PGE VIVE podpisało kontrakt ze skrzydłowym! To następca Blaża Janca

15-11-2019 09:19,
Redakcja

PGE VIVE Kielce jest już gotowe na wszystkie możliwe scenariusze. Niemal przesądzone wydaje się odejście po sezonie Blaża Janca, który miał już uzgodnić wszystkie szczegóły kontraktu z hiszpańską Barceloną. Prezes Bertus Servaas potwierdza, że znalazł już następcę Słoweńca. Nazwiska nie chce jednak zdradzać, ale przyznaje: - Kontrakt już podpisaliśmy.

O wszystkim poinformował portal handballnews.pl oraz kielecka Gazeta Wyborcza. Decyzja o odejściu Janca nie jest oczywiście jeszcze przesądzona, bo sam zawodnik ma czas na określenie się do końca roku. PGE VIVE jest jednak gotowe na różne możliwe scenariusze. - Podpisaliśmy kontrakt z prawoskrzydłowym, ale jest w nim zapis, że możemy się wycofać, jeżeli Janc jednak u nas zostanie – mówi prezes Bertus Servaas na łamach portalu. 

REKLAMA

I podkreśla: - Pod koniec stycznia nie pozyskalibyśmy klasowego prawoskrzydłowego. Janc jest najlepszym prawoskrzydłowym świata, ale jego następca ma dobry poziom. Potrzebujemy kogoś kto będzie grał na pozycji numer 2 w obronie, bo to ważne dla trenera Dujszebajewa – przyznaje sternik kieleckiego klubu.

Prezes klubu nie chce zdradzać jego nazwiska. Wiadomo jedynie, że to zawodnik z Unii Europejskiej. Tym samym wskazuje to, że nie będzie nim łączony swego czasu z PGE VIVE Kielce Rosjanin Daniil Shishkarev, który obecnie gra w Vardarze Skopje.

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group