Rozpoczynają grę o awans. Do Kielc znowu przyjeżdża Wisła

11-04-2012 00:29,

Zaledwie 10 dni temu mierzyli się ze sobą jeszcze w fazie zasadniczej. Teraz jednak stawka już jest zdecydowanie większa, bo rozpoczyna się kluczowy fragment sezonu, czyli play-offy. Czy UMKS Kielce po raz kolejny poradzi sobie z Wisłą Kraków i zrobi pierwszy krok ku awansowi do I ligi?

W ostatnim spotkaniu obydwu drużyn nie było wątpliwości, kto jest lepszy. Podopieczni Rafała Gila pewnie uporali się z krakowianami, wygrywając 78:66. W trakcie rywalizacji UMKS miał nawet okazję przećwiczyć kilka wariantów gry obronnej, aby jeszcze lepiej prezentować się w decydującej fazie sezonu. Ale wtedy nie tylko efektownie było w defensywie. Również pod koszem przeciwnika kielczanie prezentowali się bardzo dobrze.

Nie dziwi więc fakt, że gospodarze środowego starcia są w doskonałych nastrojach. Pewności siebie musiało też dodać zdecydowane zwycięstwo 101:73 w sparingu z Pułaskim Warka. Widać więc, że gracze UMKS-u są w bardzo wysokiej formie.

Dlatego nie ma wątpliwości kto będzie faworytem pierwszego ćwierćfinału play-off. Kielczanie, którzy z pełną odpowiedzialnością mówią o walce o awans, muszą pewnie rozprawić się z Białą Gwiazdą. Krakowian jednak nie można lekceważyć, bo podopieczni Maciej Starowicza już raz w tym sezonie sprawili sensację, wygrywając u siebie z PWiK Piaseczno w fazie zasadniczej.

W środę jednak to hala przy ulicy Żytniej będzie dużym atutem kielczan. W końcu UMKS u siebie przegrał tylko jeden raz, na inaugurację z Novum Lublin. I raczej niewiele wskazuje na to, aby po potyczce z Wisłą kibice naszej drużyny wychodzili z kieleckiego obiektu zawiedzeni.

Początek spotkania z krakowianami o godzinie 19. Zwycięzca dwumeczu w półfinale trafi na Tur Bielsk Podlaski lub Novum Lublin.

Fot. Grzegorz Tatar

Wasze komentarze

miedz2012-04-11 19:31:10
dzisiaj ten mecz ? ;O

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group