Korona wygrała z Radomiakiem. Pierwszy gol Korzyma

14-01-2012 10:56,

Od rana w Kielcach mocno pruszył śnieg, ale pół godziny przed pierwszym, sobotnim sparingiem Korony Kielce przestało padać. Dzięki temu można było w miarę znośnych warunkach rozegrać mecz. Złocisto-krwiści pokonali Radomiaka Radom 2:1. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Maciej Korzym, druga bramka była samobójcza.

Korona Kielce - Radomiak Radom 2:1 (1:0)

Bramka: Korzym (19'), Szary (82' sam) - Onyekachi (86' k)

Korona:
I połowa: Małkowski - Kuzera, Kiercz, Hernani, Lisowski - Przybecki, Jovanović, Vuković, Kiełb - Korzym, Bąk Ż
II połowa: Pilarz - Kuzera, Kiercz, Hernani, Lisowski (68' Bąk) - Przybecki (65' Gawęcki), Czarnecki, Żubrowski, Sobolewski - Kaczmarek, Janiec Ż

Już wkrótce zapraszamy na relację na żywo z drugiego dzisiejszego sparingu. O godz. 14 rozpocznie się mecz z Bogdanką Łęczna! (kliknij: TUTAJ)

90. min - Koniec meczu! Korona wygrywa 2:1. Za uwagę dziękuje Mateusz Buchta.

86. min - GOOOL dla RADOMIAKA. Do piłki podchodzi Onyekachi i pewnie zamienia "jedenastkę" na bramkę.

85. min - Jest rzut karny! Niestety, dla Radomiaka. Jednego z rywali faulował Hernani.

84. min - Faul Jańca, za co młody pomocnik ogląda żółtą kartkę. Radomiak miał rzut wolny z boku pola karnego, ale na szczęście go nie wykorzystał.

82. min - GOOOL dla KORONY. Miał być samobój i... jest. Po dośrodkowaniu Kaczmarka piłka trafia pod nogi Łukasza Szarego, a zaraz po tym ląduje w bramce Radomiaka.

79. min - Dynamiczny rajd Kuzery prawą stroną boiska, mocne dośrodkowanie w pole karne. Tam jeden obrońca Radomiaka chciał wybić piłkę, ale trafił ją tak niefortunnie, że o mały włos, a... strzeliłby samobója. Miał szczęście, futbolówka przeleciała obok bramki. I Korona zamiast gola, zyskała tylko rzut rożny.

75. min - Chcielibyśmy coś napisać ciekawego, interesującego, ale niestety - nuda.

72. min - Trochę nudno się zrobiło na boisku, naprawdę nie dzieje się nic ciekawego. Mamy wrażenie też, jakby ubyło kibiców. Wśród tych, którzy zostali, jest jednak np. Paweł Golański, który wrócił z ŁKS-u Łódź i trenuje z drużyną Młodej Ekstraklasy Korony.

69. min - Gra Korony nieco straciła na jakości, nie ma co ukrywać. A my mamy pytanie, czy życzycie sobie relację z drugiego dzisiejszego sparingu z Bogdanką - Górnikiem Łęczna?

68. min - No to mamy trochę hokejowe zagranie, bo na murawę wraca Kuba Bąk, który zmienia Lisowskiego.

65. min - A jednak zagramy teraz z napastnikiem, bo na boisku w miejsce Przybeckiego wchodzi Piotr Gawęcki.

60. min - Była szansa na 2:0... Bardzo dobra postawa bramkarza Radomiaka - najpierw obronił strzał Kaczmarka, a potem dobitkę Czarneckiego.

57. min - Przybecki dalej jest na boisku i wciąż wyróżnia się dużą aktywnością. Tym razem dobrze wpadł w pole karne, ale w sytuacji sam na sam górą był bramkarz drużyny z Radomia.

55. min - Bardzo dobra próba Jańca zza pola karnego i przede wszystkim niezłe wykonanie. Ładny strzał młodego zawodnika, ale bramkarz Radomiaka z dużymi problemami obronił to uderzenie.

50. min - Kolejny stały fragment gry Radomiaka. Dobre uderzenie przeciwnika broni jednak Krzysztof Pilarz.

46. min - Przerwa nie trwała piętnaście minut, lecz znacznie krócej. Rozpoczęła się już druga połowa, a na boisku pojawili się: Pilarz, Czarnecki, Żubrowski, Sobolewski, Kaczmarek i Janiec. Gramy więc bez typowego napastnika.

Przerwa. Czas na delikatną "kosmetykę murawy":

45. min - Koniec pierwszej połowy.

44. min - Przesadził teraz z wślizgiem Bąk, za co obejrzał żółtą kartkę od arbitra.

42. min - Stały fragment gry Radomiaka, mocna wrzutka, ale bardzo dobrze wybił piłkę Kiercz.

39. min - Radomiak po raz kolejny wbiega w pole karne Korony w przewadze, ale znów obejrzeliśmy spore zamieszanie i obrońcy zdołali na szczęście wybić piłkę.

35. min - Pozazdrościł Przybeckiemu przebojowości Lisowski i sam pognał mocno do przodu. Dobre dośrodkowanie z lewej strony, ale tuż przed bramką nie zdołał sięgnąć piłki Jakub Bak.

32. min - Aktywny jest Przybecki. Kolejna akcja tego młodego pomocnika, oczywiście znów na prawej flance. Dobre dośrodkowanie do Baka, który zdecydował się na strzał głową, ale piłka poleciała prosto w bramkarza Radomiaka.

30. min - Na razie bez kolejnych okazji bramkowych.

28. min - Radomiak marnuje kolejną dobrą okazję. Nie mają coś szczęścia, a może raczej zimnej krwi goście. Na trybunach... to znaczy po bokach murawy mecz obserwuje około 100 widzów.

25. min - No to teraz było bardzo groźnie. Świetnie zaatakował Radomiak, jeden z zawodników gości miał niemalże stuprocentową sytuację, ale fatalnie ją zmarnował. Piłkarz uderzył obok bramki.

22. min - Tym razem Przybecki sam szukał szczęścia. Nowy pomocnik Korony zdecydował się na mocny strzał, ale uderzył minimalnie niecelnie.

19. min - GOOOL dla KORONY! Bardzo ładna akcja Przybeckiego z prawej strony, dośrodkowanie w pole karne, gdzie piłkę niemal tylko "dziubnął" Korzym. Ale skutecznie, jest bramka i prowadzenie gospodarzy!

15. min - Na boisku walka, walka i jeszcze raz walka. Niestety, niezbyt komfortowo ogląda się dzisiejsze spotkanie, oj wolelibyśmy być tuż obok na trybunach Areny Kielc. Ale na to musimy poczekać do lutego.

11. min - Mamy odpowiedź Radomiaka. Nawet niezła akcja gości, jeden z rywali zdecydował się na strzał z 17 metrów, ale bardzo dobrze między słupkami spisał się Małkowski. Inna sprawa, że uderzenie było w środek bramki.

8. min - Korzym urwał się z lewej strony, mocno pognał na bramkę, oddał strzał, ale bramkarz wybronił to uderzenie, choć z dużymi problemami.

6. min - Dziękujemy Wam za czujność, oczywiście drugi sparing gramy z Bogdanką Łęczna! Wybaczcie, zimno jest :) Ale chociaż dzięki temu wiemy, że nas czytacie, bo komentarze się posypały!

5. min - Pierwsza groźna okazja. Faulowany był Vuković, rzut wolny dla Korony. Dośrodkował "Vuko", głową uderzył Kiercz, ale piłka przeleciała tuż obok bramki gości.

4. min - Nie napiszemy nic odkrywczego, ale trochę będziemy dzisiaj oglądać tańca na lodzie. Jest bardzo ślisko, trudno utrzymać się na murawie, a to nie służy grze w piłkę.

1. min - Ruszyli. Piłka w grze!

11.25 - Z boku stoi i przygląda się rozgrzewce Daniel Gołębiewski. Prawdopodobnie tego napastnika, który ostatnio grał w Górniku Zabrze, zobaczymy w drugim sparingu z Bogdanką Łęczna (początek tego meczu o godz. 14).

11.18 - Zdradzimy Wam, że trenerzy planują dokonać kilku zmian w przerwie spotkania, ale czy do tego dojdzie, to zobaczymy po 45 minutach. Z tego co widzimy po rezerwowych, powinno się pojawić sporo młodych graczy.

11.12 - I znamy już skład, w jakim zagrają żółto-czerwoni. Tak jak mówiliśmy - mocna ekipa na początek soboty. Plus jeden rodzynek - Miłosz Przybecki, najnowszy nabytek, który na zasadzie półrocznego wypożyczenia trafił z Polonii Warszawa.

11.10 - A boisko wygląda tak, jak poniżej. Nasz komentarz - nie jest źle!

11.05 - Na murawie rozgrzewają się m.in. Zbigniew Małkowski, Paweł Sobolewski, Aleksandar Vuković czy Tomasz Lisowski, więc możemy się spodziewać, że w pierwszym spotkaniu zobaczymy ten silniejszy skład.

11.00 - Na razie czekamy na informacje o składzie, w jakim wystąpią żółto-czerwoni.  Dobra informacja jest taka, że pół godziny przed rozpoczęciem meczu przestał padać śnieg.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

stefan2012-01-14 11:07:26
isc popatrzec czy nie isc, oto jest pytanie...
GoonerCK2012-01-14 11:12:34
Wszystko fajnie ale co dadzą takie sparingi? Jak zawodnicy testowani mają się pokazać na takim boisku? Wszystko będzie raczej dziełem przypadku niż jakiś wyuczonych zachowań. No ale zobaczymy.
pancio!2012-01-14 11:15:36
to tyle kasy na ten niby stadion poszlo i nawet ta sztuczna murawa nie jest podgrzewana??czy poprostu zima tych obrotniakow z mupet show zaskoczyla!!hehe
pancio!2012-01-14 11:17:11
frank2012-01-14 11:18:11
No to własnie dlatego Leszke wystawił lepszy skład bez testowanych na ten pirewszy mecz. Potem pogoda ma się poprawić snieg zniknie bo go "ubiją" w tym meczu :D
GoonerCK2012-01-14 11:20:42
No to może te składy podajcie...
ziom2012-01-14 11:21:41
gooner przeciez sa na dole
GoonerCK2012-01-14 11:23:59
No to teraz musieli dodać bo nie było wcześniej...
em2012-01-14 11:24:06
teraz som, wczesniej ich nie bylo
frank2012-01-14 11:31:31
Jaką Bronią Radom :D Bogdanką nie ?
stefan2012-01-14 11:33:17
Panowie! O 14 nie gramy z Bronią Radom tylko z Górnikiem Łęczna, skąd żeście taką informację wzięli?
damian2012-01-14 11:34:56
Drugi sparing jest z Bogdanką, a nie z Bronią Radom :)
Hans2012-01-14 11:40:07
Będzie można na waszej stronce później obejrzeć jakiś skrót z tego jakże pięknego spektaklu??(się domyślam:))
Redakcja2012-01-14 11:41:45
Hans, przykro nam, ale niestety nie. Mieliśmy taki pomysł, lecz z pewnych względów technicznych nie udało nam się go zrealizować.
pancio!2012-01-14 11:45:07
operatora telefonu z wbudowana kamera zaskoczyla zima i nie dojechal,ale beda napewno slitasne fotki to sie popatrzy:)
kinooko2012-01-14 11:46:35
siedziała koza koło trzepaka, wypięła dupę na Radomiaka, Radomiak myślał, że to gęba i szukał w dupie złotego zęba:D
pancio!2012-01-14 11:48:11
a wie ktos moze czy gdzies w necie znajde transmisje z meczu resovia-fart??bo na polsacie nie ma
pancio!2012-01-14 11:50:07
indyk2012-01-14 11:50:27
moim zdaniem takie sparingi sa potrzebne, nie mniej niz przygotowanie fizyczne!!!
zią2012-01-14 11:50:38
wejdx na plusliga.pl
fog7772012-01-14 11:51:06
pokażcie zdjęcie młyna:)
19732012-01-14 11:52:02
nie żadna bogdanka, tylko Górnik Łęczna. Trochę szacunku dla Kibiców, którzy walczą o tradycję swojego klubu.
Hans2012-01-14 11:52:20
W takim razie,jak można to proszę z 2,3 zdanie poświecić Przybeckiemu i testowanym zawodnikom(jak już wejdą) !
indyk2012-01-14 11:52:23
do pancio!
wpisz soccer-live.pl i tam wpisz siatkowka, bodajrze po lewej strone , dzien tygodnia i szukaj meczu:) powinien byc!!!!
Max TYLKO MKS2012-01-14 11:52:50
Proszę o Fotkę z ławki rezerwowej Korony .
K22012-01-14 11:54:55
ilu widzów?
darkranger2012-01-14 11:56:20

Łukasz Skowron – Dariusz Rolak, Maciej Swidzikowski, Jacek Moryc, Łukasz Szary – Krystian Puton, Mateusz Radecki, Piotr Wlazlo, Marcin Figiel - Paweł Tarnowski Wojciech Wocial.

Pozdrawiam z Brończyc.
leszek2012-01-14 11:58:44
Panowie nie marudzimy tylko obserwujemy co się tam dzieje
GoonerCK2012-01-14 12:16:24
A co mnie skład Radomiaka obchodzi...
pancio!2012-01-14 12:19:28
indyk i zia dzieki wielkie posprawdzam zaraz.TYLKO FART!!!!!POZDRO WARIATY Z MKS-U!!!!
GoonerCK2012-01-14 12:20:02
A gdzie jest walet? Dojazd do kafejki mu zasypało czy na ferie z mamą wyjechał?
sulejmani2012-01-14 12:21:28
a gdzie walet ? przeciez jego wsiowa drużynka gra ?
pancio!2012-01-14 12:21:34
R2012-01-14 12:31:38
redakcjo dajcie jakies fotki kibiców jeśli tacy są oczywiście, bo pogoda nie dopisuje to pewnie nie wielu przyszło
darkranger2012-01-14 12:48:47
Mateusz masz skład Radomiaka na drugą połowę Łukasz Skowron – Łukasz Szary, Jacek Moryc, Dawid Sala, Piotr Kornacki - Damian Stanisławski Mateusz Radecki, Mikołaj Tokaj, Kabir Ojikutu - Maciej Domański, Daniel Onyekachi
odpowiedz2012-01-14 12:55:48
Jakub Żubrowski, pomocnik ME, rocznik 1992, wzrost 179, waga 73 :)
walet®2012-01-14 13:03:06
Jedna z tych drużyn zna swoje miejsce, czekam tylko aż druga do nie dołączy. Do boju galerianki!!!
walet niestety Korona wygrała.
wieśniaku sam pewnie czekasz od 7 przed galerią żeby otworzyli a piszesz coś o galeriankach...
leszek2012-01-14 13:28:49
czekamy na relacje z drugiego meczu
sulejmani2012-01-14 15:25:04
miejsce twojego warcholskiego radomiaczka jest co najwyżej w okręgówce a wiec jeszcze troche wam brakuje gołębiarze !
ja2012-01-14 23:27:38
UWAGA!!!
Głosujcie na Korzyma
ja2012-01-14 23:27:48
UWAGA!!!
naszaliga.pl2012-01-14 23:51:12
Uwaga... na naszej lidze jest głosowanie na napastnika jesieni... Głosujcie na Korzyma!
walet®2012-01-15 01:08:12
piłkarze Kolportera grali w meczu z Radomiakiem jak równy z równym i pewnym krokiem zmierzają ku 1 lidze :)
sulejmani2012-01-15 10:30:17
walet śmieciu janczak'u bo tak sie nazywasz prawda? długo bedziesz jeszcze robił z siebie klauna na kieleckich portalach? zajmij sie lepiej swoim powiatowym grajdołkiem radomiem bo dziadek mróz cie znajdzie po twoim śmiesznym IP 77-254-152-20 i da ci "pstryczka w nos" .
sulejmani2012-01-15 21:57:45
Zatkao kakao klaunie? Moze sie do tego odniesiesz teraz warchole co? Pamiętaj pajacu nie jesteś anonimowy w tym necie błaźnie!

Za nami rozgrywana w środku tygodnia 26. kolejka RSActive IV ligi. Korona II Kielce pokonała 2:1 wicelidera AKS 1947 Busko-Zdrój. Orlęta triumfowały natomiast w Klimontowie 5:4.
Gorąco było nie tylko podczas meczu między Puszczą Niepołomice, a Koroną Kielce. Po spotkaniu doszło do niebezpośredniej konfrontacji trenera Kamila Kuzery ze szkoleniowcem gospodarzy. Dziś sternik żółto-czerwonych ponownie odniósł się do sprawy.
W czwartkowy (2 maja) poranek na autostradzie A2 doszło do zderzenia tira z busem, którym podróżowało ośmioro fanów Industrii Kielce. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. – Będziemy robić wszystko, aby utrzymać się nawet przed tą ostatnią kolejką – powiedział przed spotkaniem Jakub Łukowski, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. Kamil Kuzera przedstawił sytuację kadrową „żółto-czerwonych” przed tym starciem.
Industria Kielce po dramatycznym meczu odpadła z Ligi Mistrzów. – Nie wiem, co stało się w ostatniej akcji, czy to był faul, czy o co tam chodziło – powiedział po spotkaniu Dani Dujszebajew, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce po dramatycznym meczu odpadła z Ligi Mistrzów. – Uważam, że sędziowie w tej sytuacji powinni pójść z duchem gry i puścić akcję – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Mecz pełen zwrotów akcji przyszło nam oglądać podczas rewanżowego starcia Industrii Kielce z Magdeburgiem w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów, którego stawką było Final4 w Kolonii. Kielczanie walczyli bardzo zaciekle doprowadzając do rzutów karnych. Tutaj lepsi okazali się gospodarze.
Ponad 600 fanów Industrii Kielce pojawiło się w Magdeburgu, aby wspierać drużynę w ćwierćfinałowym starciu Ligi Mistrzów. Kibice „żółto-biało-niebieskich” przemaszerowali przez miasto.
Przed Koroną Kielce najważniejszy miesiąc w sezonie. Czy maj okaże się szczęśliwy i „żółto-czerwoni” pozostaną w PKO BP Ekstraklasie?
Industria Kielce zgłosiła sześciu młodych zawodników do decydujących starć w Orlen Pucharze Polski. Są to wychowankowie klubu, którzy przed kilkoma tygodniami świętowali znaczący sukces.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy pojedynek z Puszczą Niepołomice 1:1. – Nie jesteśmy zadowoleni z tego meczu, ponieważ musimy walczyć o zwycięstwa – powiedział po spotkaniu Dominick Zator, obrońca „żółto-czerwonych”.
W poniedziałek nie udało się wykonać milowego kroku w stronę utrzymania. Korona Kielce zremisowała w Krakowie z Puszczą Niepołomice 1:1 i wciąż znajduje się w strefie spadkowej. Kto Waszym zdaniem zasłużył na miano najlepszego piłkarza żółto-czerwonych w tym meczu?
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomice 1:1. – Wszystko zależy od tego jak gramy po stracie gola, a wtedy najczęściej tracimy kontrolę nad meczem – powiedział po spotkaniu Martin Remacle, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 30. kolejce mecze najwyższej klasy rozgrywkowej obejrzało 144 475 osób.
Lider oraz wicelider na tarczy. Czy seria Hutnika doprowadzi krakowian do 1 ligi?
Już w najbliższą środę (1 maja) rozstrzygną się losy Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” rozegrają wówczas rewanżowy mecz 1/4 finału z SC Magdeburg.
Po 139 dniach zawodnicy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza doczekali się kolejnego zwycięstwa w sezonie. Podbeskidzie coraz bliżej spadku do 2 ligi.
Kolejny przegrany mecz mają za sobą zawodnicy Radomiaka Radom. Na szczycie tabeli robi coraz ciaśniej.
Puszcza Niepołomice z kolejną zaliczką punktową prowadzącą do utrzymania. Klub grający ten sezon na stadionie Cracovii zremisował z Koroną 1:1, ma 33 punkty na koncie i kosztem żółto-czerwonych plasuje się nad strefą spadkową.
Korona Kielce wciąż w dramatycznym położeniu. Kielczanie zremisowali z Puszczą 1:1. Gola na wagę jednego punku zdobył Martin Remacle. Żółto-czerwoni aktualnie plasują się na 16. miejscu w tabeli. – Spodziewaliśmy się tego, co możemy zastać w Krakowie i rzeczywiście rywal postawił nam trudne warunki – mówi trener Kamil Kuzera.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomice 1:1. Bramkę dla „żółto-czerwonych” zdobył Martin Remacle, a dla gospodarzy Roman Yakuba.
Pokaźna grupa fanów Korony Kielce po 15.00 wyruszyła spod stadionu przy ulicy Ściegiennego do Krakowa, gdzie na miejscu będą wspierać swoją drużynę podczas walki o trzy punkty. Na arenie Cracovii podopieczni Kamila Kuzery zmierzą się z Puszczą Niepołomice. Początek starcia o godzinie 19.00.
Przed Industrią Kielce rewanżowym mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Kielczanie zagrają na wyjeździe z SC Magdeburg – Najważniejsze natomiast jest serce i charakter. Uważam, że w tym meczu będzie decydowało wiele rzeczy – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek, obrotowy gości.
W rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z SC Magdeburg – Jeśli będziemy robić to samo, co robiliśmy w pierwszym pojedynku, to znów wygramy jedną bramką – powiedział przed spotkaniem Andreas Wolff, bramkarz „żółto-biało-niebieskich”.
To historyczny moment dla kieleckiego klubu. W niedzielę łupem juniorów Polonii Kielce padły dwa medale!
Już w najbliższą środę (1 maja) rozstrzygną się losy Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski rozegrają wówczas rewanż 1/4 finału z SC Magdeburg. – Jeżeli zagramy kompaktowo i zespołowo jako drużyna, nieszablonowo i nieprzewidywalnie, to właśnie tą jednością możemy ich pokonać – powiedział przed spotkaniem Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Podano dokładny terminarz fazy grupowej turnieju olimpijskiego szczypiornistów. W zmaganiach o medale może wziąć udział nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
To będzie mecz, którego stawką może być utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek! Korona Kielce gra dziś wyjazd z Puszczą Niepołomice. Czy żółto-czerwoni dźwigną ciężar gatunkowy tej rywalizacji i zdołają na stadionie Cracovii ograć beniaminka? Zapraszamy na relację tekstową NA ŻYWO!
Orlen Superliga podała dokładne terminy rozegrania meczów finałowych pomiędzy Industrią Kielce a Orlenem Wisłą Płock.