Słupek, poprzeczka, mnóstwo ataków Korony. Ale trzy punkty jadą do Lubina

17-07-2017 19:45,
Redakcja

Gdyby w piłce nożnej nagradzano za walory artystyczne, Korona z pewnością nie kończyłaby poniedziałkowego meczu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy z zerowym dorobkiem. Niestety jednak, w futbolu liczy się to, co ląduje "w sieci". A w tym względzie lepsi byli goście. Zagłębie Lubin pokonało przemeblowany, kielecki zespół 1:0, a decydujący o zwycięstwie gol Filipa Starzyńskiego padł z rzutu karnego.

Kto skazywał przed startem ligi Koronę na rychły spadek, ten bardzo szybko musiał zweryfikować swoje przewidywania. Bo żółto-czerwoni od początku z impetem ruszyli na gości z Lubina, a przede wszystkim nie były to ataki narwane, lecz doskonale przemyślana ofensywa.

Dodajmy, że była to Korona w znaczny sposób osłabiona – bez kontuzjowanych liderów drużyny, czyli m.in. Radka Dejmka, Jacka Kiełba, Djibrila Diawa, a także zawodników, którzy mają być potencjalnymi gwiazdami zespołu – Niki Kaczarawy.

Od pierwszych minut na boisku działo się bardzo dużo. I co musi cieszyć – najwięcej w polu karnym Zagłębia. Dość powiedzieć, że gospodarze do przerwy oddali aż 14 strzałów, przy czym 6 leciało w światło bramki. A i tak nie można do nich zaliczyć tych najgroźniejszych okazji.

Już w 5. minucie przed kapitalną szansą, po podaniu Ivana Jukicia, stanął Nabil Aankour, ale piłka po jego strzale z ośmiu metrów uderzyła w poprzeczkę. Chwilę później sam na sam z bramkarzem gości wyszedł Maciej Górski, ale zabrakło nieco zimnej głowy w tej akcji. Niestety, już wtedy trener Gino Lettieri musiał dokonać pierwszej zmiany. Urazu doznał Dani Abalo, w jego miejsce pojawił się debiutant – Łukasz Kosakiewicz.

Mimo to, Korona kontynuowała swój szturm (pomijając jeden, niecelny strzał przyjezdnych, gdy z kilku metrów spudłował Jakub Świerczok). Po kolejnych uderzeniach Mateusza Możdżenia i Jukicia, futbolówka nie chciała jednak wpaść do siatki.

W 27. minucie Możdżeń był bardzo bliski szczęścia, ale z rzutu wolnego trafił w słupek. Zabrakło dosłownie kilku centymetrów. Po chwili groźniej zaatakowało Zagłębie i tym razem słupek uratował debiutującego między słupkami Zlatana Alomerovicia – pechowym strzelcem był Świerczok.

Korona swoich szans próbowała też z dystansu, ale uderzenia Bartosza Rymaniaka i Jakuba Żubrowskiego świetnie bronił Martin Polaczek.

Najgroźniejszą okazję goście stworzyli w 44. minucie, gdy strzał głową niepilnowanego Świerczoka intuicyjnie wybronił Alomerović, a dobitkę z linii bramkowej wybił Bartosz Kwiecień. Trzeba przyznać, że choć żółto-czerwoni w pierwszej połowie zdecydowanie dominowali, to w tej sytuacji mieli mnóstwo szczęścia.

Do przerwy było bez bramek. Druga połowa rozpoczęła się spokojniej, kibice na początku obserwowali wyrównany pojedynek. W 55. minucie boisko musiał opuścić kolejny kontuzjowany gracz, który na zdrowie zaczął narzekać jeszcze w pierwszej połowie. Bartosza Kwietni na środku defensywy zastąpił Krystian Miś.

Dwie minuty później po świetnej akcji, niezwykle dynamicznego, Kosakiewicza na prawym skrzydle, w ostatniej chwili Górskiego zablokowali defensorzy Zagłębia.

W 65. minucie kieleckie trybuny wyskoczyły w górę w geście radości, ale piłka o uderzeniu głową Aankoura trafiła tylko w boczną siatkę. Mimo wymuszonych zmian, podopieczni Lettieriego wciąż przeważali na boisku. Kielczanie wykazywali się dużą dynamiką, pressingiem i sporym zaangażowaniem.

Niestety, w 67. minucie z dobrej strony pokazał się zawodnik Zagłębia, który nie tak dawno reprezentował barwy Korony – Bartłomiej Pawłowski. Pomocnik minął dwóch rywali, aż został powalony na ziemię przez Jukicia. Sędzia – całkiem słusznie – wskazał na „wapno”, a jedenastkę na gola pewnie zamienił Filip Starzyński.

Kielczanie uparcie dążyli do wyrównania, a włoski szkoleniowiec nie bał się postawić na młodego napastnika, Piotra Pońskiego. Niestety, żółto-czerwoni nie zdołali trafić do siatki i ostatecznie musieli przełknąć gorycz porażki.

Zagłębie mogło jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale po ładnej akcji, Pawłowski uderzył prosto w Alomerovicia.

Zapis relacji NA ŻYWO

W następnym meczu Korona zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Polski, Legią Warszawa (sobota, godz. 20.30).

Korona Kielce – Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)

Bramka: Starzyński (70’ k)

Korona: Alomerović - Rymaniak, Kwiecień (55' Miś), Kovacević, Kallaste - Abalo (11' Kosakiewicz), Możdżeń (84’ Poński), Żubrowski, Aankour, Jukić – Górski

Zagłębie: Polaczek - Todorovski, Guldan, Jach, Dziwniel - Kubicki, Tosik, Janus (73’ Woźniak), Starzyński, Janoszka (65’ Pawłowski) – Świerczok (81’ Nespor)

Żółte kartki: Miś - Jach, Tosik

Widzów: 6463

------------

moim zdaniem2017-07-17 20:06:45
Niezła I połowa, a później to co było na początku... + brak sił. Nie ma głównego czynnika, oprócz ambicji bardzo ważnego,.. Tym czynnikiem jest JAKOŚĆ! A tej na Ściegiennego nie ma. To nowi włodarze osłabili zespół. Pressing w pierwszej połowie, a w drugiej, w miarę upływu czasu, coraz gorzej. Być może forsowne treningi odbiły się czkawką... Kontuzje, często są wynikiem "zmęczenia materiału"... Teraz w Koronie izba przyjęć albo, jak kto woli SOR...
Mks2017-07-17 20:11:07
Pierwszy połowa bardzo dobra, ale druga to już czołganie się na nogach brak siły. Po drugiej brak napastnika który idzie na piłkę ile było dośrodkowan gdzie nikt nie zamykał ja naliczyłem 8. No i niestety kontuzje teraz jeszcze Abalo i Kwiecień. A za parę dni Legia a jak zaczniemy od dwóch porażek to naprawdę będzie słabo.
Rafi2017-07-17 20:15:25
Napastnika brak! Górski w kolejnym meczu pokazał swój instynkt antystrzelecki!
Walczymy2017-07-17 20:42:37
Nie było źle! Zagłębie nie pokazało nic, gdyby nie kontuzje i szczęście, które uśmiechnęło się do Lubina wygralibyśmy ten mecz. Brakuje wykończenia, szukajcie napastnika albo jakimś cudem doprowadźcie jak najszybciej Kacharave do stanu użyteczności bo przydałby się dzisiaj mocno.
Jarek2017-07-17 20:55:18
Panowie nie bylo az tak zle po prostu zaglebie bylo b.slabe...
@Mks2017-07-17 20:56:44
Cicho płaczku rok temu prorokowaliście czarne wizje co mecz
jaNO2017-07-17 20:58:24
Górskiemu trzeba podziękować i wypożyczyć do III ligi.
Nie udawajmy, że to jest napastnik
kielczanin2017-07-17 21:01:41
Czerwona latarnia.Za tydzień DUŻE bęcki w Wawie.
zsw2017-07-17 21:04:15
Górski niewidoczny,Abalo kontuzja(chyba obojczyk) widać brak zzgrania,Nabil nieżle,potrzeba czasu żeby to poskładać.I oby z sukcesem a i tak dzięki za WALKĘ a karny to po prostu fart i tyle
Yogi2017-07-17 21:09:58
Jeszcze że 2-3 kolejki i do składu wskoczą niemieckie wynalazki i Wrede zacznie się prawdziwe show.Sytuacja kadrowa jest dramatyczna, a ubędzie jeszcze Możdżeń.
Staszku skosztuj2017-07-17 21:19:20
Masakra
Tomek2017-07-17 21:27:53
Zaglebie bylo dzis slabe i zespol Bartoszka by je szybko ogral.
Bez napatnika Korona nie bedzie punktowac.
Niemcy bardzo oslabili Korone.
Bryx2017-07-17 21:56:38
Ambicji nie brakowało, skuteczności i szczęścia - tak. Obrona też dopuściła do kilku stuprocentowek Zagłębia. Za tydzień trudno liczyć na jakiś dorobek, nawet z beznadziejnie grającą Legią. Potrzeba z pięciu meczów, żeby to zaskoczyło, czyli zaczniemy jak co rok - będzie mozolne dźwiganie się z dna.
Hej2017-07-17 21:58:57
Korona zagrała dobry mecz. Mieli pecha. Ale gra nastraja pozytywnie. Stara kadra b.dobrze. Nowi też. Duży plus. Tylko te kontuzje
lukas2017-07-17 22:14:15
Gra Korony mogła się dziś podobać ale razi brak skuteczności! O Górskim niedługo będą kręcić filmy pt:"Napastnik, który potrzebuje 100 strzałów na bramkę..a i tak nie wiadomo czy trafi!!!!!!" Ps. Ciekawie wypadli nowi zawodnicy jak Jukić, Kosakiewicz,Alomerovic czy Kovacevic..Rażąco rzuca się w oczy brak dobrego napastnika , który skupiałby na sobie dwóch obrońców i umie strzelać bramki! Panie Zając doczekamy się tego Napastnika bo sam Kaczarawa(do tego kontuzjowany) nam nie wystarczy..
tomscyzor2017-07-17 22:40:34
Stało się to czego się obawiałem trener dalej podtrzymuje swoją"passę"
r2d22017-07-17 22:46:55
Mecz na prawde niezły. Wcale nie wyglądało to źle - mieliśmy niefart i to trzeba sobie powiedzieć szczerze !! No i ewidentnie nie mamy napastnika !!!! Górski to nie ta liga - trzeba jak najszybciej wyleczyc Kaczarawe i jeszcze kogos sciągnąc - dzis brak napadziora niestety był baaaardzo widoczny. Debiutanci wypadli naprawdę obiecująco !! No moze minus dla Jukica za sprokurowanie karnego - ale ogólnie zagrał niezle.Kovacevic i Alomerovic - pewnie, no i Kosakiewicz mysle ze na plus. Z Ległą bedzie ciężko ale dzisiejszy mecz tchnął we mnie odrobinę optymizmu :)
Miecju2017-07-17 23:01:12
Grali średnio... Zagłębie słabo. Zapytajcie trenera jaka była taktyka na mecz.... Ciekawe co wam odpowie. Nawet nie oglądał żadnego meczu zagłębia, 0 analizy rywala nic kompletnie.
zajac gdzie sa wzmocnienia2017-07-17 23:35:03
Zając Oslabiles drużynę i podniosłes ceny biletów efekt widoczny zaledwie 6 tys ludzi. Zobaczymy wielki prezesino co powiesz po batach w stolicy? Kolejne kontuzje efekt morderczych treningów? Bo kontuzja kwietnia raczej tak
Pablo2017-07-18 00:13:32
Ogólnie mecz na plus dla Korony ale jak co roku przez "znawców" uważana jest jako zespół do spadku. Oglądałem Śląska z Arką i taki Wrocław dramat.... A ściągneli nazwiska niezłe. Bruk Bet też cieniutki... . Panowie i Panie którzy śledzą losy Korony dajmy im trochę pograć. Oni ze sobą trenują od miesiąca i to jeszcze nie wszyscy więc będzie jeszcze czas na podsumowanie i trenera i drużyny. Na razie widać brak napastnika i pewnego bramkarza bo ten Mistrz w bramce to żaden golkiper. Środek bardzo fajnie wypadł jak i obrona a błędy popełnia każdy. Taka jest właśnie piłka i u Nas się niestety ten jeden trafił...ale bądźmy optymistami ☺️ Nie jest najlepiej ale będzie dobrze tylko troszkę czasu. A do zarządu. Potrzeba na gwałt napasciora z krwi i kości a najlepiej to ze dwóch noi robić wszystko żeby wyeliminować kontuzje bo to jest plaga. Dzięki. Tyle w temacie.
Jacu2017-07-18 07:15:05
Pierwsza połowa ok ale w drugiej niestety widoczny brak sił a sezon dopiero się zaczyna. Kontuzje mięśniowe niestety biorą się że złego treningu. Należy wzmocnić sztab
moim zdaniem2017-07-18 08:47:39
Gdyby nie "zespół niespokojnych nóg" gracza Korony, wynik byłby korzystniejszy, może bardziej sprawiedliwy...
szarak2017-07-18 09:18:14
Burdelski gdzie jest napastnik?
abażur2017-07-18 09:29:43
@miecju taktyka posypała się po kontuzji Pana Abalo, nie oglądać Pana Pawłowskiego który jakiś czas temu biegał w Koronie to skrajna amatorszczyzna. Piłkarze włożyli sporo sił w ten mecz ustawili wysoki pressing i starali się utrzymywać na połowie rywala. Jeszcze nie teraz ale moim zdaniem przesłanki na lepszą grę są widoczne szkoda Pana Kwietnia.
daro2017-07-18 10:16:43
Dopóki sił starczyło jakoś to wyglądało. Brak JAKOŚCI pod bramką przeciwnika. Nie ma się co dziwić skoro gramy "bez" napastnika. Ze Zlatana będzie pożytek - "żyje" w bramce, potrafi rozegrać piłkę z obrońcami.
Papcio2017-07-18 10:20:39
Mecz w wykonaniu Korony całkiem niezły. Zagłębie grało słabo, bo Korona na tyle im pozwalała, a przynajmniej w pierwszej połowie. To co widać na pierwszy rzut oka to brak prawdziwego napastnika, i niestety dziury w obronie (praktyczenie każdy atak Zagłębia był atakiem groźnym).
Koniec końców po wczorajszym meczu moje obawy o tym, że będzie słabo trochę się rozwiały i myślę, że jak kontuzjowani zawodnicy wrócą, a zespół się jeszcze bardziej ze sobą zgra, to bedzie dobrze.
Nie płaczmy i dajmy tej drużynie trochę czasu, aby wszystko zaskoczyło.
rafal2017-07-18 10:28:10
Z tak słabym Zagłębiem stracić pkt-y(co sie dziwić jak nie ma napastnika co potrafi strzelac).. a z Legią bedzie podobnie i dno tabeli..a później gonitwa, już Korona moze nie mieć tyle szczescia co w zeszłym sezonie!
Pytanie2017-07-18 11:00:40
Ile punktów będzie miała KORONA po 5 kolejkach?
M_M2017-07-18 11:23:02
Słuchajcie sam nie jestem wielkim optymistą jeżeli chodzi o ten sezon, ale gnojenie tej drużyny i trenera za ten mecz to przesada? Rozegrali naprawdę niezłe zawody i jedyny co zawiodło, ale o czym było wiadomo, to skuteczność! Mając tyle sytuacji trzeba było strzelić przynajmniej 1 bramkę, a sam mecz mógł zupełnie inaczej wyglądać.
W zeszłym sezonie przegraliśmy na inaugurację 4-0 po beznadziejnej grze. Teraz przegraliśmy nieszczęśliwie 1-0 po całkiem niezłej grze. Tylko ślepy/głupi by nie zauważył, że jest lepiej. Oby w następnych meczach przyszły i bramki, i zwycięstwa... czego Wam i Sobie życzę.
CKm2017-07-18 12:39:55
Zagłębie grało słabo bo Korona na tyle im pozwoliła, kompletnie bez radni pod pressingiem Korony.
Iskroman2017-07-18 12:50:00
Pod wzgledem artystycznym najlepsza inauguracja od lat, szczegolnie fajnie wygladala druga linia, z Kosakiewicza, Misia czy Jukica moze byc pozytek, natomiast nie wygra sie meczu bez napastnika w skladzie
Napastnik2017-07-18 18:24:07
Kocharawa już trenuje podobno.
Filo2017-07-18 22:21:12
Fajnie zaprezentowali sie Koroniarze ale bez punktów. P.Zając dzis mówił, ze do czwartku moze Korona pozyska Napastnika..oby..kto by nim nie był bedzie lepszy od Górskiego
@M_M2017-07-19 11:28:01
Frustraci jak zwykle pokazują swoją antymoc
@Pytanie2017-07-19 11:28:44
Więcej niż ty rozumu, którego nie masz.
@Pytanie2017-07-19 11:46:45
Sądzę, że KORONA będzie miała 7 punktów czyli jednak więcej niż ty rozumu mądralo
@Pytanie2017-07-19 12:27:20
A ja, że KORONA będzie miała 10 punktów
Stok2017-07-19 14:27:37
Korona po 5 kolejkach bedzie miała co najwyżej 1 pkt.Zobaczycie.Tak slabego "trenera" i takiego szrotu świat nie widział...Przykro mi.:(
Larki2017-07-19 14:30:27
A Kaczawara juz zdrowy?:D
@Pytanie2017-07-19 15:11:29
co do punktów zgoda, ale to i tak nic nie zmienia w kwestii brakującego w twojej bańce rozumku :).
jaNO2017-07-20 12:01:17
Zazwyczaj plaga kontuzji jest spowodowana zajechaniem drużyny przed sezonem. W 3 tyg z człapaków nie zrobi się sprinterów ani tym bardziej mięśniaków. Jak ktoś liczy na cud no to ma: 8 kontuzjowanych. Kto ćwiczył na siłowni to wie czym się kończy branie na klatę za dużych ciężarów. Niestety, nie ma drogi na skróty.
Horton2017-07-20 12:54:17
Sport pl. podał iż Diego Forlan dostał propozycje gry w polskim klubie. 100 000 € rocznie pensji, które zaproponował ten klub to zbyt mało dlatego rozmowy trwają. Czyżby tym klubem miałaby być Korona ?! To byłby hit !!!
Olo2017-07-21 13:38:13
Lepiej by bezfomny gral jak te

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.