Szukamy następcy Piechny. Czas na statystyczne podsumowanie napastników

08-07-2016 22:15,
Krzysztof Węglarczyk

Po przeanalizowaniu statystyk bramkarzy, obrońców oraz pomocników, przyszedł czas na ostatnią niezbadaną przez nas formację, czyli napastników. To oni są wnikliwie rozliczani z bramek i to ich kibice najczęściej okrzykują bohaterami klubu, bądź publicznymi wrogami. Dobrzy napastnicy kojarzeni z Koroną to zazwyczaj Grzegorz Piechna, Marcin Robak, Andrzej Niedzielan i ostatnio Airam Cabrera. Ale czy tylko oni zasługują na wyróżnienie?

Przez dziesięć sezonów w Ekstraklasie, w Koronie wystąpiło 34 napastników. Postanowiliśmy wziąć pod uwagę tylko tych, którzy mają na swoim koncie co najmniej 15 występów. Uważamy, że to minimalna liczba meczów, po której można wyciągać jakiekolwiek wnioski. W ten sposób wyklarowała się grupa 16 zawodników.
Zawodnicy, którym nie udało się przekroczyć bariery wymaganej liczby występów to: Łukasz Jamróz, Marcin Żewłakow, Ernest Konon, Tomasz Szewczuk, Jakub Zabłocki, Paweł Buśkiewicz, Łukasz Cichos, Łukasz Sekulski, Karol Angielski, Piotr Gawęcki, Dawid Janczyk, Kamil Adamek, Mateusz Łuczak, Iljan Micański, Marcin Klatt, Andrzej Paprocki, Antolie Doros oraz Hubert Laskowski.

SETKA POZA ZASIĘGIEM

Żaden z napastników Korony nie może zapisać sobie na koncie 100 występów w żółto-czerwonej koszulce na najwyższym szczeblu rozgrywek. Najbliżej tego osiągnięcia był Maciej Korzym, którego licznik zatrzymał się na 97 spotkaniach. „Korzeń” jako jedyny mógł aspirować do tego wyniku, ponieważ drugiemu pod względem występów Marcinowi Robakowi do setki zabrakło aż 34 meczów. Poza nimi jeszcze tylko Przemysław Trytko (64) oraz Krzysztof Gajtkowski (57) wyszli na ekstraklasową murawę ponad 50 razy.

Kliknij, aby powiększyć

NAJLEPSI POGRAJĄ DO OSIEMDZIESIĄTKI

Sprawdziliśmy także, kto w Kielcach mógł liczyć na grę w pełnym wymiarze czasowym, a którzy gracze byli tylko zmiennikami. Jasno wynika, że liderzy zespołów spędzali na boisku średnio 80 minut. Minimalnie najlepszy był Niedzielan, którego średnia wynosiła 81 minut. Za nim znalazło się miejsce dla Piechny, Olivera Kapo oraz Cabrery, ze średnią gorszą o 60 sekund. Za nimi znaleźli się Korzym (75 min) oraz Robak (71 min). Pozostali nie przekroczyli progu 60 minut.

Najmniej czasu na boisku spędzał Michał Zieliński (35 minut). Piotr Bagnicki był tylko o minutę lepszy. Poza nimi jeszcze Maciej Tataj, Michał Przybyła, Sergiej Chiżniczenko oraz Daniel Gołębiewski osiągali wyniki poniżej 45 minut.

Kliknij, aby powiększyć

KRÓL JEST TYLKO JEDEN

Kiedy statystycznie rozliczani są napastnicy, to bezapelacyjnie najważniejsze jest podsumowanie ich poczynań strzeleckich. W sumie formacja ta zdobyła 163 bramki. Na listę strzelców wpisywało się 24 napastników. Nie jest żadnym zaskoczeniem, że sezon 2005/2006 zrodził Koronie najlepszego napastnika w historii jej gry w Ekstraklasie. Grzegorz Piechna i jego 21 bramek w dwudziestu dziewięciu meczach do dzisiaj nie zostały pobite przez żadnego zawodnika grającego w Kielcach. „Kiełbasa” strzelający gola co 111 minut jest także najlepszy w klasyfikacji częstotliwości zdobywanych goli.

Drugim najskuteczniejszym napastnikiem żółto-czerwonych jest Maciej Korzym. 20 bramek w 97 meczach. Gol co 362 minuty jest jednak wynikiem dalekim od ideału. Na kolejnych miejscach znajdują się Marcin Robak (19 goli) oraz Airam Cabrera (16).

Kliknij, aby powiększyć

Najwięcej czasu na zdobycie bramki potrzebował Siergiej Chiżniczenko, który zdobył tylko 1 trafienie w 26 występach (1032 minuty na murawie).

Kto trafiał do bramki w najmniejszych odstępach czasu? Czterech zawodników uzyskało czas poniżej 200 minut. Jak wcześniej wspomnieliśmy, pierwszy jest Piechna z wynikiem 111 minut. Drugie miejsce zajął Airam Cabrera, który trafiał do siatki co 140 minut. Na trzeciej pozycji znalazł się Andrzej Niedzielan. „Wtorek” zdobywał gola co 169 minut. Z wynikiem 187 minut, na czwartej pozycji uplasował się Michał Przybyła. Bliski przekroczenia tej granicy był także Marcin Tataj. Jego wynik to bramka co 201 minut.

Kliknij, aby powiększyć

NIE ZAWSZE SPRAWIEDLIWIE

Postanowiliśmy również przeanalizować, jak drużyna radziła sobie z poszczególnymi zawodnikami na boisku oraz jak wyglądała bez nich. Najwyższym współczynnikiem może popisać się Marcin Robak, z którym Korona zdobywała średnio 1,67 punktu. Minimalnie gorzej punktował Maciej Kowalczyk, ze średnią 1,63. Wyniki powyżej półtora punktu osiągnęli jeszcze Olivier Kapo oraz Grzegorz Piechna.

Zawsze podkreślamy, że tę statystykę należy traktować z przymrużeniem oka. Najlepszym przykładem niesprawiedliwości tych statystyk jest Grzegorz Piechna, który na 30 możliwych spotkań rozegrał 29. Zabrakło go tylko w 30. kolejce, gdy Korona pokonała Groclin 3:0. Stąd taki rezultat. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Porcelisa, którego zabrakło w 3 meczach, a żółto-czerwoni zdobyli w nich 5 punktów.

Kto natomiast punktował najgorzej w kieleckich szykach? Dwaj zawodnicy nie przekroczyli progu 1 punktu. Mowa o Chiżniczence oraz Przybyle. Kazach jest jednak o cztery setne gorszy (0,92).

Kliknij, aby powiększyć

CZASY KOLPORTERA ZWYCIĘSTWAMI STAŁY

Ostatnim aspektem przez nas badanym jest procentowy współczynnik zwycięstw, remisów i porażek napastników Korony. Trzech zawodników wygrywało w prawie co drugim swoim meczu. Mowa o Macieju Kowalczyku (49%), Marcinie Robaku (48%) oraz Piotrze Bagnickim (47%). W przypadku tego ostatniego, zgromadził on również najwyższy współczynnik porażek (53%).

Wysokie wyniki porażek zanotowali także Przybyła oraz Chiżniczenko (obaj 46%). Ich procent zwycięstw był najniższy spośród wszystkich napastników. W przypadku Polaka wyniósł on 21%, natomiast Kazach był o dwa procent gorszy. Niewiele częściej zwyciężał Airam Cabrera. Ta sztuka udawała mu się w zaledwie co czwartym meczu. Hiszpan remisował natomiast najczęściej spośród wszystkich badanych. Jego wynik to aż 43%.

Kliknij, aby powiększyć

To wszystko, co dziś przygotowaliśmy. Zachęcamy Was do udziału w sondzie - zadecydujcie, kto był najlepszym napastnikiem Korony w Ekstraklasie. Kończymy podsumowanie formacji. W kolejnej odsłonie przyjrzymy się kartkom przyznawanym żółto-czerwonej drużynie. Do kielczan przylgnęła łatka zespołu grającego agresywnie, a czasem nawet brutalnie. Sprawdzimy to! Zastanawiające, czy pamiętny sezon 2011/2012 rzeczywiście przełożył się na największą ilość kar...

Źródło: 90minut.pl

Opracował Krzysztof Węglarczyk

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

znajdz 2 niepasujace elementy2016-07-08 23:11:35
Piechna Niedzielan Robak Cabrera Kapo Przybyla Sekulski
Kibic2016-07-09 09:36:22
Napiszcie gdzie jest Nowy NAPASTNIK a nie jakies statystyki! Liga juz za tydzien!!!
mlody2016-07-09 09:51:17
taki był płacz po Trytce, a jak się patrzy na statystyki to mówią same za siebie. Dziad Dziad Dziad niech pasie kozy w Kazachstanie
elo2016-07-09 14:13:03
TYLKO TRYTO!!!!!!!
r2016-07-09 15:34:52
kto zagłosował na Chiżniczenko???
K.k.2016-07-09 16:01:45
A co z Napastnikiem?! Dotarł juz do Kielc!?! Liga za tydzień!!!

Ostatnie wiadomości

Już w piątek 22 września rozpocznie się II edycja turnieju młodych piłkarzy ręcznych pt. "7 w Kielcach". W zmaganiach wezmą udział dwie drużyny żółto-biało-niebieskich. KS Vive Kielce jest współorganizatorem turnieju.
Po nieudanej inauguracji Ligi Mistrzów, przychodzi czas na drugą serię będącą jednocześnie szansą na zrehabilitowanie się za niekorzystny wynik meczu z Aalborgiem. Industria Kielce dziś zmierzy się na wyjeździe z Kolstad Handball. Zapraszamy na relację NA ŻYWO! z tego wydarzenia, którą będziemy realizować na portalu CKsport.pl.
W drugiej kolejce zmagań w ramach EHF Champions League, ORLEN Wisła Płock przegrała na własnym terenie z mistrzem Danii, drużyną GOG Handbold, 26:30.
W ostatni weekend Stowarzyszenie Fun Sport Kielce zorganizowało dwa Ogólnopolskie Turnieje w Piłkę Siatkową Dziewcząt. W sumie w turniejach udział wzięło prawie 230 dziewcząt w wieku 14-19 lat.
Industria Kielce zagra o pierwsze punkty w tym sezonie Ligi Mistrzów. Kielczanie zmierzą się z nieprzewidywalnym Kolstad – informujemy, gdzie obejrzeć to spotkanie w telewizji.
Industria Kielce jedzie do norweskiego Trondheim. W mieście kojarzonym przez polskiego kibica głównie ze skokami narciarskimi powstała silna ekipa męskiego szczypiorniaka. Czy kielczanie zbędą pierwsze punkty w Lidze Mistrzów i zmażą plamę po porażce na inaugurację?
Reprezentacja Polski ma nowego selekcjonera. Prezes PZPN, Cezary Kulesza, postawił na Michała Probierza. O komentarz do tej decyzji został poproszony trener Korony Kielce, Kamil Kuzera.
Akademia Muay Thai Kielce zaprasza na kurs samoobrony dla kobiet, realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Kielc. Zajęcia są całkowicie bezpłatne.
Korona Kielce w ostatniej kolejce ponownie zainkasowała porażkę na swoje konto. Tym razem katem żółto-czerwonych okazała się szczecińska Pogoń. Publikujemy wyniki pomeczowej sondy, w której głosowaliście na najlepszego zawodnika Korony.
– Marginesu błędu już nie mamy. Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji – uważa kapitan Korony Kielce, Miłosz Trojak. Przed jego zespołem jeden z meczów z nożem na gardle, a więc potyczka z Widzewem Łódź.
Jak wygląda sytuacja kadrowa Korona Kielce przed meczem z Widzewem Łódź? Można spodziewać się jednego powrotu.
Korona Kielce już w piątek zmierzy się na własnym stadionie z Widzewem Łodź. Do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjedzie ekipa z odświeżoną atmosferą w szatni po roszadzie na stanowisku pierwszego szkoleniowca. – Widać, że zespół Widzewa chwycił myśli trenera Myśliwca – stwierdził Kamil Kuzera.
Wyjątkowe przedsięwzięcie w Kielcach. Powstanie tutaj Muzeum Polskiego Boksu. Inwestycja zostanie zrealizowana w stolicy województwa świętokrzyskiego nieprzypadkowo, w końcu tutaj w drugiej połowie XX wieku znajdowało się jedno z najważniejszych ośrodków tej dyscypliny sportowej w kraju.
Norweski Kolstad będzie najbliższym rywalem Industrii Kielce w drugim grupowym spotkaniu Ligi Mistrzów w tym sezonie. Kielczanie zagrają w Skandynawii o pierwsze punkty, chcąc zmazać plamę po domowej porażce z Aalborgiem. Trener mistrzów Polski przestrzega jednak przed silnym i niedocenianym zespołem oponentów.
Właśnie dobiegła końca 8. seria gier na zapleczu Ekstraklasy. Kolejka ta przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć i wyłoniła nowego lidera, którym został zespół Górnika Łęczna.
W poniedziałek 18 września ukazał się zapowiadany film o piłkarzu 50-lecia Korony Kielce, Jacku Kiełbie. Na każdego fana Złocisto-Krwistych i sympatyka "Ryby" czeka ponad półgodzinny seans.
Kibice piłkarscy w stolicy województwa świętokrzyskiego będą mieli swojego faworyta wśród projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Bez wątpienia jest nim "Żółto-Czerwona Arena" zakładająca wymianę wszystkich pozostałych szarych krzesełek na te w barwach Korony Kielce.
Jak podaje Wieczysta Kraków w swoich social mediach, Maciej Musiał przestał pełnić obowiązki pierwszego trenera. Wybór tymczasowego szkoleniowca mógł wielu zaskoczyć.
Pod koniec września w kieleckiej Hali Legionów dojdzie do hitowego spotkania Ligi Mistrzów między miejscową Industrią, a Paris Saint-Germain. Klub ogłosił datę startu sprzedaży wejściówek na ten mecz.
Kibice znów dopisali na trybunach stadionów PKO Ekstraklasy. W 8. serii spotkań sezonu 23/24 piłkarską rywalizację śledziło ponad 110 tysięcy osób.
Klub ze stolicy województwa świętokrzyskiego już w czwartek przystąpi do kolejnej serii spotkań w ramach Ligi Mistrzów. Industria Kielce z starciu z Kolstad będzie chciała zrehabilitować się po porażce na własnym terenie z Aalborgiem. Gospodarze najbliższego meczu nie będą mogli skorzystać z kluczowego gracza.
Po raz kolejny MMTS-owi zwycięstwo wymyka się z rąk. Tym razem z Kwidzynem wygrał najbliższy ligowy rywal Industrii Kielce, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.
W miniony weekend po tygodniu przerwy do gry wrócili zawodnicy na boiskach PKO Ekstraklasy. Część drużyn nie straciła rytmu i zapunktowała podobnie jak w poprzednich kolejkach, z kolei dla niektórych była to okazja do nowego otwarcia.
W środę 20 września wraca do gry Świętokrzyska Amatorska Bilardowa Liga Biznesu. Za nami cała runda zasadnicza, natomiast w środku tygodnia w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrany zostanie pierwszy ćwierćfinał. Jednocześnie organizatorzy ogłaszają start zapisów na kolejny sezon.
W niedzielę w Leszczynach odbył się Narodowy Dzień Sportu z Go4it, czyli ogólnopolska odsłona promocji aktywności fizycznej. Na to wydarzenie przybyły tłumy dzieci oraz ich opiekunów.
W ostatnich dniach do kieleckiej Galerii Echo ponownie zawitała Bilardowa Ekstraklasa. Broniący tytułu mistrza Polski zawodnicy Nosanu Kielce podczas trzeciego zjazdu rozegrali trzy spotkania, jednak nie każde zakończyło się zwycięstwem.
Przy ul. Drogosza w Kielcach ostatnimi czasy doszło do wielu zmian. Takowych doczekała się również szatnia szczypiornistów Industrii Kielce. Jest schludnie i nowocześnie.
Po sobotniej porażce pierwszego zespołu Korony Kielce z Pogonią Szczecin do rywalizacji w niedzielne popołudnie przystąpili zawodnicy rezerw. W spotkaniu zagrało także kilku zawodników „jedynki”, którzy wyraźnie zaznaczyli swój występ w meczu.
Po serii trzech zwycięstw z rzędu Orlęta udały się na teren lidera. Serii zwycięstw nie udało się powiększyć. Drużyna z Kielc uległa zespołowi Neptuna Końskie 0:2.
Został żywą legendą Korony Kielce i piłkarzem 50-lecia żółto-czerwonych. Teraz doczekał się filmu. Premiera produkcji telewizji klubowej i Michała Siejaka już w poniedziałkowy wieczór.

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group