Transfery muszą być przemyślane. Nowi zawodnicy z pewnością się przydadzą

22-07-2018 19:39,
Z Zabrza Marcin Długosz

Korona Kielce jest po inauguracji sezonu, przed którą członkowie zespołu nie ukrywali, że czekają na wzmocnienia kadry. - Te transfery, o których mówią prezes i właściciel, muszą być przemyślane. Nie możemy brać nagle ludzi z łapanki. Trzeba przede wszystkim zawodników gotowych do rywalizacji, a nie takich, którzy będą gotowi do grania za trzy miesiące – odnosi się kapitan żółto-czerwonych, Bartosz Rymaniak.

I mówi dalej: - Nie jest łatwo znaleźć takich graczy. Wierzymy jednak w to co mówi prezes, że oni do nas dojdą. Każdy z nas dał teraz jakość i tego od siebie oczekujemy, ale pamiętajmy, że sezon trwa 37 kolejek i te nowe nazwiska z pewnością nam się przydadzą.

REKLAMA

Jak „Ryman” podchodzi do wyniku 1:1 wywiezionego z Zabrza? - Musimy ten punkt uszanować. Wiemy, że w poprzednim sezonie mało który zespół coś stąd wywiózł. A pierwszy mecz to zawsze niewiadoma, bo dopiero w nim wychodzi to, nad czym się pracowało – kwituje.

- Uważam, że spisaliśmy się nieźle. Mieliśmy dużo sytuacji i spotkanie mogło się podobać, bo było dużo sytuacji z jednej i drugiej strony – dodaje piłkarz Korony.

Rymaniak docenia remis na Śląsku. - Przed meczem wzięlibyśmy ten rezultat w ciemno. Niektórzy powiedzą, że nie mamy żadnych ambicji, ale połowa drużyn chciałby wywieźć stąd punkt. Mieliśmy jednak więcej okazji, by skończyć je bramką, ale jeśli nie można wygrać meczu, to trzeba go chociaż zremisować – kwituje zawodnik kielczan.

- Pokazaliśmy wolę walki. W drugiej połowie od razu dostaliśmy gonga i wielu pewnie myślało, że Górnik nas rozjedzie, ale wzięliśmy się do roboty i wyglądaliśmy zdecydowanie lepiej – podkreśla 28-latek.

Znakomicie w bramce Górnika spisywał się Tomasz Loska, skutecznie uniemożliwiając kielczanom sięgniecie po trzy punkty. - Tomek bronił bardzo dobrze. Piotrek Malarczyk strzelał głową, próbował Zlatko Janjić i już widzieliśmy piłkę w siatce, ale bramkarz super obronił. W poprzednim sezonie nie zawsze mieliśmy te sytuacje, a teraz stworzyliśmy ich dużo – mówi Rymaniak.

- Znowu trzeba popracować nad skutecznością i grą obronną całego zespołu. Pozwoliliśmy Górnikowi trochę na zbyt wiele, ale w przyszłość możemy patrzeć z optymizmem – nie ma wątpliwości defensor kieleckiego zespołu.

W najbliższą sobotę przed Koroną wielkie wyzwanie: domowy mecz z Legią Warszawa. - Część osób znowu mówiła, że Korona jedzie do Zabrza na pożarcie. My natomiast zaprezentowaliśmy się nieźle, a teraz kolejny mecz z Legią, która przegrała pierwsze spotkanie i będzie bardzo chciała zdobyć trzy punkty – odpiera „Ryman”.

- My gramy u siebie i pokazaliśmy już, że mamy patent na Legię. Już teraz zapraszamy naszych kibiców, bo na pewno wszyscy, którzy byli na meczu wygranym przez nas 3:2 pamiętają tę świetną atmosferę. Oby stadion zapełnił się do ostatniego miejsca, a jeśli nie, to oby przyszło jak najwięcej ludzi – podkreśla kapitan Korony.

fot. Paula Duda

Wasze komentarze

Pełna zgoda!2018-07-22 19:47:29
Potrzeba na gwałt Bramkarza, Stopera, pomocnika(Mozdzeń jak chce to niech ucieka..) i Napastnika(napastnika, który ma to coś, a nie tylko bieganie!)
Gol2018-07-22 19:59:24
Brawo Bartek. Racja na 100+. Wszyscy na Legię
Prezesie POBUDKA!2018-07-23 09:50:25
Remis z juniorami z Zabrza to może i nie wstyd..ale z Legią może być pogrom! Trzeba się pospieszyc ze wzmocnieniami. Braki na środku Obrony, Bramkarza, w Pomocy i potrzebny Napastnik!! PS.Malarczyk miałem nadzieje, że będzie pewnym punktem w obronie.. wczoraj w Zabrzu(tak jak i w koncówce poprzedniego sezonu wyglądał na tle młodzieżowców z Zabrza słabiutko.. To już nie ten Malar co kiedyś..zero pracy/ruchu i instynktu w obronie wczoraj popełniał dziecinne błędy i stracona bramka też jest z jego winy!)
leszek512018-07-23 13:24:39
prezes ach Ty znawco zmienny jesteś jak ta dziewoja co raz chciała tego a za chwilę tamtego
a ja Ci mowię dorośnij
Juz koniec wzmocnień!2018-07-23 16:31:40
Niejaki Forbes nowy nabytek Korony jest wszystkimi wzmocnieniami w jednej osobie! Grał on i jako napastnik i jako pomocnik, jako lewy i środkowy obrońca tylko nie zadebiutował w bramce..ale to może mu sie uda w Koronie!

Projekt i wykonanie: CK Media Group