Piłkarze ręczni AZS-u zadebiutowali. I wygrali!

31-10-2011 12:16,

„Czarno-biało-czerwoni” zgarnęli w ostatnią sobotę pierwsze dwa oczka w trzeciej lidze piłki ręcznej. Drużyna AZS UJK Kielce, wspierana przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz FPWŚ i PGNiG, pokonała na wyjeździe MKS Biłgoraj 24:23.

Inauguracyjne spotkanie w trzeciej lidze okazało się niełatwą przeprawą dla podopiecznych trenera Tomasza Błaszkiewicza. Kielczanie zagrali w szczelnie wypełnionej kibicami hali Zespołu Szkół Budowlanych w Biłgoraju.

Mecz początkowo nie układał się po myśli kieleckiego zespołu. Niewielką bramkową przewagę uzyskali gospodarze, którzy do końca pierwszej połowy utrzymywali  korzystny wynik. W pierwszej odsłonie meczu gracze AZS-u mieli wiele pretensji do pracy arbitrów. Efektem takiej gry był wynik 10:8 dla MKS-u Biłgoraj.

Na drugą odsłonę meczu wyszedł inny zespół kieleckich studentów. Od początku drugich 30 minut kielczanie grali konsekwentnie i ambitnie. Na efekty lepszej gry nie trzeba było długo czekać. W 32. minucie spotkania zawodnicy AZSu doszli przeciwnika na remis 10:10. A dokładnie 11 minut później „czarno-biało-czerwoni” wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Przez ostatni kwadrans na parkiecie w Biłgoraju rozpętała się walka bramka za bramkę. W końcówce więcej zimnej głowy zachowali jednak zawodnicy z Kielc. Ostatnią bramkę dla AZS-u zdobył Paweł Czupryński i wydawało się, że na minutę przed końcem dwie bramki przewagi powinny wystarczyć. Nic bardziej mylnego. Zawodnicy MKS-u szybko zdobyli kontaktową bramkę i w ostatnich sekundach po błędzie kieleckich studentów pognali na bramkę AZS-u. W tym momencie kapitalną interwencją popisał się Kamil Barański, który uratował zwycięstwo dla kieleckiej siódemki!

Mecz przez 60 minut miał dwóch głównych bohaterów w barwach AZS UJK Kielce. Byli nimi: grający na świetnej skuteczności Mateusz Kutwin - 10 bramek w meczu i Kamil Barański, który z ogromną determinacją bronił bramki AZS-u.

Kolejne spotkanie już w najbliższy czwartek. W hali Liceum Jana Śniadeckiego, kielczanie podejmą PMOS Busko Zdrój. Początek spotkania o godz. 18:30. Zapraszamy!

MKS Biłgoraj – AZS UJK Kielce 23:24 (8:10)

AZS UJK: Barański, Kucper - Papaj 2, Wojda 2, Michalski 1, Stępień 2, Kutwin 10, Kozubek 1, Czupryński 5, Zagniński 1.

Najwięcej bramek dla MKS Biłgoraj: Żybura 5.

Wasze komentarze

K22011-10-31 17:58:55
to teraz czekamy na debiut kolejnej drużyny - może marketing Korony?

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group