Wesoły Dujszebajew przed meczem z Pogonią."Staniemy w pole i... potrenujemy"

05-09-2019 16:17,
Mateusz Kaleta

W sobotę PGE VIVE Kielce rozegra drugi mecz w nowym sezonie PGNiG Superligi. Kielczan czeka jeden z najdłuższych ligowych wyjazdów - mecz z Sandrą SPA Pogoń Szczecin. Przed tym spotkaniem kielczanom dopisują wyborne humory. - Jeszcze nie jest na tyle zimno, staniemy po drodze w pole i potrenujemy - śmieje się Talant Dujszebajew, trener drużyny. Ale po chwili dodaje z pełną powagą: - Żartuję oczywiście. Lecimy tam samolotem. 

Dla kielczan będzie to ostatnie spotkanie poprzedzone aż tygodniowymi przygotowaniami. W kolejnym tygodniu mistrzowie Polski rozpoczną już zmagania na drugim froncie, jakim jest Liga Mistrzów, a co za tym idzie będą grali mecze co trzy dni. - Wykorzystamy te ostatnie dni na wypracowanie jeszcze lepszego porozumienia na boisku - podkreśla opiekun drużyny.

REKLAMA

A co trener kielczan myśli o zespole rywala? - To stabilny przeciwnik, mający starego-nowego trenera, którego rękę mocno widać w grze zespołu. On wie, czego chce. Pogoń gra agresywnie - podkreśla trener mistrzów Polski.

Kielczanie polecą do Szczecina osłabieni, bo cały czas nie mogą liczyć na pomoc Branko Vujovicia, który co prawda rozpoczął już treningi bez maski, ale nie ma jeszcze pozwolenia lekarzy na grę w lidze. - Dopóki nie mamy zielonego światła, musimy czekać. A ono powinno nadejść już po meczu z TWH Kiel - wyjaśnia Dujszebajew.

Do dyspozycji trenera wraca za to Uladzislau Kulesz, który w meczu 1. kolejki pauzował z powodu zawieszenia z końcówki poprzedniego sezonu. Pod znakiem zapytania stoi jednak występ Arcioma Karaloka. - Wieczorem zgłosił gorączkę, cały czas jest w domu i odpoczywa. Na tę chwilę nie wiemy, czy zagra w Szczecinie - odpiera szkoleniowiec. W meczu 2. kolejki ligowych rozgrywek zabraknie też rehabilitujących się po urazach Tomasza Gębali, Daniego Dujshebaeva i Mateusza Jachlewskiego. 

Spotkanie Sandra SPA Pogoń Szczecin - PGE VIVE Kielce zostanie rozegrane w sobotę o godz. 17.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

miki +2019-09-05 18:00:59
Swego czasu dziennikarze Canal + obliczyli, że piłkarze nożni Pogoni Szczecin mają najdłuższą drogę do pokonania jeżdżąc na mecze wyjazdowe w ekstraklasie. A czyja droga na mecze wyjazdowe jest najkrótsza ? Korony Kielce.
ckk2019-09-05 20:27:57
Sponsorow raczej nie bedzie, zapowiadani od marca, w czerwcu powiedzial Bert,ze będą przedstawiani co jakos czas-jak widac...nic nie widac.
Druga sprawa Canal plus - za tydzien LM wiec raczej LM w TV nie zobaczymy!
:(:(
Mamy okolo 800 tys euro za Luke czyli na przetrwanie jakies 3 mln zl i zero transmisji w TV(na dzien dzisiejszy)
Dziak2019-09-05 21:32:08
Chyba rzeczywiście nowych sponsorów brak. Od marca było mówione przez Bertusa, że dwóch dużych sponsorów będzie, bo dogrywane są szczegóły umowy, minęło pół roku i cisza. Klub milczy, a może by wypadało powiedzieć jaki jest stan rzeczy, by znów nie było niespodzianek. Z drugiej strony chcemy ściągnąć Islandczyka, Jarosiewicza, więc chyba bez zabezpieczenia środków takie manewry możliwe by nie były. Przychodzi Tournat, później Dylan Nahi, więc mam nadzieję kasa jest.
Iskra2019-09-06 07:35:21
Oczywiście, że ci sponsorzy są - jednym z nich jest stare-nowe PGE, które podpisało nową umowę na znacznie lepszych warunkach. I przede wszystkim jest to umowa dwuletnia, gdy PGE zawsze podpisywało umowę na sponsorowanie klubów na 1 rok (później przedłużając ją lub kończąc współpracę). Kolejnym sponsorem jest dealer BMW, który dostarczył flotę aut na lepszych warunkach niż Romanowski. Doszła też firma Vigo i kilku innych sponsorów.
Czarcik2019-09-06 08:19:51
1. PGE - nowa umowa sponsorska - dłuższa i wyższa.
2. BMW ZK Motors
3. Blackroll
4. viGO.
Dziak2019-09-06 19:50:23
Czarcik gdyby to o nich chodziło to by to dawno było oficjalnie i z pompą podane do wiadomości. PGE faktyczne ma dwa lata i lepsze warunki to super. Natomiast nie skupiałbym się na BMW, bo dostarczają auta, a czy coś dodatkowego, może, ale umówmy się nie jest to kasa na kontrakty.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group