Wody jak na Narodowym. Korona pokonała Pogoń!

27-10-2012 12:20,

Byli piłkarze Korony nie pomogli szczecińskiej Pogoni. Kielczanie pokonali "Portowców" 2:1 kolejny raz udowadniając, że są w tym sezonie pod względem wyników bardzo chmieryczni. Pochwała podopiecznym Ojrzyńskiego należy się szczególnie za drugą połowę, kiedy to całkowicie zmiażdżyli Pogoń. Żółto-czerwoni pokazali charakter, odrabiając straty po pierwszej połowie.

Mouhamadou Traore

Byli piłkarze Korony nie pomogli szczecińskiej Pogoni. Kielczanie pokonali "Portowców" 2:1 kolejny raz udowadniając, że są w tym sezonie pod względem wyników bardzo chmieryczni. Pochwała podopiecznym Ojrzyńskiego należy się szczególnie za drugą połowę, kiedy to całkowicie zmiażdżyli Pogoń. Żółto-czerwoni pokazali charakter odrabiając straty po pierwszej połowie.

Koniec. Udało się! Przyjemnie oglądało się Koronę w drugiej połowie. Kielczanie pokazali charakter i w nagrodę otrzymali trzy punkty. Za uwagę dziękują Mateusz Buchta i Marcin Długosz.

89. min. - GOL. Tylko że nieuznany. Sierpina faulował (?) Pernisa.

88. min. - Apropo, tajemniczy Jigsaw chyba zostawi w spokoju Maćka Korzyma. Piłkarz zagrał dobrze a i apel (groźba) o wsparcie z trybun poskutkował.

86. min. - MM, zgadza się, doping dziś jest, jak to ująłeś, zacny. A na Arenie Kielc obecnych jest dziś 5480 fanów.

84. min. - Teraz, co jasne, przeważa Pogoń. Powoduje to, że kielczanie mają swe szanse z kontrataków. Przed chwilą bez powodzenia próbował Żewłakow.

80. min. - Schodzi bohater ostatniej akcji. Korzyma zastępuje Sierpina. Wcześniej za Kolendowicza pojawił się na murawie kolejny były scyzoryk Grzegorz Bonin.

77. min. - GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! MACIEEEEEEK KORZYYYYYM! Uderzenie "Jovy" odbija do boku Pernis, ale tam jest "Korzeń", który pakuje piłkę do siatki. 2:1!

75. min. - Korona zamknęła rywali w hokejowym zamku. Brakuje tylko gola i ten mecz naprawdę można ocenić pozytywnie pod każdym względem.

71. min. - Sorry memory, ale przypadki losowe wygrały z CKsportem. Swoje trzy grosze dorzuciła pogoda i nasz aparat tudzież kalkulator (nie radziecki) odmówił posłuszeństwa :(

69. min. - Żewłakow nie daje o sobie zapomnieć defensorom ze Szczecina. Napastnik z Kielc przed chwilą oddał strzał głową, ale ponad bramką Pernisa.

67. min. - Nasza czujka wypatrzyła na trybunach Tomasza Kulawika, szkoleniowca krakowskiej Wisły. Czyżby już podglądał team Ojrzyńskiego?

64. min. - Mecz toczy się teraz w środku pola. Wrogiem kielczan jest jednak woda i błoto - naprawdę ciężko gra się na takiej nawierzchni. Ale może to element taktyki i Korona zaraz zaatakuje znienacka?

59. min. - Korzym!! Jakżesz blisko było drugiej bramki dla Korony. W sytuacji sam na sam futbolówka po strzale "Korzenia" przetacza się jednak obok słupka Pernisa. A w Pogoni zmiana - Traore za Akahoshiego.

57. min. - Kto by pomyślał dwa lata temu, że historia zatoczy koło. Edi Andradina znów walczy z Koroną a nie dla Korony. Nie ma chyba fana mającego złe wspomnienia z Brazylijczykiem?

54. min. - Za Malarczyka na placu gry melduje się Kijanskas. A Maciek Korzym mocnym wolejem zapowiada, że Korona nie zadowala się remisem! Po chwili rzut rożny dla kielczan i znów zapachniało bramką.

52. min. - No i wykrakaliśmy! Wycofanie piłki na 15 metr przez "Żewłaka" wykorzystuje Artur Lenartowski. Jeszcze jeden!!!

50. min. - Kielczanie troszkę się uspokoili, już tak nie szarżują. Mimo wszystko mają przewagę nad "Portowcami". Tylko gol by się przydał!

48. min. - No, no, wygląda to obiecująco. Tym razem uderzenie z rzutu wolnego Lisowskiego nad poprzeczkę przebija Dusan Pernis.

46. min. - CO ZA ROZPOCZĘCIE DRUGIEJ POŁOWY! Marcin Żewłakow dopiero cio wszedł za Szekely'ego i już mógł wyrównać. Strzał naszego napastnika trafił jednak w słupek.

Przerwa. No i tak to właśnie bywa w tym niesprawiedliwym futbolu. Kielczanie znów nie grają źle, ale nie są skuteczni pod bramką przeciwnika. Szkoda niewykorzystanego karnego przez Pawła Sobolewskiego, ale mocno liczymy na znane techniki motywacyjne Leszka Ojrzyńskiego. No bo przecież można jeszcze wygrać!

45. min - Korona nie odpuszcza i atakuje, ale nic z tego nie wynika. Po chwili sędzia Borski kończy pierwszą cześć meczu.

43. min - I klops. ;/ Dośrodkowanie Ediego w pole karne, a tam piłke głową uderza Emil Noll i jest 1:0 dla gości. Niewykorzystane sytuacje się mszczą?

40. min - Ostre wejście Hricki. Szekely zwija się z bólu, a sędzia...dyktuje tylko rzut wolny, bez kartki dla gracza gości.

36. min - No i ten... nie ma bramki ;/ Strzał sobola broni Pernis, do dobitki nie dochodzi żaden zawodników Korony. Nadal 0:0.

35. min - No i mamy rzut karny! W polu karnym faulowany był Stano, a sędzia Borski wskazał na 11 metr. Do piłki podchodzi Paweł Sobolewski. Kibice stoją!

32. min  - Nie będziemy narzekać na warunki pracy. Inni mają dziś jeszcze gorzej (pozdrawiamy fotoreporterów!). Tempo meczu troche siadło. Boisko nie wygląda zbyt dobrze, wiele podań niedochodzi do adresatów bo piłka zatrzymuje się w błocie.

30. min - Pogoń zaczyna dochodzić do głosu! Dobre dośrodkowanie Akahoshiego, ale żaden z "Portowców" nie przeciął tej piłki.

27. min - Małkowski!!!! Kapitalna interwencja naszego bramkarza po strzle Frączczaka. Nic dziwnego, że Zbyszek dostał zaproszenie na "testy" do drużyny Vive.

24. min  - A na trybunach fala meksykańska! Mimo zimna, atmosfera na Arenie Kielc jest kapitalna! Brawa należą się kibicom z "młyna" za fantastyczny doping. Tymczasem minimalnie obok bramki piłkę uderzył Michał Janota. A my razem z kibicami krzyczymy w duchu " My chcemy gola! Korono my chcemy gola!"

20. min - A teraz taki obrazek z przeszłości. Ostatni mecz Korony z Pogonią w Kielcach. Kto zgadnie który to był rok?

16. min - Mimo, ze na trybunach nie zasiadło dziś zbyt wielu kibiców to atmosfera na trybunach jest fantastyczna.

10. min - Dobra akcja Korony. Malarczyk wycofał piłkę na 11 metr do Janoty, ten dobrze uderzył, ale strzał zablokowali obrońcy. Kielczanie w natarciu!! Bramka wisi w powietrzu!

8. min - Groźne uderzenie Ediego z rzutu wolnego, ale fantastyczna interwencją popisał się Zbigniew Małkowski.

7. min - Kielczanie pókico przeważają, ale gry na takim boisku nie można im zazdrościć. Piłka będzie płatać figle  zawodnikom obu drużyn. A tymczasem...

4.min - Na młynie tłok aż miło. Kibice Korony prezentują efektowną oprawę, którą zaprezentujemy wam w dalszej częsci meczu.

1. min  - I zaczęli ! Edi! Edi! na trybunach ;-) Kibice przywitali byłego Koroniarza bardzo dobrze.

13:45 - Są! Piłkarze Korony i Pogoni już boisku. Tradycyjne powitanie obu ekip, hymn Korony brzmi w głośnikach ...

13:42 - Trwa prezentacja składów obu ekip. Brawa od miejscowych kibiców zebrał były kapitan Korony i jedna z jej ikon, Edi Andradina. Miejmy nadzieję, że Brazylijczyk nie wykorzysta swojej lewej nogi przeciwko zawodnikom złocisto-krwistych.

13:32 - o... a teraz zabrakło nam prądu... Cała trybuna prasowa na kilka minut pozbawiona została zasilania. Bateria w naszym laptopie na szczęście jest w miarę naładowana więc myśle, że damy radę!

13:28 - Pole karne "pod młynem" niedługo będzie wyglądać jak plaża. Służby stadionowe zasypuja powstałe kałuże piaskiem. Miejmy nadzieje, że mimo wszystko warunki pogodowe nie wpłyną znacząco na przebieg spotkania.

13:20 - My już na trybunach ;-) Mimo wszystko, że mamy dach nad trybunami to większość miejsc siedzących jest zalana. Goście tymczasem rogrzewają się na dodatkowej bramce ustawionej z boku boiska.

13:07 - Ostatnia porażka Pogoni z Legią spowodowała trzęsienie ziemi w bramce "Portowców". Artur Skowronek, opiekun gości zdecydował, że od pierwszych minut w roli golkipera wybiegnie dziś Dusan Pernis.

13:04 - Znamy już składy obu ekip na to spotkanie. W Koronie mamy kilka niespodzianek. Na plus mozna ocenić chyba pojawienie sie w pierwszej 11 Janosa Szekely'ego.

12:59 - A jednak dobrze nie mieć dachu nad stadionem :-) Przynajmniej nam meczu nie przełożą. Mimo wszystko czeka nas jednak opóźnienie bo "nagły atak zimy" spowodował, że na arenie Kielc mamy małą powódź. Ale służby stadionowe działają!

12.30 - Lada moment rozpocznie się spotkanie, które będzie dla wszystkich małym powrotem do przeszłości. Do Kielc przyjeżdża bowiem Pogoń Szczecin, w której występuje kilku byłych zawodników „żółto-czerwonych”. Mimo tego, iż rywale mają status beniaminka, z pewnością nie należą do łatwych przeciwników. Przeczytaj zapowiedź meczu!

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Bzyku2012-10-27 12:29:41
Jest możliwe, że przełożą mecz?
korona2012-10-27 13:23:56
a co z Nikon El Maestro?
ST_PAULI2012-10-27 13:39:05
fajny,naprawde fajny sklad desygnowal trenejro...
komentator2012-10-27 13:55:39
a w C+ słychać było "Zbigniew Małkowski gościł w tym tygodniu na treningu Targów Viva Kielce" :D
Blad2012-10-27 14:30:16
Fotka ze zdjęcia to rok 2006, ale to było w Szczecinie. Bylem tam.
sasdfa2012-10-27 14:32:32
nie dośrodkowywał Edi..
qiqo2012-10-27 14:36:45
Piłkarskie kaleki, nawet strzelić prosto nie potrafią, o karnym to szkoda pisać bo nie umie nikt strzelać w tej drużynie, dam radę tym kalekom, jak nie umiesz strzelać karnych to wal prosto w bramkarza bo 95% bramkarzy zawsze się rzuca w rogi, no ale piłkarze to bezmózgi i nie znają statystyk więc zamiast strzelać 9 karnych na 10 to my strzelamy 1 na 10. Trenerze do karnych wystawiaj Małkowskiego, przynajmniej będzie show.
Iskiereczka2012-10-27 14:41:07
"Targi Viva Kielce"? :P
kibic2012-10-27 14:42:03
Edi powinien dalej u nas grać, bo pokazuje, że jest lepszy od 90% zawodników w naszym zespole a karne potrafił wykorzystywać.
janósz2012-10-27 14:54:15
Na szczęście dzisiaj mały wybór potencjalnych przestępców wśród marionetkowych płatników. Nawet niebiosa przyszły z pomocą, aby uchronić ludzi przed zagrożeniem:) może jeszcze Edi coś trafi, lubię gościa, sympatyczny jest.
mm2012-10-27 15:20:34
Szkoda, że pogoda taka a nie inna, bo byłoby więcej ludzi, ale doping jak słyszę w TV i tak zacny.
Koroniarzu wygrałeś2012-10-27 15:37:15
toja0002012-10-27 15:43:55
i to jest właśnie "poziom" komentatorów C+ !!!
M_M2012-10-27 16:37:08
Rasiści już na dobre się rozgościli na młynie Korony... White Club... co za idioci.
MKS2012-10-27 16:45:39
Co tam Walet
pw872012-10-27 17:08:52
@M_M gdyby nie ci jak to ich określasz "rasiści" to by było gówno a nie widowisko, młyn napchany a reszta stadionu pusta, zostali najwierniejsi a reszta?
scyzor2012-10-27 17:15:32
Waleczne Serce Korona Kielce!
zKielc2012-10-27 17:18:10
Dobry doping tak trzymać. Szkoda, że pogoda taka a nie inna, bo myślę że byłoby jeszcze lepiej. Szkoda, że teraz trzeba robić akcje zachęcające ludzi do kibicowania. Wcześniej było inaczej, ale tak to jest jeśli przez jakiś czas pewne grupy ludzi dążą do zniszczenia atmosfery na meczach. Zniszczyć jest łatwo, odbudować o wiele trudniej.
M_M2012-10-27 18:24:25
@pw87 - Pierdziele "widowisko" jeżeli jacyś troglodyci wyjeżdżają z takimi ideologicznymi, nie mającymi nic wspólnego ze sportem, tekstami!
Do jasnej cholery, Korona jest klubem każdego kto ją ma w swoim sercu i to niezależnie od pochodzenia czy koloru skóry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kibic2012-10-27 18:55:25
taki koles przydalby sie Koronie, bramka za bramka wali

VanBastek2012-10-27 19:21:08
@walet ty buraku, polskiego się poducz trochę lepiej...
aaa bo bym zapomniał... nowotwór piersi dla twojej starej !
MiCk2012-10-27 19:51:06
Bez przesady z tą wodą. Nie było tak źle jak na 16 godzinne intensywne ciągłe opady. Gdyby stan boiska na narodowym był taki jak w Kielcach z pewnością mecz z anglia odbyłby się wówczas !
Pik2012-10-27 19:55:02
Walet, ciebie to chyba nie tylko matka z ojcem nie kochali ale i krzywdzili...?!
UK_19732012-10-27 21:21:27
@M_M nie bądź taki wrażliwy, bo zapewniam cię, że w większość państw gdzie przeważają czarni napluto by ci w twarz tylko dlatego, że jesteś biały. Jedź do RPA to zobaczysz co to jest rasizm czarnego w stosunku do białego. Miałeś kiedyś do czynienia z grupą czarnych np. w pracy? Ja pracuję na wyspach i znam to od podszewki. Wyjeżdżałem z kraju jako tolerancyjny człowiek a teraz już o sobie tego powiedzieć nie mogę. Powtarzam: jeśli nie pracowałeś za granicą w "czarnym" środowisku to nie zabieraj głosu bo nic na ten temat nie wiesz. Póki co możesz sobie poczytać: http://www.rp.pl/artykul/357629.html
jj2012-10-27 21:22:42
Doping był momentami genialny! Bez dopingu mecz to nie mecz.
Soto2012-10-28 09:55:06
Skąd sie biorą takie cymbały jak ten M_M ?
marianoz2012-10-28 15:26:54
giovinco2012-10-30 08:34:35
"Korona jest klubem każdego kto ją ma w swoim sercu i to niezależnie od pochodzenia czy koloru skóry" - coś ci się chyba w główce poprzestawiało! Prędzej Polska kadra wygra mundial niż ty zobaczysz asfalt na Koronie!

Industria Kielce po dramatycznym meczu odpadła z Ligi Mistrzów. – Nie wiem, co stało się w ostatniej akcji, czy to był faul, czy o co tam chodziło – powiedział po spotkaniu Dani Dujszebajew, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce po dramatycznym meczu odpadła z Ligi Mistrzów. – Uważam, że sędziowie w tej sytuacji powinni pójść z duchem gry i puścić akcję – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Mecz pełen zwrotów akcji przyszło nam oglądać podczas rewanżowego starcia Industrii Kielce z Magdeburgiem w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów, którego stawką było Final4 w Kolonii. Kielczanie walczyli bardzo zaciekle doprowadzając do rzutów karnych. Tutaj lepsi okazali się gospodarze.
Ponad 600 fanów Industrii Kielce pojawiło się w Magdeburgu, aby wspierać drużynę w ćwierćfinałowym starciu Ligi Mistrzów. Kibice „żółto-biało-niebieskich” przemaszerowali przez miasto.
Przed Koroną Kielce najważniejszy miesiąc w sezonie. Czy maj okaże się szczęśliwy i „żółto-czerwoni” pozostaną w PKO BP Ekstraklasie?
Industria Kielce zgłosiła sześciu młodych zawodników do decydujących starć w Orlen Pucharze Polski. Są to wychowankowie klubu, którzy przed kilkoma tygodniami świętowali znaczący sukces.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy pojedynek z Puszczą Niepołomice 1:1. – Nie jesteśmy zadowoleni z tego meczu, ponieważ musimy walczyć o zwycięstwa – powiedział po spotkaniu Dominick Zator, obrońca „żółto-czerwonych”.
W poniedziałek nie udało się wykonać milowego kroku w stronę utrzymania. Korona Kielce zremisowała w Krakowie z Puszczą Niepołomice 1:1 i wciąż znajduje się w strefie spadkowej. Kto Waszym zdaniem zasłużył na miano najlepszego piłkarza żółto-czerwonych w tym meczu?
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomice 1:1. – Wszystko zależy od tego jak gramy po stracie gola, a wtedy najczęściej tracimy kontrolę nad meczem – powiedział po spotkaniu Martin Remacle, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 30. kolejce mecze najwyższej klasy rozgrywkowej obejrzało 144 475 osób.
Lider oraz wicelider na tarczy. Czy seria Hutnika doprowadzi krakowian do 1 ligi?
Już w najbliższą środę (1 maja) rozstrzygną się losy Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” rozegrają wówczas rewanżowy mecz 1/4 finału z SC Magdeburg.
Po 139 dniach zawodnicy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza doczekali się kolejnego zwycięstwa w sezonie. Podbeskidzie coraz bliżej spadku do 2 ligi.
Kolejny przegrany mecz mają za sobą zawodnicy Radomiaka Radom. Na szczycie tabeli robi coraz ciaśniej.
Puszcza Niepołomice z kolejną zaliczką punktową prowadzącą do utrzymania. Klub grający ten sezon na stadionie Cracovii zremisował z Koroną 1:1, ma 33 punkty na koncie i kosztem żółto-czerwonych plasuje się nad strefą spadkową.
Korona Kielce wciąż w dramatycznym położeniu. Kielczanie zremisowali z Puszczą 1:1. Gola na wagę jednego punku zdobył Martin Remacle. Żółto-czerwoni aktualnie plasują się na 16. miejscu w tabeli. – Spodziewaliśmy się tego, co możemy zastać w Krakowie i rzeczywiście rywal postawił nam trudne warunki – mówi trener Kamil Kuzera.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomice 1:1. Bramkę dla „żółto-czerwonych” zdobył Martin Remacle, a dla gospodarzy Roman Yakuba.
Pokaźna grupa fanów Korony Kielce po 15.00 wyruszyła spod stadionu przy ulicy Ściegiennego do Krakowa, gdzie na miejscu będą wspierać swoją drużynę podczas walki o trzy punkty. Na arenie Cracovii podopieczni Kamila Kuzery zmierzą się z Puszczą Niepołomice. Początek starcia o godzinie 19.00.
Przed Industrią Kielce rewanżowym mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Kielczanie zagrają na wyjeździe z SC Magdeburg – Najważniejsze natomiast jest serce i charakter. Uważam, że w tym meczu będzie decydowało wiele rzeczy – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek, obrotowy gości.
W rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z SC Magdeburg – Jeśli będziemy robić to samo, co robiliśmy w pierwszym pojedynku, to znów wygramy jedną bramką – powiedział przed spotkaniem Andreas Wolff, bramkarz „żółto-biało-niebieskich”.
To historyczny moment dla kieleckiego klubu. W niedzielę łupem juniorów Polonii Kielce padły dwa medale!
Już w najbliższą środę (1 maja) rozstrzygną się losy Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski rozegrają wówczas rewanż 1/4 finału z SC Magdeburg. – Jeżeli zagramy kompaktowo i zespołowo jako drużyna, nieszablonowo i nieprzewidywalnie, to właśnie tą jednością możemy ich pokonać – powiedział przed spotkaniem Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Podano dokładny terminarz fazy grupowej turnieju olimpijskiego szczypiornistów. W zmaganiach o medale może wziąć udział nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
To będzie mecz, którego stawką może być utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek! Korona Kielce gra dziś wyjazd z Puszczą Niepołomice. Czy żółto-czerwoni dźwigną ciężar gatunkowy tej rywalizacji i zdołają na stadionie Cracovii ograć beniaminka? Zapraszamy na relację tekstową NA ŻYWO!
Orlen Superliga podała dokładne terminy rozegrania meczów finałowych pomiędzy Industrią Kielce a Orlenem Wisłą Płock.
Korona Kielce wraca w tym sezonie na stadion Cracovii, by tym razem zmierzyć się z Puszczą Niepołomice. Stawka meczu jest bardzo duża, gdyż rywalizują ze sobą zespoły pretendujące do spadku z PKO BP Ekstraklasy. Gdzie można obejrzeć to spotkanie?
Bezpieczeństwo to jeden z kluczowych obszarów, na który zwracają uwagę osoby, które aktualnie poszukują pracy. Zgodnie z raportem „Kształtowanie kultury bezpieczeństwa i higieny pracy w organizacji” jest to jeden z najważniejszych czynników, który może zaważyć na tym, czy oferta zostanie uznana za atrakcyjną. Nie powinno więc dziwić, że coraz więcej przedsiębiorstw na poważnie analizuje ceny kursów KPP – byle tylko zapewnić pracownikom możliwość rozwoju w tym kierunku. Komu takie szkolenie przyd
Piłkarze Korony Kielce będą mogli liczyć na wsparcie licznej grupy „żółto-czerwonych” kibiców.
W 27. kolejce III Ligi grupy IV świętokrzyskie drużyny zanotowały różne rezultaty. Jakie?
Za nami jeden z ostatnich weekendów handballowych zmagań w niższych ligach. Tylko jeden ze świętokrzyskich zespołów mógł cieszyć się z wygranej.