Kielczanie drudzy w Rajdzie Barbórka

14-12-2015 19:21,

Załoga Rafał Grzesiński i Mateusz Tutaj z Kielc zajęła znakomite, 2. miejsce w prestiżowym Rajdzie Barbórka, który został rozegrany w weekend w Warszawie.

Rafał Grzesiński w ostatnich sezonach startował przede wszystkim w wyścigach górskich, ale na Rajdzie Barbórka pojawia się co roku i zazwyczaj pilotowany jest przez Mateusza Tutaja. W tym roku kielczanie po raz pierwszy jechali dominującym w ostatnich latach na rajdowych trasach Fordem Fiesta w specyfikacji VS.

Do Rajdu Barbórka zgłosiło się blisko 90 załóg, w tym tak świetni kierowcy jak zdobywca 2. miejsca w Rajdzie Monte Carlo WRC i czterokrotny mistrz Polski Bryan Bouffier, mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz czy Tomasz Kuchar.

Grzesiński i Tutaj od początku plasowali się w czołówce zawodów. Zaczęli od 4. miejsca na 1. OS-ie, a następnie byli na pozycjach 5., 8., 2., 3. i 11. Brak błędów i kar spowodował, że kielczanie zajęli 2. miejsce, o 2,75 sekundy wyprzedzając załogę Ratajczyk/Szcześniak. Wygrał Kajetan Kajetanowicz.

"Kajto" był również najszybszy w Krytarium Karowa. Grzesiński i Tutaj wykręcili 3. czas, ale przez potrącenie beczki dostali karę i na tej pokazowej próbie zajęli 8. pozycję.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group