Projekt wypełniony i złożony. Czekamy na weryfikację

30-04-2015 00:27,
Tomasz Porębski

15 osób - tylu mieszkańców Kielc musiało podpisać się pod wnioskiem do Budżetu Obywatelskiego, żeby ten w ogóle został wzięty pod uwagę. Nie było z tym problemu, bo nasz projekt przypadł do gustu zarówno mieszkańcom osiedla, jak i sympatykom sportu.

Dzisiaj wespół z dyrektor ZSO nr 16, Lidią Kubicką wypełniliśmy wszystkie niezbędne formularze. Podpisy zebrane, dokumenty zeskanowane - projekt został zgłoszony drogą elektroniczną.

Nazwa zadania: Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej przy ZSO nr 16 w Kielcach.

Lokalizacja: ZSO nr 16 im. Janusza Kusocińskiego, ul. Barwinek 31 Kielce, obręb ewidencyjny: 0024, nr: 1143/3, zachodnia część działki

Szacowany koszt: 1 500 000 zł

Opis zadania:

Przedmiotem inicjatywy lokalnej jest budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią do uprawiania piłki nożnej, o wymiarach 46m x 66m, z drenażem, oświetleniem, ogrodzeniem, monitoringiem (zainstalowanie kamer na słupach oświetleniowych) oraz małą architekturą: kosze i ławeczki.

Obiekt spełni marzenia mieszkańców osiedla Barwinek, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy od lat czekają na to, by w miejscu obecnego klepiska powstało boisko na miarę XXI wieku.

W ostatnich latach doszło do modernizacji dwóch boisk przyszkolnych – do piłki ręcznej oraz koszykówki i siatkówki. Niestety, zostały one wykonane z nawierzchni poliuretanowej, której stan szybko uległ pogorszeniu. Na jej powierzchni zrobiły się dziury, odsłaniając warstwę asfaltową, co grozi kontuzjami, a co za tym idzie uszczerbkiem na zdrowiu uczniów w trakcie zajęć wychowania fizycznego.

W obliczu dzisiejszych zagrożeń i pędu do elektronicznej rozrywki, taka infrastruktura dodatkowo odstrasza dzieci od uprawiania sportu w wolnym czasie. Nowoczesny obiekt, idealnie nadający się do piłki nożnej, czyli dyscypliny wciąż najbardziej popularnej w Polsce, z pewnością pozytywnie wpłynie na aktywność fizyczną uczniów, ich zdrowie, prawidłowy fizyczny rozwój oraz samopoczucie.

W godzinach pozalekcyjnych, na boisku mogliby trenować i grać również dorośli mieszkańcy osiedla.  Dodatkowym atutem jest fakt, że nie tylko na Barwinku, ale także na pobliskich osiedlach Kochanowskiego oraz Baranówek nie ma takiego obiektu, więc mogłaby z niego korzystać szersza społeczność.

Projekt i wykonanie: CK Media Group