Trzecia porażka z rzędu. Beniaminek lepszy od Korony

30-10-2011 12:32,

Tym razem niedziela nie była dla złocisto-krwistych. Korona po bardzo wyrównanym spotkaniu przegrała z ŁKS-em Łódź 0:2. Kielczanie nie byli gorsi, ale zagapili się przy jednej sytuacji, gdy goście przeprowadzili szybki i składny kontratak. Drugi gol był już tylko konsekwencją braku koncentracji gospodarzy w końcówce.

(86') Maciej Bykowski

Koniec. Mieliśmy nadzieję, że będziemy w zupełnie innych humorach po tym meczu. Niestety, Korona przegrała trzeci mecz z rzędu. Szkoda... Za uwagę dziękuje Tomasz Porębski.

90. min - Koniec spotkania.

90. min - GOOOL dla ŁKS-u. Brak koncetrancji kielczan, tylko tak to można wytłumaczyć. Saganowski do Kłusa, ten uderza precyzyjnie w róg bramki - piłka odbija się od słupka i wpada do siatki.

90. min - Ostatnia zmiana w ŁKS-ie, za Kaczmarka wchodzi Salski.

90. min - Szturm Korony na bramkę ŁKS-u, bronią się całym zespołem łodzianie. Niemal cała jedenastka w polu karnym gości, cieżko byłoby tam szpilkę włożyć, a co dopiero trafić piłką do siatki...

90. min - Vuković z wolnego, z 17 metrów, ale ponad bramką. Kolejna żółta kartka dla ŁKS-u, już ósma. Tym razem ukarany Adamski.

88. min - Przepychanka między zawodnikami obu drużyn. Z tego musiały być kartki... Ukarani Kascelan i Kuzera.

87. min - Kolejna zmiana w ŁKS-ie. Za Miecięla wchodzi Adamski.

87. min - Swoisty faul w ataku Kaczmarka, za co obejrzał żółtą kartkę.

86. min - Jest też zmiana - pierwsza - w zespole gości. Za Szałachowskiego na murawie pojawia się Bykowski.

84. min - Ostatnia zmiana Ojrzyńskiego - dość odważna. Za Kiełba wchodzi Papka.

84. min - Dobra kontra ŁKS-u, ale zmarnowana przez Miecięla. Miał dużo miejsca, żeby uderzyć, ale strzelił niecelnie.

83. min - Małe zamieszanie pod bramką ŁKS-u, uderza Korzym, ale nad bramką. Tymczasem do ataku został przesunięty - a jakże - Stano.

81. min - Żółtą kartkę za opóźnianie gry otrzymał Velimirović.

80. min - Była prośba o flagi Korony, to ją spełniamy. Tak wygląda dzisiaj Młyn bez oprawy:

78. min - Stano fauluje przy linii bocznej Kaczmarka i ogląda żółtą kartkę.

77. min - Druga zmiana w Koronie. Za Lecha wchodzi Zieliński.

74. min - GOOOL dla ŁKS-u. Szybka kontra gości, pognał lewym skrzydłem Szałachowski, dograł pilkę wzdłuż bramki, a do siatki wpakował ją Saganowski. Prowokacyjna radość napastnika z Łodzi w stronę kibiców Korony. W odpowiedzi usłyszał... "idż sobie stąd". No powiedzmy, że tak to brzmiało.

70. min - Zderzenie Szałachowskiego z Lisowskim. Gracz ŁKS-u ukarany żółtą kartką.

64. min - Vuković z wolnego, uderza głową Kuzera z 12 metrów, ale nad poprzeczką.

61. min - Faul taktyczny ŁKS-u. Faulowany Korzym, faulował Łabędzki.

60. min - Faulowany jest Kaczmarek, ale sędzia puszcza akcję. ŁKS jednak nie dał rady zagrozić bramce Korony. Arbiter wraca jednak do poprzedniej sytuacji i karze Kijanskasa żółtą kartką.

58. min - Sobolewski z rożnego, uderza głową Stano, ale bronią goście, próbuje dobić Korzym, ale pada na murawę - był powstrzymywany nieczysto przez rywala, wydaje nam się, że powinien być rzut karny!

57. min - Lisowski z wolnego w mur, ale piłka dolatuje w pole karne do Stano, ten próbuje się odwrócić i uderzyć z woleja, lecz jest blokowany. Tylko rożny dla Korony.

52. min - Oficjalny komunikat: na trybunach zasiadło dzisiaj 8180 kibiców. Czyli mamy celne oko.

51. min - Bardzo ładna akcja Korony, nieźle przedarł się Kuzera, podał do Korzyma, ten do Lisowskiego tuż przed bramką, ale minimalnie za słabo. Szkoda tej sytuacji, bo Koroniarze powinni chociaż oddać strzał.

49. min - Szale w górę, ale jakoś tak smutno, tak bez życia... No trochę nudno jest.

48. min - Zmiana Kuzery wymusiła pewne roszady taktyczne. "Kuzi" gra na lewym skrzydle, a do środka został przesunięty Lech.

47. min - Dośrodkowanie z lewej strony boiska, uderza głową Saganowski, ale na szczęście ponad bramką. Znów osamotniony "Sagan" w polu karnym.

47. min - Oj nieźle zostali wygwizdani ełkaesiacy, gdy już pojawili się na płycie boiska...

46. min - Długo musiała czekać Korona na swoich rywali. Aż zaczęli gwizdać kibice żółto-czerwonego klubu. ŁKS opóźniony o dobre 2 minuty... Początek drugiej połowy.

45. min - Koniec pierwszej połowy.

45. min - Ogromne gapiostwo złocisto-krwistych, piłkę na prawej stronie pola karnego dostaje osamotniony Pruchnik, ale uderza obok bramki. Podskakuje ze złości gracz ŁKS-u, bo sam nie wierzy, jak mógł to zmarnować.

45. min - No i właśnie Kuzera wchodzi na boisko, a zastępuje Jovanovicia. Chyba kontuzja, bo co by innego?

45. min - Z dystansu technicznie uderzył Lech, ale prosto w ręce bramkarza. Tym razem do zmiany szykuje się Kuzera!

44. min - Co za pudło Korony! Jedna, wielka pomyłka! Kiełb do Korzyma, ten uderza z 4 metrów, ale broni Velimirović. Jest jeszcze Lisowski, który ma przed sobą pustą bramkę, ale fatalnie pudłuje. Chyba wszyscy widzieliśmy już piłkę w siatce... Niestety, w Kielcach dalej bez goli.

42. min - Przed meczem zapytaliśmy Was na Facebooku o wynik tego spotkania. Głosów dużo nie przyszło, ale niemal wszystkie optymistyczne: 2:0, 3:0, 2:0, 1:1, 1:0, 2:1. I pomyśleć, że remis wskazała tylko jedna osoba, i to z naszej redakcji... Nieładnie Paula!

40. min - Skakał Hernani, skakał również bramkarz Velimirović. Kielczanin głową, golkiper rękami i kto wygrał ten pojedynek? Brazylijczyk! Szkoda, że nic z tego nie wyszło.

39. min - Faul w środku pola i kolejna żółta kartka dla ŁKS-u, ukarany nią Romańczuk.

38. min - Szałachowski zaprezentował teraz strzał niczym z Monty Pythona. Oby zawsze (w dzisiejszym meczu) uderzali tak goście.

36. min - A tak prezentują się dzisiaj kibice ŁKS-u:

35. min - Lubimy Grześka Lecha, to dobry środkowy pomocnik, ale nie ma natury skrzydłowego. Tego nieraz brakuje, żeby ktoś pomknął po tym lewym skrzydle. Czasami próbuje Lisowski, ale przecież on musi uważać, bo przez to tracimy obrońcę.

33. min - Na strzał z dystansu zdecydował się były zawodnik Korony, Kaczmarek, ale spudłował. Bez zagrożenia dla bramki Małkowskiego.

31. min - Zmasowany atak na bramkę ŁKS-u, ale brakuje precyzji kielczanom, piłki wrzucane są w pole karne na oślep.

28. min - Faul przy linii bocznej, a sędzia karze żółtą kartką Vukovicia.

25. min - Ciekawy komentarz B., który warto umieścić w relacji: "Oprawa nawiązuje do uniewinnienia Ultrasów, którzy pare dni temu zostali oczyszczeni z zarzutów związanych z odpalaniem rac i krzyczeniem wulgaryzmów."

23. min - Piękny strzał Vukovicia z wolnego, ale piłka leciała zbyt wolno, żeby wpaść do siatki. Niemniej bardzo ładna interwencja Velimirovicia.

22. min - Rzut wolny ma Korona, a za przepychanki żółtą kartkę otrzymał Dariusz Kłus.

21. min - Sobolewski z rzutu rożnego, głową uderza Lech, ale ponad bramką.

19. min - Po drużynie ŁKS-u też widać rękę Probierza, ten zespół gra dużo lepiej niż na początku T-Mobile Ekstraklasy. Oglądamy wyrównany mecz na Arenie Kielc - dużo walki, mało sytuacji podbramkowych.

16. min - Jedno co możemy napisać, to tyle, że Korona bardzo chce. Widać ogromną mobilizację w zespole gospodarzy, żeby wygrać dzisiejszy mecz. A już szczególną ambicję dostrzegamy u Vlastimira Jovanovicia.

12. min - Specjalną oprawę, można by powiedzieć "świąteczną", zaprezentowali kibice Korony.

11. min - "Dzięki za derby, ŁKS dzięki za derby" krzyczą kibice gości, nawiązując do zwycięstwa swoich pupili w 10. kolejce nad Widzewem Łódź 1:0. Dodajmy - zwycięstwa wyjazdowego.

9. min - Znakomitą kontrę przeprowadził ŁKS, było 4 na 3, ale całą akcję fatalnie zepsuł Pruchnik, który uderzył prosto w nogi Stano.

9. min - Od razu odpowiedź Korony, ale z kilkunastu metrów Kiełb uderza wysoko ponad bramką.

8. min - Ależ mieli okazje łodzianie! Rzut rożny dla gości, dośrodkowuje Pruchnik, a w polu karnym całkowicie osamotniony został Saganowski. Na szczęście jego strzał głową w środek bramki pewnie wybronił Małkowski. Fatalny błąd kieleckiej defensywy.

5. min - Korona od początku gra z wysokim pressingiem, agresywnie i zadziornie. Ełkaesiacy wyraźnie przestraszeni taką postawą gospodarzy, widać to zwłaszcza po postawie środkowych obrońców. W ataku łodzianie już grają bez takiego strachu, ale trudno się dziwić, skoro grają tam Saganowski z Mięcielem.

3. min - Nieco wypełniły się trybuny, choć oczywiście do kompletu brakuje sporo... Szacujemy, że około 8 tysięcy pojawiło się dzisiaj na Arenie Kielc.

1. min - Początek spotkania. Na lewej stronie pomocy ustawiony Lech, a Sobolewski w środku. To jest pewne zaskoczenie. Zobaczymy, czy zmieni się to w trakcie spotkania.

14.29 - No to drodzy Państwo, zaczynamy. Niech wygra lepszy! Niech lepsi będą gospodarze.

14.27 - Piłkarze wychodzą na boisko. Kapitanem zespołu będzie dzisiaj Tomasz Lisowski.

14.22 - Nie będziemy ukrywać, że na razie panuje bardzo senna atmosfera na Arenie Kielc. Mamy nadzieję, że wkrótce piłkarze sprawią, że trybuny się ożywią. Jeśli nie, to będzie bardzo mdły mecz... A tego byśmy nie chcieli.

14.19 - W tym miejscu pozdrawiamy koleżankę Paulę Dudę, która bardzo chciała przyjść na dzisiejszy mecz, ale niestety uniemożliwiła jej to choroba. Ogromnie żalujemy, bo a) nie obejrzymy po spotkaniu jej fantastycznych zdjęć, b) nie będziemy mogli ukraść jej paszportu.

14.15 - Obserwowaliśmy przez chwilę trenera ŁKS-u, Michała Probierza. Szkoleniowiec gości z głową podniesioną wysoko do góry, pewny siebie i swojego zespołu. To trener, który nie boi się żadnego meczu i żadnego rywala. Jeśli przełoży to na swoich zawodników, powinniśmy obejrzeć fajny mecz. Na to liczymy.

14.10 - Znamy już składy na to spotkanie. W Koronie bez większych niespodzianek. Do jedenastki wrócili Jovanović, Sobolewski i Korzym. lekkim zaskoczeniem może być tylko zmiana na prawej stronie obrony, gdzie zamiast Piotra Malarczyka zagra Tadas Kijanskas.

14.05 - Witamy Was z niezwykle pustej Areny Kielc. Na razie bardzo mało widzów na trybunach, ale mamy nadzieję, że wkrótce stadion się zapełni... Jeszcze niemal pół godziny do meczu, więc jest szansa.

12.45 - Wygrana łódzkich derbów, komplet punktów w starciu z beniaminkiem oraz skromne zwycięstwo z coroczną klapą rozgrywek – ŁKS jak dotychczas nie miał zbyt wielu powodów do radości. Tym razem podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Koroną, która będzie chciała odbudować się po porażkach z Lechem i Zagłębiem.  Przeczytaj zapowiedź spotkania!