Jesteśmy już gotowi na ligę. Ileż można grać te sparingi?

09-07-2016 20:25,
Krzysztof Węglarczyk

Ostatni sparing z AEK-iem Ateny zakończył się porażką Korony Kielce 0:2. Podopieczni Tomasza Wilmana z dużą niecierpliwością czekają już do rozpoczęcia rozgrywek. - Sądzę, że jesteśmy gotowi. Nie ma co przeciągać, bo my też czekamy na tą ligę, bo to ona jest najważniejsze. Ileż można grać te sparingi - mówi nowy nabytek Korony, Mateusz Możdżeń.

Zawodnik przyznał, że pierwsza połowa w wykonaniu Korony mogła napawać optymizmem. - Myślę, że graliśmy w zestawieniu, gdzie w pierwszej połowie mogliśmy walczyć z nimi czoło w czoło i grać może nie jak równy z równym, ale ze spokojem balansować i utrzymywać wynik 0:0 - zaznacza pomocnik.

O ile pierwsza połowa była w miarę wyrównana, o tyle w drugiej do głosu doszła drużyna gości. - Oni mieli okazje, ale my też. W drugiej połowie to już dużo bardziej się rozluźniło, były dziury miedzy strefami i skończyło się jak się skończyło. Widoczna była różnica klas i trzeba wyciągnąć wnioski - podsumowuje były zawodnik Podbeskidzia.

Według Możdżenia, podopieczni Tomasza Wilmana są już gotowi do rozpoczęcia sezonu. - Według mnie jest już idealnie. Pozostał tydzień i dogranie paru rzeczy, a w tym tygodniu pewnie będziemy już trenowali pod najbliższego przeciwnika jakim jest Zagłębie. To idealny moment, bo dzisiaj graliśmy ostatni sparing, ale wiadomo jakie są sparingi w ostatnich fazach przygotowawczych - kończy gracz żółto-czerwonych.

1972016-07-09 20:52:15
To tylko sparing i nie zwracam na niego uwagi nawet ale organizacyjnie i personalnie Korona jest klubem któremu wręcz należy się spadek. Który to już rok z rzędu ta sama sytuacja?
łynio kielce2016-07-09 21:00:37
żadna z formacji Korony się nie sprawdziła kompromitacja brak napastnika brak pomocy obrona dziurawa jak zepsute sito -chaos na boisku to co można powiediec o tym sparingu--tylko tyle że sie odbył -tragedia
Civitas Kielcensis2016-07-09 21:01:40
No to ja widzę to inaczej. Gra fatalna. W pierwszej połowie istnieliśmy tylko dlatego, że AEK grał słabszym zestawieniem. Cebula i Przybyła tradycyjnie dramat. Jeżeli do niedzieli nie będziemy mieć napastnika, a najlepiej dwóch to płyniemy. W tej drużynie Trytko by był gwiazdą. Maskota słaba. Koszulki przyjemne.
lew2016-07-09 21:05:51
Panie Mozdzen chyba bylismy na roznych meczach. Jestescie slabi i nie macie wizji. Brak ofensywy i ataku. Z taka gra jak dzisiaj to mozecie sie pakowac i wychodzic z extraklasy.
zasługa Paprockiego2016-07-09 21:07:44
Chyba byłem na innym meczu. Zero obrony zero pomocy zero ataku. Pozostały tylko wkłady do koszulek. Jednym słowem dziadostwo
Kibic2016-07-09 21:18:39
Przybyła z Cebulą najgorsi w tym meczu! Oni powinni grać ale w rezerwach albo w góra w II lidze.. plusem meczu to Peskovic... Willman.. czuje, ze po kilku meczach zostatnie zwolniony..
omc2016-07-09 21:20:27
Szybko będzie płacz za Broszem i Jovanovicem... nie wiem kto może realnie dawać tej drużynie jakiekolwiek szanse na utrzymanie. I zanim ktoś odpisze o poprzednich latach to niech porówna jaki wtedy był skład i kto był trenerem. W tym roku to wygląda na dobrowolne odpuszczenie ekstraklasy.
heheheheh2016-07-09 21:33:51
WIlman ma racje - przygotowani na spadek, nawet skład przyszłościowo pod ten poziom rozgrywek.
Obserwator2016-07-09 21:51:11
"Według mnie jest idealnie" to słowa pana ,panie Możdżen. To całkowite dno, kompromitacja zespołu który za tydzień rozpoczyna sezon w ekstraklasie. Oprzytomniejecie już w Lubiniu w meczu z Zagłębiem.
Moździeż2016-07-09 23:38:41
Na którą ligę? Chyba już niedługo pierwszą.Niestety.
ko2016-07-10 07:37:54
willman wygląda jak boczek i jest kiepski
optymista2016-07-10 09:40:59
W Lubiniu baty co najmniej 0 - 3 i nie mniej. Nie ma się co oszukiwać ,źle to wszystko wygląda. A ile to było radości po wygranym meczu z zespołem drugiej ligi. I chyba w tej lidze obecnym piłkarzom dobrze by się grało. I Senegal tu nic nie pomoże, bo wszyscy skrobia kasę.