Sukcesy kieleckich kickbokserów! Dużo medali i pucharów

14-04-2015 13:47,
Redakcja

Robert Soboń został Mistrzem Polski juniorów kategorii 54 kg, natomiast Gabriela Bednarowicz Mistrzynią Polski Seniorek w kat. 56 kg w Mistrzostwach Polski Full Contact Juniorów i Seniorów, które w ostatni weekend odbyły się w Lubaniu.

A to nie jedyne sukcesy naszych zawodników, bowiem Sylwia Kaczmarczyk został wicemistrzynią Polski (junior starszy, 52 kg), a Mateusz Jakubowski wicemistrzem Polski (junior młodszy, 63,5 kg). - W zawodach wystartowało 231 zawodników z 58 klubów. Wyjazd na mistrzostwa naszych zawodników był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Kielce – informuje trener Marek Soboń.

Robert Soboń pokonał w półfinale 3:0 Roberta Wiśniewskiego (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański), a w finale wygrał w II rundzie przez RSC z Sewerynem Wiśniewskim (KS Ziętek Team).

Sebastian Jakubowski stoczył trzy walki, pokonując kolejno w pierwszej przez RSC w II rundzie Kacpra Michalaka (KS Ziętek Team), a w półfinale również przez RSC w I rundzie z Jędrzeja Zabłockiego (Gwardia Zielona Góra). W finale, po bardzo zaciętym pojedynku, przegrał na punkty z reprezentantem Polski, Mateuszem Dymkiem (Sanda Płock).

Sylwia Kaczmarczyk w półfinale wygrała w II rundzie przez RSC z Joanną Rybińską (Legion Głogów), a w finale przegrała na punkty z Dominiką Kaczmarek (Alien Kick Łódż). Co ciekawe, Kaczmarczyk wygrała z nią dwa tygodnie wcześniej w finale Mistrzostw Polski Low Kick Juniorów w Ożarowie Mazowieckim.

Gabriela Bednarowicz w półfinale wygrała 3:0 z Katarzyna Palicką (KGHM METRACO ARMIA POLKOWICE), a w finale z Klarą Kleczkowską (KT Legia).

Trójka kieleckich zawodników - Robert Soboń (jest już zawodnikiem kadry Polski Low Kick i K-1), Mateusz Jakubowski i Gabriela Bednarowicz wkrótce otrzyma powołania na konsultacje kadry Narodowej Full Contact, które odbędą się w maju.

Następny start kieleckich zawodników w K-1 i Low Kick już za dwa tygodnie w Krynicy Zdrój w zawodach WAKO Europen Cup Juniors - Seniors 2015.

Dodaj komentarz

Tagi:kielce

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group