Próba generalna przed Legią na remis

16-02-2013 15:56,

Korona Kielce w meczu sparingowym z Polonią Warszawa na remis. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego w sobotę rozegrali spotkanie, w którym przez większość czasu zmuszeni byli gonić wynik. Pogoń za rywalem na stadionie przy ulicy Ściegiennego zakończyła się sukcesem - "złocisto-krwiści" w końcówce starcia zdobyli bramkę na 2:2. Gole zdobyli Paweł Sobolewski i Tomasz Lisowski.

Polonia Warszawa:
46' Mariusz Pawełek
  Jakub Tosik
Martin Baran
46' Igor Morozow
58' Adam Pazio
58' Tomasz Hołota
46' Mateusz Gliński
46' Mateusz Michalski
58' Paweł Wszołek
46' Łukasz Teodorczyk
58' Daniel Gołębiewski

rezerwowi:
46' Sebastian Przyrowski
58' Dorde Cotra
58' Aleksandar Todorovski
46' Jacek Kiełb
Miłosz Przybecki
46' Łukasz Piątek
58' Adam Kokoszka
58' Krzytof Kopciński
Konrad Wrzesiński
46' Piotr Piekarski
46' Vytautas Luksa
58' Paweł Tarnowski

odśwież

KONIEC - Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Ale 2:2 to dobry prognostyk przed rozpoczęciem wiosennych rozgrywek. Za relację dziękuje Mateusz Buchta.

89.min - Gooooool. MAMY WYRÓWNANIE.  Faulowany w polu karnym był Vlastimir Jovanović, a karnego na bramkę zamienił Tomasz Lisowski.

88.min -Allllle urwał! Potężna bomba Maćka Korzyma, ale piłka przelatuje półmetra nad poprzeczką.

83.min  - Ciekawe, acz trafne spostrzeżenie Maćka Urbana: schodzący Jacek Kiełb otrzymał dziś więcej braw niż Marcin Żewłakow przez cały sezon.

82.min - Źle to wygląda. Jesli to ma być sprawdzian generalny przed ligą, to kielczanie go oblewają po całości.

75.min - Dobre dogranie piłki do Angielskiego, ale strzał napastnika przeleciał wysoko ponad bramką Polonii.

72.min - Mamy bramkę kontaktową! Jej strzelcem Paweł Sobolewski, który z 6 metra mocnym strzałem z woleja zapakował piłkę do bramki Polonii.

65.min - Polonia prowadzi już 2:0. Akcja prawą stroną boiska. Piłka trawia do Jacka Kiełba, który kaapitalnym strzałem z dystansu pokonuje Zbyszka Małkowskiego.

62.min - Rzut rożny dla Korony, ale dobrą interwencją po raz kolejny popisują się zawodnicy gości. Zmiana w kieleckim zespole; w miejsce Zawistowskiego na boisku melduję się Sierpina.

60.min - Heh. Sędzia pogubił się troszkę i pozwolił polonii grać w ... 12 na boisku. Po chwili ednak  wszystko wróciło do normy, bo boisko opuścił Daniel Gołębiewski.

56.min - Mocne uderzenie Jacka Kiełba zza pola karnego, ale fantastyczną interwencją popisał się Zbyszek Małkowski.

53.min - Denerwuje się mocno na swoich podopiecznych Leszek Ojrzyński. Nie ma co się dziwić bo nbie ma konca chaos w środku boiska. Kielczanie po dobrym początku grają teraz bez ładu i sładu.

49.min - Groźna akcja Korony. Piłkę dośrodkowywał z prawej strony Zawistowski, ale dobrą interwencją popisał się Przyrowski.

46.min - Bodzioch pojawił się na boisku w miejsce Pawła Golańskiego.

przerwa: Delikatnie mówiąc, chłodno dziś tutaj. Piłkarze rezerwowi obu drużyn ostro się rozgrzewają. Za chwile na boisku zamelduje się Mateusz Bodzioch.

przerwa: A ten kawałek przed meczem usłyszeliśmy pod szatnią Polonii. Humory gościom dopisywały jak widać już przed meczem. Teraz Poloniści też mogą byc zadowoleni:

44.min - Polonia po raz kolejny w natarciu. Podopieczni Piotra Stokowca dobrze utrzymują się przy piłce, a dośrodkowanie jego zawodników sprawiają o wiele więcej problemów.

41.min - Groźna akcja Polonii. Z boku boiska centrostrzałem popisał się Daniel Gołębiewski, ale piłka o półmetra minęła bramkę Zbyszka Małkowskiego.

35.min - Korona nie ma pomysłu na grę. Kielczanie z uporem maniaka próbują wrzute z boków boiska, le nikt nie ptorafi dobrze zamknąć tych dośrodkowań. A Polonia spokojnie buduje kolejne akcje.

29.min.  - no i mamy bramkę dla Poloni. Dośrodkowanie po ziemi z rzutu rożnego. Na piłkę dobrze nabiegł Teodrczyk i pikonał sprytnym strzałem Zbigniewa Małkowskiego.

25.min - Mariusz Pawełek w formie. Piłka po dośrodkowaniu przelatywała nad nim kilka razy. <żenujacy żart proadzącego> Być może, ze względu na brak wypłaty postanowił w ramach strajku w dzisiejszym meczu nie interweniować...

22.min - Vladimer Dvalishvili. Ten pan stał się "bohaterem" ostatniego hitu transferowego ekstraklasy. Miejsca zamieszkania zmieniać nie musiał. Zamienił bowiem Polonię na Legię i być może za tydzień będzie straszył piłkarzy korony w meczu inaugurującym rozgrywki w rundzie wiosennej.

19.min - Ajjjjj. Ależ było blisko. Bardzo dobrze w środku pola piłke rozegrał Janota. Ta trafiła do niepilnowanego Sobolewskiego, który dośrodkował piłka na dłuższy słupek, ale centrymetrów do dobrego zamknięcia akcji zabrakło Maciejowi Korzymowi.

15.min - Odpowiadamy na pytanie o frekwencję: na nasze oko dzisiejszy sparing ogląda około 800 kibiców.

12.min - Jovka dostał dobrą piłkę na 16 metr, złożył się do strzału i... piłka niestety wylądowała daleko obok bramki Pawełka.

9.min - Korona przeważa  na boisku. Raz po raz suną groźne kontry kielczan. Dobrze prezentuje się dziś środek pola złocisto-krwistych. Dużą ilośc piłke przchwytuje Jovka. "Gwiazdy" Polonii, Wszołek i Teodorczyk jak narazie bezbarwne.

6.min - Lewą stroną dobrze popędził Maciej Korzym. Obrońca nie potrafił go zatrzymać i musiał ratować się faulem. Z rzutu wolnego uderzył Golański, ale piłkę wybili obrońcy gości.

3.min - Jak narazie większość akcji obu drużyn toczy się w środku boiska. Co ciekawe zarówno Korona jak i Polonia sporo grają dziś górą.

1.min - Zaczeli!  Skład Korony jak widać poza Pawłem Zawistowskim zbytnio nie różni się od 11-stki, która wybiegała w ubiegłej rundzie.

16.55 -  Dzieje się dziś troche w kieleckim sporcie. Vive gra z Chambery, Effector z Jastrzębskim Węglem. Korona z kolei rozegra dziś ostatni sprawdzian przed inauguracją rundy wiosennej rozgrywek esktraklasy. Mateusz Buchta, Witam i zapraszam na relacje ze sparingu z Polonią Warszawa. Za chwile podamy składy obu ekip na to spotkanie.

16.06 - Można już także obejrzeć galerię z meczu z Siarką autorstwa Pauli Dudy! Kliknij TUTAJ

16.00 -  To dzisiejszy drugi sparing Korony. W pierwszym ekipa Leszka Ojrzyńskiego zremisowała z Siarką Tarnobrzeg 0:0. Przeczytaj relację z tego spotkania!