Dobra kontra i obrona kluczem do sukcesu. UJK zaczął od zwycięstwa

22-10-2012 08:36,

AZS UJK Kielce pokonał po bardzo dobrej grze, zwłaszcza w ostatnich minutach pierwszej połowy, MKS Biłgoraj 31:22 (17:12). Kapitalne zawody rozegrał debiutujący w drużynie gospodarzy Daniel Boszczyk, zdobywca dziesięciu bramek.

W szeregach „czarno-biało-czerwonych” przed meczem widać było wielką mobilizację i ochotę do gry. Jednak pojedynek w hali przy ulicy Krakowskiej rozpoczął się dla nich nerwowo. W pierwszych minutach na parkiecie lepiej radzili sobie goście z Biłgoraju. Po 18 minutach gry prowadzili nawet 10:7. - Początek meczu w naszym wykonaniu był bardzo nerwowy, wierzyliśmy w swoje umiejętności, ale ciężko było nam to przełożyć na parkiet. Ale myślę, że po tych 10 minutach, gdy emocje trochę już opadły, zaczęliśmy grać konsekwentnie to, co ćwiczyliśmy na treningach i zaczęło to procentować – ocenił początek spotkania trener AZS-u UJK, Tomasz Błaszkiewicz. I rzeczywiście słowa szkoleniowca gospodarzy znalazły odzwierciedlenie na parkiecie. Akademicy zaczęli grać niemal koncertowo, rzucając aż osiem bramek z rzędu i wychodząc na prowadzenie 16:10. Świetnie funkcjonował w drużynie gospodarzy atak i kontra. W zdobywaniu kolejnych oczek przodował wymieniony już we wstępie Daniel Boszczyk, rzucając w tej części gry 5 bramek. Ostatecznie pierwsza odsłona gry skończyła się wynikiem 17:12 dla gospodarzy.

Po przerwie w grze gospodarzy przytrafił się słabszy okres. Wykorzystali to goście i doprowadzili nawet do stanu 19:17 w 39. minucie. W tym momencie trener Błaszkiewicz wziął jednak czas. Po jego mobilizujących słowach wszystko wróciło do normy. Akademicy ponownie odskoczyli przeciwnikom i do końca spotkania prowadzili, budując stopniowo swoją przewagę. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 31:22 dla „czarno-biało-czerwonych”. - Druga połowa była w naszym wykonaniu bardzo przyzwoita, aczkolwiek zdarzyło się nam trochę błędów spowodowanych też próbą nowych zawodników i nowym ustawieniem. Mogło się tak zdarzyć, brałem to pod uwagę. Wynik był jednak niezagrożony i każdy z zawodników miał szansę zaistnieć na parkiecie i to chyba jest najistotniejsze - podsumował drugie trzydzieści minut w wykonaniu swoich podopiecznych trener Błaszkiewicz.

- Główną naszą bronią ma być kontra i obrona. I pokazaliśmy dzisiaj, że faktycznie tak jest – oceniał po meczu trener Błaszkiewicz. - Widać, że pierwsza siódemka gra już ze sobą i przekłada to na wynik. Natomiast gdzieś tam jeszcze pozostali muszą się trochę ze sobą zgrać. Myślę, że to jednak kwestia jeszcze dwóch, trzech meczów.

Mecz z MKS Biłgoraj pokazał, że w zespół akademików bardzo dobrze wkomponowali się nowi zawodnicy: Daniel Boszczyk i Bartosz Bednarski. - Daniel na pewno wzmacnia nas dosyć mocno. Jednak na skrzydle jest i Bąku, i Serek, i Robson (Bączek, Wojda, Świercz – przyp. red.), więc te skrzydła mamy koncertowe do grania. Bartek Bednarski na pewno pokazał się dzisiaj z dobrej strony, choć zdarzyło mu się trochę błędów. On jednak nie do końca przepracował ten okres przygotowawczy, ale myślę że z meczu na mecz będzie grał coraz lepiej i coraz bardziej się z nami zgrywał – komentował grę nowych zawodników Tomasz Błaszkiewicz.

W następnym pojedynku na AZS UJK Kielce czeka już debiutująca w rozgrywkach trzeciej ligi drużyna LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne. Kielczanie pojedynek ten rozegrają na wyjeździe i pozostaje mieć nadzieję, że wrócą do domu z kolejnymi dwoma punktami na koncie.

Piłkarzy ręcznych AZS UJK Kielce wspierają: POLFOL, LAFARGE, Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego, PGNiG, MM Invest, TOPKLIMA, INGA, K2 Anaccy. Swoje wsparcie udzielają również samorząd studentów UJK i sama uczelnia. Patronat honorowy objęli: Rektor Uniwersytetu Jan Kochanowskiego prof. dr hab. Jacek Semaniak i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas. Sponsorami medialnymi klubu są: CKsport.pl, Echo dnia, Nasze Kielce, Plus Kielce.

Maciej Wadowski

foto: Józef Wadowski

AZS UJK Kielce- MKS Biłgoraj 31:22 (17:12)

AZS UJK: Kucper, Detka - Świercz 2, Bąk 2, Papaj 6, Wojda 2, Michalski 1, Boszczyk 10, Kutwin 4, Kozubek 1, Bednarski 3, Łukaszczyk, Rybak, Wesołowski, Łata.

Wasze komentarze

kibic2012-10-26 09:12:46
grała też Polonica. Wygrali z Zamościem 29:28.
tFGAFlFSMJizCPfkde2013-01-17 00:55:48
Wpisz Twf3j komentarz Możesz używać tych tagf3w i atyubrtf3w HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> Notify me of follow-up comments by email. Notify me of new posts by email.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group