UMKS z kolejnym zwycięstwem. Skuteczni Wróbel i Lewandowski

21-01-2012 21:23,

Koszykarze UMKS-u Kielce nie mieli wielkich problemów z pokonaniem outsidera ligi, KS Pułaskiego Warka. Podopieczni Rafała Gila przegrali tylko jedną, trzecią kwartę, a w pozostałych byli lepsi od gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości 74:57.

Gracze UMKS-u byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i pewnie potwierdzili swoją wyższość nad rywalami. Pułaski przed tym meczem zajmował bowiem przedostatnią lokatę w tabeli drugiej ligi, ale z drugiej strony mógł być podbudowany wyjazdowym zwycięstwem w ostatniej kolejce nad AZS-em Politechniką II Warszawa. Nie wolno jednak zapominać, że była to wygrana nad innym outsiderem ligi...

UMKS, który mocno wierzy w awans, nie może pozwolić sobie na wpadki, a taką na pewno byłaby strata punktów w Warce. Dlatego kielczanie od razu mocno ruszyli do ataku, dość szybko uzyskując niewielką przewagę. Goście stopniowo jednak dążyli do jej powiększenia, co się udawało. W efekcie po pierwszej połowie spotkania prowadzili dziewięcioma punktami.

Duża w tym zasługa Dariusza Kołacza, który świetnie zapunktował w ostatnim ligowym starciu ze STACO Niepołomice i dzisiaj potwierdził dobrą formę. Z każdą minutą rozkręcał się także Jakub Lewandowski.

Po przerwie kielczanie złapali jednak dołek. Trzecia kwarta była nieudana w wykonaniu drużyny gości. Pułaski mocno ruszył do ataku, wygrał tę część meczu ośmioma punktami i zniwelował stratę do rywali do pięciu punktów. Kielczanie mylili się często, notowali głupie straty, ale przede wszystkim nie wykorzystywali swoich pozycji rzutowych.

Na szczęścia ostatnia partia spotkania była już bardzo dobra w wykonaniu gości. Świetny fragment meczu zanotował Marcin Wróbel, który wysunął się na pozycję lidera w UMKS-ie – w całym meczu zdobył 19 punktów. Drugi pod tym względem Lewandowski zdobył o punkt mniej. Ostatecznie spotkanie zakończyło się siedemnastopunktowym zwycięstwem drużyny Gila.

W następnej kolejce UMKS zagra u siebie z AZS-em Politechniką II Warszawa (w sobotę, 28 stycznia).

KS Pułaski Warka – UMKS Kielce 57:74 (13:17, 10:19, 24:16, 10:22)

UMKS: Wróbel 19, Lewandowski 18, Busz 13, Kołacz 10, Fąfara 5, Kij 4, Jaworski 3, Makuch 2, Bacik, Dziura.

Wasze komentarze

miernikos2012-01-22 14:19:37
W następnej kolejce UMKS będzie pauzował, bo AZS PW II została wycofana z rozgrywek.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group