Mateusz Garbacz akademickim mistrzem Polski!

23-03-2015 19:19,
Michał Filarski

Student Politechniki Świętokrzyskiej Mateusz Garbacz złotym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski w Judo, które rozgrywane były w ostatni weekend w Bytomiu. W finale kategorii do 73 kg okazał się lepszy  od Stanisława Dąbrowskiego z Politechniki Warszawskiej.

- W tym roku AMP-y były bardzo mocno obsadzone, w mojej kategorii do 73 kg występowało 49 zawodników, wśród których byli medaliści Mistrzostw Polski oraz Pucharów Europy. Mimo tego, że pięć z sześciu stoczonych walk wygrałem przed czasem, nie były to łatwe zawody. Szczególnie cieszy mnie szybka wygrana w finale ze Stasiem Dąbrowskim (Politechnika Warszawska), z którym dwa tygodnie temu przegrałem w półfinale Pucharu Polski seniorów - mówił już po dekoracji  świeżo upieczony podwójny złoty medalista. Podwójny, bo oprócz złota w klasyfikacji generalnej Mateusz otrzymał też medal w klasyfikacji politechnik.

g

Wychowanek kieleckiego Żaka od tego roku studiuje na pierwszym roku mechaniki i budowy maszyn, i mimo licznych wyjazdów, treningów i sportowych obowiązków daje radę to wszystko połączyć.  -Jeżeli chodzi o pogodzenie nauki ze sportem, to mam w tym spore doświadczenie, bo zajmuję się judo odkąd skończyłem 5 lat - wyjaśnia z uśmiechem Mateusz. - Dużo pomaga mi przyznana przez Pana Dziekana indywidualna organizacja studiów. Pozawala mi to trenować dwa razy dziennie i uczestniczyć we wszystkich zgrupowaniach kadry narodowej, której jestem członkiem od 4 lat -dodaje.

Złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski to zdecydowanie największy sukces w historii startów studentów PŚk w AMP od wielu lat. - Jestem zadowolony, że już na pierwszym roku studiów udało mi się osiągnąć taki wynik, ponieważ dobrze to wróży na dalsze lata reprezentowania Politechniki Świętokrzyskiej na AMPach. Ponadto cieszy mnie, że po raz kolejny potwierdziłem swoją przynależność do czołówki polskiego judo zdobywając kolejny ważny tytuł Mistrza Polski - mówi Mateusz, który może pochwalić się już sporą kolekcją medali z zawodów judo.  - Każdy medal z zawodów mistrzowskich jest dla mnie bardzo cenny, ale że na tym turnieju startowali zawodnicy z czołówki Polski jest dla mnie równie ważny co te, które zdobyłem na zawodach nie akademickich. Wyróżnia go jednak to że po raz pierwszy zdobyłem medal reprezentując Politechnikę Świętokrzyską - mówi nasz medalista.

a

Poza Mateuszem w Bytomiu startowali też inni nasi reprezentanci i mało zabrakło, a mielibyśmy kolejny medal! Kuba Karwas (kat.66kg) był 9. w klasyfikacji generalnej i 4. w klasyfikacji uczelni technicznych, przegrywając w dogrywce o 7. miejsce, a zarazem trzecie w uczelniach technicznych. Natomiast ubiegłoroczny brązowy medalista wśród politechnik Piotr Baltyn zajął miejsca 9-12. Pecha miał Kamil Paduszyński, któremu po swoim ataku w pierwszej walce wypadł lewy bark i niestety nie mógł dokończyć zawodów. W kategorii 81 kg startował też Tomasz Bębęn, który wygrał swoją pierwsza walkę w kilka sekund, a w kolejnej prowadził na waza ari, ale potem po ataku Tomsona przeciwnik go skontrował i niestety nasz zawodnik musiał uznać wyższość rywala. - Chłopakom zabrakło niestety trochę szczęścia, ale pokazali, że w przyszłości również są w stanie walczyć o medale w AMP - ocenił występ swoich kolegów Mateusz Garbacz.

A już niedługo wszyscy kielczanie będą mieli okazję przekonać się jak w starciu z najlepszymi judokami w kraju poradzi sobie świeżo upieczony Akademicki Mistrz Polski. - Mam nadzieję, że równie udanie zaprezentuję się na Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbędą się w Kielcach w dniach 24-26 kwietnia. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszam na te zawody - mówi Mateusz i na koniec swoje słowa kieruje do tych, bez których o medale byłoby na pewno trudniej. - Wielkie podziękowania należą się chłopakom z zespołu oraz trenerce Kindze Kubickiej i trenerowi Michałowi Zelkowi, którzy wspierali mnie tutaj przez całe zawody – zakończył nasz mistrz.

g

Wasze komentarze

j2015-03-23 21:23:33
Super wyniki! Brawo!

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group