:06
18 lat, w czerwcu 19 lat + 3 lata kontraktu i w wieku 22 lat, ukształtowany, ograny, wypromowany idzie do Barcy/PSG lub innego za friko. Casus Janca.
No chyba że już po pierwszym roku będzie taką gwiazdą, że bogaci nie będą chcieli czekać jeszcze dwóch lat.
@tak2019-11-20 18:07:23
Na stronie którego radia artykuł o spotkaniu ze sponsorem? Szukałem na Radiu Kielce, ale nic nie mogę znaleźć.
Awaria2019-11-20 22:22:26
Kiedy naprawicie portal?
Olo2019-11-20 23:21:30
@tak: Radio eM.
tak2019-11-21 07:13:27
w radiu em
czesio2019-11-21 16:14:20
Na stronie Radia eM - SPORT- z 19.11. Warto przeczytać.
M.2019-11-21 17:55:41
Wywiad z Prezesem BS jest na stronie Radia em Kielce.

Ostatnie wiadomości

W ćwierćfinale Pucharu Polski Industria Kielce zmierzy się na wyjeździe z COROTOP Gwardią Opole. „Żółto-biało-niebiescy” w tej fazie zmagań spotkają się z tym rywalem po raz… trzeci z rzędu.
Średnia 2,75 gola na mecz to wynik, który rozgrzał kibiców podczas pierwszego weekendu zmagań PKO BP Ekstraklasy w 2026 roku. W 19. serii gier nie zabrakło niespodzianek.
Łączna frekwencja podczas 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy wyniosła 93 017 widzów.
W ćwierćfinale Pucharu Polski Industria Kielce zmierzy się na wyjeździe z COROTOP Gwardią Opole. – My podchodzimy do tego starcia profesjonalnie i koncentrujemy się na uzyskaniu pozytywnego dla nas wyniku – powiedział Piotr Jarosiewicz, skrzydłowy „żółto-biało-niebieskich”.
W ćwierćfinale Pucharu Polski Industria Kielce zmierzy się na wyjeździe z COROTOP Gwardią Opole. – Dwa okresy przygotowawcze w ciągu roku to dla organizmu duże wyzwanie, ale zawodnicy potrzebowali tego czasu na regenerację i wyleczenie swoich problemów zdrowotnych – powiedział Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. – Trener Zieliński tonuje zapędy i przechodzimy od meczu do meczu – powiedział po spotkaniu Xavier Dziekoński, bramkarz „żółto-czerwonych”.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. – Nie ma co ukrywać, że gole na tym stadionie smakują fajnie, ale najważniejsze jest to, że wygraliśmy – powiedział po spotkaniu Mariusz Stępiński, napastnik „żółto-czerwonych”.
To był wieczór wielkich emocji w Jyske Bank Boxen, który zakończył się koronacją Duńczyków oraz wielką radością Chorwatów. Podczas gdy gospodarze pewnie sięgnęli po złoto, „Hrvatska” wyszarpała brąz w meczu, w którym o losach medalu decydowała jedna bramka.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. Opinią po spotkaniu podzielił się trener miejscowych Marek Papszun.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. Opinią po spotkaniu podzielił się trener zwycięzców Jacek Zieliński.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. Bramki zdobyli Bartosz Kapustka (z rzutu karnego) dla „Wojskowych”, a także Mariusz Stępiński, który ustrzelił dublet dla „żółto-czerwonych”.
W weekend Kobierzyce gościły juniorskie ekipy w ramach turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski kobiet. Szczypiornistki Korony Handball Kielce potwierdziły znakomitą dyspozycję, pewnie wygrywając wszystkie trzy spotkania i z pierwszego miejsca meldując się w kolejnej rundzie rozgrywek.
Wielkimi krokami zbliża się powrót na parkiet piłkarzy ręcznych Industrii Kielce. Wicemistrzowie Polski zainaugurują wiosenne granie początkiem lutego, a plan na najbliższe miesiące jest oczywisty - zdetronizowanie Orlenu Płock i odzyskanie mistrzostwa Polski, a także jak najlepszy występ w Europie. Co czeka naszą drużynę w drugiej części sezonu 2025/26 oraz na co stać szczypiornistów z Kielc? O ocenę szans Industrii poprosiliśmy eksperta serwisu Bukmacher-Legalny, Wojciecha Szeląga.
W starciu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. Oczywiście transmisja ze starcia z ekipą „Wojskowych” przy Łazienkowskiej będzie dostępna w telewizji, a także w internecie.
W starciu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. Spotkanie będziecie mogli śledzić w naszej relacji NA ŻYWO.
Właściciel klubu oraz przewodniczący rady nadzorczej Korony Kielce Łukasz Maciejczyk był gościem „Rozmowy Dnia Polskiego Radia Kielce”. W rozmowie z Jakubem Rożkiem sternik klubu poruszył wątki związane z kulisami zgrupowania w Turcji, nowymi transferami oraz ambitnymi celami na rundę wiosenną.
Kapitalna postawa Andreasa Wolffa w bramce pomogła Niemcom ograć Chorwację, a bezbłędny Mathias Gidsel poprowadził Danię do zwycięstwa nad Islandią. Portugalczycy triumfowali zaś ze Szwecją.
Korona Kielce rozpoczęła kampanię #KoronaWKomplecie, w której promuje zakup karnetów na wiosenne mecze „żółto-czerwonych”. Do akcji włączyli się „Ambasadorzy Korony” okresu ostatnich dwóch dekad: Jacek Kiełb, Kamil Kuzera, Paweł Golański oraz Maciej Korzym.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. – Spodziewamy się naprawdę bardzo trudnego meczu, nikt nie sugeruje się tym, co działo się jesienią, czy pozycją rywala w tabeli bo to nie ma nic do rzeczy – powiedział przed spotkaniem Jacek Zieliński, szkoleniowiec „żółto-czerwonych”.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. O kwestiach kadrowych przed tym pojedynkiem szerzej opowiedział Jacek Zieliński, trener „żółto-czerwonych”.

Legia Warszawa będzie musiała radzić sobie bez jednego ze swoich kluczowych zawodników w nadchodzących miesiącach. Klub ze stolicy poinformował za pośrednictwem portalu X, że Rúben Vinagre przeszedł operację mięśnia przywodziciela i jego powrót do treningów przewidywany jest dopiero na początek maja. To istotna wiadomość również z perspektywy Korony Kielce, która już 1 lutego zmierzy się z „Wojskowymi”.
Poznaliśmy sędziego głównego spotkania 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Legią Warszawa.
Kibice Korony Kielce, którzy nie zdecydowali się na wyjazd do stolicy, będą mogli obejrzeć najbliższe ligowe starcie w wyjątkowych warunkach! W niedzielę, 1 lutego, kino Helios w Galerii Echo przeprowadzi transmisję meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym „Żółto-Czerwoni” zmierzą się na wyjeździe z Legią Warszawa.
Przed Koroną Kielce potyczka z Legią Warszawa. Co charakteryzuje ekipę Marka Papszuna?
Poznaliśmy cztery najlepsze drużyny EHF Euro 2026: do strefy medalowej awansowały reprezentacje Danii, Niemiec, Chorwacji oraz Islandii.

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group