Korona przegrywa z Litwinami. Znowu szwankowała skuteczność

30-01-2016 16:28,
Wojciech Staniec II

Korona Kielce przegrał w meczu z sparingowym rozgrywanym na obozie na Cyprze z Atlantasem Kłajpeda 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Domantas Simkus, który w sytuacji sam na sam pokonał Leonida Otchenaszenkę. Marcin Brosz wystawił w tym spotkaniu do gry piłkarzy, którzy nie pojawili się na boisku w pojedynku z Shijiazhuang Yongchang oraz testowany obrońca, Djibril Diaw.

Korona udanie rozpoczęła spotkanie i już w 2. minucie mogła zdobyć bramkę, lecz kapitalnej okazji nie wykorzystał Tomasz Zając. Były zawodnik krakowskiej Wisły był tego popołudnia jednym z najbardziej aktywnych piłkarzy, co udowodnił również dwadzieścia minut później, kiedy to po raz kolejny świetnie przedarł się przez linię defensywną, ale znowu zabrakło skuteczności.

Korona atakowała raz za razem i bliscy zdobycia gola byli również Łukasz Sierpina i Djibril Diaw. Skrzydłowy w 24. minucie uderzył z ostrego kąta minimalnie obok bramki, a Senegalczyk tuż po przerwie atomowym strzałem głową obił poprzeczkę.

Litwini nie mieli zbyt wielu atutów do zaprezentowania w ofensywie, ale byli do bólu skuteczni. W 49. minucie w sytuacji sam na sam kapitalnie odnalazł się Domantas Simkus i pewnym strzałem pokonał Otchenaszenkę.

Kielczanie do końca spotkania próbowali odrobić straty, ale na niewiele się to zdało. Najbliżej osiągnięcia celu był Przemysław Trytko, który nawet umieścił piłkę w siatce, lecz arbiter dopatrzył się spalonego i wynik nie uległ zmianie.

Kolejny mecz sparingowy podopieczni Marcina Brosza rozegrają 2 lutego z liderem rumuńskiej ekstraklasy, Astrą Giurgiu, a dzień później wyruszą w drogę powrotną do Kielc

Korona Kielce - Atlantas Kłajpeda 0:1
Domantas Simkus (49’)

Korona: Otchenaszenko - Bednarski (70’Mokrzycki), Diaw, Załęcki, Grzelak - Sierpina, Kotarzewski ( 46’ Fertovs), Marković, Cebula, Zając - Trytko (66’ Przybyła)

żródło: Korona Kielce

------------

kielczanin2016-01-30 16:38:47
Czyli stare grzechy! Bez dobrego "atakiera" nic z tego nie będzie.
Luker2016-01-30 17:07:02
Więcej Trytki i Sierpiny i wygramy. Stare piłkarskie padliny, które nigdy nie dojadą do poziomu e-klasy. Ale w Koronie będą grać.
prawdomowny2016-01-30 19:33:58
Bylo i jest dziadostwo. Panie trenerze, uciekaj pan z tego klubu.
szwankowała skuteczność2016-01-30 21:31:18
Podsumowanie w dwóch słowach najnowszej historii Korony
koroniarz2016-01-30 22:08:57
Do luker ....powinieneś mieć zakaz udzielania się taki kibic z ciebie ?? Dramat ... przyjdź na mecz śpiewać i udawać jakim jesteś kibicem
w ryj w sparingu2016-01-31 10:49:37
Ale Trytko uchachany w wywiadzie pomeczowym....sportowa ambicja.
JaneK2016-01-31 11:26:01
Gikiewicza wezmą bo rozwiązał kontrakt z klubem z Arabii Saudyjskiej :)
Będą balety
obserwator2016-01-31 12:14:14
Jak na razie to tyly.I nic nie zanosi sie na korzysc.Chyba koro ka na wiosne ponedzie w daleka podroz w kierunku I - ej ligi.Oby bylo inaczej. Trzymajmy kciuki i kibicujmy jak tylko mozemy chlopakom.Korona musi byc,bo bez. niej nie mozna zyc.
mks2016-01-31 13:24:06
A jak ma być lepiej skoro Areczek B nie wzmocnił ofensywy. Do cholery ktoś weźmie się w końcu za tych nieudaczników z zarządy klubu?
Slavek2016-02-01 06:32:53
Źeby się wypowiedzieć trzeba się znać na piłce i na zarządzaniu a nie szczeka jak burek
veritas2016-02-01 08:26:52
Od czasu G.Piechny jest coraz gorzej... Przyczyny mizerii leżą nie tylko w kasie lecz złej organizacji i zarządzaniu. Nie działa marketing, skauting i co najsmutniejsze wydumaną Dumę Kielc właściciela klubu, co lepsi omijają dużym łukiem. A niestrudzony tropiciel inwestorów obwinia wszystkich tylko nie siebie. Bogatynia i turniej łgarzy to właściwe miejsce dla takich jak on... A na trybunach kibiców jakby ubywało. Selekcja naturalna? Koronę czeka raczej korona cierniowa, którą funduje jej ten zakład pracy chronionej...
l2016-02-01 17:21:05
Panowie z CKsport czy Wy wiecie ze jutro na rozmowy przyjezdza napastnik z Jagielloni. Ma zostac wypozyczony. Gracz rozegral w tym klubie 9 spotkan i strzelil az 1 bramke! To jest wlasnie polityka pana Bilskiego czyli ogrywanie cudzych zawodnikow. Drodzy Panstwo z CKsport z calym szacunkiem ferie sie juz skonczyly.
l2016-02-01 17:23:58
P.S.
Tym zawodnikiem z Jagielloni jest Lukasz Sekulski,
do redakcji ck sport2016-02-01 17:52:46
Gdzie są zapowiadane wzmocnienia które miały być priorytetem? Bo póki co to Bialorusin jest za Wilusza Sekulski będzie za Trytko i ktoś za Kiercza a gdzie wzmocnienia? Może redakcja ck sport zapyta wprost tego marnego dyrektora? Gdzie są obiecane wzmocnienia drużyny?
Gdzie są wzmocnienia Areczku?2016-02-01 20:43:08
Czy Sekulski ma byc lekiem na niemoc strzelecka Korony. Wątpię!
ARECZKU b2016-02-01 21:50:12
czlowieku ta funkcja Cie przerosla jak masz honor to podaj sie do dymisji i oszczedz Koronie posmiewiska
Menadżer2016-02-02 02:26:51
może pomyśleć o kolejnych wzmocnieniach i zagranicznych graczach co licznie opuścili słynny klub MKS Piotrkówka? Za mało jest 10 obcokrajowców musi być 20 i basta!
co to ma być. ?2016-02-02 08:25:12
Gdzie są wzmocnienia Areczku?
doOsobyOdpowiedzialnejZaTRANSFERY2016-02-02 08:42:26
Najważniejsze jest zabezpieczenie obrony - później się myśli o ofensywie.
Korona pozyskała już solidnego białoruskiego stopera, konieczny jest drugi, ale już się tak spieszyć nie trzeba, aby brać jakiś senegalczyków bez doświadczenia, czy Rymaniaka (polskiego Łatarę). Pod koniec okienka transferowego lepsi zejdą z ceny, olać hejterów - narwańców!
weteran2016-02-02 08:46:50
Bliski ma związane ręce.
To wszystko zależy od Lubawskiego.
Trzeba Go odwołać.
Może wreszcie rozliczymy ten układ wzajemnej adoracji.
czytelnik2016-02-02 12:35:49
Panowie redaktorzy- pobodka - moze wreszcie cos konkretnego napiszecie o klubie ijego przyszlosci.Bo jak do tej pory to same bzdety.Inne portale sportowe bija was na calego. Ruszcie sie wreszciedo roboty.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.