UMKS wygrywa pierwszy mecz play-off

17-03-2014 15:33,

Po bardzo niezwykłym meczu koszykarze UMKS-u Kielce pokonali Tur Bielsk Podlaski 82:61. Emocji nie brakowało bowiem po wygraniu trzeciej kwarty aż 16-stoma punktami bliżej zwycięstwa byli goście. Był to pierwszy mecz fazy play-off II ligi grupy C koszykarzy.

Faworytem meczu byli kielczanie, którzy w fazie zasadniczej wygrali oba spotkania z Turem. Mecz rozpoczął się planowo - pierwsze dwie kwarty wygrali gospodarze, dzięki czemu na przerwę schodzili z 15-stoma punktami przewagi. Nikt nie spodziewał się, że zostanie ona roztrwoniona w zaledwie jedną kwartę. Trzecią odsłonę meczu goście wygrali aż 24:8 i objęli prowadzenie. To wyraźnie podziałało na gospodarzy, którzy zdominowali ostatnią kwartę, wygrywając ją aż 31:9. Na papierze zatem wynik wygląda korzystnie, ale spotkanie łatwe nie było.

Najwięcej punktów dla UMKS-u rzycił Artur Busz - 20, ale to nie on był najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania. Jeden punkt więcej zapisał na swoim koncie Łukasz Kuczyński z Tura.

UMKS Kielce - Tur Bielsk Podlaski 82:61, (16:12, 27:16, 8:24, 31:9)

UMKS:
Makuch 9, Osiakowski 8, Fąfara 16 (1x3, 8 zb, 5 as, 4 prz), Machowski 9 (1x3, 8 zb), Miernik (4x3) - Bacik 4, Busz 20 (3x3), Walczyk 2.

Kolejny mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę, 22 marca o godz. 18. Jeżeli UMKS go wygra, to awansuje do następnej fazy bowiem rywalizacja toczy się obecnie do dwóch zwycięstw.

gpp2014-03-17 17:10:00
Mam pytanie do Redakcji: czy naprawdę nie macie innych zdjęć UMKSu? Nie wiem, który to już raz z rzędu widzę te same fotki. Po meczach vive lub korony macie po kilka galerii zdjęć. Już nawet zdjęcia po meczach effectora to rzadkość. Gratuluję "profesjonalnego" podejścia do tematu.