Nie sprawili prezentu Daszkiewiczowi. Effector przegrał z Jastrzębskim

06-12-2013 17:37,

Chwilami to był naprawdę niezły, emocjonujący mecz. Niestety, w kluczowych momentach lepsi, bardziej doświadczeni i spokojniejsi okazywali się goście, przez co to oni zgarnęli dzisiaj trzy punkty. W piątkowy wieczór w Hali Legionów siatkarze Effectora Kielce przegrali z Jastrzębskim Węglem 1:3.

Krzysztof Pustelnik

Koniec. MVP spotkania został uznany Michał Kubiak. Effector niestety przegrywa, a swój kolejny mecz w ramach PlusLigi rozegra w Bydgoszczy. Dziękuje za uwagę, Tomasz Porębski

20.17 - I po ptokach. Jastrzębski był lepszy, lepiej wytrzymał ciśnienie. Wygrał czwartego seta 25:21.

20.13 - Nie ma opier... odpuszczania! Walka do samego końca! Ale Jastrzębski też nie chce dać sobie odebrać takiej szansy. Oni są na ostatniej prostej do wygranej. Mnóstwo emocji i nerwów, czas tym razem bierze Lorenzo Bernardi.

20.11 - Teraz wyrównana walka, ale kielczanie nie mogą zmniejszyć straty punktowej. Jest już mało czasu, dlatego znowu przerwę wziął Daszkiewicza. Pora na ostatni zryw Effectora! 17:21

20.08 - Źle, źle... Lepiej wytrzymują presję gracze z Jastrzębia, trzy puntky przewagi dla nich i czas dla Daszkiewicza. 15:18

20.07 - Szybkie zdjęcie części trybun z naszej strony - na więcej nie mamy czasu ;)

20.06 - Bardzo sprytna akcja Jastrzębskiego i punkt Pajenka. Przerwa techniczna. 15:16

20.03 - Michał Łasko znów doprowadza do wyrównania. Dużo się dzieje w Kielcach, naprawdę świetny mecz nam się zrobił. Niestety, kolejny punkt dla gości. 13:14

20.01 - Pięknie rozegrał się Jungiewicz, złapał pewność siebie i swobodę. Są efekty, ale są też błędy... Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. 11:11

19.59 - Bardzo umiejętnie Jungiewicz w blok i punkt. A zaraz to my popisaliśmy się blokiem, rewelacyjnym! Polański! Prowadzimy! 9:8

19.57 - Co za dzień, jak tylko światło przygasło w hali, to nam wyłączył się internet. Jedna, wielka masakra :) Ale wracamy już pełną parą, wyrównany set póki co, choć lekką przewagę wciąż utrzymują siatkarze Jastrzębskiego. 7:8

19.52 - Początek czwartego seta dla gości, prowadzą 4:2, a na zagrywce wciąż Lasko.

19.46 - Jedno trzeba kielczanon oddać - walczyli. Jednak Jastrzębski Węgiel miał większe umiejętności i wygrał trzeciego seta. Wynik 25:19 potężną bombą ustalił Michał Lasko.

19.42 - Niestety, nie jest dobrze. Przyjezdni ciągle utrzymują bezpieczną przewagę i wydaje się, że trzeci set padnie ich łupem.

19.38 - Przerwa techniczna przy prowadzeniu Jastrzębskiego 16:12.

19.29 - Dwa świetne zagranie Jastrzębskiego z rzędu - nie mocne, lecz techniczne. Najpierw Pajenk, potem Gierczyński. Zły wynik... 8:12

19.27 - Duża walka w Hali Legionów, bardzo wyrównany mecz nam się zrobił. 7:8

19.24 - A wczoraj swoje urodziny obchodził trener Effectora, Dariusz Daszkiewicz, przez co pracownicy klubu przygotowali mu specjalny film.

19.22 - Już nie prowadzimy, ale cały czas trzymamy się blisko wyniku remisowego. 3:4

19.19 - I zaczynamy dobrze, od punktu Sławka Jungiewicza! 1:0

19.17 - Po 10-minutowej przerwie wracamy do gry. Na początku wspominałem, że siatkarze Effectora mają szansę komuś sprawić dzisiaj niezły prezent. No właśnie, komu?

Ano naszemu dziennikarzowi, wielkiemu przyjaciołowi siatkówki i drużyny Dariusza Daszkiewicza - Maćkowi Urbanowi, który kończy dzisiaj 25 lat! Wszystkiego najlepszego Maciek!

19.07 - O to chodzi!!! Najpierw świetny atak Staszewskiego, a potem myli się Łasko i Effector wygrywa drugiego seta 28:26 po niesamowitej końcówce! Brawo!

19.05 - Punkt dla kielczan! Poglajen ze środka! Brawo! Ale zaraz znowu kielczanie, bronią, atak Jungiewicza i... aut. 26:26

19.04 - Niestety, Jastrzębski wyrównuje, ale zaraz akcja Effectora i punkt Polańskiego. Ogromne emocje, kibice na stojąco oglądaję tę końcówkę. Nic z tego, zepsuta zagrywa Polańskiego.

19.03 - Myli się Kubiak w ataku, piłka wychodzi na aut i Effector ma piłkę setową! Ale wcześniej czas bierze Bernardi...

19.01 - Niestety, wziął na siebie ciężar gry Kubiak i jest remis. Czas dla Daszkiewicza. 23:23

19.00 - Bardzo dobrze wytrzymuje nerwówkę Jungiewicz, kielczanie mają dwa punkty przewagi! 23:21

18.58 - Mamy far..., znaczy szczęście, bo fatalnie mylą się na zagrywce goście. Gorzej, że my robimy to samo. 20:20

18.57 - Nie odpuszczają kielczanie, duża walka w Hali Legionów, punkt za punkt. 19:18

18.55 - Michał Masny. Remis. Kurde. 16:16

18.53 - My się chyba lepiej już zamkniemy... Trzy punkty dla gości. Czas bierze Daszkiewicz. Niebezpiecznie!!! 16:15

18.51 - No, no, trochę ponarzekaliśmy w I secie, ale teraz wygląda to naprawdę dobrze. Przerwa techniczna i czteropunktowa przewaga gospodarzy. 16:12

18.49 - Spiker: "jakże szczęśliwie, z wielkim fartem, Effector zdobywa punkt" - biorąc pod uwagę przeszłość kieleckiego klubu wyszło zabawnie :) A dzisiaj między trybunami wędruje święty Mikołaj, który wszystkim chętnym kibicom rozdają smakołyki!

Jakiś tylko taki chuderlawy ten Mikołaj...

18.47 - Zabrakło teraz komunikacji między siatkarzami z Kielc, ale... tak czy owak grają całkiem nieźle, ba! wciąż nie oddają sobie odebrać prowadzenia! 13:10

18.45 - Jastrzębski wraca na "swoje właściwe tory", czyli po prostu zaczyna zdobywać punkty. Ale jeszcze trzymamy przewagę. 9:7

18.44 - Świetną akcją popisał się teraz nasz libero Kaczmarek, który pobiegł za piłką za ławki, odbił ją, wrócił błyskawicznie na parkiet i pewnie znowu by sobie z piłką poradził, gdyby ta do niego trafiła. Niestety, rywale zaatakowali na kogoś innego i zdobyli punkt...

18.42 - Bardzo rozluźnili się siatkarze z Jastrzębskiego, którzy popełniają banalne błędy. I niech tak pozostanie! Przerwa techniczna. 8:4

18.40 - No to teraz naprawdę wybił w trybuny Łasko :) Fatalna pomyłka atakującego Jastrzębskiego i... to nie jedna, a dwie! Dobry wynik! 6:3

18.38 - A my zaczynamy drugiego seta. Początek na remis. 2:2

18.37 - Dzisiaj dwa przeboje muzyczne przodują w Hali Legionów, oczywiście Donatan i Cleo to jedno, a dwa nowy "hit" Małgorzaty Główki. No, zdecydowanie bardziej trafia do nas ta pierwsza piosenka.

18.33 - Jeszcze jeden punkt Effectora i Jastrzębski kończy zabawę w pierwszym secie. Całkowicie zasłużone zwycięstwo gości, którzy pierwszą partię wygrali ostatecznie 25:19.

18.32 - No wreszcie akcja na wysokim poziomie Effectora, bardzo dobre rozegranie Lipińskiego do Jungiewicza i świetny atak. To jednak już prawie koniec seta... 18:24

18.28 - Jesteśmy pod niezwykłym wrażeniem, jak znakomicie spisają się w przyjęciu siatkarze Jastrzębskiego, bronią takie piłki, że aż głowa mała. Teraz zrobił to Kubiak - mega poziom! Czas bierze Daszkiewicz. 15:22

18.26 - Miesza składem jak tylko może Daszkiewicz, ale niewiele to daje. Jastrzębski w tym secie jest po prostu ekipą o klasę lepszą. Ale walczymy, wciąż walczymy. 15:21

18.24 - Dwa punkty na korzyść Effectora i już bierze czas Lorenzo Bernardi, żeby wybić z rytmu kieleckich zawodników. 14:19

18.22 - Na boisku pojawił się Buchowski, ale na razie niewiele to dało. W dalszym ciągu Jastrzębski utrzymuję wysoką przerwą nad Effectorem. 12;19

18.21 - Łobuzy zabrały mi aparat do Gliwic, więc muszę ratować się zwykłym telefonem... Tak dzisiaj wygląda Hala Legionów.

18.19 - Druga przerwa techniczna... jest źle, teraz Bontje z palcem w nosie zablokował w pojedynczym bloku kielczan. 9:16

18.17 - Bardzo niebezpiecznie odskakują nam przyjezdni, duża koncentracja w zespole Jastrzębskiego przynosi efekty. Bronią praktycznie wszystko, a atakują... chwilami z łatwością. 9:15

18.14 - Dariusz Daszkiewicz jest zaniepokojony grą swojego zespołu w ostatnich akcjach, dlatego wziął przerwę na żądanie. To faktycznie trzeba poukładać. 7:11

18.13 - Ajj, ale właśnie tak mylić się nie wolno. Gdy Effector mógł wyrównać, to Romanutti fatalnei zepsuł zagrywkę. 7:10

18.10 - I znowu fantastycznie Gierczyński, który ograł potrójny blok Effectora. Na szczęście siatkarze z Kielc nie poddają się i cały czas trzymają się blisko gości. Dobry mecz. Jastrzębski też się myli, trzeba to wykorzystać. 6:7

18.08 - Już mieli na widelcu rywali kielczanie, ale świetnym, sprytnym zagraniem popisał się Gierczyński i ośmieszył gospodarzy. 2:4

18.05 - Z lekkim opóźnieniem, ale zaczynamy mecz! Niestety, początek dla gości, dobre zagrania Kubiaka. 0:2

18.04 - Jastrzębski: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Kubiak, Bontje i Wojtaszek (libero) oraz Effector: Lipiński, Staszewski, Poglajen, Polański, Romanutti, Dryja i Sufa (libero)

18.00 - Tak wyglądał parkiet przed meczem, a my już czekamy na rozpoczęcie meczu. Zaraz poznamy wyjściowe składy!

17.55 - Spoglądamy na trybuny i... szczerze mówiąc spodziewaliśmy się słabszej frekwencji. Niby to piątek, niby gra Korona teraz, do tego ten huragan Katrina (albo wiatr Ksawery, sami już nie wiemy), ale jednak sporo ludzi postanowiła wpaść na Boczną! Fajnie!

17.47 - Dobra, zostawiamy co złe za nami! Skoro ten dzień jest tak skrajnie beznadziejny, to... a co, musi zakończyć się fantastycznie! I niech się tak zakończy, niech Effector rozwali dzisiaj Jastrzębskiego. Będziemy dzisiaj bardzo doslowni :) Panowie, zmiażdżyć ich, roznieść w pył. Zróbcie to dla... a zaraz powiem dla kogo. A tymczasem wita Was Tomasz Porębski. Cześć! Dawno się nie widzieliśmy! :)

17.45 - OOOOO!!! Matko!!! Co to za dzień dzisiaj. Nie wiem, jak Wy, ale autor tej relacji od rana przeżywa jedną wielką MASAKRĘ. Ciągle się coś psuje, coś nie działa, do tego jeszcze paskudny wiatr, brak snu, no po prostu tragedia i masak... eee, chyba się powtarzam.

17.40 - Nietypowo, bo w piątek na drodze kielczan stanie kolejny silny przeciwnik. Jastrzębski Węgiel – brązowy medalista PlusLigi aktualnie plasuje się na szóstym miejscu w tabeli z 16 punktami. Choć zespół prowadzony przez Dariusza Daszkiewicza po raz kolejny nie jest stawiany w roli faworyta, może sprawić niespodziankę i pokonać wyżej notowanego przeciwnika. Przeczytaj zapowiedź meczu!

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Industria Kielce zgłosiła sześciu młodych zawodników do decydujących starć w Orlen Pucharze Polski. Są to wychowankowie klubu, którzy przed kilkoma tygodniami świętowali znaczący sukces.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy pojedynek z Puszczą Niepołomice 1:1. – Nie jesteśmy zadowoleni z tego meczu, ponieważ musimy walczyć o zwycięstwa – powiedział po spotkaniu Dominick Zator, obrońca „żółto-czerwonych”.
W poniedziałek nie udało się wykonać milowego kroku w stronę utrzymania. Korona Kielce zremisowała w Krakowie z Puszczą Niepołomice 1:1 i wciąż znajduje się w strefie spadkowej. Kto Waszym zdaniem zasłużył na miano najlepszego piłkarza żółto-czerwonych w tym meczu?
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomice 1:1. – Wszystko zależy od tego jak gramy po stracie gola, a wtedy najczęściej tracimy kontrolę nad meczem – powiedział po spotkaniu Martin Remacle, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 30. kolejce mecze najwyższej klasy rozgrywkowej obejrzało 144 475 osób.
Lider oraz wicelider na tarczy. Czy seria Hutnika doprowadzi krakowian do 1 ligi?
Już w najbliższą środę (1 maja) rozstrzygną się losy Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” rozegrają wówczas rewanżowy mecz 1/4 finału z SC Magdeburg.
Po 139 dniach zawodnicy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza doczekali się kolejnego zwycięstwa w sezonie. Podbeskidzie coraz bliżej spadku do 2 ligi.
Kolejny przegrany mecz mają za sobą zawodnicy Radomiaka Radom. Na szczycie tabeli robi coraz ciaśniej.
Puszcza Niepołomice z kolejną zaliczką punktową prowadzącą do utrzymania. Klub grający ten sezon na stadionie Cracovii zremisował z Koroną 1:1, ma 33 punkty na koncie i kosztem żółto-czerwonych plasuje się nad strefą spadkową.
Korona Kielce wciąż w dramatycznym położeniu. Kielczanie zremisowali z Puszczą 1:1. Gola na wagę jednego punku zdobył Martin Remacle. Żółto-czerwoni aktualnie plasują się na 16. miejscu w tabeli. – Spodziewaliśmy się tego, co możemy zastać w Krakowie i rzeczywiście rywal postawił nam trudne warunki – mówi trener Kamil Kuzera.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomice 1:1. Bramkę dla „żółto-czerwonych” zdobył Martin Remacle, a dla gospodarzy Roman Yakuba.
Pokaźna grupa fanów Korony Kielce po 15.00 wyruszyła spod stadionu przy ulicy Ściegiennego do Krakowa, gdzie na miejscu będą wspierać swoją drużynę podczas walki o trzy punkty. Na arenie Cracovii podopieczni Kamila Kuzery zmierzą się z Puszczą Niepołomice. Początek starcia o godzinie 19.00.
Przed Industrią Kielce rewanżowym mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Kielczanie zagrają na wyjeździe z SC Magdeburg – Najważniejsze natomiast jest serce i charakter. Uważam, że w tym meczu będzie decydowało wiele rzeczy – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek, obrotowy gości.
W rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z SC Magdeburg – Jeśli będziemy robić to samo, co robiliśmy w pierwszym pojedynku, to znów wygramy jedną bramką – powiedział przed spotkaniem Andreas Wolff, bramkarz „żółto-biało-niebieskich”.
To historyczny moment dla kieleckiego klubu. W niedzielę łupem juniorów Polonii Kielce padły dwa medale!
Już w najbliższą środę (1 maja) rozstrzygną się losy Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski rozegrają wówczas rewanż 1/4 finału z SC Magdeburg. – Jeżeli zagramy kompaktowo i zespołowo jako drużyna, nieszablonowo i nieprzewidywalnie, to właśnie tą jednością możemy ich pokonać – powiedział przed spotkaniem Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Podano dokładny terminarz fazy grupowej turnieju olimpijskiego szczypiornistów. W zmaganiach o medale może wziąć udział nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
To będzie mecz, którego stawką może być utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek! Korona Kielce gra dziś wyjazd z Puszczą Niepołomice. Czy żółto-czerwoni dźwigną ciężar gatunkowy tej rywalizacji i zdołają na stadionie Cracovii ograć beniaminka? Zapraszamy na relację tekstową NA ŻYWO!
Orlen Superliga podała dokładne terminy rozegrania meczów finałowych pomiędzy Industrią Kielce a Orlenem Wisłą Płock.
Korona Kielce wraca w tym sezonie na stadion Cracovii, by tym razem zmierzyć się z Puszczą Niepołomice. Stawka meczu jest bardzo duża, gdyż rywalizują ze sobą zespoły pretendujące do spadku z PKO BP Ekstraklasy. Gdzie można obejrzeć to spotkanie?
Bezpieczeństwo to jeden z kluczowych obszarów, na który zwracają uwagę osoby, które aktualnie poszukują pracy. Zgodnie z raportem „Kształtowanie kultury bezpieczeństwa i higieny pracy w organizacji” jest to jeden z najważniejszych czynników, który może zaważyć na tym, czy oferta zostanie uznana za atrakcyjną. Nie powinno więc dziwić, że coraz więcej przedsiębiorstw na poważnie analizuje ceny kursów KPP – byle tylko zapewnić pracownikom możliwość rozwoju w tym kierunku. Komu takie szkolenie przyd
Piłkarze Korony Kielce będą mogli liczyć na wsparcie licznej grupy „żółto-czerwonych” kibiców.
W 27. kolejce III Ligi grupy IV świętokrzyskie drużyny zanotowały różne rezultaty. Jakie?
Za nami jeden z ostatnich weekendów handballowych zmagań w niższych ligach. Tylko jeden ze świętokrzyskich zespołów mógł cieszyć się z wygranej.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zmierzą się z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie.
W 25. kolejce RS Active IV ligi Korona II Kielce wygrała 3:1 z Alitem Ożarów, a Orlęta Kielce zremisowały 1:1 z Neptunem Końskie.
Industria Kielce w finałowej rywalizacji Orlen Superligi zmierzy się z Orlenem Wisłą Płock.
W drugim meczu półfinału Orlen Superligi Industria Kielce pokonała KGHM Chrobrego Głogów 34:22. – Najważniejszym celem było zwycięstwo, ponieważ są to play-offy i tutaj różnica bramek nie jest potrzebna – powiedział po spotkaniu Artsem Karalek, obrotowy „żółto-biało-niebieskich”.
W drugim meczu półfinału Orlen Superligi Industria Kielce pokonała KGHM Chrobrego Głogów 34:22. – Graliśmy inny handball niż zazwyczaj, było więcej pragmatyzmu w naszej postawie, dzięki czemu spokojnie budowaliśmy akcje w ataku – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.