Najlepszym komentarzem byłoby milczenie...

02-10-2016 18:05,
Z Krakowa - Krzysztof Węglarczyk

Wiele gorzkich słów po meczu miał do powiedzenia trener Korony Kielce, Tomasz Wilman. Trudno dziwić się postawie szkoleniowca, którego drużyna doznała najwyższej porażki w historii występów w Ekstraklasie. - Jakiś dziwny wirus nas dopada i zaczynamy robić dziwne rzeczy. Takie nie mogą nam się przytrafiać na tym poziomie… Nasze próby na zdobycia gola były wręcz prymitywne - mówi Tomasz Wilman.

Tomasz Wilman (trener, Korona Kielce): - Myślę, że najlepszym komentarzem byłoby milczenie. Nie da się powiedzieć nic dobrego po tym meczu i wydaje mi się, że każde kolejne zdanie będzie jak następna stracona bramka. Chciałem podziękować kibicom za doping. Dostaliśmy świetne wsparcie, jednak nie daliśmy im tego, czego oczekiwali.

W pierwszej połowie brakło nam trochę pazerności, bo mieliśmy swoje szanse. Po zmianie stron Cracovia nas rozbijała, natomiast my nie potrafiliśmy się podnieść. Ten mecz mógł się inaczej potoczyć. „Pasy” to mocny zespół. Od dłuższego czasu grali dobry futbol. My musimy natomiast zejść na ziemię. Tam jest nasze miejsce. Po kilku wygranych, które zanotowaliśmy dawno temu, wydawało nam się, że jesteśmy w niebiosach. Moja drużyna dała się ponieść emocjom i teraz zbiera za to zasłużoną lekcję. Może zbyt srogą, bo chłopcy ciężko pracują na treningach.

Teraz czeka nas przerwa na kadrę. I dobrze, że mamy ją akurat w tej chwili. Ostatnio nie była nam ona potrzebna, bo byliśmy w gazie. W tym momencie musimy się z niej cieszyć. Gratuluję zespołowi z Krakowa. W ostatnim czasie mieli sporo pecha. Trzeba jednak dodać, że my dzisiaj ułatwiliśmy im zwycięstwo. Pracujemy ciągle nad wieloma aspektami. Przy stracie bramki na 4:0 musimy inaczej reagować. Jakiś dziwny wirus nas dopada i zaczynamy robić dziwne rzeczy. Takie nie mogą nam się przytrafiać na tym poziomie… Nasze próby na zdobycia gola były wręcz prymitywne, a założenia były zupełnie inne.

Ta drużyna ciągle się tworzy. To proces. Chłopcy muszą zrozumieć, że wiele kwestii składa się na zwycięstwo. Wydaje mi się, że ostatnio dotykają nas wszystkie możliwe problemy. Chociażby problemy z wyrostkiem Diawa. Na pięćdziesięciu zawodników taki uraz przydarza się jednemu… Dziś nie zagrał Maciej Gostomski. W ostatnim meczu był już osłabiony. Wierzę, że teraz przez te dwa tygodnie wróci do optymalnej dyspozycji. Absencja Diawa pokazała jak ważnym ogniwem jest ten zawodnik.

Nie możemy zadowolić się obecną zdobyczą punktową. Czeka nas sporo pracy. Musimy biegać, walczyć i dokładać do tego piłkarską jakość. Nie możemy zwątpić. Trzeba wierzyć, że idziemy w dobrym kierunku. Chłopcy mimo porażek nie mogą utracić wiary, że to przyniesie efekt długofalowy. Kwestia wspólnego zaufania jest bardzo ważna.

Jacek Zieliński (trener, Cracovia): - Duże słowa uznania i szacunek dla chłopaków. W ciężkiej sytuacji zagrali świetne zawody. Ostatnio często powtarzałem, że mamy sporo pecha. Obijaliśmy słupki, poprzeczki i byłem pewien, że ktoś wreszcie tu popłynie z bagażem bramek. Niestety, trafiło na Koronę.

Cieszę się, że graliśmy konsekwentnie do końca, a w dodatku na zero z tyłu. Mogę dzisiaj wymieniać same plusy po tym meczu. W dzisiejszym meczu było wiele momentów, gdy stałem z boku i myślałem, że to jest właśnie to, co chcę oglądać. Nie możemy jednak zagłaskać się tym jednym meczem. Jesteśmy w środku tabeli, mamy 13 punktów i liczę, że ten mecz to start we wspinaniu się w górę tabeli.

 

Wasze komentarze

CKT2016-10-02 18:17:50
Chciałbym zobaczyć jak te łamagi, święte krowy"ciężko pracja na treningach", tylko co trenują ?? Pico polo...???
CK732016-10-02 18:21:33
''Mecz życia'' naszego kapitana Dejmka ;)
Lecz pewnie to zasługa naszego "szczęśliwego talizmanu " -Wierchowca .
Wilman razem z reszta sztabu , zrozum nie ogarniasz tego !!!-zajmij się czymś innym !!!
Luker2016-10-02 18:33:51
Dymisja Wilmana i degradacja zawodników.
19732016-10-02 18:34:25
Dejmek wypad z pierwszego składu, Wierchwocow co gra to Korona przegrywa-wypad. Mamy 8 miejsce w tabeli notując najgorszy sezon pod względem wyników. No przecież to nie może się udać...
miki+2016-10-02 18:37:08
cekasporciarze też jesteście WINNI. Z dziadów robicie bochaterów /specjalnie z błędem /. W d . . ę im włazicie, no to wam POdziękowali.
piłkarski poker2016-10-02 18:38:08
To czyja to drużyna była, kto tych piłkarzy trenuje, że prezentują taki poziom. A może dość tego bajdurzenia o potworach i wirusach, o ciężkiej pracy na treningach skoro podopieczni nie mogą wymienić kilku celnych podań, są wolniejsi, słabi kondycyjnie, bez większej motywacji do walki, bez piłkarskiej jakości, taktyki itp. I te zarzuty można powtarzać w przysłowiowe kółko. To skoro jest ciężka praca, a efektów nie ma to może mamy do czynienia z piłkarskimi analfabetami i nauka idzie w las... A może do tego nauczyciel lichy...
observer44#2016-10-02 18:42:08
Żadnej refleksji, krytycznej myśli o swoich wyborach i działaniach. Cóż, pan trener nie rozumie niczego. Jego czas, tak jak eksperymentowania z nieznanym (i nijakim, słabym wręcz) trenerem dobiegł końca. Dymisja panie Wilman. Dymisja, raz jeszcze dymisja.
lukasz2016-10-02 19:09:24
Panie Wilman..już Nas Kibiców śmieszą te pana tłumaczenia.. Nie ogarnia pan "tematu" Pana wizja i klucz do prowadzenia Korony to równia pochyła!!!!! Niech Pan ma honor i poda się do dymisji..to 3 porażka z rzędu i styl gry pana podopiecznych to wstyd, hańba, blamaż kieleckiego sportu!!!!!! Nie ma pan pomysłu/koncepcji na grę tych zawodników(pokazują to pana rekacje, zmiany podczas meczu itp.), w paru meczach dopisało Panu tylko szczęście i tyle w temacie..
grzelu2016-10-02 19:12:02
Czy Wilman ma schizofrenię, czy jest na jakichs "dragach"!?!! Bo..to co on mówi to kabaret!!
Bryx2016-10-02 19:39:29
Wilman do wymiany natychmiast! Kilku trenerów czeka na powrót do Ekstraklasy.
grzech99992016-10-02 20:06:12
wilman jak co mecz po porazce sie tak tlumaczy...trzeba wyciagnac wnioski...hehe.nie ma obrony dejmek co mecz to gorszy wierchowcow jak zwykle...braklo diawa i po grze.obroa cala do wymiany...
rozgoryczony2016-10-02 20:09:24
to nawet nie jest DNO ! Sami się określcie....A najlepiej to wypier.....c z Kielc. Nie hańbic miasta. ...
paczeta2016-10-02 20:18:11
Przerwa na kadrę to idealny moment na zmianę trenera... Już chyba najwyższa pora...Leszek czeka...
krym2016-10-02 20:58:29
Panie Wilman,skończył pan pitolic to swoje farmazony.Do kiedy będziesz pan mówił o budowie zespołu. Obudź się pan bo sezon się skończy, a budowa będzie trwała ale już nie w ekstraklasie.Po takim meczu, każdy człowiek spalił by się ze wstydu,ale pewnie nie pan, bo mmusi pan dalej budować właśnie tak wspaniałą drużynę. Dość kibicowania tym " kopaczom " ,dość, dość, dość.
Darrk2016-10-02 21:27:07
Jest przerwa na reprezentację czas na nowego trenera. Niestety Wilman nie reaguje na wydarzenia boisko we. Biorąc pod uwagę formę obrońców i nie tylko powinien dać szansę komuś młodemu w najgorszym wypadku nie zagra gorzej a przynajmniej więcej ambicji zostawi na boisku. Stracić nie straci a może któryś odpali. Proponowałbym R. Podolinskiego na trenera.
mario2016-10-03 00:08:12
jedynym ratunkiem jest wdowczyk
piasek2016-10-03 17:53:16
Zwolnić Wilmana to jedyne rozsądne rozwiązanie
Darek2016-10-04 11:31:14
Najlepszym komentarzem byłoby podanie się di dymisji!!! Czekam na to nie tylko ja,
mks2016-10-04 23:50:20
Wilman podaj się do dymisji

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group