Oficjalnie! Krzysztof Lijewski zostaje w PGE VIVE na kolejny sezon!

21-03-2019 14:51,
Mateusz Kaleta

Krzysztof Lijewski przedłużył wygasający wraz z końcem sezonu kontrakt z PGE VIVE Kielce. Prawy rozgrywający związał się z kieleckim klubem o kolejny rok. To oznacza, że będzie to już jego... ósmy sezon w Kielcach!

- Cieszę się, że prezes oraz trenerzy Talant i Uros, cały czas widzą mnie w drużynie – komentuje na łamach oficjalnej strony klubu Krzysztof Lijewski – To mi bardzo schlebia, to fajna sprawa być częścią tak dobrej drużyny, z którą wszyscy w Europie się liczą. Chciałbym podziękować za zaufanie ze strony prezesa Bertusa, całej radzie nadzorczej oraz sztabowi trenerskiemu, będę chciał ten kredyt zaufania oczywiście spłacić swoją dobrą grą i dobrymi wynikami drużyny - dodaje.

REKLAMA

Lijewski to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników PGE VIVE. W nowym sezonie na prawym rozegraniu stworzy trio wraz z Alexem Dujshebaevem oraz wracającym z wypożyczenia do Celje Branko Vujoviciem.

- Bardzo się cieszę, że kolejny, tak klasowy zawodnik, postanowił zostać z nami na następny rok. Krzysztof to bardzo wszechstronny rozgrywający, który swoim doświadczeniem i umiejętnościami będzie idealnym uzupełnieniem Alexa i Branko na prawym rozegraniu - komentuje na łamach oficjalnej strony klubu prezes PGE VIVE, Bertus Servaas.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

miki +2019-03-21 15:35:00
Jak mawiał klasyk, jestem za a nawet przeciw
I będzie się2019-03-21 16:33:39
leczył
Bryx2019-03-21 17:26:56
Super!
Tomek2019-03-21 18:59:24
Krzysiek juz chyba powinien odpoczac od pilki recznej
no stety2019-03-21 19:05:57
Miałem przyjemność a raczej nieprzyjemność krotkiej rozmowy z piłkarzem.. Niestety. Czlowiek nieco zarozumiały i lekko bufoniasty.. Ale i tak będę mu kibicował. Wszystkiego dobrego p. Lijewski
czesio2019-03-21 20:44:53
W życiu nie podpisałbym nowej umowy z tym wiecznie kontuzjowanym człowiekiem. A nie warto by było pieniędzy za jego kontrakt przeznaczyć np. na podwyżkę dla Cindrića?
kibic2019-03-21 21:55:30
I dobrze, ale musi wypracować dobrą formę na przyszły sezon. Dostał miejsce w zespole i teraz powinien udowodnić, że na nie zasługuje.
Janek2019-03-22 01:02:39
@czesio

A wiesz ile w nowym kontrakcie dostał? Nie znasz się to się nie wypowiadaj. Krzychu to legenda handballa, zgodził się na obniżkę i dobrze zrobił. Alex może grać na środku w razie odejścia Cindricia, to jest dobry ruch.
czesio2019-03-22 11:46:40
Do Janek
Oczywiście, że się nie znam w przeciwieństwie do Ciebie. A Karol , nie jest czasem legendą , a poproszono go o skrócenie ważnego kontraktu ! Jako znawca tematu na pewno znasz statystyki strat Lijewskiego i Bieleckiego z ostatnich dwóch sezonów. I co ci wyszło ? Nie wierzę , że nie policzyłeś ilości dni na L4 twojego Krzycha w ostatnich dwóch sezonach, a jak w tym zestawieniu wyglądał Karol ? Jeden miał honor, zgodził się i zakończył karierę, a drugi wyżebrał nowy kontrakt. A, że niższy ? No szkoda , żeby dalej zarabiał najwięcej w klubie. Podobno z kasą na nowy sezon jeszcze nie jest najlepiej. Widocznie stać nas. Najwyżej znowu miasto coś dołoży. Prawda? Będę wracał do tematu po każdym meczu w nowym sezonie , przytaczał statystyki i oceniał efektywność z gry Twojego orła. Każdy mecz rejestruję więc nie będzie trudno. Potrafię oceniać obiektywnie i w przypadku osiągniętych korzyści z nowej umowy przyznam się do błędnej oceny zawodnika i oddam honor Tobie i prezesowi.
Janek2019-03-22 12:26:41
Żebrać to mogłeś o inteligencję i ci chyba nie poszło zbytnio w tej materii.

Czy wy rozumiecie, że istnieją stany pośrednie pomiędzy "super zawodnik", a "koniec kariery, wyżebrał kontrakt"?

A oceniaj ile chcesz, mi to nie przeszkadza. Szanuj zawodnika.
miki +2019-03-22 13:49:36
Wkurza mnie słowo legenda. W takim razie dalej powinni grać legendarni zawodnicy m.in. Tłuczyński, Nowakowski, Bernacki, Wasiak, Bielecki i in.
czesio2019-03-22 15:19:06
Do Janek
Jeszcze raz mnie obrazisz i będę musiał się zrewanżować ! Rozpocząłem tą niepotrzebną dyskusję mając na myśli m.in. to , że taki klub jak Veszprem szukając prawego rozegrania w Vive zaproponował pracę Paczkowskiemu , a nie Lijewskiemu. Przypadek ? Jako były zawodnik szanuję każdego sportowca i wiem kiedy trzeba powiedzieć stop !
Janek2019-03-25 10:22:41
@Czesio

Moze dlatego, ze Paczkowski ma 25 lat, a Lijek 36? Paczkowski to dobry i bardzo malo ryzykowny pomysl na 2 opcje, a przeciez Branko zrobil wielki progres w Celje, a Aleks to absolutny top, wiec Vesprem go wzielo takze dlatego, ze byl niepotrzebny w Vive.
czesio2019-03-25 18:30:35
Do Janka.
W sytuacji gdyby w naszym klubie były odpowiednio duże pieniądze to niechby było i po czterech zawodników na pozycję. Nie grający w LM mogliby po zgłoszeniu walczyć w SAHA. Ale jak jest kulawo , jak na nasze ambicje i na razie nie ma gwarancji , że będzie dużo lepiej - szukałbym oszczędności. Choćby z racji wieku, temu najbardziej kontuzjogennemu zawodnikowi w historii klubu z całym honorem za wniesione zasługi już bym podziękował. Niech współpracuje z klubem na innym polu.
Ty, jako człowiek inteligentny powinieneś wiedzieć, że na forum każdy ma prawo do wyrażenia własnych poglądów, uwag, spostrzeżeń. Nie powinno się tu nikogo obrażać czy pouczać. Co najwyżej można się z kimś nie zgodzić. Skończmy tą dyskusję .Na tym etapie jeden drugiego nie przekona. Życie pokaże kto miał rację.Łączy nas nasz klub i niech tak zostanie.
marta2019-03-26 00:40:42
Do czesio
wyrażanie opinii i uwag, a obrażanie zawodnika to dwie, odrębne sprawy! Krzyśkowi należy się szacunek nie tylko za same wyniki jego kariery, ale też za walkę mimo kontuzji! Krzysztof jest legendą piłki ręcznej, ale nawet legendy (a może przede wszystkim) mogą mieć kontuzje właśnie przez to, że na to miano ciężko zapracowali. A Karol zdecydował o zakończeniu kariery pomimo tego, że klub proponował mu pozostanie i dokończenie kontraktu. Więc ten argument to bzdura.
A jak tak rejestrujesz skrzętnie każdy mecz, to zwróć uwagę na harówkę Krzyśka w obronie.
czesio2019-03-26 11:37:07
Do Marty
Wszystko widzę i bilansuję. Wychodzi mi z tej wyliczanki : ilość strat + przechwytów + rzuconych bramek + asyst + ilość dni na L4 +wiek + wysokość kontraktu + stan kasy w klubie = koniec kontraktu. Bilans z okresu ostatnich dwóch lat, a nie z ostatnich dwóch miesięcy kiedy błysnął powrotem do formy. A kiedy ja kogokolwiek obraziłem, a zwłaszcza zawodnika ? Przeczytaj moje wpisy uważnie bez emocji. Szanuję Lijewskiego i doceniam wkład w sukcesy klubu. Zasługuje na uroczyste pożegnanie w starym stylu. Ale póki co będzie grał. Ja wyraziłem swoje zdanie jako kibic , nie ja go zatrudniam. Co do Karola mam inne informacje. I skończmy na tym . Są ciekawsze wydarzenia. Np. taka ,że Blaż zostaje do końca kontraktu. Prasa jeszcze tego nie podała. Powiedział mi to w prywatnej rozmowie. Nie wyklucza podpisania nowej umowy, ale musi być "atrakcyjna" . No i znowu kasa. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group