REKLAMA

Przyjeżdża "Gieksa". Dafi Społem gra w Kielcach

25-02-2018 09:50,
Piotr Ciesielski

Coraz lepiej radzą sobie siatkarze Dafi Społem Kielce. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza najpierw pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz, a w minionej kolejce zgarnęli jeden punkt w spotkaniu z ONICO Warszawa.

Teraz, w 22. kolejce spotkań Plus Ligi, rywalem siatkarzy z Kielc będzie GKS Katowice. Co prawda przeciwnicy też grają nieźle, wygrali chociażby dwa ostatnie mecze, dzięki czemu zajmują 10. miejsce, ale spotkanie odbędzie się przed kielecką publicznością. Dla Dafi Społem będzie to doskonała okazja do odniesienia kolejnego zwycięstwa, tak potrzebnego do utrzymania. - Na pewno u siebie gramy lepszą siatkówkę, co potwierdza tabela. Lepiej gra się przy naszych kibicach, którzy pomagają nam swoim dopingiem – mówi Jakub Szymański, przyjmujący drużyny z województwa świętokrzyskiego.

REKLAMA

- Zdecydowanie łatwiej gra się zespołowi, który ma mocną zagrywkę i odrzuca przeciwnika od siatki, więc to będzie bardzo istotny element. Czasu jest coraz mniej i nie mamy marginesu błędu. Ważny będzie pierwszy set, bo ostatnio mamy trochę kłopotów z dobrym wejściem w mecz. Zarówno w meczu z Bydgoszczą jak i Warszawą te pierwsze partie nie układały się po naszej myśli. Musimy zacząć ten mecz jak najlepiej, od pierwszej piłki – podkreśla Dariusz Daszkiewicz, trener kielczan. 

- Jeżeli zagramy swoją siatkówkę, będziemy mocno zagrywać i dobrze przyjmować, to możemy wygrać – dodaje libero kieleckiej drużyny, Szymon Biniek.

Obie ekipy dotychczas spotykały się trzykrotnie. Kielczanie wygrali tylko raz, 3:0 w październiku 2016 roku. Dwukrotnie górą byli zawodnicy z Katowic.

Mecz Dafi Społem Kielce – GKS Katowice odbędzie się w niedzielę, 25 lutego, o godzinie 14:45 w Hali Legionów w Kielcach. Spotkanie będą sędziować Jacek Ignatowicz i Paweł Litwin.

Źródło: własne, siatkakielce.pl

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group