Zwycięstwo na pożegnanie Bieglera

29-01-2016 17:27,
Wojciech Staniec

Reprezentacja Polski zajęła siódme miejsce na mistrzostwach Europy. Stało się tak po tym, jak Biało-czerwoni pokonali Szwecję 26:24, choć do przerwy był remis po 12. To było ostatni mecz Polaków pod wodzą trenera Michaela Bieglera.  

Przed tym meczem trener Michael Biegler zdecydował się na dwie zmiany w składzie. W miejsce Krzysztofa Lijewskiego pojawił się Robert Orzechowski, a Rafała Glińskiego zastąpił Piotr Masłowski. Dla Polaków, których celem był awans do półfinału mecz o 7. miejsce był jedynie walką o pocieszenie.

Obie drużyny miały na początku spore problemy ze zdobywaniem bramek, po kwadransie padło tylko dziewięć bramek, a Polska prowadziła 5:4. Szybciej emocje opanowali Polacy i po 21. minutach prowadzili 10:7. Niestety, trzy kolejne bramki padły łupem Szwedów. Pierwsza połowa zakończyła się remisem po 12.

Po wznowieniu gry kibicom mogły się przypomnieć fatalne chwile z pojedynku pomiędzy Polską i Chorwacją. Nasza drużyna dopiero w 35. minucie zdobyła pierwszą bramkę w tej części spotkania. Całe szczęście Szwedzi nie byli o wiele bardziej skuteczni i prowadzili wtedy tylko 14:13.

Nasi zawodnicy ponownie wyszli na prowadzenie w 40. minucie. Później mecz był bardzo wyrównany, żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć na więcej niż jedną bramkę, a wynik ciągle oscylował wokół remisu.

Polska ostatecznie wygrała 26:24. I zajęła 7. miejsce w mistrzostwach Europy.

W tym meczu zagrało czterech zawodników Vive Tauronu Kielce:

Sławomir Szmal – Stał się specjalistą od rzutów karnych, również Szwedzi mieli problemy z pokonaniem go w tym fragmencie gry.

Michał Jurecki – Biegler rotował składem i tym razem „Dzidziuś” nie był tak mocno eksploatowany jak w poprzednich pojedynkach. Zdobył jedną bramkę.

Karol Bielecki – Mocno nieskuteczny. Oddał dziesięć rzutów, zdobył trzy bramki.

Piotr Chrapkowski – Grał głównie w obronie. Dostał kilka akcji w ataku i rzucił jedną bramkę.

Polska – Szwecja 26:24 (12:12)

Tagi:Euro 2016

Projekt i wykonanie: CK Media Group