Mamić prawdopodobnie będzie musiał przejść operację. Cindrić wraca do zdrowia

26-11-2018 18:45,
Marcin Długosz

Z powodu kontuzji stawu skokowego, operację będzie najprawdopodobniej musiał przejść rozgrywający PGE VIVE Kielce, Marko Mamić. - Skłaniamy się do rozwiązania operacyjnego, ale na ten temat porozmawiamy dopiero po szczegółowych badaniach – mówi klubowy lekarz Marcin Baliński. Lepsze informacje płyną natomiast w kwestii Luki Cindricia: - Wyglądało to już bardzo obiecująco – przedstawia medyk mistrzów Polski.

- Luka Cindrić w czasie meczu z Mieszkowem Brześć doznał urazu przywodzicieli uda. We wtorek przejdzie badanie, które wyjaśni, czy zawodnik będzie w pełni do dyspozycji trenera na spotkanie Ligi Mistrzów – wyjaśnia Baliński.

REKLAMA

Gorzej jest niestety w przypadku Mamicia. - Tu jest troszkę inny problem, bo Marko miał już skręcony ten staw skokowy wielokrotnie. Podjęliśmy próbę leczenia zachowawczego – opisuje lekarz.

Wszystko wskazuje na to, że zawodnik teraz będzie musiał zostać poddany operacji. - Niestety jest tak, że zawodnik czasami nie zgłasza żadnych dolegliwości, a czasami ból nie pozwala mu normalnie trenować. Będzie zatem wykonany rezonans magnetyczny i zobaczymy – kwituje Baliński.

fot. Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group